Tikslas – bent vieną jauną žmogų „ištraukti“ iš gatvės ir įtraukti į prasmingą veiklą

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-04-08
Peržiūrėta
2010
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tikslas – bent vieną jauną žmogų „ištraukti“ iš gatvės ir įtraukti į prasmingą veiklą

Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ laimėjo Jaunimo reikalų departamento prie SADM organizuotą Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų finansavimo 2021 metais konkursą, tad jau netrukus veiklų pasiūla kurorto jaunuoliams taps gerokai platesnė.

Kurorto jaunimo iniciatyvoms

„Vykdydami projektą „Ką veikiam? Our story“ (lietuviškai – mūsų istorija) planuojame įgyvendinti paties kurorto jaunimo pasiūlytas ir kitas jaunimo erdvės veiklas, ypatingą dėmesį skiriant mažiau galimybių turinčiam jaunimui“, – sakė Laura Grendienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė.
Jau pats projekto pavadinimas nurodo tikslą įtraukti jaunus žmones į įvairias veiklas Palangoje ir tuo pačiu dalintis patirtimis, įsimintinais momentais. Projektas skirtas skatinti jaunimo grupių tarpusavio bendradarbiavimą, inicijuoti ir organizuoti jaunus žmones įtraukiančias veiklas bei užtikrinti jų kokybę. Taip pat bus siekiama sudaryti sąlygas jaunuoliams ne tik įvardinti juos dominančias veiklas, tačiau ir geriau suprasti bei išbandyti, kas būtent juos domina. „Džiugu, kad rengiant projektą aktyviai įsitraukė ir pats kurorto jaunimas“, – kalbėjo L. Grendienė.

Skatins bendruomeniškumo jausmą

Saugi erdvė, kurioje bus sudaromos sąlygos geriau pažinti save, neįpareigojančiai ir tolerantiškai bendrauti su skirtingų interesų turinčiais bendraamžiais, leis užmegzti ne tik trumpalaikius ryšius, bet skatins bendruomeniškumo jausmą. Didelis dėmesys vykdant veiklas bus skiriamas sveikai gyvensenai – ji įvairiais formatais bus integruojama į visas veiklas. Taip pat bus orientuojamasi į šiuolaikines jaunam žmogui patrauklias užimtumo formas – skaitmeninį darbą su jaunimu. „Projekto metu kartu su partneriais, kitomis su jaunimu dirbančiomis įstaigomis ypatingas dėmesys bus skiriamas mažiau galimybių turinčiam jaunimui, pagal poreikius bus vykstama arčiau jų gyvenamosios vietos, pavyzdžiui į Šventąją, teikiamos individualios konsultacijos“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė.

Skatins bendradarbiauti

Viso projekto metu kiekviena veikla bus fiksuojama dalyviams priimtinais ir jų pasirinktais būdais – bus kuriami „stories“, lietuviškai – istorijos, pasakojimai. „Įsimintinomis istorijomis bus dalinamasi ir esamu momentu socialiniuose tinkluose bei Atviros jaunimo erdvės internetiniame puslapyje, o projekto pabaigoje visi „stories“ taps ne tik prisiminimais, bet ir bendru veiklas įprasminančiu „Ką veikiam? Our story“ filmuku, kuris pasakos visą projekto įgyvendinimo ir dalyvavimo veiklose istoriją iš jaunimo perspektyvos“, – pasakojo projekto vadovė, PKJC atviros erdvės „Be stogo“ jaunimo darbuotoja Asta Tiškutė.
Anot jaunimo reikalų koordinatorės, svarbiausia, kad į projekto veiklas įsitraukia pats kurorto jaunimas. „Pagal savo poreikius, pagal savo supratimą“, – pabrėžė ir L. Grendienė. Taip Palangos jaunimas mokysis per patyrimą, bus skatinamas bendradarbiauti, dirbti komandoje: dalytis darbais ir atsakomybėmis, priimti sprendimus, išsikelti tikslus ir siekti jų įgyvendinimo. „Bus reguliariai vykdomi aptarimai ir refleksijos, individualios ir grupinės konsultacijos bei tiksliniai su verslumo, bendravimo ir bendradarbiavimo, kūrybiškumo ir kritinio mąstymo kompetencijų ugdymu susiję mokymai“, – sakė pašnekovė.

Numatytas ilgesnis darbo laikas

Projektui įgyvendinti gautas finansavimas taip pat leis pasitelkti papildomus žmogiškuosius išteklius ir taip užtikrinti atviros jaunimo erdvės prieinamumą patogiu laiku kiekvienam jaunam žmogui: numatytas ilgesnis jaunimo erdvės „Be stogo“ darbo laikas vasaros metu, galimybė įsitraukti į organizuojamas veiklas nemokamai. Tai yra aktualu ekonominius sunkumus patiriantiems jauniems žmonės.
Vasaros metu, jeigu leis epidemiologinė situacija šalyje ir Palangoje, planuojama daugiau veiklų vykdyti lauke – ten, kur renkasi ar būna jaunimas, taip jaunimo erdvę dar labiau priartinti prie skirtingų galimybių jaunimo. Pavyzdžiui, numatyta kartą per savaitę kviesti jaunimą į veiklas Šventojoje, esant poreikiui suorganizuoti transportą arba padengti transporto išlaidas į ar iš Palangos.

Naudą turės ir vyresnis jaunimas

„Kalbant apie vyresnį jaunimą, nuo 19 iki 24 metų, kurie dažnai studijuoja, bus siekiama užtikrinti šios grupės bendrumo bei bendruomeniškumo jausmą, išlaikyti ir stiprinti tarpusavio ryšius su bendruomene. Tuo tikslu bus organizuojamos veiklos ir savaitgaliais, sudaromos galimybės prisijungti prie veiklų planavimo, organizavimo ar įgyvendinimo nuotoliniu būdu arba grįžus trumpam į Palangą“, – pasakojo A. Tiškutė.
Įgyvendinant projektą bus suorganizuotos mažiausiai 36 veiklos, atitinkančios jaunimo poreikius ir interesus, mažiausiai 9 jaunimo pasiūlytos idėjos ir iniciatyvos, suorganizuoti mažiausiai vieneri jaunimui skirti verslumo ir darbo rinkai reikiamų įgūdžių mokymai bei vieneri mokymai pagal jaunuolių išreikštą poreikį, taip pat mažiausiai 5 tikslingi užsiėmimai, skirti jaunimo sveikos gyvensenos įgūdžiams ugdyti (sportas, mityba, žalingų įpročių prevencija). Planuojama, kad mažiausiai 5 jauni žmonės įsitrauks į ne trumpesnę kaip 3 mėnesių savanorišką veiklą. Siekiant įgyvendinamų veiklų kokybės, jaunimo darbuotoja ir projekto vykdytojai dalyvaus mažiausiai dviejuose kompetencijų stiprinimo mokymuose ir/arba seminaruose bei mažiausiai 4 konsultacijose su ekspertu.
Numatoma, kad per 2021 metus bendras apsilankymų skaičius sieks mažiausiai 500 jaunų žmonių, o unikalių lankytojų bus mažiausiai 90.

Pridėtinė projekto vertė

Pasidomėjus apie projekto pridėtinę vertę, Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė atsakė: „Jeigu bent vienas jaunas žmogus dėka projektų bus, kaip sakau, „ištrauktas“ iš gatvės, įsitrauks į prasmingą ir naudingą veiklą, bus didelis pasiekimas. Jauni žmonės bus įgiję daugiau pasitikėjimo įgyvendinti savo sumanymus ir idėjas, išmoks priimti sprendimus, organizuoti veiklas, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, patobulins bendravimo, kūrybiškumo ir kritinio mąstymo kompetencijas, įgis darbo rinkai reikiamų įgūdžių, pavyzdžiui, laiko planavimas, darbas komandoje, veiklų viešinimas ir panašiai. Taip pat bus ugdomas ir skatinamas bendruomeniškumo ir bendradarbiavimo jausmas“.
Daugiau apie Palangos atviros jaunimo erdvės „Be stogo“ veiklas galima sužinoti internetiniame puslapyje adresu: http://www.pkjc.lt/atvira-jaunimo-erdve/, taip pat Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/PalangosJaunimoErdve“.


Palangos miesto Savivaldybės informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo pirmojo iki paskutinio skambučio Jūs dosniai atiduodate save mūsų vaikams, atskleisdami jų kūrybiškumą, brandindami juose pagarbą ir pilietiškumą, mokydami siekti tikslo ir nebijoti nesėkmių. Auginti žmogų – sunku, atsakinga, bet be galo prasminga! Todėl ne veltui esate tarsi valstybės vertybinis stuburas, dabarties ir ateities kūrėjai.


Palangoje veikusį „Onorė“ restoraną valdys nauji savininkai – veikiantį verslą nusipirko dvi šeimos. Tikriausiai visi, kam teko lankytis Palangoje, žino, kad šis kurortas garsėja kavinių ir restoranų gausa. Žmonės Palangoje lankosi vasarą, šiltuoju sezono metu, žiemą – viskas nutyla, sustoja, tad pradėti verslą čia tikrai nėra labai lengva....


Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ laimėjo Jaunimo reikalų departamento prie SADM organizuotą Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų finansavimo 2021 metais konkursą, tad jau netrukus veiklų pasiūla kurorto jaunuoliams taps gerokai platesnė.


Dalyvaujamasis biudžetas nėra kažkas naujo ar išskirtinio. Pirmieji jį pasaulyje prieš tris dešimtmečius pradėjo taikyti brazilai, kai Porto Alegrės miesto gyventojams buvo pasiūlyta patiems nuspręsti, kam ir kaip leisti biudžeto lėšas. Palangos kaimynai, Kretinga, jį jau išbandė pernai ir pakartos šiemet, o Klaipėdos rajonas tai pasiryžo...


Netrukus prasidės Bangų g. šaligatvio ir gatvės rekonstrukcija. Darbai čia užvirs jau kitą savaitę – pirmiausia bus sutvarkyta šaligatvio danga vienoje Bangų g. pusėje. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga bus pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas.


Nė vienas žmogus iš anksto negali pasakyti, kokia bus jo senatvė. Vieni galbūt bus dar pakankamai stiprūs, galintys savimi pasirūpinti, o kitiems nenoromis teks pripažinti, kad jie tampa našta savo artimiesiems. Dalis žmonių senatvėje lieka vieniši ir apleisti. Tuomet pagalbos tenka ieškoti valdiškose įstaigose. Palangos globos namų direktorė Irena...


Naujasis UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis per beveik du mėnesius naujose pareigose jau spėjo „apšilti“ ir yra pasiryžęs atsiraitoti rankoves nelengvam darbui – tempti viršun į skolas smengančią kurorto vandens tiekėją – UAB „Palangos vandenis“. Pernai įmonės nuostoliai buvo 288 tūkstančiai litų....


Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Lietuvos kelių direkciją prie susisiekimo ministerijos su prašymu skirti 600 tūkst. Lt. Šventosios miestelio Kalgraužių gatvės rekonstrukcijai. „Oficialaus raštiško patvirtinimo dėl finansavimo dar negavome, tačiau neoficialiai – pinigai bus skirti. Raštiško patvirtinimo turėtumėme sulaukti šį...


Nemaža dalis Palangos verslininkų gyvena tik iš vasarą gaunamų pajamų, todėl kitas metas jiems ypač sunkus. Bankai skolinti nenori, nes žmogus neturi pastovių pajamų. Todėl Evaldui Petrauskui kilo idėja įkurti Kredito uniją Palangoje. Ji yra įsikūrusi Ganyklų gatvėje. „Pas mus gali ateiti kiekvienas žmogus, norintis pasiskolinti pinigų. Jam tik reikia susirasti už jį laiduojantį žmogų....


Tarp tėvų ir vaikų visuomet kyla didesnių ar mažesnių konfliktų bei nesutarimų, tačiau tik išskirtiniais atvejais tėvams apribojama jų valdžia. „Mūsų tikslas – vaikai, augantys savo šeimose, atimti vaikus iš tėvų yra kraštutinė priemonė, kuomet tėvai nerodo jokių pastangų“, - pasakojo Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Emilija Lapėnienė. Tačiau vedėja pasidžiaugė, kad praėjusiais metais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius