Šventosios pagrindinė mokykla mini Vasario 16-ąją

Palangos tiltas, 2024-02-20
Peržiūrėta
1328
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios pagrindinė mokykla mini Vasario 16-ąją

Vasario 16-oji išskirtinai svarbi diena mūsų tautai ir valstybei. Šventosios mokykla siekdama, jog mokyklos auklėtiniai ugdytųsi meilę ir pasididžiavimą Lietuva, kaip ir kasmet patriotiškai bei aktyviai paminėjo artėjančią Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Trys svarbiausios lietuviui spalvos – geltona, žalia, raudona – tapo šių, Lietuvai dedikuotų, renginių simboliu. 

Vasario 8 d. mokyklos sporto salėje vyko 5-8 klasių tarpklasinis stalo teniso turnyras ,,GELTONA ŽALIA RAUDONA”. Sporto renginys organizuotas dviem pogrupiais - pirmiausia varžėsi 5-6 klasių mokiniai, vėliau rankos miklumą demonstravo 7-8 klasių moksleiviai. Tokios varžybos skatina moksleivių bendradarbiavimą, fizinį aktyvumą, puoselėja bendruomeniškumo jausmą. Nuostabu, kai moksleiviai išmaniuosius telefonus iškeičia į stalo teniso raketes, mokosi džiaugtis bendraklasių ar draugų pergalėmis. Nors ne vien dėl medalių ar nugalėtojų titulų kovota, tačiau visada malonu būti įvertintam, tad geriausieji ir šį kartą apdovanoti medaliais.

Vasario 12 d. mokyklos aktų salėje būriavosi tikri mūsų šalies patriotai, entuziastingai nusiteikę viktorinoje ,,GELTONA ŽALIA RAUDONA” pademonstruoti savo žinias apie Lietuvą ir lietuvių kalbą. Vasario 16-osios minėjimui skirtoje tradicinėje viktorinoje mokiniai, dirbdami mišriose 5-8 kl. komandose, varžėsi tarpusavyje, atsakinėdami į žaidimo pagrindu sukurtus viktorinos klausimus. Kiek vėliau dalyvių laukė ir žaibo turnyras ,,100 klausimų apie Lietuvą ir lietuvių kalbą”, kuriame moksleiviai turėjo kuo greičiau pateikti teisingą atsakymą - įvardinti ekrane matomą nusipelniusią Lietuvos istorijai, kalbai ar kultūrai asmenybę, prisiminti lietuvių gramatikos taisykles, įvardinti knygos pavadinimą ar senuosius lietuvių buities daiktus. Trečiasis etapas patikrino smulkiosios tautosakos žinias - mokiniai stengėsi atverti mįslių ir patarlių lobynus. Renginio dalyvių ir žiūrovų akis džiugino ir viktorinos vedėjos, pasipuošusios margaspalviais tautiniais kostiumais. Patriotiškumą, meilę savajam kraštui ir gimtajai kalbai puoselėjanti viktorina užbaigiama nugalėtojų komandų apdovanojimais ir sveikinimais!

Mokykla tradiciškai dalyvavo ir vasario 15 d. Palangos sporto centro organizuotame bėgime „GELTONA ŽALIA RAUDONA“. Šis kasmetinis bėgimas suburia visą mokyklos ir Šventosios bendruomenę - ketvirtadienio rytą mokyklos kieme rinkosi ir moksleivių tėveliai, ir net jų augintiniai, pasiryžę kartu dalyvauti patriotiškame bėgime. Po Tautiškos giesmės ir sveikinimo žodžių moksleiviai, įvertinę savo fizinį pajėgumą, galėjo rinktis jiems tinkamiausią bėgimo distanciją. Pradinių klasių moksleiviai  rinkosi „GELTONĄ“ (500 m) ilgio trasą, vyresnieji mokiniai „ŽALIĄ“  (1,25 km), o patys ištvermingiausieji „RAUDONĄ“, 2,5 km ilgio trasą. Tautine atributika pasipuošę, besišypsantys ir pajūrio vėjo nuraudintais skruostais bėgikai pasiekė finišo liniją, kur jų laukė medaliai.

Džiugu, jog Vasario 16-oji nėra tik istorinė data, tai diena, kai mes visi randame laiko susiburti prasmingai, pilietiškai veiklai. Šventosios mokyklos bendruomenė brangina Lietuvą ir pasididžiuodama kelia mūsų šalies trispalvę!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 16-oji išskirtinai svarbi diena mūsų tautai ir valstybei. Šventosios mokykla siekdama, jog mokyklos auklėtiniai ugdytųsi meilę ir pasididžiavimą Lietuva, kaip ir kasmet patriotiškai bei aktyviai paminėjo artėjančią Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangoje veiklą pradėjo pirmoji mieste tarptautinė privati „Baltic International School“ mokykla. Iki tol įstaiga veikė kaip darželis, o nuo šiol, plečiantis veiklos apimtims, jau veikia kaip pradinio ugdymo mokykla, skelbiama pranešime žiniasklaidai. 


Birželio 1 d. vyko projekto „Žalgiris – Tavo mokykloje!”, kuriame energingai dalyvavo ir Šventosios pagrindinė mokykla, baigiamasis renginys.


„Šio vakaro šv. Mišios Šventosios bažnyčioje buvo ypatingos – parapijos klebonas Zenonas Degutis šiandien mini savo asmeninį jubiliejų – 70-metį. Kurorto bendruomenės vardu pasveikinau gerbiamą kleboną gražios sukakties proga ir padovanojau simbolinę dovaną – iš paukščio skrydžio įamžintos Šventosios bažnyčios nuotrauką,“ – Palangos meras skelbia savo Meta (Facebook) įraše ketvirtadienio...


Šventosios pagrindinė mokykla skelbia atranką socialinio pedagogo ir psichologo pareigoms užimti.


Kovo 10 d. Šventosios pagrindinėje mokykloje iškilmingai paminėtas artėjantis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis, skiriant Lietuvai gražiausias dainas ir nuoširdžiausius žodžius.


Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Vasario 14-oji Šventosios pagrindinės mokyklos bendruomenei buvo ypatinga. Simbolinę meilės dienos pavakarę ugdymo įstaiga minėjo mokyklos aštuoniasdešimties metų jubiliejų. Šia garbinga proga mokykloje buvo surengtas jaukus ir šiltas šventinis renginys „Leisk palinkėti“, į kurį sukviesti esami ir buvę mokyklos pedagogai, mokiniai...


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Futboliukas sužavėjo Šventosios moksleivius

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 03 | Rubrika: Kultūra

Lyg epidemija ar „smagus virusas“ po Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas pasklido Lietuvos futbolo federacijos vykdomas projektas „Futboliukas“. Šiemet projekte dalyvauti panoro per 80 mokyklų visoje Lietuvoje, tačiau atrinktos – tik 24. Tarp jų – ir Šventosios pagrindinė mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius