Su sveikatos apsaugos ir darbo ministru Savivaldybėje aptarti socialiniai klausimai

Palangos tiltas, 2017-08-17
Peržiūrėta
2145
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis

Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus patarėja, vykdanti direktoriaus pavaduotojo funkcijas, Dalia Skučaitė.
Pasitarime dalyvavo miesto meras Šarūnas Vaitkus, mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, pavaduotoja Violeta Staskonienė, Seimo narys, Savivaldybės tarybos narys, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Skritulskas, Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus bei Vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovai, taip pat – socialines paslaugas teikiančių miesto įstaigų vadovai bei nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Ministras L. Kukuraitis pristatė pagrindines ministerijos darbo kryptis, kuriomis siekiama mažinti skurdą ir pajamų nelygybę, stiprinti šeimą bei vaiko teisių apsaugą, taip pat – skatinti piliečių socialinę atsakomybę bei išdėstė pagrindines priemones, kurių planuojama imtis, kad minėti tikslai būtų pasiekti.
Susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skirtas Palangoje teikiamoms socialinėms paslaugoms. Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Laura Stančiauskaitė pristatė mieste veikiančias šias paslaugas teikiančias įstaigas – Palangos globos namus, Socialinių paslaugų centrą bei lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“, įgyvendinamus projektus. Susitikimo metu kalbėta ir apie socialinių paslaugų poreikį, šeimoms skiriamas kompleksines paslaugas, nevyriausybinių organizacijų veiklą bei joms šiais metais skirtas neįgaliesiems pritaikytas patalpas. Pristatyta, kaip 2016 m. buvo panaudotos socialinei paramai skirtos lėšos. Akcentuota, jog visų, besikreipusiųjų dėl socialinės paramos, prašymai buvo patenkinti, o likusios lėšos (iš viso socialinėms reikmėms buvo skirta apie 1 mln. eurų) taip pat buvo panaudotos būtent socialinėms reikmėms.
Susitikimo metu kalbėta ir apie Neįgaliųjų reikalų tarybos veiklą, kurią sudaro 13 narių, iš kurių 8 yra nevyriausybinių organizacijų atstovai. Ministras pripažino, jog būtent nevyriausybinių organizacijų atstovų įtraukimas į komisijos darbą yra labai svarbus, norint efektyviau spręsti problemas, su kuriomis susiduria neįgalieji. „Aš esu nacionalinio lygmens Neįgaliųjų reikalų komisijos pirmininkas, tad, esant poreikiui, visuomet galite į mane kreiptis“, – sakė L. Kukuraitis.
Ministras itin pasidžiaugė ir Savivaldybės rodomu dėmesiu neįgaliųjų poreikiams tenkinti – L. Kukuraičiui papasakota apie miesto infrastruktūros pritaikymą žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių. Be kitų infrastruktūros objektų, ministrui pristatyta ir šiemetinė naujovė – neįgaliesiems pritaikytas link jūros vedantis Lino takas bei čia įrengta neįgaliesiems reikiama infrastruktūra. Meras Š. Vaitkus taip pat pabrėžė, jog kitąmet planuojama miesto biudžete numatyti lėšų bei įsigyti įrangą, kad neįgalieji vežimėliais galėtų ne tik patogiai atvykti iki jūros, bet ir, padedami pajūrio gelbėtojų, pasinaudoti specialia įranga ir išsimaudyti.
Susitikimo metu iškeltas ne vienas aktualus socialinis klausimas, ir didžioji dalis jų, kaip pripažino L. Kukuraitis – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Sveikatos apsaugos ministerijos bendradarbiavimo kompetencija.
Be kitų klausimų, meras iškėlė itin aktualią problemą, su kuria susiduria ne tik Palanga – keliolika našlaičių išauginę Šeimynų tėvai, jau užauginę globotinius bei panaikinus šeimyną, nebeturi galimybės gyventi Šeimynai Savivaldybės skirtame būste. „Palangoje susiduriama būtent su tokiu atveju – pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus buvusios Siručių Šeimynos tėvus turėtume iškraustyti iš namo, kuriame jie užaugino ir į gyvenimą išleido keliolika našlaičių. Savivaldybė ne kartą raštu kreipėsi į ministeriją, taip pat – į Prezidentūrą, prašėme spręsti šią problemą, tačiau iki šiol situacija nėra pasikeitus. Tačiau šią problemą išspręsti būtina, galbūt – koreguojant Šeimynų įstatymą“, – sakė meras.
Ministras pripažino, kad problema tikrai aktuali, ir žadėjo ją nedelsiant spręsti.

Palangos m. sav. inf., „Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aptarė padėtį Vakarų Lietuvoje, apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio taikymo aktualijas.


Jūsų rūpesčio, nuoširdaus darbo bei profesionalumo dėka daugeliui žmonių diena kaskart nusidažo šviesesnėmis spalvomis. Jūsų rankų prisilietimai, šypsena bei padrąsinantis žodis kasdien gydo tuos, kuriems labai reikia pagalbos, gerumo ir atjautos


Palangoje, Kurorto muziejuje, ketvirtadienį visuotinį susirinkimą suvažiavę asociacijos „Klaipėdos regionas“ nariai, be kitų klausimų, patvirtino Klaipėdos regiono pozicionavimo strategiją.


Palangos delegacija grįžo iš lapkričio 1-3 dienomis Norvegijoje, Stavangerio mieste, vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų asociacijos (EBBA) vadovais, kurio metu aptarti pasirengimo kitąmet Palangoje vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui klausimai.


Gegužės 11 dieną Palangoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tačiau vizitas praėjo labai tyliai. Net žiniasklaidai apie tai nebuvo pranešta. Dėl ko vėliau redakcijos darbuotojai sulaukė ir piktų skaitytojų reakcijų. „Jūs gal nusiteikę prieš sveikatos apsaugos ministrą, kad nieko nepaskelbėte?“ – klausė žmonės. Ir atsakymų, kodėl vizitas...


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus su palangiškiu, aktyviu visuomenininku Tomu Vilucku aptarė miesto pritaikymo neįgaliesiems klausimus.


Šventojoje aptarti vietos gyventojams aktualūs klausimai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 18 | Rubrika: Miestas

Šventojiškiams aktualūs klausimai bei galimi jų sprendimo būdai ketvirtadienį Šventojoje aptarti su vietos bendruomene. Šiame pasitarime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys, Šventosios seniūno pavaduotojas Eugenijus Čilinskas, UAB...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį į pasitarimą sukvietė kurorto ikimokyklinių įstaigų – vaikų darželių „Ąžuoliukas“, „Gintarėlis“, „Nykštukas“, „Pasaka“, „Žilvinas“ bei „Sigutė“ – vadovus. Susitikimo metu domėtasi, kaip sekasi...


Praėjusį ketvirtadienį Vidaus reikalų ministerijoje vykusiame ministerijos vadovų ir šalies savivaldybių merų susitikime aptartas pasirengimas teritorinei šalies reformai, savivaldybių vaidmuo palaikant viešėją tvarką ir kuriant saugią aplinką, Bendrojo pagalbos centro plėtra bei ES struktūrinių fondų paramos panaudojimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius