Taryba susikibo dėl paramos traumuoto palangiškio pargabenimui iš Olandijos

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-10-03
Peržiūrėta
1878
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taryba susikibo dėl paramos traumuoto palangiškio pargabenimui iš Olandijos

Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai praėjusią savaitę, ketvirtadienį, vykusio posėdžio metu svarstė, kokią vienkartinę paramą skirti užsienyje traumą patyrusio palangiškio pargabenimo išlaidoms iš dalies kompensuoti. Po pasiūlymų vienkartinė parama padvigubinta, ir šeimai skirta ne 500, o 1000 eurų parama.
Vienkartinės paramos prašė šeima, siekianti iš dalies padengti traumą patyrusio palangiškio pargabenimo iš Olandijos išlaidas. Dėl vienkartinės paramos į Palangos miesto savivaldybę kreipėsi dėl sužaloto sutuoktinio sunerimusi moteris. Vyras traumą patyrė Olandijoje, kur buvo išvykęs dirbti. Pasak moters, vyras buvo komandiruotas trumpalaikiams darbams iš Lietuvos įmonės, o traumą patyrė išdirbęs apie vieną savaitę. Vyro pargabenimui moteris išleido 3300 eurų.
Šiuo metu palangiškis gydomas, jam nustatytas visiškas nedarbingumas ir poreikis nuolatinei slaugai. Šeimos pajamos tesiekia vos kiek daugiau nei 700 eurų per mėnesį.
Gyventojos prašymą nagrinėjusi Socialinės paramos teikimo komisija, tarybai pateikė pasiūlymą skirti šeimai 500 eurų vienkartinę paramą.
Dėl vienkartinės paramos dydžio posėdžio metu suabejota – reiktų skirti didesnę paramą, atsižvelgiant į šeimines aplinkybes, svarstė kai kurie tarybos nariai.
„Kaip jūs manote, jeigu šeimai vyro pargabenimas iš Olandijos į Palangą kainavo 3300 eurų, ar siūloma parama yra adekvati, galinti tai šeimai padėti, ar nemanote, jog ši suma yra per maža“, – klausė tarybos narys Eimutis Židanavičius Socialinės rūpybos skyriaus vedėjos Genutės Kavarzienės, pristačiusios sprendimo projektą.
Pranešėja patikslino, jog svarstant, kokio dydžio vienkartinę paramą skirti prašantiesiems, atsižvelgiama į šeiminę padėtį, tačiau jokiu būdu nėra niekur reglamentuota, jog turi būti suteikta parama visoms patirtoms išlaidoms padengti, dėl to komisijos nariai apsisprendė, kokio dydžio sumą palaikyti.
Pasiūlyta tokiais atvejais pasikviesti į tarybos posėdį paramos prašančius žmones, suabejota, ar visi žmonės žino, kokios sumos jie gali prašyti, kokia jiems gali būti suteikta parama. G. Kavarzienė pabrėžė, jog tvarkos apraše nenumatyta kviestis paramos prašančių žmonių, tačiau išskirtiniais atvejais pasikviesti žmones galima.
„Būna, jog vykstame, pavyzdžiui, gaisro atveju į vietą ir vertiname, kokią žalą patyrė žmonės“, – sakė Socialinės rūpybos skyriaus vedėja. Pasiaiškinta, kokiais atvejais įprastai kokia paramos suma skiriama to prašantiems žmonėms.
„Sakote, jog jeigu mažesnė bėda, tai dėl paramos sumos sprendžia administracijos direktorė, jeigu didesnė, tai jau taryba. Kas nusprendžia, kada yra didelė, o kada maža bėda?“ – klausė tarybos narė Elena Kuznecova.
G. Kavarzienė paaiškino, jog tokie dalykai sprendžiami komisijos posėdyje.
Ne vieno populistu vadinamas E. Židanavičius pasiūlė kiekvienu atveju kviestis žmones, nes kad ir kokia bebūtų bėda – didelė ar maža, bet kokia bėda žmogui yra didelė, tad pasvarstyta, gal reiktų skirti 50 procentų paramą padengti šeimos patirtas išlaidas, o ir ateityje taikyti tokią pačią strategiją. Tačiau visgi pritarta sprendimui skirti 1000 eurų vienkartinę paramą, šią sumą pasiūlė tarybos narė Irena Galdikienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Būtent taip pavadino pirmadienį, gruodžio 5 d., Palangos savivaldybės administracijoje įvykusią spaudos konferenciją Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Iki balandžio 30 dienos Palangos savivaldybės administracijos antrojo ir trečiojo aukšto fojė veiks žinomo palangiškio dailininko, poeto ir kolekcininko Vytauto Kuso paroda „Spalvų virpesiai“.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos m. savivaldybės paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms šiemet gyventojai skyrė apie 81 tūkst. eurų paramos lėšų. Rėmėjų lėšos pervedamos dalimis kasdien, visa parama jos gavėjus pasieks iki lapkričio 15...


Nuolaidos palangiškio kortelės turėtojams spalį


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog pirmadienį, lapkričio 9 d., pervedė pirmąją gyventojų skirtą paramą nuo pernai sumokėto GPM, apie 4 mln. eurų, organizacijoms, meno kūrėjams, profsąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms. O kas daugiausiai paramos gavo Palangoje? To „Palangos tiltas“ pasiteiravo Laimos Domarkienės, Klaipėdos AVMI atstovės spaudai.


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai praėjusią savaitę, ketvirtadienį, vykusio posėdžio metu svarstė, kokią vienkartinę paramą skirti užsienyje traumą patyrusio palangiškio pargabenimo išlaidoms iš dalies kompensuoti. Po pasiūlymų vienkartinė parama padvigubinta, ir šeimai skirta ne 500, o 1000 eurų parama. Vienkartinės paramos prašė šeima...


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Miške prie Panevėžio – palangiškio lavonas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 09 | Rubrika: Kriminalai

Viename iš šalia Panevėžio miesto esančių miško masyvų,  Panevėžio apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) pareigūnai atkasė nužudytų 26 metų amžiaus jaunuolių kūnus. Paaiškėjo, kad tai – neseniai dingusio panevėžiečio Mindaugo  Diržinausko ir palangiškio Tado Lukaičio kūnai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius