Susitikimas su rašytoju Arvydu Juozaičiu

Palangos tiltas, 2018-10-11
Peržiūrėta
361
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Susitikimas su rašytoju Arvydu Juozaičiu

Pirmadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su filosofu, Atgimimo Sąjūdžio pirmeiviu, rašytoju, publicistu Arvydu Juozaičiu.
Autorius pristatė šiais metais išleistą knygą „Tėvynės tuštėjimo metas“. Tai knyga, rašyta bemaž septyniolika metų. Joje sudėtos A. Juozaičio esė apie nūdienio Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį.
Per susitikimą autorius diskutavo apie karčiąją mūsų gyvenimo tiesą – iki šiol neregėtai gausų jaunosios lietuvių kartos emigravimą iš Tėvynės, kuris suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. Kėlė klausimus ar Lietuva išliks išgyvendama ir Europos tapatumo nuosmukį, kur tie šaltiniai, iš kurių galime semtis jėgų spartėjančiam Tėvynės nykimui sustabdyti?
Autorius įsitikinęs, kad 2018 metais, skaičiuodama savo naujojo valstybingumo šimtmetį, Lietuva patiria ir savo paskutiniąją lemtį – gyvena be rezervų. Visa tai, ką smagiai ir noriai demonstruojame socialiniuose tinkluose, – ir viskas.
Naujausios A. Juozaičio knygos sutiktuvės ir pokalbis su autoriumi apie mūsų likimo savojoje Tėvynėje iššūkius išsirutuliojo į turiningą ir intensyvią diskusiją. Gausiai susirinkę palangiškiai Arvydo Juozaičio klausinėjo įvairių klausimų.

Bibliotekos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Bibliotekoje vyko susitikimas su Rūta Oginskaite

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Kultūra

Rugsėjo 19 d. Palangos viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Rūta Oginskaite, knygos „Gib a kuk. Žvilgtelėk“ autore. Gib a kuk – žydiškas posakis, reiškiantis „Žvilgtelėk“. Jauki ir asmeniška teatro ir kino kritikės Rūtos Oginskaitės šeštoji knyga – tai dvylika žvilgsnių į Grigorijaus Kanovičiaus...


Susitikimas su rašytoju gamtininku Selemonu Paltanavičiumi

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 12 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 11 dieną Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko pirmasis projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ edukacinis užsiėmimas „Nuo sėklos iki brandaus augalo“, kurį vedė žinomas gamtininkas ir knygų autorius Selemonas Paltanavičius. Renginyje dalyvavo Palangos pradinės mokyklos, V. Jurgučio pagrindinės mokyklos, Palangos...


Ketvirtadienį, gegužės 24 dieną, Palangos baseine įvyko neeilinis renginys – Palangos miesto baseinas kartu su Lietuvos plaukimo federacija ketvirtadienį kurorto moksleivius pakvietė į baseine vykusį renginį „Olimpinės paslaptys“. Čia mokinių laukė susitikimas su vienais iš geriausių Lietuvos plaukikų – Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku bei Deividu...


Pirmadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su filosofu, Atgimimo Sąjūdžio pirmeiviu, rašytoju, publicistu Arvydu Juozaičiu.


Palangos pulsas

"Palangos tilto" informacija, 2017 07 10 | Rubrika: Miestas

Su tikslu aptarti bendradarbiavimo galimybes verslo, turizmo ir bendrų parodų klausimais Savivaldybėje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Liberec (Čekijos) krašto delegacija. Šis susitikimas organizuotas įmonės „Expo vakarai“ iniciatyva.


Praėjusį penktadienį dvi valandas vykęs pirmasis susitikimas su „Litesko“ atstovais Palangos miesto savivaldybės derybininkus – vicemerą Rimantą Antaną Mikalkėną ar UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorių Artūrą Mažrimą – nuteikė viltingai: „Susidarė stiprus įspūdis, kad „Litesko“ gerai suvokia, jog pasibaigus sutarčiai su miestu...


Šiuo metu Palangoje vieši Palangos miesto Garbės pilietis, Švedijos Simrishamno miesto gyventojas, buvęs pedagogas Thomas Larssonas su žmona Gunilla. Šio vizito metu planuojamas svečių susitikimas su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi, taip pat susitikimas su Tarybos nariu Remigijumi Kirstuku, kuris aprodys Palangos ligoninę, bus kalbama apie bendradarbiavimą...


Palangoje įvyks aukšto lygio tarptautinis susitikimas?

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 29 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Š. Vaitkumi susitiko Seimo kancleris J. Milerius bei Seimo kanceliarijos Bendrųjų reikalų departamento Paslaugų ir materialiojo aprūpinimo skyriaus vedėjas A. Milkevičius. Susitikimo metu buvo aptartos galimybės Palangoje 2014 m. rugpjūtį rengti Baltijos ir Šiaurės šalių Parlamentų Pirmininkų susitikimą.


Įvyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“

Palangos miesto VMVT Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Marija Valauskienė, 2011 05 06 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus salėje, pažymint 250-ąsias veterinarijos profesijos metines, vyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“.


Susitikime su valdžia – melas ir „makaronai“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 04 | Rubrika: Miestas

Beveik nešildomoje Senosios gimnazijos salėje įvyko miesto valdžios organizuotas susitikimas su gyventojais. Jo metu  aptartos opiausios ir svarbiausios miestelėnams problemos. Konkrečiai kalbėta dėl vandens, šilumos ir daugiabučiams namams teikiamų paslaugų kainų bei išsakyta nuomonė dėl įmonių „Palangos vandenys“, „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius