LVAT paskelbė nutartį byloje dėl reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo Palangos naktinio klubo byloje

Palangos tiltas, 2023-03-31
Peržiūrėta
1142
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

LVAT paskelbė nutartį byloje dėl reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo Palangos naktinio klubo byloje

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija trečiadienį paskelbė nutartį byloje dėl reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pareiškėjas mažoji bendrija „Rąžės pramogų projektai“ (toliau – ir pareiškėjas) kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimą dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo (toliau – ir Sprendimas) ir Palangos miesto savivaldybės direktoriaus įsakymą (toliau – ir Įsakymas) dėl licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais patikslinimo. Skunde pareiškėjas pateikė prašymą taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę (toliau – ir RUP) – laikinai sustabdyti ginčijamų dokumentų galiojimą ir vykdymą, iki kol bus priimtas teismo sprendimas šioje byloje.

Skundžiamu Sprendimu nuspręsta apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką nuo 22 val. iki 8 val. prekybos vietoje J. Basanavičiaus g. 9, Palangoje, o Įsakymu patikslinta pareiškėjui išduota licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais naktiniame klube nuo 8 val. iki 22 val.

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai pareiškėjo prašymą taikyti RUP atmetė, pažymima pranešime.

Išnagrinėjęs administracinę bylą apeliacine tvarka, LVAT sutiko su pirmosios instancijos teismo išvada, kad nagrinėjamu atveju nebuvo pakankamo pagrindo taikyti pareiškėjo prašomą reikalavimo užtikrinimo priemonę. Teisėjų kolegijos vertinimu, pareiškėjas nepagrindė, kad nesiėmus prašomos taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonės gali būti padaryta neatitaisoma arba sunkiai atitaisoma didelė žala, taip pat pareiškėjas neįrodė, jog nepritaikius pareiškėjo prašomos taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonės nebegalės vykdyti savo įprastos veiklos apskritai ir dėl to praras visas pajamas.

LVAT pažymėjo, kad skundžiamu Sprendimu ir Įsakymu pareiškėjo ekonominė veikla nebuvo sustabdyta, pareiškėjui išduotos licencijos nėra panaikintos, o tik apribotos pareiškėjo ekonominės veiklos sąlygos, be to pareiškėjas nepateikė jokių įrodymų, patvirtinančių tai, kad pareiškėjas objektyviai negalės savo ekonominės veiklos perorientuoti, imtis vykdyti kitokią ekonominę veiklą, pasinaudoti ekonominės veiklos alternatyvomis.

LVAT teisėjų kolegija, įvertinusi tai, kad pareiškėjas, prašydamas taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę, neįrodė, kad jos nepritaikius gali būti padaryta neatitaisoma arba sunkiai atitaisoma didelė žala, nutarė atmesti pareiškėjo atskirąjį skundą ir palikti pirmosios instancijos teismo nutartį nepakeistą, rašoma pranešime.

Pažymėtina, jog šia LVAT nutartimi byla nebuvo išnagrinėta iš esmės, posėdis dėl ginčijamo Sprendimo ir Įsakymo teisėtumo bus paskirtas baigus pasiruošimą bylos nagrinėjimui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija trečiadienį paskelbė nutartį byloje dėl reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo, rašoma pranešime žiniasklaidai.


Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl prekybos poveikiu ir kyšininkavimo. Teismas pripažino advokatą R. M. kaltu dėl prekybos poveikiu ir skyrė jam 7 300 Eur baudą, kyšininkavimu kaltintą teisėją S. L. išteisino.


Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo atsakovo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) prašymą atnaujinti procesą administracinėje byloje pagal pareiškėjo Aleksandro Jokūbausko, buvusio Palangos miesto Tarybos nario, apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2020 m. spalio 13 d. sprendimo...


Klaipėdos apygardos teismas pirmąja instancija išnagrinėtoje didelės apimties baudžiamojoje byloje (52 tomai), kurioje kaltinimai dėl didelės vertės UAB „Nidos pušynas“ turto iššvaistymo pareikšti 8 asmenims, priėmė išteisinamąjį nuosprendį.


Teismas Kretingai iš sutartį pažeidusio, manekenės tragiškos mirties byloje išžaginimu kaltinamo gydytojo priteisė nuostolių atlyginimą bei baudą Klaipėdietės manekenės Dovilės Didžiūnaitytės tragiškos mirties byla liepos viduryje pagaliau buvo imta nagrinėti iš esmės. Klaipėdos apylinkės teismą pasiekusi byla nagrinėjama jau antrus metus. Ričardas Pinikas ir...


Buvusio Palangos policijos komisariato vadovo Alvydo Katkausko byla dėl piktnaudžiavimo tarnyba pasisuko netikėta linkme – pirmos instancijos teismas konstatavo, kad atleisti komisariato vadovo nebuvo už ką. Tiesa, buvusiam pareigūnui tenka liudyti kitoje baudžiamojoje byloje – dėl prekybos poveikiu.


Jau trečius metus vis besitęsiantys teisminiai ginčai tarp Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, trečiojo asmens Palangos miesto savivaldybės ir Gedimino Jackos bei jo artimųjų dėl turto – Kurhauzo nusavinimo ir žalos priteisimo, šią savaitę toliau buvo nagrinėjami Palangos miesto apylinkės teisme. Kaip ir reikėjo tikėtis, teismų durys, ko gero, dar bus ilgai...


Palangoje stringa už dviejų ir daugiau žmonių nesunkų sužalojimą dėl neatsargumo teisiamo Olandijos piliečio Petruso Leanderio baudžiamosios bylos nagrinėjimas, nes nepavyksta surasti olandų kalbos vertėjo. 42 metų P. Leanderis yra atrakcionų, kuriuose daugiau kaip prieš dvejus metus beveik valandai žemyn galva buvo pakibę vaikai, savininkas.


Šią savaitę  kurorto visuomenė, menanti prieš metus, gruodžio  6 -ąją, sunkiai sužaloto, o kitą dieną ligoninėje užgesusio šviesios atminties  87 -erių metų kunigo jubiliato Liudo Serapino dvasinį palikimą, rytoj dalyvaus jo atminimui skirtose šv. Mišiose. Kol Palangos miesto prokuratūros vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė...


Palangiškio studento žmogžudystės byloje įtariamųjų nėra

Linas JEGELEVIČIUS, Briuselis, 2010 10 24 | Rubrika: Miestas

Jau pusantro mėnesio praėjo nuo palangiškio, Vilniaus Universitete informatiką studijavusio Valdo Ekčio mirties. Rugsėjo 9-ąją, po Lietuvos krepšinio rinktinės pergalės pasaulio krepšinio čempionate prieš argentiniečius, vaikinas iškrito iš studentų bendrabučio Saulėtekio g. 12 penkioliktojo aukšto, nors pats gyveno dešimtajame aukšte. Netoli vaikino kūno buvo rastas peilis. Buvo pradėtas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius