Tarybos narys T.J. Žulkus: „Lobistų spaudimo nepatiriu“

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-01-10
Peržiūrėta
2244
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tomas Julius Žulkus, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto komiteto pirmininkas, per beveik du darbo miesto savivaldybės Taryboje metus jau įrodė esąs brandus politikas.
Tomas Julius Žulkus, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto komiteto pirmininkas, per beveik du darbo miesto savivaldybės Taryboje metus jau įrodė esąs brandus politikas.
Tomas Julius Žulkus, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto komiteto pirmininkas, per beveik du darbo miesto savivaldybės Taryboje metus jau įrodė esąs brandus politikas, kurio nuomonė svarbi ne tik jo vadovaujamo komiteto nariams, bet ir visiems politikams Taryboje, miesto bendruomenei. T. J. Žulkus – vienas pirmųjų kurorto politikų, kaip ir numato Tarybos reglamentas, nusprendęs už darbą praėjusiais metais Taryboje atsiskaityti visuomenei.
– Beveik dvejus metus esate Tarybos narys, vietos politiką stebėjote ir anksčiau. Kokie didžiausi darbo Taryboje atradimai ir nusivylimai?
– Tarybos narys esu pirmą kadenciją, tačiau, be abejo, miesto Tarybos darbą sekiau ir anksčiau. Stebint vietos politikų darbą iš šalies gali susidaryti įspūdis, kad didžiausias Tarybos narių darbas yra tik kilnoti ranką, priimant sprendimus. Tačiau iš tikrųjų darbo yra kur kas daugiau, ypač susijusio su dokumentais, potvarkiais ir ankstesnės Tarybos priimtais sprendimais.
Kai tapau Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininku, paplušėti tenka tikrai nemažai: darbo grupės, komitetai, išvažiuojamieji posėdžiai ir t.t. Savivaldybėje tenka apsilankyti beveik kiekvieną dieną, o rimčiau, po 3-4 valandas padirbėti kiekvieną savaitę reikia tris ar keturias dienas. Ypač prieš Tarybos ir komiteto posėdžius, juk spręstinų klausimų būna daug, tarp jų – ir sunkių. Tačiau darbas Taryboje tikrai neatnešė nusivylimo. Atstovaudamas palangiškių interesams Taryboje kartu ir mokausi, einu į priekį, įgyju politinės ir darbo patirties.
– Kuo ši Taryba skiriasi nuo ankstesnių?
– Kaip minėjau, ankstesnių Tarybų darbą stebėdavau daugiau iš šono, iš spaudos publikacijų. Aišku, yra tekę ir ne vieną posėdį stebėti. Palyginti su ankstesnėmis, šios kadencijos Taryba, mano nuomone, yra dalykiškesnė, klausimus sprendžia nuosekliai, palygini greitai, dirba sklandžiau. Posėdžių metu pavyksta išvengti bereikalingo politikavimo. Svarstytini klausimai išsamiai aptariami komitetuose, tad į Tarybos posėdį vietos politikai susirenka jam gerai pasirengę. Posėdžio metu belieka viešoji pusė.
Kad Taryba dirba konstruktyviai, matyti ir pagal miesto rezultatus – per palyginti trumpą laiką priimta daug svarbių sprendimų ir jie sėkmingai įgyvendinami.
Mano nuomone, ankstesnėje Taryboje buvo gerokai daugiau politikavimo, kartais – priešiškumas tarp valdančiosios daugumos ir opozicijos peraugdavo į „nesveikus dalykus“. Tai akivaizdžiai matyti, vertinant pareiškimus, pateiktus VTEK. Šioje Taryboje, priešingai nei ankstesnėse, nėra asmeniškumų, ir tai džiugina.
– Man susidarė įspūdis, kad šioje Taryboje yra silpna ir mažai girdima opozicija. Ar sutinkate? Ar tai yra gerai, ar ne?
– Nesutikčiau su teiginiu, kad opozicija yra silpna. Į posėdžius opozicijos atstovai ateina pasirengę, klausimai būna išgvildenti. Džiugina, kad šios kadencijos opozicija nėra tik kritikuojanti – ji konstruktyviai dalyvauja sprendžiant miestui svarbius klausimus.
Aišku, opozicija būtų „stipresnė“, jei valdančioji koalicija darytų klaidas, nesutartų tarpusavy, priimtų nekompetentingus sprendimus. Dabar nėra ko kritikuoti, darbai vyksta sklandžiai – dirbame įjungę penktą pavarą. Paminėtini sprendimai, susiję su biokuro katilinių statyba, gatvių remontais, sporto salės, kempingo statyba, Kurhauzo rekonstrukcija.
– Kas galėtų būti taisytina Tarybos veikloje, kad sprendimai būtų įgyvendinami greičiau ir efektyviau?
– Mes priimame sprendimus, o juos įgyvendina ne Taryba, o Savivaldybės administracija.
– Kokių sprendimų priėmimas Jums kelia didžiausią pasitenkinimą? Kurie „buksuojantys“ projektų svarstymai nuvylė labiausiai?
– Labiausiai mane džiugina tie priimami sprendimai, kurie lemia tolesnę miesto plėtrą – klausimai, susiję su poilsiniu bei gydomuoju turizmu, pramogų plėtra, sportu. Paminėtas detalusis planas, numatant baseinų kompleksą Vanagupės rajone, kempingo, sporto komplekso statybos. Taip pat visada džiugina galimybė prisidėti sprendžiant palangiškiams svarbius socialinius klausimus, pavyzdžiui, susijusius su biokuro katilinių statyba, Socialinių paslaugų tarnybos, Globos namų rekonstrukcija.
Nusivylimą patirti tenka tuomet, kai verslininkai bando „prastumti“ jiems naudingus, tačiau negalimus dalykus, pavyzdžiui, daugiabučių statybą individualių namų sklypuose.
– Priminkite visiems, kurie Liberalų sąjūdžio rinkimų programos siekiniai yra įrašyti į valdančiosios koalicijos programą. Kurie jau yra įgyvendinti? Kurių projektų įgyvendinimas Liberalų sąjūdžio Palangos skyriui atrodo itin svarbus?
– Atkreiptinas dėmesys, jog didelė dalis tiek Liberalų sąjūdžio, tiek kitų valdančiojoje koalicijoje esančių partijų siekinių sutampa, tad parengėme bendrą koalicinę programą, kurią sėkmingai vykdome. Kalbant apie mūsų siekius – paminėtinas Viešosios tvarkos skyriaus įsteigimas, Vaikų parko įrengimas, eismo organizavimo studijos rengimas, klausimai, susiję su galimybe mažinti šilumos kainą palangiškiams, miesto infrastruktūros tvarkymu. Džiaugiamės, kad koalicinė programa sėkmingai įgyvendinama.
– Ar nėra tikslinga papildyti valdančiosios koalicijos programą, įvykdžius didesnę jos dalį per nepilnus dvejus taryboje darbo metus?
– Labai džiugu, kad koalicijos programa sėkmingai ir greitai įgyvendinama. Tačiau mes neapsiribojame tik tais klausimais, kurie įrašyti į šią programą – matome ir daugiau spręstinų klausimų ir ties jais dirbame, nepaisant to, kad šių klausimų koalicinėje programoje nėra.
– Esate Statybos ir miesto komiteto pirmininkas. Pagal Savivaldybės pateiktą informaciją, jūsų komitetas surengė daugiausiai posėdžių – net 40 per praėjusius metus, kai, pvz., Švietimo komitetas tik 16. Apie ką kalba tokie skaičiai?
– Kaip jau minėjau anksčiau, dirbame labai intensyviai, tad nekeista, jog per dvejus šios kadencijos darbo metus Statybos ir miesto ūkio komitetas surengė per 70 posėdžių. Ką sako šie skaičiai? Darbas komitetuose yra pasirengimas Tarybos posėdžiams, todėl dirbame intensyviai, stengiamės, kad pateisintume palangiškių lūkesčius. Statybos ir miesto ūkio komitetas yra labai svarbus komitetas, spręstinų klausimų yra tikrai daug.
– Kiek esate parengę sprendimų projektų, detaliųjų planų koncepcijų? Kokias tendencijas pastebite teritorijų planavime?
– 2011 m. Statybos ir miesto ūkio komitetas posėdžiavo 32 kartus, apsvarstė 135 sprendimų projektus, iš kurių 111 buvo pritarta, 11 pritarta su pasiūlymais, 9 buvo atidėti ir 4 – nepritarta. Komitetas apsvarstė 60 piliečių ir visuomeninių organizacijų raštų, išnagrinėjo 65 teritorijų planavimo, statybos ir jų kompetencijos dokumentus.
2012 m. posėdžiauta 40 kartų, pritarta 179 sprendimų projektams, 20 pritarta su pasiūlymu, 32 atidėti, 7 nepritarta, Išnagrinėta 88 raštai, 97 koncepcijos ir teritorijų planavimo dokumentai, iš kurių pritarta 51, 35 atidėti, 11 nepritarta. Taip pat išnagrinėta 14 Palangos miesto infrastruktūros plėtojimo sutarties projektų, iš jų 8 pritarta, 4 pritarta su pasiūlymu, 2 atidėta.
Kalbant apie teritorijų planavimo tendencijas verta pasidžiaugti, kad, palyginti su prieškriziniu laikotarpiu, gerokai sumažėjęs „nesveiko“ butų užstatymo bumas.
– Ar visada pavyko rasti bendrą kalbą su Architektūros ir teritorijų planavimo skyriumi?
– Be abejo, nuomonių skirtumų, diskusijų būna, bet mes daug bendraujame, įsiklausome vieni į kitų nuomonę ir visada prieiname prie kompromiso.
– Kurie projektai ir koncepcijos nepateisinamai ilgai buksuoja? Kodėl? Kaip tai galėtų būti sprendžiama?
– Paminėtini tie Palangai svarbūs objektai, kurių statybos „įstrigo“, tačiau ne dėl Savivaldybės kaltės: buvęs „Jūratės“ baseinas, buvusi „Eglė“. Tačiau laimei šie klausimai jau pajudėję – visos oponuojančios pusės susitarė dėl taikos sutarčių. Tikimės, kad pagaliau miestas turės tuos objektus, kurių Palangai labai reikia.
– Ar kaip pirmininkas patiriate didelį vietos ir kitų lobistų spaudimą, sulaukiate jų prašymų?
– Spaudimo nepatiriu, ir tikriausiai taip yra todėl, kad turiu aiškią savo nuomonę, poziciją. Nesuteikiu preteksto suinteresuotiems asmenims galvoti, jog spaudimas iš šalies, siekiant vienokių ar kitokių sprendimų, galėtų būti veiksmingas.
– Kokius tikslus kaip komiteto pirmininkas, Tarybos narys sau keliate šiais metais?
– Labai svarbu – Vytauto g. 170 detaliojo plano parengimas. Pagal pirminius projektinius pasiūlymus čia turėtų atsirasti taip Palangai reikalingas didžiulis gydomasis-reabilitacinis ir poilsinis SPA kompleksas su geoterminio vandens baseinais. Yra savivaldybės parengta geoterminių gręžinių panaudojimo studija, todėl dabar intensyviai ieškome galimų investuotojų, kurie investuotų į atvirų baseinų kompleksus. Taip pat sieksime įgyvendinti miesto strateginiame plane keliamus uždavinius, ypač susijusius su sporto, sveikatingumo ir pramogų infrastruktūros plėtra. Juk šios investicijos tai – naujos darbo vietos palangiškiams, nauji poilsiautojų srautai, sezoniškumo problemų sprendimas.    

Jūsų komentaras:

jonas 2013-01-14 19:01 ([email protected] / IP: 78.61.111.225)
Nesuprantu kažko ,juk beveik prieš metus, palangiškiai atidavė daugiausiai balsų už Žulkų iš visų liberalų .Net ir už buvusius merus jis daugiausiai surinko.Ir dabar staiga psidarė kitoks .Turbūt kaip ir visoj Lietuvoj,jei tik žmogus kažką sugeba nuveikti pavydas tuoj užgriaužia lietuvį.Ir pradeda tada kurti visokiausias sąmokslo teorijas.Šlykštu toj Lietuvoj .Vieni kitiems gerkles pasiruošę perkasti ............ fui

dede Vytas 2013-01-14 06:27 (IP: 78.61.224.46)
Ponas meras turbut nesupranta su kuo susidejo. zulkus ne lobistas, o zmogus "kuriam" niekada neuztenka. Kazkada jis skelbesi didziausiu Palangos verslininku, nors pasiziurejus i jo pajamu deklaracijas, matosi , kad mokesciu jis sumokejo maziua, uz darbuotoja, kuris minimuma gauna. Labai neaisku , is kur pinigai namui, vaku mokslui ir masinoms. Tikiuosi , kad FNTT tuo jau domisi.

Janė 2013-01-13 19:33 ([email protected] / IP: 78.61.197.9)
Ką ir bekalbėti apie T. Žulkų, juk žmogus praradęs bet kokį padorumą,Palanga per daug mažas miestelis, kad nežinotų jos gyventojai p. Žulkaus šunybių.Kodėl be konkurso jo žmona savivaldybės administracijoje iš vyr. specialistės paskirta rinkliavų skyriaus vedėja, kodėl?Manau, kad ir prieš du metus pasiimti pajūryje visiprekybos leidimai, padedant p. Martinkui išliko mūsų palangiškių atmintyje ir tai bus įvertinta, kaip nuopelnas ir p. Žulkaus ir jo kaip Lletuvos liberalų sąjūdžio pirmininko, kuriuo tuo metu buvo.Liberalų sąjūdžio Palangos skyrius neatsiribojo nuo p. Žulkaus, kaip partijos nario ir nepasmerkė jo veiksmų bei veiksmų jo adjutanto p. Martinkaus.P. Žulkus imituoja savo veiklą miesto taryboje ir dar drįsta reklamuotis užsakomaisiais straipsniais laikraštyje. Lietuvos liberalų sąjūdžio Palangos skyrius turi kuo greičiau atsiriboti nuo menamos p.Žulkaus veiklos ir apsvarsčius jo veikimą, pašalinti iš savo sąrašų, kad ateityje partijai nebūtų metamas šešėlis.

lordas Palangiskiui 2013-01-12 16:06 (IP: 86.100.75.88)
tik neapvemk viso Londono, uzsakytu straipsniu pilna visur

Palangiškis 2013-01-12 15:40 (Londonas / IP: 90.130.147.196)
Aistės komentare abu veikėjai vienodi: dėl valdžios ir pingų gali išduoti ir draugus, ir partiečius.O šiaip draugelio laikraštyje užsakytą straipsnį šlykštu net skaityti.

Manau 2013-01-12 08:20 (IP: 78.61.18.188)
Kvepia reklama, bet manau, kad tai pirma ir paskutine sio verslininko kadencija miesto taryboje....

mikas 2013-01-11 17:52 (IP: 86.100.75.88)
is kur tiek pykcio, ponai? ir jus eikite i valdzia, jei turite, proto, minciu ir pinigu, ir noro ka nors keisti. o draugus mes pasirenkame patys

andrius 2013-01-11 16:20 (IP: 83.254.67.45)
reiketu antrastes pavadinima "Lobistu spaudimo nepatiriu" pakeisti i "Lobistu spaudimo nepatiriu,nes as pats lobistas".is dainos zodziu neismesi.

arturas 2013-01-11 16:16 (IP: 83.254.67.45)
cia vienas is tu atveju,kai veikejas atejas i valdzia aceit dirba Palangai,o is tikro tai patyliukais tvarkosi savo reikaliukus...

julius 2013-01-11 16:12 (IP: 83.254.67.45)
straipsnis uzsakytas,is karto matosi."doras ir saziningas verslininkas,politikas"-geda butu taip rasyti.Tas zmogelis zino kaip prie mero prisiglausti,kaip jam padeti,kaip kad meras jam padetu.gudrus tipelis ka cia bepridursi.

Taip, 2013-01-11 14:43 (IP: 78.61.175.229)
trūksta tik angelo sparnų.

tipo palangiškė 2013-01-11 12:48 (xyz / IP: 88.119.253.63)
YYYYYYY-GAAAAA-GAAAAAA. Čia prie nuotraukos taip ir prašosi būti priklijuota. Truputį žinau apie šitą žmogystą.Manyčiau, kad niekšelis, kokių reta

Karolis 2013-01-11 08:38 (IP: 78.61.251.251)
Kai pažįsti šį žmogų, tai gėda skaityti straipsnį. Net šlykštu sakyčiau.

Liberalas 2013-01-11 08:08 ([email protected] / IP: 77.219.158.52)
Manyčiau, žurnalistas, paklausdamas: "Priminkite visiems, kurie Liberalų sąjūdžio rinkimų programos siekiniai yra įrašyti į valdančiosios koalicijos programą. Kurie jau yra įgyvendinti? Kurių projektų įgyvendinimas Liberalų sąjūdžio Palangos skyriui atrodo itin svarbus?", nėra gerai pasidomėjęs ir informuotas, kad p. Žulkus jau senokai nedalyvauja skyriaus veikloje, neaptarinėja su partiečiais spręstinų klausimų, todėl neturėtų kalbėti skyriaus vardu. Lygiai taip pat kaip ir komentatorius, pasigailėjęs, kad p. Žulkus buvo priverstas pasitraukti iš skyriaus pirmininko pareigų, nežino skyriaus narių pozicijos šiuo klausimu. Jei skyriaus narių dauguma neišrinko p. Žulkaus pirmininku ir jis dėl to ignoruoja bendrą darbą ir pozicijos derinimą skyriaus taryboje, kas galėtų paneigti galimybę, jog skyriaus pirmininko pareigos p. Žulkui buvo reikalingos tik tam, kad papultų į miesto Tarybą ir padėtų savo draugui - miesto merui - tvarkyti reikalus. Apsispręskite p. Žulkau, jūs liberalas ar ne, skyriaus narys ar ne. O jeigu ne, tai kaip čia komentuoja Aistė, "doras ir sąžiningas verslininkas" turėtumėte būti doras ir sąžiningas politikas ir, išrinktas į miesto tarybą pagal LRLS Palangos skyriaus kandidatų sąrašą, atsistatydinti iš miesto tarybos narių. Na nebent to padaryti neleidžia draugas Meras.

Apsivemsiu 2013-01-11 08:00 (THEEEE / IP: 88.119.253.63)
Apsivemsiu tuoj nuo straipsnio, o dar labaiu nuo komentatorių...doras ir sąžiningas verslininkas.Nejuokinkit svieto ! Pats lobistinius spaudimus daro merui, o ir žmonelė dirbo verslo skyriaus vedėja, ir visur buvo daroma taip, kad sąsžinigasis verslininkas be konkurentų varytų visur į priekį.Gėda

Jonas 2013-01-11 07:15 (IP: 82.135.197.57)
gaila, kad zmogus buvo priverstas palikti partijos pirmininko vieta

Aistė 2013-01-10 22:14 (Vilnius / IP: 78.61.214.75)
Mero asmeninis darugas. Moka meras draugus pasirinkti. O šiaip esu pas šį žmogų dirbusi. Nenuskriaudė kaip priimta Palangoje. Doras ir sąžiningas verslininkas.

Alma 2013-01-10 22:11 (Alma / IP: 78.61.214.75)
Geras straipsnis. Matosi, kad komiteto pirmininkas yra kompetetingas ir Palangai siekia gerovės.

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


10-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 8-ojo posėdis įvyks 2023 m. gruodžio 21 d. 9 val. Savivaldybės administracijos salėje, Gintaro g. 33A, Palangoje. Jo darbotvarkėje yra šie klausimai.


10-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 7-asis posėdis įvyks lapkričio 23 d. 9 val. Savivaldybės administracijos salėje., Gintaro g. 33A, Palangoje. Į darbotvarkę įtraukti šie sprendimų projektai.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Tomas Julius Žulkus, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto komiteto pirmininkas, per beveik du darbo miesto savivaldybės Taryboje metus jau įrodė esąs brandus politikas, kurio nuomonė svarbi ne tik jo vadovaujamo komiteto nariams, bet ir visiems politikams Taryboje, miesto bendruomenei. T. J. Žulkus – vienas pirmųjų kurorto politikų, kaip ir numato Tarybos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius