Teismų maratonas dėl daugiabučių administravimo tęsiasi

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-24
Peržiūrėta
1489
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teismų maratonas dėl daugiabučių administravimo tęsiasi

Kurorto daugiabučių gyventojų nenorinti iš savo glėbio paleisti ir nepaisydama jų valios perduoti namus administruoti palangiškių pasirinktam naujam administratoriui „Palangos komunaliniam ūkiui“, UAB „Palangos butų ūkis“ ir toliau bando žmonių bei teismo kantrybę. Praėjusį antradienį turėję įvykti trys Palangos miesto apylinkės teismo posėdžiai buvo atidėti.

Palangos miesto apylinkės teisme kovo 18 dieną turėjo vykti trys posėdžiai (du iš jų paskirti tuo pačiu metu) bylose, kurios iškeltos pagal ieškovo UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį Palangos miesto savivaldybės administracijai dėl įsakymo pripažinimo neteisėtu ir panaikinimo bei restitucijos taikymo.

Į paskirtus posėdžius atvyko trijų daugiabučių – Jūratės g. 28, Medvalakio g. 23 ir M. Valančiaus g. 8, – butų savininkų atstovai, vienu metu dviejose bylose turėjęs dalyvauti atsakovo – Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas, trečiosios šalies bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ atstovai bei teismų karuselę įsukusios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ samdytas advokatas ir bendrovės direktorius Danas Paluckas.

Visų trijų bylų esmė – ta pati: skundžiami Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės įsakymai, kuriais, be kita ko, iš UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų namų sąrašo išbraukiami daugiabučiai gyvenamieji namai, kurių gyventojai atsisakė šio administratoriaus bei penkeriems metams tų daugiabučių bendrosios nuosavybės administratoriumi paskiriamas UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Ieškovo teigimu, gyventojų valia buvo išreikšta prasilenkiant su galiojančiais teisės aktais.

Skaitytojams priminsime, jog sausį Palangos miesto apylinkės teisme teisėja Diana Vercinskė paskelbė pirmąjį sprendimą visoje eilėje analogiškų bylų. Teismas, įvertinęs visumą aplinkybių, kurių pagrindu priimtas ginčijamas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. rugpjūčio 29 įsakymas, priėjo išvadą, kad namo Medvalakio g. 21 butų savininkų sprendimas dėl administratoriaus pakeitimo, įformintas 2013-ųjų liepos 23 d. ir rugpjūčio 20 d. prašymuose, ne visiškai atitinka įstatymo reikalavimus dėl balsavimo tvarkos ir formos.

Tačiau šiuos pažeidimus teismas vertina tik formaliai, dėl kurių negali būti nuginčyta asmenų valia ir tuo pagrindu panaikintas įsakymas dėl administratoriaus pakeitimo, todėl UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinys buvo atmestas.

Nepaisant to, kad kiekvienoje iš analogiškų bylų teismas prašo „Palangos butų ūkio“ su daugiabučių gyventojais susitarti geranoriškai, bendrovė tęsia teismų procesus. Pastaruoju metu pasirinkta nauja taktika: vasario mėnesį minėtai privačiai įmonei atstovaujanti kaunietė advokatė E. Arlauskytė palangiškiams gan netikėtai pareiškė nušalinimą bylą dėl daugiabučio Vytauto g. 81 administratoriaus keitimo nagrinėjančiai teisėjai Dianai Vercinskei. Motyvas paprastas – esą ši teisėja vieną analogišką bylą jau yra išnagrinėjusi (beje, „Palangos butų ūkio“ nenaudai), tad priimdama sprendimus kitose bylose ji jau turi išankstinę nuomonę. Tokia pat taktika buvo pasirinkta ir kovo 18-ąją byloje dėl namo Medvalakio g. 23: pareikštas nušalinimas teisėjai Eglei Žakevičiūtei. Kiti du teismo posėdžiai buvo atidėti.

Belieka priminti skaitytojams, jog Palangos miesto apylinkės teisme šiuo metu dirba dvi teisėjos, ir abi jos jau po kartą pasisakė bylose dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo, kuriuo, gyventojų prašymu, daliai kurorto daugiabučių paskirtas naujas administratorius. Akivaizdu, kad, skiriant kiekvienai bylai po atskirą teisėją (kad, remiantis „Palangos butų ūkio“ logika, būtų išvengta išankstinės nuomonės), visų Palangos miesto apylinkės teismo teisėjų nepakaks. Tad kyla pagrįstas susirūpinimas – tai kas gi pagaliau galėtų padėti tašką Palangos miesto savivaldybės ir UAB „Palangos butų ūkis“ teisminiuose ginčuose dėl daugiabučių administravimo ir kada tai galėtų įvykti?

Jūsų komentaras:

Pagalvosim, būtinai, 2014-03-25 09:21 (. / IP: 86.100.63.40)
Būtina susivienyti ir paduoti tuos B.Ū. ("Vitės valdos")plėšikus -šitiek metų pavogusius milžiniškas sumas iš visų daugiabučių gyv.-palangiškių! Suma susidarytų įspūdinga! nes iki šiol ir Palangos teismas -"teisė"tik jų, plėšikautojų, naudai!? Tai ar verta vėl į tuos pačius nasrus lįsti?

Taip pat skaitykite

Prieš rinkimus kandidatė į Palangos mero postą Svetlana Grigorian netikėtai įsisuko į teismų karuselę. Kilo įtarimų, kad esą kandidatė galbūt realiai gyvena Vilniuje, o nori atstovauti už 330 kilometrų esančio kurorto rinkėjams. Paaiškėjo, kad sostinėje socialdemokratė turi butą. Teismas aiškinsis, ar kandidatė pažeidė įstatymą.


Kviečiame į seminarą gyventojams, juos atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) tema. Seminaro vieta: Vytauto g. 112, Palangos miesto savivaldybė Seminaro laikas: 2019 m. rugsėjo 12 d. 9:30val. Seminare bus aptariama naujausia informacija daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) klausimais, susijusiais su statybiniu-energetiniu...


Palanga, viena iš šalies daugiabučių renovacijos lyderių, daugiabučių renovavimo patirties semiasi ne tik iš kitų šalies savivaldybių, bet taip pat ir iš vokiečių bei austrų. Nuo 2013-ųjų metų Palangoje jau renovuota per 60 daugiabučių, o po namų renovacijos rengiami projektai ir kiemų infrastruktūrai atnaujinti.


Bėgute iš Vilniaus į Klaipėdą?! Sakote, kad beprotybė? Tačiau palangiškis Aurimas Gečas, UAB „Projekto partneris“ direktorius, šypsosi, nors, prisipažįsta, kad ant pėdų ne viena kraujinga nuospauda atsivėrė: „Aš mėgstu iššūkius,“ – sako vyras, pernai su bičiulių kompanija dviračiais „išmalęs“ Kubą, o dar...


Pastačius „Malūno vilas“ Ganyklų, o vėliau ir Malūno gatvėse, jos atrodė kaip sektinas statybų su šiuolaikiška infrastruktūra ir geriausias kainos ir paslaugų kokybės pavyzdys, tačiau dabar jų statytojo, UAB „Kauno būstai“ siekis drastiškai padidinti „vilų“ administravimo mokestį – nuo 140 iki 350 ar net 450 eurų – nejuokais...


Sakoma, kad nauja šluota gerai šluoja. Jau daugiau kaip pusmetį vadovaujantis UAB „Palangos butų ūkis“ Vaidas Barakauskas šypteli išgirdęs klausimą, ar jam tinka toks priežodis, bet diplomatiškai pastebi, kad ne visi buvusių įmonės vadovų sprendimai jam yra suprantami. „Sieksiu profesionalumo – tiek vadyboje, tiek įmonės darbuotojų...


Kurorto daugiabučių gyventojų nenorinti iš savo glėbio paleisti ir nepaisydama jų valios perduoti namus administruoti palangiškių pasirinktam naujam administratoriui „Palangos komunaliniam ūkiui“, UAB „Palangos butų ūkis“ ir toliau bando žmonių bei teismo kantrybę. Praėjusį antradienį turėję įvykti trys Palangos miesto apylinkės teismo posėdžiai buvo...


Prieš Kalėdas Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos mokyklų savivaldų informavimo centras surengė keletą renginių moksleiviams.


Kokie žmonės valdys Palangą ateinančius ketverius metus? „Palangos tiltas“ paprašė visų naujos Tarybos narių atsakyti į 10 pateiktų klausimų. Šiandien į klausimus atsako Tarybos narys Mindaugas Skritulskas, išrinktas pagal Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą.


Kišenių tuštinimas tęsiasi...

Aistas MENDEIKA, 2009 10 16 | Rubrika: Miestas

Prasidėjęs šildymo sezonas dėl Palangos valdančiųjų aplaidumo smarkiai papurtys miestelėnų pinigines. Tačiau kai kuriems jos jau ištuštėjo – Palangos miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyriuje ypatingai pagausėjo vienkartinės paramos prašančių gyventojų. Viena iš dažniausiai pasakomų priežasčių, dėl kurios gyventojai prašo finansinės pagalbos, yra daugiabučių namų stogų remontas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas