Taryba susikibo dėl paramos traumuoto palangiškio pargabenimui iš Olandijos

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-10-03
Peržiūrėta
749
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taryba susikibo dėl paramos traumuoto palangiškio pargabenimui iš Olandijos

Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai praėjusią savaitę, ketvirtadienį, vykusio posėdžio metu svarstė, kokią vienkartinę paramą skirti užsienyje traumą patyrusio palangiškio pargabenimo išlaidoms iš dalies kompensuoti. Po pasiūlymų vienkartinė parama padvigubinta, ir šeimai skirta ne 500, o 1000 eurų parama.
Vienkartinės paramos prašė šeima, siekianti iš dalies padengti traumą patyrusio palangiškio pargabenimo iš Olandijos išlaidas. Dėl vienkartinės paramos į Palangos miesto savivaldybę kreipėsi dėl sužaloto sutuoktinio sunerimusi moteris. Vyras traumą patyrė Olandijoje, kur buvo išvykęs dirbti. Pasak moters, vyras buvo komandiruotas trumpalaikiams darbams iš Lietuvos įmonės, o traumą patyrė išdirbęs apie vieną savaitę. Vyro pargabenimui moteris išleido 3300 eurų.
Šiuo metu palangiškis gydomas, jam nustatytas visiškas nedarbingumas ir poreikis nuolatinei slaugai. Šeimos pajamos tesiekia vos kiek daugiau nei 700 eurų per mėnesį.
Gyventojos prašymą nagrinėjusi Socialinės paramos teikimo komisija, tarybai pateikė pasiūlymą skirti šeimai 500 eurų vienkartinę paramą.
Dėl vienkartinės paramos dydžio posėdžio metu suabejota – reiktų skirti didesnę paramą, atsižvelgiant į šeimines aplinkybes, svarstė kai kurie tarybos nariai.
„Kaip jūs manote, jeigu šeimai vyro pargabenimas iš Olandijos į Palangą kainavo 3300 eurų, ar siūloma parama yra adekvati, galinti tai šeimai padėti, ar nemanote, jog ši suma yra per maža“, – klausė tarybos narys Eimutis Židanavičius Socialinės rūpybos skyriaus vedėjos Genutės Kavarzienės, pristačiusios sprendimo projektą.
Pranešėja patikslino, jog svarstant, kokio dydžio vienkartinę paramą skirti prašantiesiems, atsižvelgiama į šeiminę padėtį, tačiau jokiu būdu nėra niekur reglamentuota, jog turi būti suteikta parama visoms patirtoms išlaidoms padengti, dėl to komisijos nariai apsisprendė, kokio dydžio sumą palaikyti.
Pasiūlyta tokiais atvejais pasikviesti į tarybos posėdį paramos prašančius žmones, suabejota, ar visi žmonės žino, kokios sumos jie gali prašyti, kokia jiems gali būti suteikta parama. G. Kavarzienė pabrėžė, jog tvarkos apraše nenumatyta kviestis paramos prašančių žmonių, tačiau išskirtiniais atvejais pasikviesti žmones galima.
„Būna, jog vykstame, pavyzdžiui, gaisro atveju į vietą ir vertiname, kokią žalą patyrė žmonės“, – sakė Socialinės rūpybos skyriaus vedėja. Pasiaiškinta, kokiais atvejais įprastai kokia paramos suma skiriama to prašantiems žmonėms.
„Sakote, jog jeigu mažesnė bėda, tai dėl paramos sumos sprendžia administracijos direktorė, jeigu didesnė, tai jau taryba. Kas nusprendžia, kada yra didelė, o kada maža bėda?“ – klausė tarybos narė Elena Kuznecova.
G. Kavarzienė paaiškino, jog tokie dalykai sprendžiami komisijos posėdyje.
Ne vieno populistu vadinamas E. Židanavičius pasiūlė kiekvienu atveju kviestis žmones, nes kad ir kokia bebūtų bėda – didelė ar maža, bet kokia bėda žmogui yra didelė, tad pasvarstyta, gal reiktų skirti 50 procentų paramą padengti šeimos patirtas išlaidas, o ir ateityje taikyti tokią pačią strategiją. Tačiau visgi pritarta sprendimui skirti 1000 eurų vienkartinę paramą, šią sumą pasiūlė tarybos narė Irena Galdikienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog pirmadienį, lapkričio 9 d., pervedė pirmąją gyventojų skirtą paramą nuo pernai sumokėto GPM, apie 4 mln. eurų, organizacijoms, meno kūrėjams, profsąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms. O kas daugiausiai paramos gavo Palangoje? To „Palangos tiltas“ pasiteiravo Laimos Domarkienės, Klaipėdos AVMI atstovės spaudai.


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Siekiant įgyvendinant bendruomeninių organizacijų plėtros politiką Savivaldybėje, stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų, įstaigų ir bendruomeninių organizacijų, Savivaldybės tarybos sprendimu trejų metų kadencijai sudaryta bendruomeninių organizacijų taryba.


Spalio 25-26 dienomis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ vykdys tradicinę maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją.  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai praėjusią savaitę, ketvirtadienį, vykusio posėdžio metu svarstė, kokią vienkartinę paramą skirti užsienyje traumą patyrusio palangiškio pargabenimo išlaidoms iš dalies kompensuoti. Po pasiūlymų vienkartinė parama padvigubinta, ir šeimai skirta ne 500, o 1000 eurų parama. Vienkartinės paramos prašė šeima...


Lietuvos Respublikos Seimas 2014 m. gruodžio mėnesį priėmė Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo pakeitimus – būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų, kaip ir socialinės pašalpos, teikimas perduotas...


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Miške prie Panevėžio – palangiškio lavonas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 10 | Rubrika: Kriminalai

Viename iš šalia Panevėžio miesto esančių miško masyvų,  Panevėžio apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) pareigūnai atkasė nužudytų 26 metų amžiaus jaunuolių kūnus. Paaiškėjo, kad tai – neseniai dingusio panevėžiečio Mindaugo  Diržinausko ir palangiškio Tado Lukaičio kūnai.


Prašančiųjų socialinės paramos daugėja

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 18 | Rubrika: Miestas

Gilėjanti ekonominė krizė ir bedarbystė ne vieną miestelėną verčia varstyti valdiškų įstaigų duris. Netekę darbo žmonės ne tik kreipiasi į miesto valdžią, politikus, bet ir prašo padėti išsiaiškinti įstatymų vingius žiniasklaidos dėl konkrečios paramos gavimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius