Šventosios mokyklos sporto aikštyne užvirs rekonstrukcijos darbai

Palangos tiltas, 2017-09-14
Peržiūrėta
2314
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios mokyklos sporto aikštyne užvirs rekonstrukcijos darbai

Jau netrukus prasidės Šventosios pagrindinės mokyklos sporto aikštyno rekonstrukcijos darbai. Darbų pradžia numatyta kitą savaitę.

Nemaža problema
Pasak Šventosios pagrindinės mokyklos direktorės Valdos Šarkienės, ilgą laiką esminė Šventosios pagrindinės mokyklos problema buvo šiuolaikiško lauko sporto aikštyno stoka.
„Ilgą laiką kūno kultūros pamokos ir neformaliojo ugdymo užsiėmimai buvo vykdomi uždaroje patalpoje, sporto salėje, arba mokyklos teritorijoje esančiame sporto užsiėmimams nepritaikytame lauke“, – anksčiau buvusią situaciją apibūdino V. Šarkienė.
Tačiau pastarieji keletas metų atnešė pokyčių ­– Palangos miesto savivaldybė, įvertinusi Šventosios pagrindinės mokyklos stadiono modernizavimo poreikį ir perspektyvos galimybes, apsisprendė iš esmės pagerinti sąlygas tiek mokiniams, tiek ir visiems Šventosios bendruomenės nariams, aktyviai užsiimantiems fizine veikla bei propaguojantiems sveiką gyvenseną.

Sporto zona – traukos objektas
Per keletą metų greta mokyklos esančioje teritorijoje buvo įrengtos universalios dirbtinės dangos futbolo ir krepšinio aikštelės, lauko gimnastikos įrenginys ir jėgos treniruokliai. Ši sporto zona tapo ne tik mokinių, visos Šventosios gyventojų, bet ir atvykstančių svečių, poilsiautojų traukos objektu.
„Tačiau siekiant užtikrinti kūno kultūros pamokų ir neformaliojo ugdymo užsiėmimų lauke kokybę, o taip pat ­– visapusiškai aktyvią Šventosios bendruomenės narių ir atvykstančių svečių sportinę veiklą, šią sporto erdvę vis dar reikėjo tobulinti. Todėl 2017 m. Palangos miesto savivaldybės biudžete Šventosios pagrindinei mokyklai buvo skirta 60 tūkst. eurų viešojo sporto aikštyno rekonstrukcijos darbų pirmajam etapui“, – džiaugėsi mokyklos vadovė.
Darbai prasidės jau po keleto dienų, ir dar iki šių metų pabaigos greta mokyklos bus įrengti asfaltuoti trijų bėgimo takų su integruota 100 metrų bėgimo tiesiąja ir uždaroma šuolio į tolį sekcija pagrindai. Kitais metais miesto biudžete papildomai bus skirti asignavimai šių bėgimo takų guminei dangai bei visos lauko sporto zonos tvorai aptverti.

Didžiausia dovana
Įgyvendinus šį projektą, Šventosios pagrindinė mokykla pirmą kartą per visą savo gyvavimo istoriją turės šiuolaikišką, modernų lauko sporto aikštyną.
„Tai – išties pati didžiausia dovana pasitinkant Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metį ir artėjantį Šventosios pagrindinės mokyklos 80-metį”, – džiaugėsi V. Šarkienė.
Mokyklos sporto aikštyno rekonstrukcijos darbai prasidės jau kitą savaitę. „Tikimės, kad visa Šventosios bendruomenė bei atvykstantys svečiai dar labiau telksis aktyviai sportinei veiklai ir sveikai gyvensenai“, – vylėsi Šventosios pagrindinės mokyklos vadovė.

Aplinka taip pat pasikeitė
Šiųmetis šventinis rudens skambutis į Šventosios pagrindinę mokyklą sukvietė net 100 mokinių ir 24 mokytojus bei pagalbos mokiniui specialistus. Pirmą kartą mokyklos slenkstį peržengė 12 pirmokėlių, į vyresnes klases atvyko 8 nauji mokiniai. Juos visus į pamokas kvies naujas mokyklinis skambutis, kurio melodija bus keičiama pagal šventines temas ir poreikį. 
Mokyklos aplinka taip pat naujų mokslo metų sezoną pasitiko pasikeitusi: antrojo aukšto koridoriuje ir fojė įrengta moderni laisvalaikio leidimo zona su įvairių dydžių minkštasuoliais poilsiui. Ten pat įrengta ir spalvota „Parodų siena“, patogūs bėgeliai mokinių darbams eksponuoti. Pirmojo ir antrojo aukštų fojė akį traukia du spalvoti televizoriai, skirti greitai pateikti aktualią informaciją ar pristatyti edukacinius, prevencinius filmus bei kitokio pobūdžio laidas. Mokykloje atlikti ir kiti nedideli remonto darbai, greta sporto salės esančiose dušų kabinose įrengtos šiuolaikiškos pertvaros.
Artimiausiu metu keliose klasėse bus pakeisti 6 kompiuteriai, kuriuos mokyklai dovanojo Palangos miesto savivaldybė. Taip pat netrukus mokyklos bendruomenė sulauks ir gamtos bei technologijų mokslų laboratorijos, skirtos 1-4 klasių mokinių tyrinėjimams ir eksperimentams.

Palangos m. savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Miesto poliklinikoje jau pluša statybininkai – prasidėjo pastato rekonstrukcijos darbai, tad gyventojai ir šios įstaigos darbuotojai prašomi supratingumo ir geranoriškumo. 


Kontininkų gatvėje pradedami rekonstrukcijos darbai. Šiais metais bus tvarkoma gatvės atkarpa nuo Klaipėdos pl. iki Paliepgirių g., kitąmet darbai bus tęsiami atkarpoje nuo Paliepgirių g. iki Užkanavės g.


Trečiadienį, gegužės  25 dieną, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė  pasirašė dvi rangos darbų sutartis – jau netrukus darbai užvirs J. Janonio (Palanga) ir Žuvėdrų (Šventoji) gatvėse. 


Palangos Ligoninės gatvės sankryžoje burzgia sunkioji technika, zuja darbininkai – vyksta sankryžos rekonstrukcijos darbai.


Jau netrukus prasidės Šventosios pagrindinės mokyklos sporto aikštyno rekonstrukcijos darbai. Darbų pradžia numatyta kitą savaitę.


Šventosios centrinė aikštė jau neilgai trukus ims neatpažįstamai keistis – praėjusią savaitę pritarta aikštės rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Planuojama, kad šios erdvės atnaujinimo darbai prasidės kitąmet.


Vienoje iš populiariausių kurorto gatvių – Jūratės g. – užvirė rekonstrukcijos darbai. Iki vasaros planuojama iš pagrindų sutvarkyti atkarpas nuo Sinagogos g. iki Vytauto g. bei nuo Smilčių g. iki dviračių tako, dar šiais metais bus rekonstruota ir aikštė.


Numatyti nauji darbai Palangoje užvirs jau netrukus  11

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2012 10 04 | Rubrika: Miestas

Įsibėgėjantis ruduo jau užmarštin stumia prisiminimus apie praėjusią vasarą ir artina būsimos žiemos rūpesčius. Vėsoku birželiu palangiškius išgąsdinusi sezono pradžia vėliau pradžiugino kaitresniais orais, ir kurortas sulaukė nemažai poilsiautojų. Taip manyti leidžia savivaldybės pajamos, kurias gauname tiesiogiai iš poilsiautojų.


Palangos Kęstučio gatvėje – intensyvūs rekonstrukcijos darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Populiarioje, link jūros vedančioje Palangos Kęstučio gatvėje intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai. Nors maksimali šio rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo trukmė – dveji metai, darbus atliekančios bendrovės „Klaipėdos keliai“ generalinis direktorius Valdas Kniukšta planuoja, jog gatvė sutvarkyta bus dar iki vasaros. „Blogiausiu atveju baigtume...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Palangos mokyklos - darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“. Mokykla-darželis yra viešos paskirties pastatas, kuris be paramos lėšų nebūtų pajėgus atlikti pastato rekonstrukcijos darbų mažinant suvartojamos energijos sąnaudas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius