Palangiškė „antivakserė“ Adelina Sabaliauskaitė po riaušių prie Seimo išleista iš areštinės ir jau vadinama „politine kaline“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-08-12
Peržiūrėta
1269
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Adeliną Sabaliauskaitę pasitiko Petras Gražulis ir Naglis Puteikis.  Nuotrauka iš Naglio Puteikio Facebook
Adeliną Sabaliauskaitę pasitiko Petras Gražulis ir Naglis Puteikis. Nuotrauka iš Naglio Puteikio Facebook

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienio, rugpjūčio 12 d., popietę išnagrinėjo prokurorų prašymus suimti 26 įtariamuosius, taip pat ir palangiškę Adeliną Sabaliauskaitę, dėl riaušių sukėlimo prie Seimo antradienio vakarą ir naktį į trečiadienį. 

Teismas nepatenkino prokurorų prašymo suimti palangiškę ir netaikė jai kitų kardomųjų priemonių, pavyzdžiui, apykojės dėvėjimą nurodytą terminą.

Išėjusi iš areštinės, Adelina Sabaliauskaitė noriai pozavo fotografavams kartu su prieštaringai vertinamu Seimo nariu Petru Gražuliu ir buvusiu Seimo nariu, klaipėdiečiu Nagliu Puteikiu.

Pastarasis ketvirtadienį paliko tokį įrašą savo Facebook: „Ką tik paleido pirmuosius politinius kalinius, pasitikome prie areštinės Adeliną Sabaliauskaitę, Vitoldą Račkovą, Laurą Leščinskaitę. Ačiū teisėjams, kurie atsispyrė prokuroro reikalavimams įkalinti dirbančias neteistas moteris su nepilnamečiais vaikais iki 09.11 imtinai, kad negalėtų dalyvauti Šeimų sąjūdžio 09.10 d. mitinge. Kaltinimai absurdiški –  pilnas internetas įrašų, kuriuose skamba per garsintuvus Vitoldos ir Adelinos balsai, raginantys nustoti svaidyti akmenis, o prokuroras „siuva“ joms sprogmenų ir akmenų mėtymą.“

Adelina Sabaliauskaitė yra ir Palangos miesto asociacijos „Palangos rūpestėlis“, kuri vienija daugiau kaip pusšimtį smulkiųjų apgyvendinimo paslaugų sektoriaus verslininkų, valdybos pirmininkė.

Tačiau kai kurie jos nariai, kalbėdami su „Palangos tiltu“, abejojo jos steigimo skaidrumu.

Prasidėjus koronaviruso pandemijai, A. Sabaliauskaitė kurorte pagarsėjo kaip asmuo, kategoriškai nusiteikusi prieš vakcinaciją prieš šį virusą, abejojo pačios ligos tikrumu.

Palangiškė Adelina Sabaliauskaitė, kaip ir kiti 25 sulaikytieji, į teismą nebuvo atvesdinta, byla buvo nagrinėjama nuotoliniu būdu, panaudojant konferencijų vaizdo ryšį. A.Sabaliauskaitė į teismo klausimus atsakinėjo iš areštinės.

Tačiau palangiškės statusas ikiteisminiame tyrime nesikeičia – ji išlieka įtariamąja dėl riaušių prie Seimo organizavimo.

Antradienį dėl riaušių, prieš kurias vyko taikus protestas dėl Vyriausybės griežtesnės vakcinacijos prieš koronavirusą politikos įgyvendinimo, prie Seimo sulaikyti 26 asmenys.

Vakar Adelinos Sabaliauskaitės telefonas buvo išjungtas.

Prieš teismo posėdį ketvirtadienį, rugpjūčio 12 d., Arvydas Daunys, „Lietuvos šeimų sąjūdžio (LŠS)“ (LŠS vasaros pradžioje organizavo prieštaringai vertinamą maršą per Lietuvą tariamai tradicinėms šeimoms ginti – PT) atstovas spaudai „Palangos tiltui“ patvirtino, kad A. Sabaliauskaitė ketvirtadienio rytą dar buvo sulaikyta.

„Taip, kol kas ji yra sulaikyta. Nežinau, kokie įtarimai jai gali būti pareikšti. Atrodo, kad pagrindinis įtarimas – riaušių organizavimas – bus atmestas. Esame jai jau pasamdę advokatą ir pateikę penkis video siužetus, kurie įrodo „atvirkščią dalyką“ – ji stabdė „visą reikalą,“ – sakė A. Daunys.

LŽS video medžiagoje LŽS puslapyje palangiškė užfiksuota kaip viena pagrindinių riaušių personų – labai aktyvi ir net agresyviai besielgianti, tačiau pateiktose iškarpose girdisi jos balsas, raginantis liautis agresyvius veiksmus: „Ar baigsite?...Nemėtykite akmenų....“

„Manau, kad taip siekiama diskredituoti  ne tik ją pačią, bet ir mūsų sąjūdį,“ – sakė pašnekovas.

LŠS vadovas Raimondas Grinevičius sakė „Palangos tiltui“ prieš teismo posėdį, kuriame buvo sprendžiama kokią kardomąją priemonę taikyti A. Sabaliauskaitei, kad „99 procentų tikimybė“, kad teismas palangiškei netaikys kardomosios priemonės – suėmimo.

Paklaustas apie kitus LŠS aktyvistus Palangoje, R. Grinevičius sakė, kad „viena Adelina puikiai“ susitvarko ne tik Palangoje, bet ir visoje Žemaitijoje.“

Pasiteiravus dėl prieštaringai vertinamos organizacijos politinių ambicijų, jis teigė, kad politikai, LŠS Tarybos sprendimu, yra užbraukta „raudona linija.“

Žiniasklaida skelbia, kad A. Sabaliauskaitė galėjo būti pastebėta ir Dieveniškėse, kur žmonės priešinosi migrantų apgyvendinimui.

Pagal įstatymą, areštinėje suimtieji gali būti laikomi 48 valandas – iki teismo sprendimo.

Tarp sulaikytų žmonių – ir kitos  moteris. Už grotų atsidūrė Seimo nario Valdemaro Valkiūno padėjėja Nendrė Černiauskienė. Praėjusiuose parlamento rinkimuose ji buvo Lietuvos liaudies partijos (LLP) sąrašo vedlė. Ši partija rinkimuose liko pati paskutinė, surinkusi 0,25 proc. balsų.

LLP partijos programoje buvo minima, kad laimėję rinkimus jie siektų Lietuvos išstojimo iš Europos Sąjungos.

Dar prieš tai, 2017 metais, Aurelijus Veryga N. Černiauskienę buvo paskyręs Sveikatos apsaugos viceministre, atsakinga už korupcijos prevenciją. Tačiau po kiek daugiau nei metų šiose pareigose su ja buvo atsisveikinta dėl netenkinančių darbo rezultatų.

Dėl antradienio riaušių, kai mitinguotojai nepakluso reikalavimams atsitraukti nuo Seimo ir pareigūnus apmėtė akmenimis, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Per jas sužalota 18 pareigūnų.

Už riaušių organizavimą gresia laisvės atėmimas iki 6 metų.

 

 

Jūsų komentaras:

Antanas Grietine. Laisves bambalis tarp koju. 2021-08-13 12:06 (IP: 172.70.110.208)
Landzbergiu fasistinio rezimo auka. Kyla didele neapykanta rezimui.

Taip pat skaitykite

Antradienį dėl riaušių prie Seimo sulaikyti 26 asmenys. Tarp jų – ir trys iš „Šeimų maršo“ ir kitų ankstesnių protestų žinomi veidai. Taip pat sulaikyta „Šeimų sąjūdžio“ aktyvistė – palangiškė Adelina Sabaliauskaitė


Trečiadienio, gegužės 12 d., vakarą Palangoje per kilusį konfliktą neblaivi moteris peiliu sužalojo vyrą.


Sausio 5-ąją, sekmadienį, į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi moteris, kuri teigė, jog buvo apgauta sukčių.


Mirė mikroautobuso partrenkta moteris

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 17 | Rubrika: Kriminalai

Skaudi nelaimė ketvirtadienį įvyko Palangoje. Kovo 14 d., apie 9 val., Palangoje, Aguonų take, važiuodamas atbuline eiga mikroautobusas partrenkė taku ėjusią 84 metų moterį, kuri dėl įvairių kūno sužalojimų buvo paguldyta į ligoninę. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė informavo, kad apie 11 val. ligoninėje moteris mirė.


Pirmadienį, rugsėjo 26 d.,  Palangos miesto apylinkės teismas paskelbė sprendimą Kultūros paveldo departamento (KPD) ieškinyje (Palangos miesto savivaldybė jame yra trečiuoju asmeniu) dėl medinės Kurhauzo dalies, priklausančios Gedimino Jackos šeimai, paėmimo valstybės nuosavybėn. Jackos kol kas gali švęsti mažytę pergalę: teismas netenkino KPD ieškinio, bet...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija, išnagrinėjusi pareiškėjų Virginijos Jackienės ir Gedimino Jackos atskirąjį skundą dėl Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2013 m. kovo 22 d. nutarties administracinėje byloje dėl žemės sklypo suderinimų panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus, rugpjūčio 28 d. priėmė neskundžiamą nutartį atmesti...


Prokuratūros prašymą dėl „Elijos“ teismas atmetė

"Palangos tilto" informacija, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

„Pasiekta pirma, tegul ir nedidelė, pergalė tiek metų besitęsiančioje istorijoje“, - šitaip verslininkas Vaidas Šimaitis trumpai pakomentavo gruodžio 21-ąją Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegijos priimtą nutartį.


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius