Įstrigusių Palangos atrakcionų byloje – vertėjo paieškos

„Lietuvos rytas", 2013-11-28
Peržiūrėta
1957
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įstrigusių Palangos atrakcionų byloje – vertėjo paieškos

Palangoje stringa už dviejų ir daugiau žmonių nesunkų sužalojimą dėl neatsargumo teisiamo Olandijos piliečio Petruso Leanderio baudžiamosios bylos nagrinėjimas, nes nepavyksta surasti olandų kalbos vertėjo. 42 metų P. Leanderis yra atrakcionų, kuriuose daugiau kaip prieš dvejus metus beveik valandai žemyn galva buvo pakibę vaikai, savininkas.
Vėliau dviem vaikams buvo nustatytas nesunkus, o trims – nežymus sveikatos sutrikimas.
Prokurorų baigtas ikiteisminis tyrimas nustatė, kad ši nelaimė galėjo įvykti dėl Olandijos piliečio kaltės. Už tai jam gresia laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Vertėjai nenori atvykti
Vakar Palangos apylinkės teisme turėjęs prasidėti teismo posėdis neįvyko jau antrą kartą.
Angliškai suprantantis ir kalbantis teisiamasis pageidauja, kad procese dalyvautų vertėjas, kalbantis jo gimtąja olandų kalba.
Teismo administracija tokio vertėjo Klaipėdos apskrityje nesuranda.
Vilniuje esantys olandų kalbos vertėjai važinėti į teismo procesus Palangoje nepageidauja.
Specialiai šiai bylai Palangos teismas mėgins sudaryti paslaugų teikimo sutartį su kuriuo nors Vilniaus vertimų biuru.
Juose yra specialistų, kurie iš olandų kalbos dokumentus verčia raštu, tačiau galinčių šia kalba vertėjauti žodžiu yra nedaug.
Dabar bylos nagrinėjimas atidėtas iki gruodžio vidurio.
Ar pavyks surasti olandų vertėją ir ar teismo posėdžiai įvyks, nėra aišku.
 

Nukentėjusieji pinigus gavo
Bylą nagrinėsianti teisėja Eglė Žakevičiūtė susidūrė su dar viena problema – baudžiamosios bylos posėdžiuose savo laiko nebenori gaišti nukentėjusieji.
Kompensacijas už patirtą žalą jie jau yra gavę ir dalyvauti baudžiamosios bylos nagrinėjime nebemato reikalo.
Atrakcionuose nukentėjusiems penkiems vaikams ir vienai moteriai balandį iš bendrovės „Leander LTU“ buvo priteista nuo 3000 iki 7000 litų.
Už patirtus psichologinius išgyvenimus dar 600 litų buvo priteista vieno nukentėjusio vaiko tėvui.
Kartu su bylinėjimosi išlaidomis iš olandų įmonės iš viso buvo priteista apie 40 tūkst. litų.
Nors nukentėjusieji pageidavo didesnių kompensacijų, tokio Vilniaus apylinkės teismo sprendimo jie neskundė.

Olandas savo kaltės
nemato

Teisėja neatmetė galimybės, kad baudžiamajai bylai abejingi nukentėjusių nepilnamečių tėvai su teisiamuoju P. Leanderiu gali ir susitaikyti.
Tam reikia, kad Olandijos pilietis pripažintų savo kaltę ir gailėtųsi.
Tačiau P. Leanderis ikiteisminio tyrimo metu nesijautė esąs kaltas.
Vyro tvirtinimu, nelaimė įvyko dėl to, kad nutrūko elektros tiekimas, o į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai savo veiksmais trukdė atrakcioną nuleisti avariniu būdu ir, mėgindami išlaisvinti įstrigusius vaikus, sugadino atrakciono įrangą.
Tačiau įmonės vadovas negali pasakyti, kodėl autonominį elektros maitinimą privalėjęs turėti atrakcionas avariniu būdu nebuvo nuleistas iki ugniagesių atvykimo.
Kitą dieną atvykusiai komisijai buvo pademonstruota, kad atrakciono avarinio nuleidimo mechanizmas veikia.
Tačiau neatmetama, kad įvykio metu įstrigusiame atrakciono įrenginyje akumuliatorių iš viso nebuvo, o po incidento jie buvo įdėti per naktį.
 

Jūsų komentaras:

Durnelių motinai ! 2013-12-11 09:26 (. / IP: 86.100.63.40)
Durnelių ieškojimas! Sąmoningas laiko tempimas... Čia yra viskas aišku- aiškiau nebūna!

Taip pat skaitykite

Dėl gyventojų skaičiaus pokyčių praėjus dvejiems metams po Seimo rinkimų ties koregavimo riba jau atsidūrė 13 rinkimų apygardų iš 70-ies esančių Lietuvos teritorijoje.


E. Šiškauskienės teigimu, nelikus lengvatinio PVM tarifo verslas užsidarys masiškai.


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t. y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo...


Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Palangoje stringa už dviejų ir daugiau žmonių nesunkų sužalojimą dėl neatsargumo teisiamo Olandijos piliečio Petruso Leanderio baudžiamosios bylos nagrinėjimas, nes nepavyksta surasti olandų kalbos vertėjo. 42 metų P. Leanderis yra atrakcionų, kuriuose daugiau kaip prieš dvejus metus beveik valandai žemyn galva buvo pakibę vaikai, savininkas.


Prieš metus duris atvėręs vaikų žaidimų parkas Palangoje, įsikūręs netoli gelbėjimo stoties, tebėra labai populiarus ir lankomas, tačiau vis dažniau galima išgirsti ir jam skirtų pastabų.


Palanga turi proga pasidžiaugti: rugsėjo 24-ąją Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė sprendimą, kuriuo konstatavo, jog kurorto Savivaldybės administracija pagrįstai ir teisėtai atsisakė derinti atrakcionų parko projektą adresu J.Basanavičiaus g. 43. Atrakcionų parką čia norėjo įkurdinti liūdnai pagarsėjusi bendrovė „Leander LTU“.


Palangiškis Jonas Valužis sako, kad šimtams kurorto ir visos šalies vaikų per devynis metus suteikė begalę džiaugsmo žaidimų atrakcionuose Vytauto gatvėje, dešimtims palangiškių – ir darbo vietą, o į savivaldybės biudžetą įbyrėjo ne vienas tūkstantis litų įvairių mokesčių, surinktų vykdant atrakcionų veiklą. Vyrą piktina, kad jis yra lyginamas su...


Olandai, vadovaujantys atrakcionų parkui J. Basanavičaus gatvėje, yra speičiami į kampą - vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kol bus priimtas teismo sprendimas, taikyti iki tol laikinąsias apsaugos priemones -  sustabdyti atrakcionų veiklą. Tokiu būdu teismas patenkino Meilės al. 5 dalį sklypo olandams nuomojančios bankrutuojančios bendrovės „Kurorto statyba“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius