Svetlogorskas mokysis iš Palangos

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-07-26
Peržiūrėta
432
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiadienį miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas ir Kaliningrado srities, Svetlogorsko miesto vadovas Valerijus Tačkovas pasirašė abejų savivaldybių bendradarbiavimo sutartį.

 

Būtinybė iš naujo pasirašyti iki šiol galiojusią sutartį kilo Rusijoje ir Kaliningrado srityje pasikeitus teritorijų administraciniam skirstymui.

Abiejų miestų merai tikina, kad ir iki šiol buvęs vaisingas abejų savivaldybių bendradarbiavimas turėtų būti dar produktyvesnis, dalyvaujant Europos Sąjungos remiamoje programoje „Bendradarbiavimas tarp sienų“. Šiai programai, kuri apjungia Lietuvą, Latviją, Lenkiją ir Kaliningrado sritį, skirta 132 milijonai litų.

V. Stalmokas ypač tikisi, kad panaudojant programai skirtą finansavimą pavyks ir Palangoje, ir Svetlogorske pastatyti sporto statinių.

Svetlogorsko administracijos direktorius Vladimiras Michailinas taip pat neabejojo bendradarbiavimo su Palanga reikalingumu:

„Mūsų bendradarbiavimą dešimties balų sistemoje vertinu dešimt su puse. Mes galime daug ko pasimokyti iš Palangos. Jau daug metų lankausi jūsų kurorte ir matau, kaip jis keičiasi: gražėja gatvės, šaligatviai, buvo sutvarkyti pliažai – užvežta smėlio. Juolab bendradarbiavimas abiems savivaldybėms  gali būti vaisingas kartu naudojant Europos Sąjungos lėšas. Tokią galimybę turi tik Rusijos administraciniai centrai, turintys bendrą sieną su Europos Sąjungos valstybėmis“, - „Palangos tiltui“ sakė  svečias iš Svetlogorsko.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


2013 m. kovo 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pasirašyta šios didžiausios Lietuvos koncertinės įstaigos ir Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutarti


Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį Palangoje lankėsi Lenkijos miesto Ustkos savivaldybės, su kuria dar 2006-aisiais metais pasirašyta dviejų miestų bendradarbiavimo sutartis, delegacija, kurios sudėtyje buvo Ryszard Kwiatkowski, Ustkos miesto savivaldybės mero pavaduotojas, Teresa Świeboda, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narė, Piotr Wójcik, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narys...


Svetlogorskas mokysis iš Palangos

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 26 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas ir Kaliningrado srities, Svetlogorsko miesto vadovas Valerijus Tačkovas pasirašė abejų savivaldybių bendradarbiavimo sutartį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius