Socialinių paslaugų centras – jauki užuovėja pagalbos prireikusiems

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-12-01
Peržiūrėta
2553
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos socialinių paslaugų centro direktorė Daiva Dekontaitė ir jos pavaduotoja socialiniams reikalams Sandra Jackaitė papasakojo apie Centro veiklą.
Palangos socialinių paslaugų centro direktorė Daiva Dekontaitė ir jos pavaduotoja socialiniams reikalams Sandra Jackaitė papasakojo apie Centro veiklą.

Šeštadienį bus minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Būtent šią dieną skiriamas neeilinis dėmesys likimo nuskriaustiems, tačiau gyvenimo džiaugsmo nepraradusiems žmonėms. Kaip žinia, neįgalieji šiltą prieglobstį randa Palangos socialinių paslaugų centre, kuriame rūpinamasi ne tik jais, bet ir kitokių bėdų turinčiais žmonėmis. Apie veiklą, pokyčius, džiaugsmus ir vargus kalbėjomės su Palangos socialinių paslaugų centro direktore Daiva Dekontaite bei direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams Sandra Jackaite.

Veiklos nestinga
Palangos socialinių paslaugų centre teikiama dienos socialinė globa, intensyvi krizių įveikimo pagalba, psichosocialinė pagalba, laikina nakvynė, trumpalaikė socialinė globa, taip pat teikiama pagalba globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams (neseniai buvo apmokytos penkios šeimos, ketinančios globoti vaikelius), socialinė priežiūra socialinės rizikos šeimoms, vertinami ir gebėjimai pasirūpinti savimi.
Trumpalaikės socialinės globos galimybe pasinaudojusi savo kambaryje sutikta laikinoji gyventoja gyrė jaukią aplinką, patogumą ir sakė, jog niekur geriau nerastų. Jos kambarėlyje jau jaučiama, jog artėja šventės – papuošta nedidelė eglutė.
Socialinių paslaugų centre siekiama suteikti kuo patogesnes paslaugas visiems čia esantiems žmonėms, neįgaliųjų pervežimui itin gelbsti vadinamasis laiptų kopiklis (laiptų kopikliai yra pusiau autonominiai įrenginiai skirti transportuoti laiptais asmenis neįgaliojo vežimėlyje).
O pasižvalgius naujose, šviesiose, jaukiose patalpose galima pamatyti, kiek daug veiklos gali atrasti Centro globotiniai. Jiems suteikiama galimybė visapusiškai atskleisti visus savo gebėjimus. Jie užsiima įvairia veikla, jiems paruoštas relaksacinis, kompiuterių kambarys. Jų įgūdžiai lavinami ir virtuvėje. Kaip pasakojo direktorė, lankytojai mielai ruošia maistą, plauna indus, tvarkosi.
Socialinių paslaugų centre pagalbos sulaukia ir nelaimės ištiktos šeimos, tos, kurios nebeturi kur leisti naktų. Čia šeimoms paruošti atskiri erdvūs kambariai su reikalinga virtuvės įranga.
„Ateityje turėsime bėgimo takelį, skirtą cerebrinio paralyžiaus ištiktam žmogui, negalinčiam pačiam vaikščioti. O šio įrenginio pagalba, prilaikomas jis galės judėti“, – apie dar vieną pagalbinį įrenginį užsiminė direktorė D. Dekontaitė.
Beje, pašnekovės sakė, jog darbuotojams kiekvienas jų globotinių pasiekimas yra labai svarbus ir suteikia daug džiaugsmo, net jei jis būna ir labai nedidelis.

Tarsi gelbėjimosi šiaudas
„Šiemet tik ir pradėjome teikti intensyvią krizių įveikimo pagalbą, socialinę globą, taip pat psichosocialinę pagalbą. Metai baigiasi, bus galima pateikti statistinius duomenis, koks yra tokių paslaugų poreikis. Mūsų miestas nėra didelis, žmonėms visgi, kaip ir kitur, prireikia pagalbos, kreipiasi į policiją dėl smurtinių atvejų, tačiau mes dažniausiai nesulaukiame tokio pagalbos šauksmo. Tačiau psichologas konsultuoja nemažai šeimų. Šiuo metu krizių ištiktų šeimų, kurios yra konsultuojamos, esama šiek tiek daugiau nei 30“, – pasakojo direktorė su pavaduotoja.
Į Socialinės rizikos šeimų sąrašą įtraukti asmenys, kaip teigė pašnekovės, ne itin lengvai priima siūlomą pagalbą. Jiems atrodo, jog tos pagalbos nė nereikia. „Jiems mes esame tarsi gelbėjimosi šiaudas, tačiau tėvai, dėl kurių kaltės dažniausiai kenčia jų vaikai, keičiasi labai sunkiai. Darbuotojai išties atiduoda visą širdį, siekdami suteikti pagalbą, dažnai tai nebūna vertinama“, – pripažino Centro direktorė.
Socialinių paslaugų centras sulaukė pritarimo iš Savivaldybės teikti kodavimo nuo alkoholizmo pagalbą. Keletas šeimų tokia proga pasinaudojo. „Buvo ir tokių žmonių, kurių gydytojai nekodavo, nes jie neištvėrė dešimt dienų be alkoholio. Norint būti užkoduotam, būtina negerti alkoholio dešimt dienų. Dauguma net nepripažįsta, kad apskritai turi šią problemą. Dėl to daugiausiai kenčia vaikai. Jie tampa tarsi sužeisti paukšteliai, kurie jautriai reaguoja į kiekvieną jiems skirtą pastabą“, – teigė direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams.

Atsidavę savo darbui
Pašnekovės pasidžiaugė, jog Centre dirba itin kruopštūs, savo darbą mylintys žmonės, nors socialinių darbuotojų atlyginimai nėra dideli. Centre taip pat savanoriauja du jauni vaikinai, kurie su malonumu padeda Centro lankytojams, su jais leidžia laiką.
„Pas mus atvyksta tokie žmonės, kurių negalima palikti vienų nei sekundei. Tad pasikeisdami darbuotojai su jais leidžia laiką. Kartais pajuokauju, jo esama tokių įstaigų, kuriose dirbantieji pietų pertraukų metu gali sau leisti ramiai kavos puodelį atsigerti ar internete savo malonumui panaršyti, pas mus tai neįmanoma. Mūsų žmonės nuolat dirba“, – pasakojo D. Dekontaitė, pabrėždama, kad tai visgi neišgąsdina darbuotojų, kurie mielai su jų prižiūrimais Centro lankytojais užsiiminėja ir įvairia kūrybine veikla.
Už puikų bendradarbiavimą Centro vadovės dėkojo ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojoms, kadangi kai kuriais atvejais Centro darbuotojų galimybės yra ribotos.
„Kadangi rizikos šeimų vaikai Palangoje neturi kur leisti laiko, tad mes patys turime galvoti, kuo užimti tuos vaikučius, kaip paįvairinti jų veiklą. Patys ieškome, kur jie galėtų, pavyzdžiui, sportuoti. Tačiau jie ateina ir pas mus, kartu leidžiame laiką relaksaciniame kambaryje, bendraujame. Pastebime, jog pas mus jie nerodo jokios agresijos, nelieka jokių baimių, puikiai sutariame. Tuo tarpu šeimose kartais kyla įvairių bėdų. Visgi pastebime, kad be mamos vaikai ilgai nenori būti, kad ir kokia būtų mama, ji vis tiek jiems brangiausia“, – sakė S. Jackaitė.

Visko nori
Naujaisiais metais Palangos socialinis pagalbos centras pradės teikti dar vieną paslaugą – integrali pagalba į namus, tai yra socialinė globa ir slauga. Šiuo metu apmokomi šeši darbuotojai. Finansavimas šiai priemonei skirtas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.
Projekto įgyvendinimo metu integrali pagalba (socialinė globa ir slauga) namuose bus teikiama 20 neįgaliems ir senyvo amžiaus asmenims.Projekto vykdymo trukmė – 33 mėnesiai.
Be visų veiklų Palangos socialinių paslaugų centro darbuotojai dar kasmet dalyvauja ir „Maisto banko“ akcijose, kurių metu siekiama pakviesti žmones aukoti vargingiau gyvenantiems žmonėms. Darbuotojai savanoriauja, negaili nė savaitgalių, o už tai nėra galimybės, kaip apgailestavo direktorė, darbuotojų nė paskatinti didesniu atlyginimu.
O prieš šventes darbuotojai nuolat ieško geradarių, galinčių pagelbėti norus išreiškusioms neturtingoms šeimoms. Geros valios žmonių Palangoje esama: šeimoms padovanojo ir šaldytuvų, ir televizorių, kitokių buitinių prietaisų, netgi padėjo vienai šeimai įsirengti vandentiekį. Socialinių paslaugų centro globotiniams padeda ir Palangos moterų „Lions“ klubas. Jų dėka Centro lankytojai gali pasidžiaugti išpuoselėtu akvariumu.
„Stengiamės visur dalyvauti, nes mūsų globotiniai nori ir šokti, ir dainuoti. Kai vykstame į kokį renginį ir neturime galimybės vežtis visų mūsų globotinių, jie net pyksta, kodėl ne jį, o kitą. Jiems norisi pramogų, jie tokie patys žmonės kaip ir mes. Gruodžio viduryje organizuojame viktoriną, į kurią pas mus pažadėjo atvykti aštuonių savivaldybių atstovai. Visiems bus galimybė smagiai pasivaržyti“, – apie netolimus planus smagiai pasakojo pašnekovės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės gyventojai, patiriantys socialinių sunkumų, kviečiami kreiptis į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą – čia dirbančių specialistų dėka sulauksite reikiamos pagalbos, neabejotinai pagerinsiančios jūsų gyvenimo kokybę.


Savaitgalį vykusioje labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas” akcijos metu paaukota 1447 vnt. ilgo galiojimo maisto produktų, kurioje dalyvavo 43 savanoriai.


Bendradarbiaudamas su Palangos miesto socialinių paslaugų centru, Palangos Caritas Palangos miesto gyventojams ir svečiams  gegužės 13 dieną  Nepriklausomybės aikštėje Palangoje surengė šeimų šventę.


Birželio pabaigoje – liepos pradžioje vyko globos viešinimo savaitė, skirta didinti vaikų globos ir globos centrų žinomumą bendruomenėse, keisti neigiamas visuomenės nuostatas apie globą, didinti pasitikėjimą globos srities profesionalais.  Direktorės Daivos Dekontaitės vadovaujamas Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Globos centras) per socialines medijas kvietė...


Kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį yra minima vaikų Globėjų diena. Šia proga visoje Lietuvoje globos centrai kitą savaitę rengs renginius, skirtus Globėjo dienai paminėti bei atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą. Palangos socialinių paslaugų centras (PSPC) taip pat prisideda prie šios iniciatyvos.


Palangos miesto socialinių paslaugų srities darbuotojams numatyta paskirstyti 14 180 eurų.


Antradienį, kovo 3 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi Vakarų Lietuvos socialinių paslaugų centrų vadovai bei jų pavaduotojai.


Šeštadienį bus minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Būtent šią dieną skiriamas neeilinis dėmesys likimo nuskriaustiems, tačiau gyvenimo džiaugsmo nepraradusiems žmonėms. Kaip žinia, neįgalieji šiltą prieglobstį randa Palangos socialinių paslaugų centre, kuriame rūpinamasi ne tik jais, bet ir kitokių bėdų turinčiais žmonėmis. Apie veiklą, pokyčius...


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius