„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ parodys lietuvių solidarumo jėgą

Palangos tiltas, 2022-06-29
Peržiūrėta
1576
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ parodys lietuvių solidarumo jėgą

Šiemet liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, „Tautiška giesmė aplink pasaulį” nuskambės jau keturioliktąjį kartą. Kur begyventų ar besisvečiuotų, švęsdami Valstybės dieną lietuviai visame pasaulyje susitelkia ir gieda Lietuvos himną. „Solidarūs – mes stiprūs!” – tokia žinia šiemet apskries pasaulį ir parodys, kad  tvirti ir stiprūs esame todėl, kad mokame susitelkti.

„Pastarųjų metų patirtis parodė, kaip greitai ir stipriai lietuviai moka susitelkti, siekdami įveikti iškylančias grėsmes. Tik solidarumas suteikia mums jėgų, kurių prireikia vis naujiems iššūkiams atremti, – sako „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ sumanytojas Raimundas Daubaras. – Šiemet pasauliui ir vieni kitiems nešime žinią, kad mūsų jėga – susitelkimas, kuris padeda apginti brangiausia, ką turime – laisvę, gyvybę, lietuvių kultūrą ir tradicijas.“  

Valstybės diena – geriausia proga parodyti sau ir pasauliui lietuvių solidarumo galią

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos įsitikinimu, pastarųjų metų krizių ir iššūkių akivaizdoje susitelkimas ir solidarumas svarbūs kaip niekada. Prieš kelerius metus pasaulyje prasidėjusi pandemija atskleidė ir pilietiškumo bei bendruomeninio veikimo galią, kuomet medikai, savanoriai, nevyriausybinės organizacijos ir valstybės institucijos veikė išvien, siekdami vieno tikslo. Pasieniečių ir karių profesionalumas, įvairių institucijų vieningas darbas leido suvaldyti hibridinę ataką Baltarusijos pasienyje. O šiemet Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą dar labiau paliudijo laisvų žmonių solidarumo ir susitelkimo svarbą.

„Veikimas išvien, išlaikant pagarbą kitam ir kito nuomonei, yra išties laisvų ir laisvę mylinčių žmonių bruožas. Šioje pasaulio dalyje laisvė nėra savaime suprantamas dalykas: ją reikia išsikovoti ir ginti. Jau daug kartų mes, lietuviai, įrodėme, kad šį laisvės egzaminą esminiais momentais esame pasirengę išlaikyti, – sako Prezidentas Gitanas Nausėda. – Dar daugiau – esame pasiruošę šia pilietine galia ir susitelkimu dalintis. Tad tegu Valstybės dienos šventė tampa dar vienu priminimu, kad skambant didžiųjų idealų kupinai „Tautiškai giesmei“, mes vis iš naujo įsipareigojame tvirtai stovėti tiesos ir šviesos pusėje, kuomet šiuos idealus bandoma paminti.“

Vytautas Landsbergis: „Solidarumas suteikė mums jėgų atkurti nepriklausomybę.“

Atkuriamą Lietuvos nepriklausomybę 1990 m. paskelbusios LR Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis atkreipia dėmesį, kad Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje ypač gerai matoma,  kaip svarbu mokėti susitelkti ir apginti savo tautos laisvę, teisę į tapatybę ir tradicijas.  

„Turime gražiausią pasauly himną. Giedokime ir galvokime, ką juo sakome“, – kviečia prof. V. Landsbergis.      

Lietuvos tūkstantmečio proga gimusi tradicija sukūrė „Tautiškos giesmės“ dieną

„Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja" pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti Lietuvos himną ir pirmąkart kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosti gyvų balsų žiedu. Taip garsiai ir išdidžiai buvo pranešta, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. Pirmaisiais metais „Tautišką giesmę“ giedojo 26 lietuvių bendruomenės visame pasaulyje. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma aktyvių bendruomenių ir pavienių žmonių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O nuo 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu liepos 6-oji švenčiama ne tik kaip Valstybės ar Mindaugo karūnavimo diena, bet ir kaip „Tautiškos giesmės“ diena.

„Tautiška giesmė“ šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022”

Šiemet pagrindinis renginys, kuris bus transliuojamas nacionalinio transliuotojo LRT televizijos, vyks Alytuje – „Lietuvos kultūros sostinėje 2022“. Šventinis koncertas šalia aukščiausio pėsčiųjų Lietuvoje Baltosios rožės tilto prasidės 19 val., o jo kulminacija taps 21 val. kartu giedama „Tautiška giesmė“.

Valstybės diena taip pat bus švenčiama ne tik visoje Lietuvoje, bet ir dešimtyse pasaulio šalių, kur gyvena lietuviai. Visą liepos 6-ąją visose laiko zonose skirtingose valstybėse gyvai skambės Lietuvos himnas.

„Stiprinant solidarumą svarbus kiekvieno žmogaus indėlis, kiekvienas balsas. Todėl kviečiame visus Lietuvos patriotus pasidžiaugti mūsų gebėjimu susitelkti ir prisijungti prie „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“. Stiprūs išliksime, jei būsime solidarūs“, –  kviečia R. Daubaras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senosios gimnazijos mokiniai sausio 27 d. vyko į Vilnių, kur dalyvavo Nacionaliniame geografinių žinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį“, vykusiame tarptautinės turizmo parodos „ADVENTUR 2024“ metu.


LRT laidų vedėjui ir žurnalistui Virginijumi Savukynui susidūrus su nacionalinio transliuotojo LRT cenzūra, Krikščionių profsąjunga kviečia visus, kam svarbi LR Konstitucijoje įtvirtinta žodžio laisvė į solidarumo ir protesto akciją #STOP LRT CENZŪRAI.


Šiemet liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, „Tautiška giesmė aplink pasaulį” nuskambės jau keturioliktąjį kartą. 


Praėjusį sekmadienį Baltarusijos opozicija surengė Tarptautinę susigiminiavusių miestų solidarumo akciją. Ta proga kai kuriose Lietuvos savivaldybėse plevėsavo baltarusiškos vėliavos, pastatai buvo apšviesti jos spalvomis. Nors Palanga ir Plungė neturi miesto-partnerio Baltarusijoje, jos taip pat pranešė dalyvausiančios solidarumo akcijoje. Palangos koncertų salė tautinės...


Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Jau vienuolikti metai festivalis „Pasaulio balsai“ plačiai atveria duris muzikai: pasitelkę gausią profesionalių atlikėjų komandą, festivalio organizatoriai liepos 21 – rugpjūčio 23 dienomis net trylika kartų klausytojų lauks Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ir Palangos gintaro muziejuje.


Baigiamoji respublikinio konkurso „Fizikos bandymai aplink mus“ konferencija įvyko šių metų gegužės 15 dieną Kaune, KTU III rūmuose. Visus dalyvius ir jų mokytojus sveikino KTU rektorius P. Baršauskas ir profesorius dr. V. Ostaševičius.


Kovo 17 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vyko mokinių mokslinių-tiriamųjų darbų konferencija „Matematika aplink mus“. Tai jau antrus metus vykstantis renginys, išaugęs iki respublikinio lygio. Jame šiemet dalyvavo ne tik Senosios gimnazijos ir Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos jaunieji matematikai, bet ir svečiai iš Klaipėdos „Vyturio“...


Tiek daug baroko vienoje vietoje dar nesame matę ir girdėję. Kretingos meno mokykloje vyko metodinė diena „Paieškokime aplink baroko!“, į kurią susirinko Palangos, Kretingos, Tauragės ir Mažeikių muzikos ir meno mokyklų akordeonistai, vieningai nusiteikę pasidalinti žiniomis apie baroką. Visi grojo baroko epochos kompozitorių kūrinius.


„Tautiška giesmė“ – viso pasaulio lietuvių lūpose

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusio sekmadienio vakarą, Valstybės – Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse sugiedoti Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“ pakviesti viso pasaulio lietuviai. Palangos bei Šventosios gyventojai, poilsiautojai irgi aktyviai prisijungė prie didžiulio choro.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius