Šuo ant jūros tilto

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto gyventojas, 2010-12-13
Peržiūrėta
713
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Situaciją, kai nei pats naudoja, nei kitiems leidžia, geriausiai apibūdina žinomas posakis – „šuo ant šieno“. Šuo šieno neėda, bet ir kitiems prie kaugės prieiti neleidžia.

 

Tokioje padėtyje atsidūrė ir Palangos jūros tiltas. Iki ateinančios vasaros sezono pradžios svarbiausią mūsų kurorto simbolį atnaujinti įsipareigojusi bendrovė „Lemminkainen Lietuva“ pasiskubino tiltą užtverti aukštomis tvoromis. Kad niekas ant jo neužliptų, darbininkai tilto pradžioje nuardė dalį lentų, bet jokie didesni medinės dalies keitimo darbai nevyksta.

Paspaudus šalčiams prasidėjo stintų žvejybos sezonas, tačiau pamėgta palangiškių žvejybos vieta tapo neprieinama. Lyg tas šuo ant šieno, ant tilto vaikštinėja sargas, kuris tam ir pastatytas, kad vaikytų žvejus.

Kad prasidėjus šalčiams ir pūgoms jokie darbai ant jūros tilto yra neįmanomi, aišku buvo jau tveriant tvoras. Tada tampa visiškai neaišku, kam buvo reikalinga skubėti uždaryti tiltą, jei, anot spaudos pranešimų, tuo metu darbų rangovas net nebuvo pasirinkęs įmonės, kuri tieks tiltui reikalingą medieną. O juk ją reikia paruošti, išpjauti, gerai impregnuoti. Tam reikia nemažai laiko, per kurį ant tilto realiai nieko nebus dirbama.

Ar per tą laikotarpį tiltas negalėjo būti atviras per šventes Palangą užplūsiantiems poilsiautojams ir šeimos biudžetą norintiems papildyti sunkiai žiemą besiverčiantiems žvejams?

Iš anksto žinant, kad pinigai tilto remontui bus skolinami iš banko, miesto Tarybos sprendimu šią paskolą buvo galima paimti šių metų pradžioje ar net praėjusių metų pabaigoje. O darbų rangovas galėjo būti nustatytas dar vasarą. Iš anksto paruošus medieną tiltas galėjo būti suremontuotas per rudenį ir Naujųjų metų proga palangiškiai ir kurorto svečiai šampaną būtų iššovę jau ant suremontuoto jūros tilto.

Deja, viskas buvo daroma paskutinę minutę, todėl ir startas tilto remontui duotas prasidėjus rūsčiai žiemai.

Jūros tiltą kapitaliai suremontuoti, be abejo, būtina. Realiai medinių paklotų, turėklų ir dangos keitimo darbai greičiausiai prasidės tik ankstyvą pavasarį. Tačiau tai jau bus po savivaldos rinkimų. Galima spėti, kad tiltą buvo skubama uždaryti ir neva prasidėjusius remonto darbus imituoti tik dėl to, kad nieko laiku nespėjanti atlikti dabartinė miesto valdžia dar prieš rinkimus turėtų kuo pasigirti.

Į būsimas pagyras Palangos valdžia gali drąsiai įsirašyti išraustą ir neaišku kuriam laikui pamestą Meilės alėją. Kas, kad antrus metus ja niekas negali naudotis. Užtat pradėta!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

COVID-19 pandemija ir karantinas gerokai apsunkino mokinių pasiruošimą artėjantiems brandos egzaminams. Nors Palangos senosios gimnazijos mokytojai deda visas pastangas, kad abiturientai kuo geriau pasirengtų jiems, kai kurie abiturientai mokėsi papildomai – samdėsi korepetitorius.


Pasibaigus šildymo sezonui dauguma gyventojų gali lengviau atsikvėpti. Šaltasis metų laikotarpis gerokai patuština kišenes, o šiemet šildymo sezonas dar buvo ir labai ilgas. Palangiškių teiravomės, koks, jų akimis, buvo šis šildymo sezonas – pigesnis ar vis dėlto brangesnis. UAB „Palangos šilumos tinklai“...


UAB „Palangos vandenys“ kontrolieriai iki šiol mynė dviračius į patikros objektus ir krito iš kojų iš nuovargio dienos pabaigoje. Bet nuo šiol bendrovės kontrolieriams naujų dviračių minti nereikės – patrauklaus dizaino, elektra varomos dviratės transporto priemonės, galinčios išvystyti iki 35 kilometrų per valandą greitį, taupys miesto...


Vakar Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė nutartį dėl Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno, kuriam įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant asmeninės naudos perkvalifikuoti į įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšio paėmimo. Valdininkas trims mėnesiams nušalinamas...


„Maisto prekės“, „Gėrimai“ ir panašūs pavadinimai dažnai puošia daugiabučių namų sienas. Juose įrengtos parduotuvės dažnai erzina ir piktina šalia gyvenančius žmones. Mat tokias parduotuves ypač mėgsta nepilnamečiai, stikliuko mėgėjai ir benamiai. Ar Palanga – išimtis?


Nuo ligų, kaip ir kitų bėdų nesame nei vienas apsaugotas, visi esame pažeidžiami ir kartais gyvenimas nežėri gražiausiomis spalvomis. Tačiau mes turime didžiulę galią – ištiesti pagalbos ranką vienas kitam. Šiuo tikslu buvo sukurta ir Raudonojo kryžiaus draugija, prigijusi ir visoje Lietuvoje. Palangoje savo veiklą Raudonojo kryžiaus skyrius taip pat efektingai vykdė, ypatingai jo vedle...


UAB „Palangos vandenys“ ir Palangos miesto savivaldybės administracija įgyvendino projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Palangoje (Palangos nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija)“, kuris buvo finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo, šalies biudžeto ir UAB „Palangos vandenys“  lėšomis.


Tie, kurie keiksnojo savivaldybės Tarybą dėl sprendimų vilkinimo, kibo į atlapus merui, gali laikinai nusiraminti – 2007-2011-ųjų metų Taryba vakar baigė savo darbą.


Daugelis viešbučių, vilų ar svečių namų džiaugėsi gerai prasidėjusia kambarių rezervacija Naujųjų metų nakčiai, deja, pranašaujami blogi orai daug svečių tiesiog atbaidė. „Žiniasklaida pranešė geriau pasilikti namuose, nevažiuoti į tolimesnes keliones ir panašiai. Tokios pranašystės mums buvo nenaudingos, nes net septynių kambarių numerių rezervacija buvo atšaukta. Žmonės motyvavo blogais...


Šuo ant jūros tilto

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto gyventojas, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Situaciją, kai nei pats naudoja, nei kitiems leidžia, geriausiai apibūdina žinomas posakis – „šuo ant šieno“. Šuo šieno neėda, bet ir kitiems prie kaugės prieiti neleidžia.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius