Tradicinėms religinėms bendruomenėms – savivaldybės finansinė pagalba

Palangos tiltas, 2023-04-20
Peržiūrėta
919
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tradicinėms religinėms bendruomenėms – savivaldybės finansinė pagalba

Palangos miesto savivaldybės administracija skyrė lėšų Palangos miesto tradicinių religinių bendruomenių pateiktiems projektams įgyvendinti. Paramos sulaukė Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų ir Palangos evangelikų liuteronų parapijoms. 

Parapijos namų rekonstrukcija

Už Palangos parapijai skirtas lėšas bus tęsiami parapijos namų rekonstrukcijos darbai. Planuojama ruošti pagrindą cokolinio aukšto betonavimo darbams ir betonuoti grindis, montuoti grindinį šildymą bei rekuperacinę sistemą, įvesti elektros instaliaciją, formuoti naują įėjimą į cokolinį aukštą bei atlikti vidaus apdailos darbus.

Bažnyčia be vargonų nebyli

Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės parapijai skirtos lėšos taps pagalba įsigyjant bažnyčiai vargonų sistemą – naujus elektroninius vargonus, kurie tiks ir liturginei, ir koncertinei muzikai atlikti.

„Bažnyčia tokia nebyli atrodo, kai joje nėra vargonų“, – pripažino parapijos klebonas Zenonas Degutis. Jis atkreipė dėmesį, jog Šventoji kaip kurortas yra labai dėkingas miestas kviesti klausytojus į pasaulinio garso koncertus, kuriuos ir bus galima organizuoti, turint kokybiškus vargonus. „Kai atvykau į Šventąją, pamačiau, su kokiu instrumentu grojama. Tapo aišku, kad buvo dedamos didžiulės pastangos tam, kad būtų pastatyta bažnyčia, bet pritrūko paskutinio darbo – vargonų, kad šis pastatas turėtų ir garsą. Apie vargonus vis pagalvodavau, bet eilėje buvo išsidėsčiusių ir kitų prioritetinių darbų. Tačiau buvo likusi ir ši svajonė – įsigyti vargonus. Pagaliau tai tapo realu ir ypač džiugina širdį“, – pasakojo klebonas Z. Degutis. 

Klebonas patikino, kad džiaugiasi atsivėrusia galimybe pritraukti į Šventąją dar daugiau žmonių, kurie įvertins vargonų muziką, ir tiki, jog žmonės netrukus tai įvertins patys.

Vitražai suteiks jaukumo parapijiečiams

Už Palangos evangelikų liuteronų bažnyčiai skirtas lėšas vitražais bus puošiami bažnyčios langai. 

Parapijos klebonas Darius Petkūnas atkreipė dėmesį, jog vienoje bažnyčios vienoje pusėje yra vitražiniai langai, o kitoje – ne, tad ir bus užpildyta ši spraga. „Man labai patinka šviesi bažnyčia. Jeigu pastebėjote, daugumoje bažnyčių yra langai aukščiau ir nematyti, kas dedasi už jų, pas mus pro langus aiškiai viskas matosi, ir tai blaško žmonių dėmesį. Kai langai bus papuošti vitražais, šviesos nesumažės, bet ji bus švelnesnių atspalvių ir žmonių nebeblaškys“, – kalbėjo klebonas D. Petkūnas.

Pasak pašnekovo, vitražais langus papuošti ketinama iki metų pabaigos, juk vitražas yra meno kūrinys – ne taip greitai jis kuriamas.

„Ateityje, jei tik atsiras galimybė, prašysime pagalbos ir kitam savo poreikiui įgyvendinti – norime įsigyti ir elektromagnetinę varpų skambinimo įrangą“, – teigė D. Petkūnas.

 

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad savivaldybėse veikiantys visuomenės sveikatos biurai šalies ugdymo įstaigoms ir bendruomenėms sudaro galimybę neatlygintinai gauti savikontrolės testų, skirtų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostikai.


Sprendimas vystyti jūrinio vėjo elektrinių parką svarbus ir regiono plėtrai, ir tuo pačiu atveria galimybių vietos bendruomenėms. Parkas sudarys prielaidas pritraukti daugiau investicijų, kas sąlygos naujų darbo vietų kūrimą, viešosios infrastruktūros plėtrą ir bendro gerbūvio kūrimą. Be to, planuojama, kad artimiausių savivaldybių biudžetas bus papildytas apie 3 mln. eurų per metus ir dar...Palangos miesto savivaldybės administracija skyrė lėšų Palangos miesto tradicinių religinių bendruomenių pateiktiems projektams įgyvendinti.


Įgyvendinant ES projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“, be kitų paslaugų, teikiama ir nemokama maisto produktų, medikamentų, higienos ir (ar) kitų būtinų prekių nupirkimo ir (ar) pristatymo paslauga, pagalba sumokant mokesčius asmenims.  


Maisto produktų, medikamentų, higienos ir (ar) kitų būtinų prekių nupirkimo ir (ar) pristatymo paslauga, pagalba sumokant mokesčius Palangos, Šventosios gyventojams. Paslauga bus teikiama 1 kartą per savaitę, skiriant iki 2 valandų asmeniui per dieną. Paslaugos gali būti teikiamos asmenims, priklausantiems didesnės rizikos grupei susirgti sunkia COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)...


Minint pasaulio lietuvių bendruomenės metus Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras spalio 24 – 29 d. išvyko į Norvegijos Karalystę su spektakliu „Laikykis, Vydūne!“. Norvegijos lietuvių bendruomenės kvietimu spalio paskutinįjį savaitgalį ,,Grubusis’’ teatras pasirodė Dramene ir Osle.


Birželio 11 d., 14 val., 14-18 metų jaunuoliai kviečiami atvykti prie Palangos gelbėjimo stoties, kur vyks mokymai „Būk saugus vandenyje. Pirmoji pagalba skęstančiajam“. Metodinę pagalbą suteiks bei su pagrindinėmis taisyklėmis mokymų dalyvius supažindins Palangos gelbėtojų stoties darbuotojai.


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


„Promo sportas“ ruošiasi tradicinėms lenktynėms

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 19 | Rubrika: Miestas

UAB „Promo sportas“ direktorius Darius Jonušis, jau ne vienerius metus liepą organizuojantis automobilių žiedines lenktynes Palangoje, su kurorto vadovu aptarė kai kuriuos organizacinius klausimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius