Tradicinė Jurginių šventė kvietė Jurgį paimti raktus, o dalyvius – linksmintis

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-04-24
Peržiūrėta
133
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmieji eisenoje buvo raitieji skautai.
Pirmieji eisenoje buvo raitieji skautai.

Savaitgalį Palangoje skambėjo linksmos dainos, skatinusios ir patrepsėti šokių rateliuose – vyko tradicinė Jurginių šventė „Jurgi, paimk raktus“, į kurią kasmet susirenka būrys folkloro ansamblių iš visos Lietuvos.
Šventė prasidėjo prie bažnyčios esančiame skvere, kur buvo pasitikti visi šventės svečiai, o vėliau visi išsirikiavo ir eisenai. Šventės dalyviai, traukdami smagias dainas, grodami ir sukdamiesi šokių rateliuose, patraukė link Birutės parko. Juos lydėjo ir Salantų raitieji skautai su žemaitukais.
Birutės parke buvo ieškoma Jurgio raktų, vyko Jurgio gaudynės, grojama įvairiais liaudies instrumentais.
Šiemet Jurginių šventė sutapo su Atvelykiu, tad švęsta dvi dienas, nebuvo pamirštos ir mažųjų Velykėlių pramogos.
Sekmadienį vyko specialios pamaldos prie Švento Jurgio koplyčios ant Birutės kalno. O po pamaldų visi norintieji rinkosi Birutės parke prie rotondos švęsti Atvelykio ir Jogių bei Jurgų vardinių su savo lauknešėliais ir margučiais. Čia buvo pastatyta ir senovinė krosnis, o sertifikuoti tautinio paveldo meistrai – „Kartenos duonos“ kepėjai – mokė kepti duoną. Buvo ridenami margučiai, gaminami švilpiai, žaista, šokta ir, žinoma, visa tai lydėjo linksma muzika ir gera nuotaika.
Jurginėse šiemet dalyvavo folkloro ansambliai „Poringė“, „Nalšia“, „Ratilio“, „Labingis“ iš Vilniaus; „Pulkelis“, „Raskila“ iš Panevėžio; „Linago“ iš Kauno; „Verpeta“ iš Kaišiadorių; „Salduvė“ iš Šiaulių; „Alksna“ iš Mažeikių ir, žinoma, šeimininkai – palangiškių ansambliai „Kikilis“ bei „Mėguva“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 18-24 d. Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks tradicinė dvidešimtoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“, kurią inicijuoja ir organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA). Šią iniciatyvą palaiko bei į suaugusiesiems skirtus renginius kviečia ir Palangos miesto savivaldybė.


Savaitgalį Palangoje skambėjo linksmos dainos, skatinusios ir patrepsėti šokių rateliuose – vyko tradicinė Jurginių šventė „Jurgi, paimk raktus“, į kurią kasmet susirenka būrys folkloro ansamblių iš visos Lietuvos.


Rugsėjo mėnesį visoje Lietuvoje vyks jau tradicija tapusi saugaus eismo akcija „Apsaugok mane“. Jos iniciatorė bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Palangos miesto savivaldybe skatins eismo dalyvius būti atsargius. Savivaldybė prie Palangos miesto mokyklų esančias perėjas pažymėjo specialiu „Apsaugok mane“ ženklu, o „Lietuvos draudimas“...


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


„Ar atkreipėte dėmesį: vos tik į Palangą susirinkę folkloristai pradėjo dainuoti, kaip mat pažadino Jurgį ir šis numetė raktus: paleido rasą ir pradėjo auginti žolę“, – penktadienio vakarą Senosios gimnazijos salėje prieš prasidedant didžiajam folkloro kolektyvų koncertui kalbėjo jį vedusi etnologė Gražina Kadžytė.


„Šiandien Eismo saugumo komisija rinksis ir spręs dėl eismą draudžiančio ženklo prie J. Janonio ir Jūratės g. sankryžos“, – vakar „Palangos tiltui“ sakė minėtosios komisijos pirmininkas, Palangos miesto mero pavaduotojas Saulius Simė.


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Palangoje – tradicinė skandinavų šventė

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 13 | Rubrika: Miestas

Į Palangą atvykę net devynių Baltijos jūros valstybių atstovai miestą pripildė visų šalių tradicijomis ir nusistovėjusiais papročiais, kurie mūsiškiams – negirdėti, nematyti, o gal net keisti, tačiau dėl to ir įdomūs. Gruodžio 13-oji – Šv. Liucijos diena. Ji ypatinga skandinavų šalims, tad net nebūdami savose gimtinėse Švedijos, Norvegijos ir Danijos atstovai uoliai ruošiasi ją paminėti...


Jurginių šventė kvietė džiaugtis pavasariu

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 29 | Rubrika: Kultūra

Jurginės Palangoje – tai jau nebe žemdirbių šventė. Folkloro ansamblis „Mėguva“ tradicinius šios šventės papročius pritaikė šiuolaikiniam miesto žmogui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius