Tarp akmenų įsispraudęs ruoniukas sukėlė nerimo

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-10-25
Peržiūrėta
1216
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarp akmenų įsispraudęs ruoniukas sukėlė nerimo

Sekmadienio vakarą jūros tiltu vaikštinėjantys žmonės vos netapo skaudaus įvykio liudininkais. Apie 17 valandą vakaro prie tilto pastolių įstrigęs ruoniukas kankinosi beveik tris valandas, kol galiausiai surado jėgų išsivaduoti. Įvykį stebėję žmonės piktinosi pagalbos tarnybų neveiksnumu. Tuo tarpu Klaipėdos regiono gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba „Nuaras“ „Palangos tiltui“ sakė, jog ruonis nė nebuvo įstrigęs: „Jie taip plaukia“.

 

„Ne mūsų kompetencija“

 

Kretingiškis Arūnas su žmona ant tilto pasirodė apie 18 valandą: „Iš karto pamatėme ruonių jauniklį, kurio pelekas buvo įstrigęs tarp akmenų. Spėju, jog ruoniukas nuo kranto buvo nutolęs apie 100 metrų. Vaikštinėjantys žmonės ir žvejai neliko abejingi gyvūno kančioms. Paskambinus bendruoju pagalbos numeriu 112 operatorė mus patikino, jog įvykis jau užfiksuotas ir gamtos apsauga jau ėmėsi priemonių. Prabuvome ant tilto kone valandą laiko – niekas neatvažiavo. Pagalbos bandėme ieškoti ir per pažįstamus Palangos gelbėtojus, tačiau šie niekuo negalėjo padėti. „Tai ne mūsų kompetencija“, - atsakė jie. Žvejai vis svarstė ar verta patiems lipti ant akmenų bei padėti gyvūnui, bet nerizikavo. Gelbėjimo operacija nebūtų buvusi sudėtinga, tiesiog reikėjo priplaukti su valtimi prie ruonio ir jį stumtelėti“, - „Palangos tiltui“ pasakojo Arūnas.

„Visa laimė, jog ruoniukas surado jėgų ir išsilaisvino pats. Tačiau netrukus pastebėjome, jog jis neplaukia tolyn, o guli prie akmenų. Garsiai svarstėme, galbūt šis atidavęs visas jėgas ilsisi. Vis labiau temo ir jis tapo nebeįžiūrimas“, - susijaudinimo neslėpė kretingiškis.

Vasarą netoli Šventosios, ant kranto buvo pastebėtos, kelios ruonių gaišenos. Tuomet nebuvo išsiaiškinta, dėl ko mirė keli jūros gyvūnai.

 

Ruonis vis dar jūroje

 

Palangos savivaldybės ekologė Reda Kairienė laikraščiui sakė, jog tokiu atveju reikia informuoti Klaipėdos gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą. „Turime sudarę sutartį su Klaipėdos „Nuaru“, tad pirmiausia žmonės turėjo kreiptis ten. Palangos mieste už tokius įvykius yra atsakingas ir komunalinis ūkis, tačiau buvo sekmadienio vakaras“, - sakė R. Kairienė, kuri apie įstrigusį ruonį nebuvo girdėjusi.

Pirmadienio popietę ruonis tebebuvo jūroje. J. Gustaitienės firmos Klaipėdos filialo „Nuaro“ darbuotoja „Palangos tiltui“ sakė, jog ruonis sveikas.

„Ruonis nė nebuvo įstrigęs. Jis tiesiog plaukia. Susisiekėme su delfinų gydytoju Žilvinu Kleiva, kuris mums paaiškino, jog ruoniams plaukioti tarp akmenų yra įprasta. Mūsų darbuotojai ką tik grįžo iš Palangos. Ruonis sveikas ir vis dar jūroje, nuo kranto nutolęs 200 metrų“, - sakė „Nuaro“ atstovė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyboje sukurta audito kokybės kontrolės sistema yra veiksmingai ir užtikrina, kad auditai būtų atliekami kokybiškai ir pagal auditą reglamentuojančius teisės aktus.


Neteisingas orų prognozes rodančios mobiliųjų telefonų programėlės gadina vasaros sezoną Palangoje. 


Atrodė, kad koronavirusas Palangoje buvo suvaldytas, tačiau šią savaitę mirčių nuo jo statistika vėl liuoktelėjo į viršų. Ketvirtadienį (lapkričio 11 d.) kurorte registruoti 23 nauji infekcijos atvejai, šiuo metu Palangoje 166 žmonės serga ja.


Praėjusią savaitę Seimo nariai pradėjo Seimo rudens sesiją, kuri truks iki Kalėdų. Ta proga Mindaugas Skritulskas, Seimo narys, išrinktas vienmandatėje Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusę rinkėjų sudaro palangiškiai, atsakė į „Palangos tilto“ redaktoriaus klausimus. 


Senieji pagalbos tarnybų telefono numeriai 01, 101, 011, 02, 102, 022, 03, 103 ir 033 viešuosiuose ryšio tinkluose nuo š. m. spalio 1 d. bus nebenaudojami.


Policija prašo pagalbos nustatant eismo įvykio aplinkybes

"Palangos tilto" redakcija, 2021 01 18 | Rubrika: Miestas

2020–12–21 apie 15.30 val., Klaipėdos r., Glaudėnų kaimo ribose, kelyje A13 (Palangos plente), 9,3 kilometre, įtariama, „VW Touran“ modelio automobilis, vairuojamas nenustatyto vairuotojo, lenkdamas kliudė pirmąja eismo juosta važiavusį automobilį „Skoda“, kuris po susidūrimo nuvažiavo į griovį ir vertėsi. Įtariamas automobilis „VW Touran“...


Per savaitgalio tris dienas į Palangą buvo neįleista beveik 200 automobilių, kurių valdytojai nebuvo kurorto gyventojai, o į pajūrį važiavo tik pramogauti. Užtat į Kretingos turgų žmonės veržėsi pirkti žąsų. Nuo praėjusio penktadienio gruodžio 18-osios iki sekmadienio gruodžio 20-osios 21 valandos įvažiavimo į Palangą kelio postuose patikrinti 8062, neįleisti 187 automobiliai. Surašyti...


Pagal Rytų horoskopą ateinantys Žaliojo medinio arklio metai turėtų būti didingi, sako žirgų sporto treneris Zigmas Šeškas. Su juo prieš kasdienes treniruotes „Zigmo žirgyne“ įvažiuojant į Palangą kalbėjomės apie kasdienybę, ateities planus, bet ir teiravomės: kokie turėtų būti ateinantys metai? „Didingi, nes žirgas iš visų kitų gyvūnų...


Tarp akmenų įsispraudęs ruoniukas sukėlė nerimo

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 25 | Rubrika: Miestas

Sekmadienio vakarą jūros tiltu vaikštinėjantys žmonės vos netapo skaudaus įvykio liudininkais. Apie 17 valandą vakaro prie tilto pastolių įstrigęs ruoniukas kankinosi beveik tris valandas, kol galiausiai surado jėgų išsivaduoti. Įvykį stebėję žmonės piktinosi pagalbos tarnybų neveiksnumu. Tuo tarpu Klaipėdos regiono gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba „Nuaras“...


Į krantą išplaukė ruoniukas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 26 | Rubrika: Miestas

Vakar priešpiet į jūros krantą, ties Birutės parku, išplaukė mažas ruoniukas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius