Su Arūnu Štaru – apie gelbėtojo misiją, šeichą Šventojoje ir „tris paršiukus“

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-04-09
Peržiūrėta
1739
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Arūnas Štaras
Arūnas Štaras

 Mėtytas ir vėtytas Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas Arūnas Štaras, atostogoms po Tarybos rinkimų pasirinkęs kruizą iš Dubajaus, jau senokai nusprendė: per skyriaus Tarybos posėdį balandžio pabaigoje jis ant stalo padės atsistatydinimo pareiškimą. Kaip Andrius Kubilius nori vietoje savęs matyti Gabrielių Landsbergį, taip A. Štaras norėtų naujuoju skyriaus pirmininku regėti Saulių Simę. „Bet jam, kaip boksininkui, taip ir skyriaus pirmininkui reikėtų būti agresyviam“, – patarė politikos veteranas.

Liberalai kurorte susijungė per vėlai
„Jau esu sakęs anksčiau, kad kokie bebūtų savivaldybės Tarybos rinkimų rezultatai, po rinkimų atsistatydinsiu. Atvažiavau į Palangą partijos prašymu atlikti abiejų liberalų partijų jungimosi darbo. Dabar tegul dirba kiti, – „Palangos tiltui“ sakė A. Štaras, kurį rinkėjai iš pirmos sąrašo vietos praėjusiuose rinkimuose „nustūmė“ į penktąją, palikdami už naujosios Tarybos borto. – Kitaip pasielgti po tokių rinkimų rezultatų negalėčiau“.
Rinkimuose į savivaldybės Tarybą liberalsąjūdiečiai laimėjo vos tris mandatus. Praėjusioje kadencijoje jie kartu su liberalcentristais turėjo septynias vietas.
Dėl, jo lūpomis tariant, „labai nepavykusių liberalams rinkimų“ Palangoje, kaltas pernelyg pavėluotas abiejų liberalių partijų – liberalsąjūdiečių ir liberalcentristų – susijungimas.
„Garsusis Eimutis pernelyg žaidė ir pernelyg ilgai jam buvo leista žaisti įvairius žaidimus, kurie beveik sugriovė Liberalų sąjūdį Palangoje“, – sakė A. Štaras.
Anot jo, einant į rinkimus, derėjo labiau atsižvelgti į gyventojų nuomonę: „Pavyzdžiui, matyt, reikėjo atlikti gyventojų apklausą. Konservatoriai, be to, gerokai daugiau pinigų, nei įstatymas leido, „sumetė“ į kampaniją, esu įsitikinęs. O ir, pavyzdžiui, jūsų knyga (apie Kurhauzo atstatymą – aut.) tikrai jiems netrukdė“.

Šventajai reikia arabų šeicho
Kruiziniu laivu per atostogas žinomas šalyje žmogus aplankė ne vieną arabų šalį. „Tai – visai kitoks pasaulis, bet kas man krito į akis, kad kiekviename uoste palei krantines vaikštinėja tūkstančiai žmonių. Vanduo traukia žmones. Laikas tai suprasti ir mums, mąstant apie Šventosios uostą. Bet žiūrėdamas, kaip vyksta dėl jo diskusija, labai daug dėl Šventosios uosto nesitikiu. Nebent naujoji Palangos valdžia pasikvies kurį nors Dubajaus šeichą ir pasiklaustų, kaip jis sugeba be naftos pritraukti milžiniškas investicijas“, – pusiau juokais sakė A. Štaras.
Jo įsitikinimu, net ir šeichai nemėto pinigų kur papuolė: „Dubajuje, Abu Dabyje, Omane, kur lankiausi, vykdomi grandioziniai projektai – ar tai būtų dirbtinės salos supylimas Persų įlankoje, ar krantinės gilinimas – bet viskas daroma toli žiūrint į priekį“.
Anot patyrusio politiko, Palanga ar Šventoji – ne Dubajus, bet „pakankamai“ patraukli vieta plėtoti turizmą.

Kurortus „veža“ lyderiai
A.Štaras, pirmąkart dalyvavęs rinkimuose į savivaldybės Tarybą, neslėpė, kad praėjusieji rinkimai jam paliko „blogą įspūdį“.
„Tie didžiausi vietos politikos žaidėjai – nežinau, ar iš baimės, ar dėl to, kad jie taip supranta politiką – savo rinkimų kampaniją grindė priešų ieškojimu. O juos nustatę, visomis priemonėmis juos menkino ir šaipėsi. Ką gi, tenka pripažinti, jiems tai pavyko“, – sakė A. Štaras.
Bet paprašytas kalbėti be užuolankų ir paklaustas, ar tai nulėmė konservatorių dar neregėtą sėkmę rinkimuose, liberalsąjūdiečių vedlys pastebėjo, kad „visi be išimties“ kurortai „kabo“ ant vieno lyderio ir jo sėkmės.
„Pasižiūrėkime, Druskininkai turi Ričardą Malinauską, Neringa turėjo Antaną Vinkų, ryškus lyderis – Birštone. Tenka pripažinti, kad ir Šarūnas Vaitkus, su visomis savo keistenybėmis, taip pat yra ryškus lyderis – dirba visai kitaip nei buvę Palangos merai: Pranas Žeimys, Remigijus Kirstukas ar Vytautas Stalmokas. Tiesa, jei minėtuose mano kurortuose pirmu smuiku groja socialdemokratai, Palangoje, žinia, konservatoriai“, – sakė A. Štaras.
Liberalų sąjūdžio vadovybės sprendimu, jis praėjusiais metais atvyko į Palangą burti kovos dėl valdžios „tampomų“ liberalsąjūdiečių ir iš politinio žemėlapio išnykstančių liberalcentristų.

Iš kur paims pinigų?
Buvęs susisiekimo viceministras mano, kad Š. Vaitkaus ir konservatorių sėkmę rinkimuose „stipriai nulėmė“ ir Europos Sąjungos finansavimo teikiamos galimybės iki 2013 metų.
„Tai buvo tie europinių lėšų dalijimo metai, kuomet beveik kiekvienas, padavęs pareiškimą, galėjo tikėtis europinių pinigų. Pasižiūrėkime, taisė gatveles, viešąsias erdves, keliems stambesniems objektams išprašė pinigų. Bet naujos valdžios tikrasis išbandymas ateis dabar: iš kur paims pinigų – ne europinių – ateinantiems ketveriems metams, kai jau nebus galima tikėtis tiek daug Europos Sąjungos paramos“, – pastebėjo pašnekovas.
Kitaip nei kai kurie politikos apžvalgininkai, jis neįsitikinęs, kad konservatoriai, kaip sakoma, „atėjo ilgam“. „Viskas priklausys nuo jų elgesio. Ypač nuo to, kaip kažkas čia taikliai pastebėjo, „trijų paršiukų“ elgesio. Jeigu Š. Vaitkus susiviliotų „platesniais vandenimis“ Vilniuje, tai gerokai pakoreguotų padėtį Palangoje. Neabejoju, kad tai supranta ir jis“, – sakė A. Štaras.

Remia S. Simės kandidatūrą
Bet dabar jo mintys – apie būsimą skyriaus Tarybos posėdį, kuriame bus išrinktas naujasis kurorto liberalsąjūdiečių vedlys,
A.Štaras įsitikinęs, kad jį kam pakeisti tikrai atsirasią. „Manau, kad S. Simė – ir pagal rinkimų rezultatus, ir savo įdirbį – yra neabejotinai rimčiausias kandidatas į skyriaus pirmininko pareigas. Tik tegul jis išreiškia visiems savo tokią valią“, – sakė pašnekovas.
Vakar kalbinamas „Palangos tilto“, S. Simė buvo lakoniškas: „Jeigu bus pasiūlyta mano kandidatūra, aš sutiksiu, nors, mano žiniomis, bus ir daugiau kandidatų“.
Palangos liberalsąjūdiečiai savo naująjį pirmininką išsirinks balandžio 23-ąją.
Palangos sporto centro direktoriui Romaldui Kazlauskui pareiškus apie ketinimą atsisakyti pareigų, jį pakeisti tinkamiausias kandidatas, ko gero, būtų S. Simė, bet būdamas savivaldybės įstaigos direktoriumi, jis turėtų atsisakyti Tarybos mandato.
Taigi, vyksta įvairūs paskaičiavimai. Bet, žinoma, lemiamą žodį tars valdančioji „trijulė“: kas jai bus patogiau? Ką geriau turėti: S. Simę – Sporto centro direktorių ar S. Simę – Tarybos narį?
Paklaustas, kokią mato tolesnę savo, kaip politiko, ateitį, A. Štaras sako, kad ją „daug“ nulems naujasis skyriaus pirmininkas. „Galbūt pasikeisime vietomis: aš būsiu, pavyzdžiui, skyriaus pirmininko pavaduotojas“, – šyptelėjo pašnekovas.

„Per bangas“ visokie pakliūna į Seimą
Užsiminus apie kitais metais įvyksiančius Seimo rinkimus, A. Štaras sakė, kad jis „neitų į juos“, net jeigu būtų jam tai pasiūlyta.
„O S. Simė būtų tinkamas?“ – klausiu.
„Visokių žmonių yra buvę Seime, ypač „per bangas“, bet, kaip įprastai, Pajūrio rinkimų apygardoje į Seimą visada yra išrenkamas palangiškis“, – pastebėjo politikos veteranas.
Anot jo, S. Simė buvo „patogus“ žmogus merui Š. Vaitkui, bet A. Štarui „keistai atrodo“, kad liberalcentristai beveik visą kadenciją dirbo Taryboje be jokios frakcijos.
„Jeigu pasakyčiau, kad S. Simė buvo labai stiprus vicemeras, tuomet derėtų paklausti, kur yra jo rezultatai? Boksininkas turėtų būti agresyvus. Žiūrėkite, Š. Vaitkus priimdavo sprendimą ir skubėdavo „pasipiarinti“, to tikrai negaliu pasakyti apie S. Simę. Jis paprasčiausiai nesirodė daug viešumoje, nors Š. Vaitkus jo ir nekviesdavo kartu kokią nors juostelę perkirpti. Matyt, ir skyrius neprašė jo labiau viešumoje reikštis, o derėjo, – samprotavo A. Štaras. – Jeigu S. Simė nori būti stiprus pirmininkas, jis turi keistis“.
Liberalsąjūdiečiai iškart po rinkimų pareiškė, kad jie būsią opozicijoje.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors Nacionalinėje krepšinio lygoje („7bet-NKL“) Palangos „Olimpas“ pasiekė keliolikos pergalių seriją ir įsitvirtino turnyrinės lentelės viršūnėje, komandos kapitonas Paulius Danisevičius nėra linkęs džiūgauti pačiame sezono įkarštyje.


Viešėdami Šventojoje nepraleiskite progos aplankyti unikalų objektą - ant kopos netoli sveikatos centro „Energetikas“ esančią Žemaičių alką, rašo Virginija Kesminė, laikraščio "Vakarų Ekspresas" žurnalistė.


Pastaruoju metu palangiškį Aidą Jurkštą galima sutikti visoje Lietuvoje – bibliotekose, kultūros centruose. Jis startavo su nauja iniciatyva – „švyturių turu“, kuriame pristato garsaus lenkų rašytojo, Nobelio literatūros premijos laureato Henriko Senkevičiaus novelę „Jūros Švyturio sargas“. A. Jurkštas turi sukaupęs...


Vyriausybė trečiadienį nusprendė perduoti tris švyturius Neringos ir Palangos savivaldybėms, juos ketinama pritaikyti turizmui. Šiuo metu švyturiai Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje priklauso Lietuvos transporto saugos administracijai. Perdavus švyturius, įstaiga ir toliau prižiūrėtų juose esančius navigacinius įrenginius.


Pirmadienį bus minima Tarptautinė teatro diena, o šeštadienį šiai dienai paminėti vyks tradicinė Lietuvos mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“. Šiame renginyje kasmet pagerbiami labiausiai nusipelnę mėgėjų teatro puoselėtojai. Įprastai niekada nelieka nepastebėti ir Palangos „Grubiojo“ teatro statomi spektakliai, juose vaidinantys...


Šiandien, rugsėjo 4 d. prasideda istorinis žygis žemaitukų žirgais apie Lietuvą – „Žemė-žmogus-žirgas“. Vidurdienį, apie 12 valandą, iš Šventosios pajūrio 10-ies žygeivių ir 12-os žirgų draugija iškilmingai bus palydėta į penkias savaites truksiančią kelionę aplink Lietuvą.


Mėtytas ir vėtytas Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas Arūnas Štaras, atostogoms po Tarybos rinkimų pasirinkęs kruizą iš Dubajaus, jau senokai nusprendė: per skyriaus Tarybos posėdį balandžio pabaigoje jis ant stalo padės atsistatydinimo pareiškimą. Kaip Andrius Kubilius nori vietoje savęs matyti Gabrielių Landsbergį, taip A. Štaras norėtų naujuoju...


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Kita vasara, nauja savivaldybės valdžia, bet prakaitu sulipę kurorto svečiai ir miestelėnai, panorę nusiplauti purvus, kaip ir iki šiol, turi pėdinti tai padaryti į viešbutį, nuomojamą būstą ar savo namus. Ten, kur prie paplūdimio jau įrengti dušai, jie užrakinti. Skandalingiausia atrodo dušų istorija Gelbėjimo stotyje, kurios rekonstrukcija valstybei ir savivaldybei kainavo apie tris...


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius