Su dviem ratais, nors ir išsinuomotais, kurorte greičiau nei keturiais!

Alfredas PUMPULIS, 2011-07-04
Peržiūrėta
862
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Su dviem ratais, nors ir išsinuomotais, kurorte greičiau nei keturiais!

Koks transportas vasarą pats populiariausias? Taip. Dviračiai. Ne kiekvienas poilsiautojas, atvykęs į Palangą, turi galimybę atsivežti dviratę transporto priemonę.  Vienintelė išeitis - jį išsinuomoti.

„Liepos mėnesį dviračių čia nebūna, visi kažkur važinėja, o mes dviračių nuomos punkte dirbame dviese. Viena pildo popierius, kita nuomoja dviračius, kitaip spėti  neįmanoma, -  pasakojo  Monika Daugėlaitė, dirbanti viename didžiausių dviračių nuomos punkte Vytauto gatvėje, priešais J.Basanavičiaus gatvės pradžią.

 

Nustatyta tvarka

Norint išsinuomoti dviratę ar keturratę transporto priemonę privalu užpildyti keletą dokumentų. Jie turėtų „apdrausti“ nuomotoją, jog nuomininkas dviračio nepavogs, nesulaužys ar kitaip nesugadins nuomojamos transporto priemonės. Dar iki šio sezono daugelis dviračių nuomotojų reikalavo iš kurorto svečių palikti solidų užstatą už dviratį, bet, regis, šiais metais tokios praktikos atsisakoma. Jau keturioliktus metus nuomojanti dviračius  prie „Emos“ Svetlana sakė: „Pas mus nereikia palikti užstato. O jei padanga ir prakiūra,  nieko baisaus - taip pasitaiko visiems, net geriems vairuotojams“, - pasakojo Svetlana. Paklausta apie dviračių vagystes, moteris sakė: „Nebūna biznio be nuostolių“.

J.Basanavičiaus gatvėje dirbantis Edvinas Simė teigė: „Pasitaiko, kad dviračius pavagia,  dažniausiai taip elgiasi „pacanai“, todėl ir esame priversti prašyti palikti arba dokumentą ar kelis šimtus litų.“  Tiek Edvinas Simė, tiek Monika Daugėlaitė dirba tam pačiam darbdaviui Egidijui  Drungilui. Jam Palangoje priklauso 7 dviračių nuomos punktai.

 

Dviračių nuomos monopolis

Pasak nuomos punktuose dirbančių žmonių,  Palangoje atsirado tik vienas narsus žmogus pasiryžęs priešintis tokiam monopoliui.  Tai - Jonas Abaravičius, nuomojantis kurorte keturračius dviračius jau ne vienerius metus. „Niekada  nenuomoju dviračių išgėrusiems ar įtartinai atrodantiems žmonėms, ypatingai įkaušusiems jaunuoliams. Kaip ir mašinas, taip ir dviračius, ypatingai juos drasko jaunimas“,- sakė pašnekovas. „Girdėjau, kad neseniai visai šalia mano punkto pavogė 3 dviračius – jaunųjų nuomininkų asmens kortelės duomenys buvo suklastoti.

 

Pasiūla ženkliai padidėjo

Nepaisant Palangai smogusios ekonominės krizė, anot pašnekovų, dviračių nuomos pasiūla kurorte - didelė. Dviratis – ekologiška transporto priemonė. Ir, žinoma, rekreacinė.  Anot nuomos punktų darbuotojų, dauguma poilsiautojų, atvažiavę į kurortą „meta“ mašinas į šalį ir išsinuomuoja dviračius visai dienai, o kartais sugrįžta nuomotis ir kitą dieną.

Monika Daugėlaitė, dirbanti nuomos punkte jau  antrus metus, sakė „Didžiausia paklausa būna savaitgaliais ir penktadieniais, tuomet Palangoje, net ir „pakrutėti“ su automobiliu tampa tikrai sunku.“

 

Atsargiai, gresia bauda

Dviračių nuomos verslininkai, bandydami iš kurorto išguiti  konkurentus, keturračių dviračių nuomotojus, paleido gandą, kad keturračiais J.Basanavičiaus gatvėje draudžiama važinėti. Bet  Palangos miesto policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius tai paneigė: „Netiesa, jog keturračiams dviračiams yra draudžiama važiuoti J.Basanavičiaus gatve. Tai daryti draudžiama tik ant Palangos jūros tilto, kadangi šalia  jo  pakabintas ženklas „Pėščiųjų takas“. Pirmą kartą už tokį nusižengimą gresia įspėjimas arba bauda iki 40 litų, pakartotinai įvykdžius tokį nusižengimą - bauda nuo 80 iki 140 litų“, - teigė  viršininkas. 

Beje, apie svarbiausią dalyką – dviračių nuomos kainas... Jos nepigios, bet labai pinigų neskaičiuojantiems poilsiautojams  „įkandamos“ - 6 litai valandai, 25 litai visai dienai.

Pasiryžote sėsti ant dviračio?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje visus metus intensyviai vyko miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų remonto bei rekonstrukcijos darbai. Dalis šiais metais vykdytų darbų jau baigti, kai kurie jų bus baigti kitąmet, tad jau dabar arba netolimoje ateityje vairuotojai bei pėstieji eismo dalyviai galės džiaugtis pagražėjusia aplinka ir padidėjusiu eismo dalyvių saugumu.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių ir elektrinių transporto priemonių, kurios priskiriamos dviračiams, t. y. elektrinių dviračių, elektrinių paspirtukų, riedžių, elektrinių riedlenčių, eismas. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. Nurodyti draudimai negalioja vedantis (varantis) dviratį


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Netiesa, kad jūsų dviratį Palangoje taisysiantis meistras bus tepaluotas nuo kulkšnių iki ausų galiukų! Ganyklų gatvėje kartu su savo tėčiu besidarbuojantis 24-metų Stasys Šerys yra visai kitoks: aukštas kaip krepšininkas, simpatiškas, tvarkingas ir palieka Vilniaus universiteto filosofijos studento įspūdį. Jo vienas mėgstamiausių laisvalaikio praleidimo būdų...


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje vasarą, kaip ir praėjusiais metais, bus draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas, priimtas siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą, visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Gegužės 19 d. Palangos dviračių takas buvo virtęs dviračių greičio ruožu, pušynas, ties spalvingąja vaikų žaidimų aikštele – dviračių kroso trasa, slalomo taku. Taip prasidėjo Palangos senosios gimnazijos moksleivių tęstinis tradicinis sveikatingumo projektas „Motorizuoti ir nepavojingi“ – dviračių diena. Kad ir ne tokia gausi susirinkusiųjų komanda...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, patikrinusi, iš kokių lėšų viena sutuoktinių pora įsigijo per milijono vertės namą Palangos centre, nustatė, kad sutuoktiniai nedeklaravo daugiau nei 160 tūkst. eurų (apie 0,6 mln. litų) pajamų, gautų iš dviračių nuomos. Tokiu būdu galimai siekta išvengti mokesčių, tarp jų ir pridėtinės vertės mokesčio (toliau...


Koks transportas vasarą pats populiariausias? Taip. Dviračiai. Ne kiekvienas poilsiautojas, atvykęs į Palangą, turi galimybę atsivežti dviratę transporto priemonę.  Vienintelė išeitis - jį išsinuomoti. „Liepos mėnesį dviračių čia nebūna, visi kažkur važinėja, o mes dviračių nuomos punkte dirbame dviese. Viena pildo popierius, kita nuomoja dviračius, kitaip spėti ...


Visi ant dviračių!

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Sušilę orai daugelį palangiškių pasodino ant dviračių. Pedalus mina nuo jauniausio „triratukininko“ iki senjoro amžiaus žmonių. Visi garsiai deklaruoja, jog palangiškis be dviračio – netikras palangiškis. O kaip, kada ir kodėl gyventojai pasikinko minamą arkliuką, klausėme gyventojų, sutiktų tiesiog gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius