Šventojoje valstybės žemėje vėl dygsta mediniai poilsio nameliai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-24
Peržiūrėta
2552
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valstybei priklausančioje žemėje kyla nauji mediniai poilsio nameliai.
Valstybei priklausančioje žemėje kyla nauji mediniai poilsio nameliai.

Į kovą su nelegaliais nameliais žadantys kilti mero Šarūno Vaitkaus nurodymu ir Šventosios seniūnijos bendruomenės iniciatyva sukurtos darbo grupės mediniams poilsio nameliams Šventojoje suskaičiuoti bei aiškintis, kurie iš jų stovi neteisėtai, nariai turėtų sukrusti: prasidėjus pavasariui šiame kurortiniame miestelyje atbunda ne tik gamta. Atkuto ir kituose miestuose gyvenantys ir namelius turintys piliečiai, suskatę remontuoti jau turimus bei ręsti naujus, kurie kyla valstybinėje žemėje.

 

Išvydęs apstulbo

Į „Palangos tilto“ redakciją praėjusį antradienį paskambinęs Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas neslėpė nuostabos ir pasipiktinimo: praėjus vos kelioms dienoms nuo pasitarimo pas Palangos miesto merą Š. Vaitkų, kurio metu nutarta pagaliau imtis daryti tvarką nuo tarybinių metų apleistame Šventosios medinių poilsio namelių ūkyje, it erkės pavasarį atbudę kai kurių jų šeimininkai suskato tvarkyti senus namelius bei statyti naujus. O po remonto likusias atliekas bei „užgyventą“ turtą – senas lovas, langų rėmus, spinteles, net šaldytuvus bei televizorius suvertė prie Žemaičių alkos, iš kur juos išvežti teko bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkams. Be to, namelių statytojai pajūrio juostoje, netoli sveikatos centro „Energetikas“, iškirto medžius.

„Seni nameliai tvarkomi bei, iškirtus medžius, nauji statomi valstybei priklausančioje žemėje. Čia dar nuo tarybinių laikų stovi įvairioms įmonėms priklausę mediniai poilsio nameliai. Kiek domėjausi VĮ „Registrų centras“, šioje vietoje yra suteiktas tik vienas adresas, kiti nameliai nėra registruoti, ir, galima spėti, stovi nelegaliai. Kas jų savininkai – susekti sunku, nes pastatukai ėjo iš rankų į rankas“, – pasakojo E. Čilinskas.

Šventosios seniūnas paminėjo, jog nors laikinų statinių kategorijai priskiriamiems mediniams poilsio nameliams statybos leidimų nereikia, leidimo reikėjo medžiams kirsti bei kitiems darbams, kurie čia atliekami.

„Vasarą čia vanduo yra, tačiau kanalizacijos tinklų nėra. Bet čia dirbantys vyrai aiškiai ketina tvarkyti tualetus: kasa duobes, leidžia į jas rentinius. Matyt, viskas eis į žemę – elgiamasi panašiai kaip buvo padaręs liūdnai pagarsėjęs Linas Karalius“, – sakė E. Čilinskas, pridūręs, jog apie iškirstus medžius bei nugenėtas jų šakas pranešęs Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūrai.

 

„Nieko naujo nestatom“

Į seniūno paminėtąjį medinių poilsio namelių „kvartaliuką“ galima patekti perėjus kabančiu tiltu per Šventąją. Kairėje tako, vedančio link „Energetiko“, pusėje tarp krūmynų matyti nežinia iš kokių laikų likusi rodyklė „AB Kauno ketaus liejykla“. Už jos ir prasideda įvairaus nutriušimo lygio nameliai, tarp kurių – vienas kitas nelabai seniai perdažytas. Tolėliau – išvažinėtas posūkis į „kvartaliuką“. Prie vieno iš šalia namelių augančio medžio vinimis prikalta, perspėjančiomis spalvomis išdažyta nuoroda „privati valda“.

Atsargiai į „privačią valdą“ įžengusius seniūną E. Čilinską, Šventosios bendruomenės tarybos pirmininką Domininką Jurevičių bei tarybos narį Mikelį Balčių ir žurnalistus pasitinka krūvomis sukrautos statybinės medžiagos, suversti seni šiferio lakštai bei plaktukų kaukšėjimas. Keli vyriškiai vienoje vietoje renčia naujas medines sienas, kitoje nuo namelio lupa senas lentas ir keičia jas naujomis.

„Ne, ne, mes nieko naujo nestatome, tik senus namelius remontuojame“, – žvelgdami net suapvalėjusiomis nuo dorumo akimis aiškino vyrai, paminėję, jog darbus atlieka pono iš Kauno užsakymu.

Dorieji statybininkai tikino, kad jie šiukšlių prie Žemaičių alkos nevežę – nors iš kitur jų nelabai būti galėtų: vargu ar „Energetikas“ taip galėtų pasielgti, o ir šventojiškiai kažin ar „beždžionių“ tiltu būtų senas lovas iki alkakalnio vilkę.

Paklausti, ką darys su šiferiu ir kitu statybiniu laužu, vyriškiai patikino, jog jis bus išvežtas ten, kur priklauso.

Vyrų žodžiais dėl neva tik remontuojamų namelių suabejojo ne tik seniūnas, bet ir šventojiškių bendruomenės atstovai: mat nereikia būti dideliu žinovu, kad pamatytum, jog naujumu švytinčios sienos kyla tokiose vietose, į kurias, skirtingai nei prie senų remontuojamų namelių, neveda dar sovietmečiu šaligatvio plytelėmis iškloti takai.

 

„Baisu, ką ten daro“

Apie keistus galimai neteisėtus darbus Šventojoje Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūrai pranešė ne tik miestelio seniūnas, bet ir šalia esančio sveikatos centro „Energetikas“ atstovai. Į Šventąją nuvykę agentūros darbuotojai užfiksavo, jog savavališkai kertamas pajūrio apsaugos zonoje esantis miškas. Dar kovo 17-ąją vienam iš kelių čia įsikūrusių namelių savininkų buvo surašytas protokolas dėl savavališkai iškirsto valstybinio miško bei skirta nuo 200 iki 400 Lt sieksianti bauda. Be to, pažeidėjas dar turės atlyginti Kretingos miškų urėdijai padarytą žalą.

Be to, rengiamasi tikrinti, ar tikrai čia neteisėtai tvarkoma nuotekų sistema.

„Tiesiog baisu, ką ten daro, – trumpai pakomentavo situaciją Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas. – Apie šį atvejį pranešta Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, bus rimtas patikrinimas“.

Ši istorija lyg aidu atkartoja pasitarime pas merą Š. Vaitkų pasakotus atvejus: ir pernai, ir užpernai pavasarį rengiant reidus bei bandant nustatyti namelių šeimininkus, tokie esantys jų valdytojai prisipažindavo tik iki to laiko, kol valdininkai iš Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus bei Nacionalinės žemės tarnybos prisistatydavo. Jiems prisistačius, žmonės kaip mat išsižadėdavo žodžių, jog jie esą šeimininkai.

„O paskui, rugpjūtį, pamatydavome, kad toje vietoje suręsti dar pora naujų namelių“, – minėjo S. Bradūnas.

Beje, jau šią savaitę po pasitarimo pas merą sudarytoji darbo grupė turėtų pradėti „skaičiuoti“ namelius bei fiksuoti esamą situaciją. Vėliau, kaip siūlė už civilizuotas poilsines pasisakantys Šventosios bendruomenės nariai, iki vasaros ketinama išsiaiškinti, ant kieno žemės stovi nameliai, kurie iš jų – legalūs. Nelegalių statinių savininkus ketinama perspėti, atitinkamai paskelbiant informaciją, o jeigu savininkai per nurodytą terminą neatsišauks – kviesti antstolius ir namelius nukeldinti.

Jūsų komentaras:

Žmogui negalima.o... 2014-04-04 10:35 (. / IP: 86.100.63.40)
Kokie visi valdžiažmogiai "bejėgiai"??? Svaičioja kaip kokie medūzos ir kitus durnina...Aiškiai, kad prie to prisidėjo tiek tokie martinkai...tiek čilinskai...tiek visi kurie ir leido šias ir pan .statybas...Tik žmogui nieko negalima...

Taip pat skaitykite

Miesto gyventojai ir svečiai kviečiami pasitikti vasarą su kurorto festivaliu „Myliu Palangą“, kurio metu visą pirmąjį birželio savaitgalį (gegužės 31 d. – birželio 2 d.) netrūks pramogų nei žemėje, nei danguje.


Antrąją Kalėdų dieną Šventojoje degė medinis poilsio namelis.


Vasario 16-ąją palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiuose skirtingose miesto erdvėse, kur netrūks muzikos ir originalių meninių akcentų. 


Buvusiam Šventosios komplekso „Elija“ plėtotojui verslininkui Vaidui Šimaičiui ir jo motinai nepavyko iš valstybės prisiteisti daugiau nei 24,724 mln. eurų. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) netenkino verslininko skundo ir paliko nepakeistą Apeliacinio teismo sprendimą atmesti ieškinį.


Šventosios upės kilpoje ketinama pastatyti 12 atskirų ir sublokuotų statinių, kuriuose bus įrengta 30 poilsiui skirtų apartamentų. Dauguma jų turėtų būti nuomojami, o kiti – parduoti.


Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Palangoje nenuobodžiaus nė vienas – didžiausias šalies kurortas šią visai šaliai svarbią dieną kviečia švęsti linksmai ir originaliai bei dovanoja reginius ne tik žemėje, bet ir jūroje bei ore.


„Mums išties labai malonu, kad šiandien galime jums pristatyti dviejų autorių, kurie jau ne pirmą vasarą savo kūrinius eksponuoja „Ramybės“ galerijoje, parodas. Tiek patys autoriai, tiek jų kūryba labai skirtinga – tai jūs galėsite ir patys įvertinti“, – sakė galerijos projektų vadovė Virginija Giniotytė. Projektų vadovė pakvietė...


Palangos miesto savivaldybė, ne vienerius metus aktyviai kėlusi klausimą dėl Šventojoje, valstybinėje žemėse ar valstybiniame miške stovinčių teisinės registracijos neturinčių medinių poilsio namelių nukėlimo, pagaliau laimėjo – Lietuvos aukščiausiasis teismas neskundžiama nutartimi konstatavo, kad nuosavybės teisės į tokius statinius negali būti įregistruotos.


Į kovą su nelegaliais nameliais žadantys kilti mero Šarūno Vaitkaus nurodymu ir Šventosios seniūnijos bendruomenės iniciatyva sukurtos darbo grupės mediniams poilsio nameliams Šventojoje suskaičiuoti bei aiškintis, kurie iš jų stovi neteisėtai, nariai turėtų sukrusti: prasidėjus pavasariui šiame kurortiniame miestelyje atbunda ne tik gamta. Atkuto...


Kol Tarybos opozicijos „garsiakalbis“, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Aleksandras Jokūbauskas per Tarybos posėdžius rėkia vis garsiau, kitas „tvarkietis“ Gediminas Valinevičius jau nekart balsavo kaip valdančioji koalicija.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius