Šventosios pagrindinėje mokykloje – šviesos ir žodžio šventė

Palangos tiltas, 2016-11-24
Peržiūrėta
2354
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios pagrindinėje mokykloje – šviesos ir žodžio šventė

Šventosios pagrindinės mokyklos pradinukai ir lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtiniai jau kelintus metus buriasi mokyklos bibliotekoje, kur bendradarbiauja, dalyvaudami Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šis projektas rengiamas jau 20-tąjį kartą. Šių metų tema –„Ateitis Šiaurės šalyse“.
Pirmoji šio renginio diena, vadinama Šviesos ir žodžio švente, visada skiriama skaitymui balsu. Paslaptingoje degančių žvakių šviesoje, už langų pamažu šviesėjant lapkričio rytui, ketvirtokai skaitė ištrauką iš norvegų rašytojo Stian Hole‘s knygos „Garmano vasara“. Jaukiai įsitaisę mažieji darželinukai klausydamiesi piešė. Vėliau buvo surengta piešinėlių paroda ir dainuojamos dainelės.
Projektui skirtas renginių ciklas mokyklos bibliotekoje tęsėsi visą savaitę: vyko įdomiosios pertraukos, animacinių filmukų peržiūros, buvo parengtaŠiaurės šalių rašytojų knygų ekspozicija. Kadangi šios šalys pasiekiamos plaukiant jūra, vaikų akis džiugino ir laivelių modelių parodėlė: itin smagu buvo pasisupti ant įsivaizduojamų bangų, sulipus į didžiulį etikos mokytojos Danutės Petkienės sukonstruotąlaivą.
Projekto organizatorės –tikybos vyr. mokytoja Rima Valantinaitė, bibliotekininkė Zofija Klapatauskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė – Šiaurės bibliotekų savaitę užbaigė žodžiais: „Ateitis yra tai, kas mus visus vienija, su ja visi mes vienaip ar kitaip esame susiję. Vieni apie ateitį svajojame kaip apie jaudinantį ir galimybių kupiną laiką, kiti dėl jos nerimaujame ar netgi jos bijome. Bet gal ateitis yra tiesiog viso to mišinys...“
Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitėsprojekto tikslas – paraginti susimąstyti apie tai, kad„tik visi kartu dalindamiesi žiniomis, išmintimi ir fantazija, dar galime išgelbėti civilizacijos ateitį“.
Visi bibliotekoje vykusio renginio dalyviai buvo apdovanoti suomių iliustratoriaus Ville Tietäväinen‘o šiam projektui sukurtais atvirukais.

Rima VALANTINAITĖ, Alma VALAITIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulėtą balandžio 20 d. rytą Šventosios pagrindinės mokyklos kiemas aidėjo ne nuo vaikų juoko, bet nuo sirenų gausmo.


Lapkričio 16 – ąją, Šventosios pagrindinėje mokyklos mokinius ir mokytojus į pamokas kvietė himnas Tolerancijai. Taip prasidėjo tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo renginiai. 


Šventosios pagrindinės mokyklos aktų salėje ketvirtadienį masiškai mušami afrikietiški būgnai sukėlė tiek garso ir virpesio, jog drebėjo net mokyklos sienos ir langai.


Balandžio 10 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje vietoje įprastų pamokų vyko profesinio orientavimo užsiėmimai. Juos vedė keturių profesijų atstovai: Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, advokatė Ligija Marcinkienė, fotografė Inga Galdikienė ir šunų sporto klubo „Canis Memelensis“ trenerė Asta Krūminienė.


Šventosios pagrindinėje mokykloje šiemet jau aštuntąjį kartą linksmai nuaidėjo respublikinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis“. Birželio 1-2 d. čia „suskrido“ gausūs mokinių kolektyvai iš šešių Lietuvos vietovių. Šiemetinio renginio tikslas – ne tik pasidalyti kūrybiniais pasiekimais...


Gegužės 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių mėgstama ir laukiama tradicinė Kūrybos šventė, kuri kiekvieną pavasarį pražysta vis naujomis idėjomis.


Šventosios pagrindinės mokyklos pradinukai ir lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtiniai jau kelintus metus buriasi mokyklos bibliotekoje, kur bendradarbiauja, dalyvaudami Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šis projektas rengiamas jau 20-tąjį...


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Kovo 16 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje minėjome knygnešio dieną.


Sporto šventė „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje

Dalia ŠIUPINIENĖ „Baltijos“ pradinių klasių mokytoja, 2013 06 03 | Rubrika: Jūros vaikai

Šiais mokslo metais „Baltijos” pagrindinės mokyklos bendruomenė aktyviai įsijungė į projektą „Sveikatiada”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius