Švietimo, mokslo ir sporto ministrė: „Senoji gimnazija – puikus pavyzdys kitoms mokykloms“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-11-25
Peržiūrėta
2492
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas su Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene
Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas su Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene

Praėjusį penktadienį Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Ministrė ir ją lydintys asmenys lankėsi „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje, Vlado Jurgučio progimnazijoje, Palangos baseine, susitiko su mokyklų vadovais. Švietimo ir mokslo ministrė lankėsi ir Palangos senojoje gimnazijoje. Apie vizitą ir aktualius švietimo klausimus papasakojo Senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas. 

Ėmėsi asmeninės atsakomybės

„Švietimo, mokslo ir sporto ministrės vizitas į gimnaziją mums buvo didelė garbė. Po daugelio metų Lietuvos švietimo sistema pagaliau turi švietimo ministrą, kuris ėmėsi asmeninės atsakomybės už mokyklos būklę ir realiai pradėjo įgyvendinti seniai būtinus ir visuomenės laukiamus mokykloje pokyčius“, – atkreipė dėmesį gimnazijos vadovas.

Pasak jo, ministrei J. Šiugždinienei pavyko suburti Lietuvos Respublikos Seime atstovaujamas politines partijas pasirašyti susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos, tęsti seniai pamirštą mokyklų tinklo pertvarką ir pabaigti su  jungtinėmis klasėmis, iškėlė prioritetu specialiųjų poreikių vaikų integravimą į mokyklą ir įtraukųjį ugdymą. 

„Ambicinga Tūkstantmečio mokyklų programa, nuoseklus ir reikšmingas mokytojų atlyginimo kėlimas po kiek laiko iš tikrųjų pradės keisti visas Lietuvos mokyklas ir mokytojo darbo vietą padarys konkurencinga“, – įsitikinęs L. Šidlauskas.

Laikantis keletos nuostatų

Kaip pasakojo Palangos senosios gimnazijos direktorius, švietimo ir mokslo ministrei ir su ja atvykusiems svečiams gimnazijos aktų salėje buvo organizuotas susitikimas, kuriame dalyvavo mokytoja ir abiturientai. „Mūsų viešniai glaustai pristatėme Senosios gimnazijos išskirtinumus. Susitikimo metu kalbėjau, kad Palanga, nors ir yra Lietuvos pakraštyje, tačiau čia, gimnazijoje, nesijaučiame esantys pakraščio teritorija – gimnazija turi ne tik garbingą praeitį, bet ir šiandien apie čia dirbančius žmones kalbama už mokyklos ribų, dažnai esame laikomi pavyzdžiu“, – didžiavosi direktorius.

Pristatydamas gimnaziją L. Šidlauskas kalbėjo, kad gimnazijos ugdymo(si) kultūra kuriama ir puoselėjama laikantis keletos nuostatų: „Jei darysime kaip visi – bus kaip visur, o visur dažniausiai yra kol kas nekaip. Padaryti viską, kad Lietuva Palangoje neprarastų nė vieno talentingo jauno žmogaus, bet šis siekinys bus nieko vertas, jei nepasirūpinsime silpnaisiais, mokymosi sunkumų turinčiais mokiniais. Geras mokytojas – mokyklos turtas. Gera mokykla daug kainuoja. Ugdymo aplinką atnaujiname nuolat. Visada turėjome ir turime siekinių 3 metus į priekį ir visada dėl to labai stengiamės. Mokytojas turi turėti įrankius kokybiškam ugdymui (biotechnologijų laboratorija, Gamtos mokslų kabinetai, IKT prieinamumas, tik kokybiškos priemonės, medžiagos gamtos mokslų kabinetams, fiziniam ugdymui). Gimnazijoje mokinių reikmėms yra  treniruoklių salė, kokybiška ir galinga garso, apšvietimo aparatūra. Spręsti problemas nelengva, tačiau dirbti taip, kad problemų nesusikauptų, reikalauja kur kas daugiau pastangų. Gyvenimas be meno – nevisavertis, todėl lietuvių kalbos ir literatūros kabinetuose yra originalūs nacionalinės premijos laureato Rimvydo Kepežinsko sukurti rašytojų portretai, kas pusmetį keičiamos dailės kūrinių ekspozicijos – visa tai dėl mokinių kūrybiškumo ugdymo ir yra įtraukiojo ugdymo svarbus segmentas.“

Mokinių pasiekimai – vieni geriausių

Ministrei pristatyta, kad pernai pagal mokinių pasiekimus respublikinėse olimpiadose ir konkursuose gimnazija buvo 6 vietoje (14 prizininkų ir nugalėtojų – Senąją gimnaziją aplenkė tik Vilniaus ir Klaipėdos licėjai, Vilniaus Žirmūnų gimnazija, KTU ir Kauno Saulės gimnazija). „Pagal pasiekimus respublikiniame filologų konkurse esame pirmoje vietoje (8 nugalėtojai ir prizininkai) tarp visų Lietuvos gimnazijų. Pagal gimnazijų reitingą esame 43 pozicijoje. Turint galvoje, kad mūsų gimnazija nevykdo atrankos, tai labai nelengvai pasiekiamas rezultatas“, – rezultatais džiaugėsi vadovas.  

Jau treji metai, kai Palanga su gimnazijos aukščiausiais mokinių pasiekimais olimpiadose yra pirmoje vietoje tarp Lietuvos savivaldybių (skaičiuojant tūkstančiui mokinių). 

Tuo metu, kai vyko susitikimas, tarptautinėje fizikos ir astronomijos olimpiadoje, kuri vyko 5 dienas, nuotoliniu būdu dalyvavo gimnazijos abiturientė Saulė Janavičiūtė. Vien pakvietimas į tokį renginį yra išskirtinai aukštas įvertinimas. 

Pernai Palanga su Senosios gimnazijos rezultatais buvo Savivaldybė, kurioje buvo mažiausiai Lietuvoje neišlaikiusių matematikos valstybinio brandos egzamino. Šiais metais taip pat labai garbingi rezultatai.

„Svečiams kalbėjau ir apie įvykusią gimnazijos pastato rekonstrukciją. Susitikimo metu padėkojau mūsų savivaldybės merui Šarūnui Vaitkui už jo pastangas siekiant gauti gimnazijos rekonstrukcijai lėšų ir už tai, kad įsiklausė į mūsų prašymus, pageidavimus rekonstruojant gimnaziją. Šiandien visi matome ir suprantame, kad rekonstruota gimnazija yra išskirtinai solidi ir garbinga Savivaldybės valdžios dovana Palangos jaunuomenei ir čia dirbantiems žmonėms“, – teigė L. Šidlauskas.

Gimnazija kitais metais minės 100-metį

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė susitikimo su gimnazijos bendruomene metu padėkojo čia dirbantiems žmonėms, gerai įvertino mokyklos ugdymo kultūrą, atkreipė dėmesį, kad Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukščiausiais mokinių pasiekimais, gerai išlaikytais valstybiniais brandos egzaminais, bet ir dideliu rūpesčiu dėl visų mokinių. Ministrė atsakė į mokinių ir mokytojų klausimus. 

Gimnazistai padėkojo ministrei už vizitą ir įteikė Gimnazistų kūrybos knygą. 

„Atkreipėme ministrės dėmesį į tai, kad Palangos senoji gimnazija kitais metais minės gimnazijos įkūrimo 100 metų jubiliejų, parodėme gimnazijos stadioną, nebaigtą tvarkyti didžiąją koncertų salę. Atsisveikindami padėkojome gerbiamai ministrei Jurgitai Šiugždinienei už vizitą ir jam atminti pasidarėme keletą nuotraukų“, – apsilankymo detales pasakojo Palangos senosios gimnazijos direktorius L. Šidlauskas.

Mokiniai Švietimo mokslo ir sporto ministrę pakvietė pasirašyti gimnazijos garbės svečių knygoje. Garbingos viešnios įrašas: „Sėkmės šauniam gimnazijos kolektyvui ir bendruomenei. Jūs esate puikus pavyzdys kitoms mokykloms. Jurgita Šiugždinienė ŠMSM 2021-11-19.”

.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šimto metų jubiliejų švenčianti Palangos senoji gimnazija gruodžio mėnesį žurnale „Reitingai“ minima itin aukštose pozicijose.


Šiais metais Palangos senoji gimnazija minės solidžią ir prasmingą šventę. Gimnazijai - 100 metų. 


Praėjusį penktadienį Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Ministrė ir ją lydintys asmenys lankėsi „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje, Vlado Jurgučio progimnazijoje, Palangos baseine, susitiko su mokyklų vadovais. Švietimo ir mokslo ministrė lankėsi ir Palangos senojoje gimnazijoje. Apie vizitą ir aktualius švietimo...


Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus su Savivaldybės atstovais bei miesto ugdymo įstaigų vadovais aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 


Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė penktadienį, lapkričio 19 d., lankysis Palangoje.


Palangos senoji gimnazija priims į darbą fizinio ugdymo mokytoją ir bibliotekos vedėją.


Minint Tarptautinę mokytojų dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė įteikė Metų mokytojų apdovanojimus aštuoniems Lietuvos mokytojams. Tarp jų palangiškių mokytojų nebuvo.


Palangos senoji gimnazija įgyvendina valstybės Sporto rėmimo fondo ir Palangos miesto savivaldybės lėšomis finansuojamą ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Švietimo mainų paramos fondo administruojamą projektą Sporto inventoriaus ir įrangos įsigyjimas”.


Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas.


Šių metų balandį duris atvėrusi universalioji Palangos sporto arena tapo ne tik svarbiu objektu, pritraukiančiu sporto varžybų ir net kultūros renginių organizatorius: čia ir šalia esančiame stadione treniravosi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, Lietuvos vyrų futbolo bei Lietuvos jaunimo U-19 futbolo rinktinės, vyko festivalis „Sportas visiems“ bei Turistų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius