Tarybos narys G. Valinevičius: „Esu už tai, kad Palanga miestelėnams būtų pigi“

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-02-27
Peržiūrėta
876
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarybos narys G. Valinevičius: „Esu už tai, kad Palanga miestelėnams būtų pigi“

Palangos miesto Tarybos narys Gediminas Valinevičius kurorte pasigenda daugiau žalių plotų. „Ne pavienių medžių, o atskirų žalių rekreacinių zonų, kuriose būtų galima ir knygas skaityti, ir kamuolį pagainioti“, – sakė Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriui atstovaujantis politikas.

 

Palanga palangiškiams turi būti nebrangi

Dalindamasis savo mintimis apie miesto socialinę politiką, G. Valinevičius įsitikinęs, kad ji turi išlikti orientuota į kiekvieno miestelėno poreikius.

„Kitaip tariant, Palanga miesto gyventojams turi išlikti palyginti nebrangi“, – sakė Tarybos narys.

Nors daugelyje šalies savivaldybių kyla vandens kainos, o pagal naują Vandens išteklių naudojimo įstatymą, ir Palangos, ir Kretingos vandens įmonėms (G. Valinevičius yra pastarosios direktorius) tenka už vandens išteklių išgavimą kasmet papildomai mokėti po 60 tūkstančių litų, anot pašnekovo, UAB „Palangos vandenys“ turi visus vidinius resursus vandens kainos kol kas nedidinti, įsitikinęs Tarybos narys.

„Kretingos vandenų“ vadovas džiaugiasi, kad jau antrus metus jo vadovaujama įmonė dirba rentabiliai, nors pripažįsta, kad retsykiais sulaukia gyventojų pastebėjimų, kad vandens kaina ir Kretingoje yra aukšta.

„Tokiais atvejais žmonėms sakau: paskaičiuokite, kiek kainuotų kibirais į jūsų penktą aukštą užnešti vandenį ir taip pat kibirais išnešti fekalijas. Ar patys sutiktumėte tampyti kibirus už 10 litų? Visada girdžiu tą patį atsakymą: „Ne“, – šypsodamasis pasakojo G. Valinevičius.

Tačiau politikas sutinka, kad ir geriausius norus pakoreguoja biudžeto galimybės.

„Kuo daugiau mes galime į jį surinkti pinigėlių, tuo daugiau galime skirti ir kitoms reikmėms. Truputį apmaudu, kad negalėjome tiek skirti, kiek norėjosi miesto lopšeliams ir darželiams, kultūrai, švietimui. Bet apskritai kalbant, šių metų biudžetas atrodo gan neblogai“, – sakė „Palangos tilto“ pašnekovas.

 

Apibūdinamas kaip santūrus, dalykiškas ir inteligentiškas

Jau dvelkiant ne tik Europos parlamento, prezidento, bet ir savivaldos rinkimų nuotaikoms, G. Valinevičus neslepia, kad norėtų ir toliau aktyviai dalyvauti miesto politiniame gyvenime.

„Jau netrukus bus 11 metų, kai aš gyvenu Palangoje. Man išties malonu, kad per tiek laiko man pavyko gauti gyventojų pasitikėjimo mandatą. Tai – tam tikras įvertinimas. Labai džiaugiuosi, kad galiu prisidėti prie Palangos bendruomenės gyvenimo“, – sako palangiškis.

Jo kolegos Taryboje jį apibūdina kaip labai santūrų, gerbiantį kitų įsitikinimus, dalykišką ir inteligentišką žmogų.

Bet labai konkurencingame būsimame TS-LKD Palangos skyriaus kandidatų savivaldos rinkimų sąraše vietos, pašnekovas sutinka, jam tai negarantuoja.

„Atvirai sakau, kad man labai įdomu, kaip naujos partijos skyriaus bendražygiai (G. Valinevičius paliko partiją Tvarka ir teisingumas praėjusiais metais ir papildė TS-LKD gretas), rinkėjai išreitinguos mane rinkimų sąraše. Bet labai tikiuosi, kad esu pakankamai gerai vertinamas ir skyriaus vadovų, ir kolegų, ir miestelėnų“, – vylėsi G. Valinevičius.

 

Mato Palangą dar žalesnę

Jis yra vienas iš TS-LKD skyriaus narių, kurie jau ilgiau kaip mėnesį kurpia konservatorių rinkimų programą 2015-ųjų metų vasarį vyksiantiems savivaldos rinkimams.

„Visi turi savo minčių, bet aš pirmiausia Palangą įsivaizduoju kaip saugų, žalią, švarų ir ekologišką, miestelėnams pigų ir atvirą visiems geros valios žmonėms miestą“, – dalijosi pastebėjimais konservatorius.

Palanga per paskutinius trejus metus jau tapo gerokai saugesnė – per Stintų šventę Palangoje lankęsis Generalinis policijos komisaras Saulius Skvernelis teigė, kad nusikalstamumas kurorte sumažėjo 15 procentų.

„Man iš visų šių išvardintų siekiamybių bene svarbiausia, kad Palanga taptų dar labiau žalias miestas. Turi būti aiški vizija: dykynes tarp daugiabučių, kitų statinių turėtume „apvilkti“ žaliu rūbu – įrengti rekreacines zonas. Dabar būna taip: grąžinama žemė ir prie jos „įkišamas“ koks nors namas. Taip negali būti“, – sakė G. Valinevičius.

Anot jo, kalbant apie žaliųjų zonų formavimą, Palanga turėtų pasimokyti iš Šventosios, kur tai jau yra padaryta.

„Žinoma, žemės reforma kiša pagalius į ratus, bet miesto reikmėms žaliųjų plotų formavimas turėtų būti prioritetinis dalykas. Ne sodinant atskirus medelius, o planuojant ištisus žaliuosius rekreacinius plotus. Tai turi būti numatyta miesto vystymo strategijoje, – įsitikinęs politikas. – Mes užvakar įvykusiame Tarybos posėdyje nustatėme naujas pareigybes, bet aš mielai abi rankas pakelčiau už miesto kraštovaizdžio architekto pareigybių įkūrimą“.

Naujos infrastruktūros kūrimas – naujų verslo darinių atidarymas – generuos daugiau pajamų ir, žinoma, pinigų į miesto biudžetą, anot pašnekovo.

 

Perėjimas pas konservatorius – logiškas ir subrandintas

Palikęs pernai partiją Tvarka ir teisingumas, G. Valinevičius dėl to visai nesigaili, nors pripažįsta, kad sprendimas nebuvo lengvas.

„Taip, gal susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, tos partijos skyriuje galėjau tapti ir kokiu nors generolu, – juokiasi Gediminas. – Bet mano sprendimas palikti „tvarkiečius“ brendo seniai: abu mano tėveliai buvo tremtiniai, tėtis – ir politinis tremtinys. Namuose buvau auklėjamas labai lietuviška dvasia, buvo skatinama lietuvybė ir tradicinės vertybės. Manau, kad būtent TS-LKD labiausiai rūpinasi tais dalykais. Mano perėjimas pas konservatorius – labai logiškas, apmąstytas ir subrandintas sprendimas“.

Pašnekovas negailėjo gerų žodžių partijos skyriaus bendražygiams ir pirmininkui Š. Vaitkui.

„Tai – labai rimta, atsakingai dirbanti, išties strategiškai mąstančių žmonių komanda“, – sakė Tarybos narys.

Labai gerai vertindamas valdančiosios koalicijos darbą, G. Valinevičius vis tik pastebi, kad į Palangą vis dar sunkiai ateina privataus verslo investicijos.

„Dalį kaltės dėl to turime prisiimti ir mes, miesto politikai, kurie užuot atvėrę vartus daugiamilijoninei investicijai, abejojame, neretai tuščiai ginčijamės. Pavyzdžiui, likau nusivylęs savo kolegomis Taryboje, kurie trečiadienį įvykusiame posėdyje, ilgai ginčijęsi, taip ir nepatvirtino sklypo Kontininkų gatvėje detaliojo plano, nors koncepcija jau anksčiau buvo patvirtinta. Jeigu būtų tai padaryta, būtų pasiųstas labai svarbus signalas ir investuotojui, norinčiam joje pastatyti apie 10 tūkstančių kvadratinių metrų rekreacinį ir pramogų centrą, ir visiems kitiems investuotojams“, – sakė G. Valinevičius.

 

Svarbu parinkti optimalų būsimo vandens parko dydį

Nors kurorto konservatoriai yra užsibrėžę, jeigu pavyks formuoti kurorte valdžią po kitų savivaldos rinkimų, pastatyti vandens parką kurorte, politikas atsargiai vertina tokio objekto rentabilumo galimybes.

„Mano įsitikinimu, reikia optimaliai suprojektuoti vandens parką – kad jis nebūtų nei per didelis, nei pernelyg vietinis. Jokiu būdu negalima siekti pastatyti grandiozinio parko konkuruojant, pavyzdžiui, su Druskininkais“, – įsitikinęs pašnekovas.

Jo manymu, statant objektą, būtų galima pasisemti patirties iš Druskininkų.

„Tikimės, kad atsiras privataus verslo struktūros, kurios susidomės tokia statyba. Jei ne, teks pačiai savivaldybei ieškoti rėmimo šaltinių“, – sakė G. Valinevičius.

Anot jo, kalbant apskritai, verslui jau yra pasiųsti keli labai geri signalai – atgaivintas investicinis projektas buvusioje „Jūratės“ baseino teritorijoje, bet tokių signalų galėtų būti daugiau.

Nors kurorto konservatorių apetitas būsimiems rinkimams didelis – įvardijama 10 mandatų – G. Valinevičius, prašomas pasakyti, ar toks skaičius realus, juokėsi.

„Bus realus tas, kokį pasitikėjimą mumis parodys rinkėjai. Gal mažiau, gal 10, o gal daugiau”, – šypsojosi Tarybos narys.

„Ar tai reiškia, kad sieksite diktatūros Palangoje?“ – pastebėjau.

„Tik demokratinės diktatūros, – juokėsi G. Valinevičius. – Tokia diktatūra visada gerai“.

Jūsų komentaras:

Asmenybė pasako viską!.. 2014-03-03 18:43 (IP: 86.100.63.40)
Apie šį Tarybos narį sakoma: - padorus, teisingai mąstantis ir balsuojantis už Palangos gražią ateitį;- Vis dažniau svarbu - Žmogus, jo asmenybė, jo "AŠ", o ne partija ar "kieno ratuose" sėdintis...

Taip pat skaitykite

Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Toli gražu ne visi žmonės, kada nors dirbę su naująja Lietuvos premjere, Ingrida Šimonyte, ja žavisi ar ją garbina. „Daug žmonių tiesiog turi trumpą atmintį – juk ji „grojo“ konservatorių orkestre kaip finansų ministrė 2008-2012 metais. Kai kurios kitos valstybės per pasaulinę krizę, kiek galėjo, skatino vartojimą, tačiau konservatoriai tuomet...


Lapkričio 13-ąją prisieks naujasis Seimas. Pirmajam posėdžiui pirmininkaus Seimo narys Antanas Vinkus (77 m.) – tradiciškai pirmojo posėdžio vairas atiduodamas vyriausiam Seimo nariui. Ne vienerius metus tą darė Vida Marija Čigriejienė, taip pat Kazys Bobelis. Sutapimas – visi jie gydytojai. Posėdžio išvakarėse – 15min.lt kalbėjosi su Antanu Vinkumi apie jo...


Toli gražu ne visi žmonės, kada nors dirbę su naująja Lietuvos premjere, Ingrida Šimonyte, ja žavisi ar ją garbina. „Daug žmonių tiesiog turi trumpą atmintį – juk ji „grojo“ konservatorių orkestre kaip finansų ministrė 2008-2012 metais. Kai kurios kitos valstybės per pasaulinę krizę, kiek galėjo, skatino vartojimą, tačiau konservatoriai tuomet...


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos miesto Tarybos narys Gediminas Valinevičius kurorte pasigenda daugiau žalių plotų. „Ne pavienių medžių, o atskirų žalių rekreacinių zonų, kuriose būtų galima ir knygas skaityti, ir kamuolį pagainioti“, – sakė Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriui atstovaujantis politikas.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


„Valdovės“ pristatytos miestelėnams

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 24 | Rubrika: Miestas

Grafikė Ramunė Grikštaitė praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje pristatė savo parodą „Valdovės“. Itin originali paroda suviliojo meno mylėtojus, kurie negailėjo gerų žodžių ir sveikinimų.


Kol neprasidėjo rudenio Seimo sesija, Seimo narys Pranas Žeimys, išrinktas Pajūrio vienmandatinėje rinkimų apygardoje, susitikinėja su rinkėjais, analizuoja įstatymų projektus – ruošiasi politinėms batalijoms Seime. Kaip rodo Seimo tinklalapyje paskelbta Seimo narių pasisakymų statistika, P. Žeimys negali pasigirti dideliu aktyvumu Seimo posėdžių salėje - per šių metų keturis mėnesius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius