Švęskime šventes saugiai

Palangos tiltas, 2016-12-22
Peržiūrėta
135
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Švęskime šventes saugiai

Siekdami užkardyti pažeidimus, susijusius su prekyba civilinėmis pirotechnikos priemonėmis bei jų laikymu ir naudojimu draudžiamose vietose ar draudžiamu laiku, švenčių laikotarpiu Palangos policijos pareigūnai vykdys tikslines prevencines priemones ir ypatingą dėmesį skirs pirotechnikos priemonių naudojimui ir prekybai.
Pareigūnai tikrins pirotechnikos priemonių prekybos vietas bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėtos prekybos ir naudojimo vietas (turgavietes, kioskus, paauglių susibūrimo vietas), prižiūrės, kaip laikomasi pirotechnikos priemonių naudojimo tvarkos viešose vietose.
Policija perspėja, jog pirotechnikos priemonės privalo būti naudojamos tik atsižvelgiant į jų saugumo reikalavimus. Pirotechnikos gaminių nepatariama pirkti turgavietėse ar savivaldybės uždraustose vietose. Itin svarbu, kad įsigyjamas fejerverkas turėtų lietuvių kalba paženklintą etiketę, kurioje nurodomas pirotechninės priemonės tipas, kategorija, pirotechninio mišinio kiekis, amžius, nuo kurio galima įsigyti atitinkamą pirotechnikos priemonę, gaminio naudojimo instrukcija, mažiausias saugus atstumas iki pirotechnikos priemonės ją naudojant (jei priemonė skirta naudoti tik lauke ar gaminio konstrukciniai ypatumai nustato tokią būtinybę). Jei fejerverkas ar petarda neturi instrukcijos lietuvių kalba, gali būti, jog ji pagaminta Kinijoje ar Lenkijoje ir didelė tikimybė, kad šioje priemonėje gali būti daugiau sprogstamosios medžiagos, kuri kelia pavojų žmogaus sveikatai ar gyvybei. Kiekviena civilinė pirotechnikos priemonė turi būti paženklinta matomu, lengvai įskaitomu ir nenutrinamu atitikties ženklu CE.
Pareigūnai įspėja, jog, pažeidus LR civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymą, pažeidėjui gali būti paskirta administracinė nuobauda: įspėjimas arba bauda nuo 14 iki 28 Eur. Pakartotiniai tokie pat veiksmai užtraukia baudą nuo 28 iki 57 Eur, o pažeidimai, padaryti nepilnamečių nuo 14 iki 16 metų, užtraukia įspėjimą arba baudą jų tėvams ar globėjams, kuri siekia nuo 14 iki 28 Eur su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo. Nelegalus civilinių pirotechnikos priemonių laikymas, pardavimas ar naudojimas, nesilaikant nustatytų apribojimų, užtraukia baudą nuo 86 iki 231 Eur.
Policija ragina žmones, ypač vaikų tėvus, būti atidiems, abejingai nepraeiti pro pirotechnikos gaminius sprogdinančius vaikus, nes kartais užtenka tik perspėjimo ar sudrausminimo, kad skaudžių nelaimių būtų išvengta.
Policija prašo miesto gyventojų, kurie turi informacijos apie nelegalią prekybą pirotechnikos gaminiais, ypač pardavimą nepilnamečiams, pranešti apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112. Sutikime šventes saugūs.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo vasario mėnesio Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradėta prevencinė akcija „Gyvenkime saugiai“, kuri bus vykdoma iki 2018 metų pabaigos. Palangos ugniagesiai siekia aplankyti ne mažiau 800 gyvenamųjų būstų, ypatingą dėmesį skiriant mediniams pastatams.


Siekdami užkardyti pažeidimus, susijusius su prekyba civilinėmis pirotechnikos priemonėmis bei jų laikymu ir naudojimu draudžiamose vietose ar draudžiamu laiku, švenčių laikotarpiu Palangos policijos pareigūnai vykdys tikslines prevencines priemones ir ypatingą dėmesį skirs pirotechnikos priemonių naudojimui ir prekybai.


Prasidėjus šildymo sezonui Lietuvoje kasmet išauga gaisrų bei juose žūstančių žmonių skaičius. Atvėsus orams gyventojai pradeda intensyviai naudoti šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.


Prieš gražiausias metų šventes „Palangos tilto“ redakcija jau tradiciškai visus geros valios žmones pakvietė į gerumo akciją – paaukoti maisto produktų mažiau pasiturintiems miesto vaikams. Džiugu, kad pasidalinti panoro nemažai palangiškių. Į akciją įsitraukė ir Palangos lopšelių-darželių „Nykštukas“...


Visoje šalyje ugniagesiai gelbėtojai nuo spalio mėnesio rengia akciją „Kūrenkime saugiai“. Akcijos tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, labiausiai pažeidžiamai mūsų visuomenės daliai – socialiai remtinoms šeimoms ir piliečiams.


Šventes sutikime saugiai

Palangos miesto policijos komisariatas, 2013 12 12 | Rubrika: Miestas

Artėja gražiausios metų šventės – šv. Kalėdos, Naujieji metai. Dažnas nori paįvairinti šventę civilinėmis pirotechnikos priemonėmis. Pirotechnikos priemonės – tai didesnio pavojaus šaltinis, keliantis grėsmę žmogaus, visuomenės ir aplinkos saugumui, todėl, prieš jas pirkdami ir naudodami, turite būti užtikrinti, jog suteiksite sau ir kitiems...


Ugniagesiai ragina gyventojus šildytis saugiai

Palangos PGT inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus šildymo sezonui Lietuvoje kasmet išauga gaisrų bei juose žūstančių žmonių skaičius. Atvėsus orams gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.


Palangos jaunimą mokė saugiai elgtis vandenyje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 13 | Rubrika: Miestas

Palangos jaunuoliams kurorto paplūdimyje primintos saugaus elgesio vandenyje taisyklės. Padėti skęstančiajam, suteikti pirmąją pagalbą bei užbėgti nelaimei už akių juos mokė profesionalūs gelbėtojai, budintys centrinėje Palangos gelbėjimo stotyje.


Palangos kurorte sezono metu „verda“ gyvenimas, darbo vietų itin padaugėja, o kaip yra žiemos metu? Ar žiemą „atsikratoma“ kai kurių darbuotojų, ar yra „apkarpomos“ jų algos, ar mažinami darbuotojų etatai? Apie visa tai „Palangos tiltui“ pasakojo Palangos kavinių, restoranų, grožio salonų, sporto klubų savininkai.


Švęskime Žemės dieną

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 03 18 | Rubrika: Kultūra

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius