Sugriežtintas įstatymas perpus sutrumpino socialinio būsto eilę

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-11-24
Peržiūrėta
585
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sugriežtintas įstatymas perpus sutrumpino socialinio būsto eilę

Praėjusių metų pradžioje įsigaliojus naujam Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymui, kuriuo buvo sugriežtinti ankstesni reikalavimai, pastebima, jog daugelyje šalies savivaldybių gerokai sumažėjo laukiančiųjų socialinio būsto žmonių eilės. Pagrindinė priežastis – privaloma deklaruoti pajamas ir turtą. Palangoje laukiančiųjų eilė sumažėjo perpus.

Laukiančiųjų – 73 asmenys
Į socialinį būstą gali pretenduoti mažas pajamas gaunantys ir nedaug turto turintys asmenys (metų pajamos – ne didesnės kaip 3264 eurai, o valdomas turtas – ne didesnis kaip 5712 eurų).
Anksčiau galiojo tvarka, numatanti, kad pajamas ir turtą buvo privalu deklaruoti tik pateikiant dokumentus ir gaunant socialinį butą, tačiau šiuo metu ir socialiniame būste gyvenantieji ir jo eilėse laukiantieji deklaruoti turtą bei pajamas privalo kiekvienais metais iki gegužės 1 dienos.
Jeigu šios prievolės minėtieji asmenys neatliko, iš sąrašo išbraukiami.
Teisės į socialinį būstą Palangos mieste netenka ir tie asmenys, kurie gyvena ne mūsų mieste, o gretimuose rajonuose. Informaciją apie realią asmenų gyvenamąją vietą Savivaldybės atstovai gauna vadovaudamiesi gyventojų registro duomenimis. Jei paaiškėja, kad į socialinį būstą Palangoje pretenduoja, pavyzdžiui, Kretingos arba Klaipėdos rajono gyventojas, jam rekomenduojama kreiptis su prašymu į tą Savivaldybę, kurioje asmuo realiai gyvena.
Šiuo metu Palangoje laukiančiųjų socialinio būsto sąraše –73 asmenys. Prieš pakeičiant įstatymą sąrašas, anot Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistės Audrutės Keblienės, buvo gerokai ilgesnis – socialinio būsto laukė 150 žmonių. „Dabar sąrašas yra atspindintis realią padėtį“, – tikino vyr. specialistė.

Pasikeitus padėčiai gatvėje nelieka
Pašnekovė atskleidė, jog prieš keičiantis tvarkai, visi laukiantieji ir jau gyvenantys socialiniuose būstuose buvo informuoti jiems skirtais pranešimais. Tačiau ne visus šie įspėjimai pasiekė.
Dalis žmonių neteko galimybės pretenduoti į socialinį būstą būtent dėl to, jog nedeklaravo pajamų ir turto, maža dalis buvo ir tokių, kurių pajamos viršijo įstatyme nustatytus dydžius. „Tokių žmonių mes neiškeldiname. Jie turi galimybę likti socialiniame būste, jeigu kreipiasi į miesto Tarybą, kad ši leistų ir toliau nuomotis būstą, tik jau rinkos kainomis. Jeigu po kurio laiko nuomininko pajamos vėl sumažėja, pateikęs tai įrodančius dokumentus, asmuo vėl gali šį būstą nuomoti kaip socialinį, o nuomos mokestis apskaičiuojamas netaikant Savivaldybės tarybos nustatyto rinkos pataisos koeficiento“, – situaciją apibūdino specialistė.
Palangos mieste iš viso socialinių būstų yra 39, tačiau, anot specialistės, šis skaičius nuolat kinta. Pavyzdžiui, pernai parduoti 2 socialiniai būstai, dar ankstesniais metais – 6.
Butai laukiantiesiems suteikiami atsižvelgiant tik į vieną faktorių – prašymo pateikimo datą.
Laukiančiųjų eilės yra skelbiamos viešai internetiniame Savivaldybės puslapyje (www.palanga.lt– savivaldybės, socialinis būstas).

Eilės trumpėjo daugelyje savivaldybių
„Lietuvos žinios“, nagrinėjusi šią problemą visos šalies mastu, pastebėjo, jog kai kuriose savivaldybėse laukiančiųjų būsto asmenų sumažėjo dar labiau.
Socialinio būsto skirstymu užsiimantys specialistai pasakojo, kad iki pasikeitusios tvarkos tokios paramos „laukė“ ir mirę, ir į kitas savivaldybes ar užsienį išvykę žmonės, ir tie, kurie realiai jau buvo įsigiję gyvenamąjį namą ar butą.
Pavyzdžiui, Visagino savivaldybėje iki tol, kol buvo sugriežtintas įstatymas, socialinio būsto laukė 200 žmonių, tačiau dabar jų belikę 87. Mažeikių rajone iš 700 asmenų, laukusių socialinio būsto, beliko 250. Alytaus miesto savivaldybėje būsto laukia 293, nors anksčiau tokių žmonių buvo 500.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje ir Šventojoje būsto pardavimų apimtis didėjo net trečdaliu

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 02 11 | Rubrika: Miestas

"Citadele“ banko duomenys rodo, kad pernai išduotų būsto paskolų apimtis, palyginti su 2019 m., išaugo 33 procentais. O Palanga ir Šventoji buvo neabejotinos lyderės.


Palangos senoji gimnazija skelbia atranką socialinio specialiojo pedagogo pareigoms užimti. Darbo sutarties rūšis – neterminuota, darbo laiko trukmė - 36 val. per savaitę, darbo apimtis -1 etatas. Darbo užmokestis – priklausomai nuo pedagoginio darbo stažo, įgytos kvalifikacinės kategorijos (pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas nuo5,89 iki 7,48. Pretendentas...


Laurynas Šerelis, Palangos naujakurys, ir transporto/logistikos įmonės UAB „Arsatrans“ savininkas ir direkorius, jau keletą metų intensyviai užsiima ištvermės sportu, dalyvvauja tiratlono varžybose. Tačiau naujausias vyro iššūkis pakelia antakius: Laurynas ruošiasi nubėgti 100 kilometrų – ir net daugiau – nuo Latvijos bei Lietuvos...


Senoji gimnazija neranda specialiojo socialinio pedagogo

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 05 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija skelbia atranką socialinio specialiojo pedagogo pareigoms užimti. Darbo sutarties rūšis – neterminuota, darbo laiko trukmė - 36 val. per savaitę, darbo apimtis -1 etatas. 


Palangos miesto savivaldybė primena, jog asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus. Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Audrutė Keblienė teigė, jog tai nėra naujiena – tai...


Primename, kad asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus.


Šiandien aš norėjau tik vieno – miegoti! Tačiau pro langą švietė Portugalijos saulė – privalėjau išsiridenti iš lovos ir eiti atrasti Lisabonos. Nors ir vangiai, tačiau jau gerokai po 10 buvome lauke, ėjome pro Eduardo VII parką ir keliavome Loretos namų link. Oras man priminė Klaipėdą – nors ir nebuvo apsiniaukę, tačiau nuo vandenyno...


Praėjusių metų pradžioje įsigaliojus naujam Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymui, kuriuo buvo sugriežtinti ankstesni reikalavimai, pastebima, jog daugelyje šalies savivaldybių gerokai sumažėjo laukiančiųjų socialinio būsto žmonių eilės. Pagrindinė priežastis – privaloma deklaruoti pajamas ir turtą. Palangoje laukiančiųjų eilė sumažėjo perpus.


Seminaro metu gyventojai supažindinti su būsto atnaujinimo galimybėmis

„Palangos tilto“ informacija, 2011 06 21 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos savivaldybės Tarybos posėdžių salėje vyko seminaras apie senų daugiabučių namų atnaujinimą ir modernizavimą butų savininkams, administratoriams, daugiabučių namų savininkų bendrijoms, gyventojus atstovaujančių organizacijų atstovams, savivaldybių ir seniūnijų atstovams bei kitiems būsto rinkos dalyviams.


Netylančios diskusijos dėl daugiabučių renovacijos sudomino norinčius užsidirbti. Daug palangiškių šią savaitę savo pašto dėžutėse rado kone primygtinį prašymą dalyvauti apklausoje dėl būsto renovacijos. Savo nuomonę apklausos rengėjai kvietė palangiškius išreikšti SMS žinute, kuri kainuoja daugiau kaip 7 Lt.  Kai kurie pasipiktinę palangiškiai žada kreiptis į prokuratūrą, kad būtų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius