Teršėjams primenama – už ne vietoje paliktas atliekas numatyta administracinė atsakomybė

Palangos tiltas, 2021-08-17
Peržiūrėta
2071
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teršėjams primenama – už ne vietoje paliktas atliekas numatyta administracinė atsakomybė

Ne vietoje, dažniausiai – ne ties savo namais, o ties kaimynais, kai kurių gyventojų paliekami atliekų maišai pareikalauja papildomų miesto tvarkymo sąnaudų bei kelia ne tik kaimynų, bet ir miestą tvarkančių darbuotojų nepasitenkinimą. Miestą teršiantiems gyventojams derėtų prisiminti, jog už Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kone kas savaitę gauna pranešimų apie ne vietoje, tiesiog ant šaligatvio sukrautus šiukšlių maišus ar stambiagabarites atliekas. Kaskart, gavus tokią informaciją, skubama į vietą ir, prieš išvežant ne vietoje paliktas atliekas į tam skirtą vietą, pirmiausia jos patikrinamos – siekiama nustatyti, kas tokiu būdu atsikratė nebereikalingais daiktais arba atliekomis. 

„Apmaudu, kad neretai norintieji neleistinu būdu atsikratyti atliekomis netgi nepasivargina šiukšlių maišų sukrauti prie konteinerio – palieka jas tiesiog ant miesto šaligatvio ir, žinoma, ne ties savo namų langais. Yra pasitaikę net tokių atvejų, kai tiesiog į gatvę išmetami ne tik nebereikalingi daiktai, bet ir mirusio asmens dokumentai“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė. 

Neleistinai būdais atsikratoma ne tik smulkiais nebereikalingais daiktais, bet ir stambiagabaritėmis atliekomis. Nepaisydami paskelbto stambiagabaričių atliekų surinkimo grafiko, kai kurie gyventojai kada tik užsimanę ištempia ant šaligatvių senus baldus, didesnius rakandus, neveikiančią buitinę techniką, nereikalingas dušo kabinas, sudaužytas kriaukles ir net nuo stogo nuimto šiferio lakštus. Taip ne tik teršiamas miestas, gadinamas kurorto įvaizdis, bet ir sukeliama papildomo neplanuoto darbo komunalininkams – gavę kaimynų pranešimus arba patys pastebėję, komunalininkai yra priversti skubiai vykti į nurodytą vietą ir surinkti išmestas atliekas. 

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ Komunalinių atliekų tvarkymo skyriaus vadovo Ginto Mackevičiaus teigimu, tokia gyventojų savivalė griauna visą tvarką – užuot, gyventojams iš anksto pranešus apie norimus išmesti daiktus, tarnyba kartą į mėnesį važiuotų nurodytais adresais, dėl teršėjų komunalininkams tenka sukti ratus po visą miestą bei rinkti bet kada ir bet kur išmetamas atliekas. Tai ne tik pareikalauja papildomų išlaidų, bet ir nuo svarbesnių užduočių tenka atitraukti darbuotojus ir techniką.

Primename, kad pagal visoje Lietuvoje patvirtintą atliekų tvarkymo reglamentą, stambiagabarites atliekas priima šalies regioninių atliekų tvarkymo centrų (RATC) stambiagabaričių ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės. Tokia Klaipėdos RATC aikštelė yra netoli Palangos – Kretingos rajone, Joskaudų kaime. Į šią aikštelę stambiagabarites atliekas atvežti turėtų patys gyventojai. Tačiau „Palangos komunalinis ūkis“ savo miesto gyventojams daro nemokamą paslaugą – pati bendrovė nustatytomis dienomis surenka gyventojų išmetamus daiktus, tad palangiškiams nereikia rūpintis nei dideliems daiktams išvežti būtinu sunkiasvoriu transportu, nei darbo jėga.

Šią paslaugą miesto komunalininkai teikia kiekvieną mėnesį: iš Palangos centrinės miesto dalies gyventojų stambiagabaritės atliekos kas mėnesį nemokamai surenkamos kiekvieną pirmąjį trečiadienį, o Šventosios seniūnijoje – pirmąjį mėnesio ketvirtadienį. Iš anksto užsiregistravę, stabmiagabaričių atliekų išvežimo dieną (ne anksčiau) gyventojai savo išmetamus daiktus iš namų turi išnešti prie gatvės, kur juos surenka specialiai toms dienoms skirtos trys komunalininkų tarnybos mašinos.

Gyventojai, neturintys sąlygų iki vežimo dienos namuose sandėliuoti nereikalingų baldų ar įrangos, stambius daiktus patys turėtų nusivežti į Joskaudų stambiagabaričių ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę. Korpusinius baldus ir nebereikalingą elektroninę techniką gyventojai nemokamai gali palikti ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ kieme (Ganyklų g. 34) esančiuose specialiuose konteineriuose. 

Primename, jog už Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė. Baudos skiriamos ne tik už miesto šiukšlinimą, bet ir už ne nustatytomis dienomis į gatvę išmestas stambagabarites atliekas. Taip pat bauda numatoma ir tiems gyventojams, kurie po remonto darbų statybinį laužą suverčia į požeminius atliekų konteinerius – po remonto darbų susikaupusį statybinį laužą gyventojams privalu patiems išvežti į Joskaudų aikštelę, kur jis priimamas nemokamai.

Palangos miesto sav. info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo balandžio Palangos miesto gyventojai turės atskirai rūšiuoti biologines ir maisto atliekas. Gyventojų patogumui Palangos miesto savivaldybė jau pasirūpino biologinių ir maisto atliekų surinkimo priemonėmis, kurios artimiausiu metu bus dalinamos palangiškiams.


Gyventojams primename, kad būtina ne tik nuolat rūpintis tvarka savo privačiuose sklypuose, bet ir neteršti viešųjų erdvių, tad atliekas (taip pat – ir žaliąsias) rūšiuoti bei atsikratyti jomis reikia atsakingai, paisant nustatytų Palangos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių.


Vidaus reikalų ministerija (VRM) paskelbė trečiadienį, gruodžio 1 d., kad Palangos reabilitacijos centras „Pušynas“, kaip ir kai kurios kitos VRM valdomos įstaigos, bus likviduotos, o jo turtas perduotas Turto bankui. „Ministerijos rūpestis ir atsakomybė yra pareigūnų sveikata, o ne poilsio namų administravimas,“– teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kone kas savaitę gauna pranešimų apie ne vietoje, tiesiog ant šaligatvio sukrautus šiukšlių maišus ar stambiagabarites atliekas. Kaskart, gavus tokią informaciją, skubama į vietą ir, prieš išvežant ne vietoje paliktas atliekas į tam skirtą vietą, pirmiausia jos patikrinamos – siekiama nustatyti, kas tokiu būdu...


Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas dėl triukšmo, sklidusio iš pernai metų liepą Palangoje vykusio festivalio. Tyrimas nutrauktas nustačius, jog nebuvo padaryta veika, turinti baudžiamojo nusižengimo požymių, tačiau festivalio organizatoriui gresia administracinė atsakomybė.


Vyriausybės trečiadienį (gegužės 6 d.) patvirtintame ekonomikos skatinimo plane – šimtai tūkstančių eurų dvarų ir kitų lankytinų objektų remontams. Šiame plane 1,2 mln. eurų numatyta skirti Palangos kurhauzo medinės dalies atstatymui ir pritaikymui kultūrinei veiklai.


Kai jau naktį po rinkimų į miesto Tarybą praėjusių metų kovą Ilona Pociuvienė, kuri Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus rinkimų sąraše buvo nieko viltingo nežadančioje 26 vietoje, gavo tekstinę žinutę-sveikinimą iš sūnaus – „Mamyte, sveikinu!“, pirmoji aplankiusi mintis buvo, kad vaikas sumaišė adresatą.


Rinkliava už atliekas atpigs dar negreit

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Vos keliais mėnesiais ilgiau, nuo 2009 metų rugpjūčio, rinkliavą už atliekas renkanti Kretingos rajono komunalinio ūkio įmonė surenka apie 90 procentų mokesčių ir spalio mėnesį rajono gyventojams jau sumažino rinkliavos tarifus.


Kai milijonai paimti, paliktas brokas neberūpi

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 08 08 | Rubrika: Miestas

Miesto vadovai nevengia pasigirti per jų kadenciją atliktais darbais. Vienas iš tokių valdžios neužmirštamų objektų – liberalų pamėgtos bendrovės “Parama” rekonstruotas vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“. Su papildomais darbais jo rekonstrukcija kainavo net 3 milijonai 700 tūkstančių litų. Milijonai išleisti, pastatas atnaujintas, o renovuoto vaikų darželio vadovams rūpesčių dar daugiau...


ES paramos džiaugsmą temdo paliktas brokas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 09 | Rubrika: Miestas

Dar prieš du metus Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“, kaip ir visi sovietmečiu statyti darželiai ir mokyklos, buvo pilkas ir niūrus. Šiandien jis, geltonas kaip pienės galva, šviečia iš toli ir daugeliui palangiškių bei miesto svečių jis tapo orientyru. Arba, kaip „Gintarėlio“ direktorei Ilonai Milkontei, ugdymo įstaiga tapo pavyzdžiu kaip renovacija, remiama Europos Sąjungos (jos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius