TS-LKD Palangos skyriaus taryba: būtina atsižvelgti į skyriaus nuomonę – neremiame nei V. Skeberdytės, nei A. Bilotaitės (VISAS STRAIPSNIS)

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-06-07
Peržiūrėta
1988
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu – nepalaikyti partijos Atrankos grupės siūlomos Agnės Bilotaitės kandidatūros?
Priminsime, kad TS-LKD Prezidiumas atmetė Gedimino Valinevičiaus, skyriaus pasiūlyto kandidato, kandidatūrą. Prezidiumas svarstė ir palangiškės Veronikos Skeberdytės kandidatūrą, kuriai taip pat nepritaria kurorto konservatorių skyriaus taryba.
Vakar kalbinamas Arvydas Anušauskas, TS-LKD Prezidiumo narys „Palangos tiltui“ sakė, kad tai, kad vyksta Palangoje, yra „normalus demokratinis procesas.“
„Taip – Palangos skyrius labai stiprus, bet partija taip pat turi teisę siūlyti savo kandidatą, jeigu mano, kad jo galimybės rinkimuose yra geresnės. Vėl gi – diskusija dėl kandidato Mėguvos rinkimų apygardoje vyksta ir ji yra sveikintina,“ – sakė A. Anušauskas.
Jis prisipažino, kad jis, kaip ir kiti Prezidiumo nariai, „neseniai“ sulaukė TS-LKD Palangos skyriaus tarybos kreipimosi į TS-LKD Prezidiumo narius.
„Tokių pareiškimų esame gavę ir iš kitų partijos skyrių. Tiesiog vyksta diskusija dėl tinkamiausių kandidatų ir kitur,“ – sakė A. Anušauskas.
„Palangos tiltui“ pavyko gauti Palangos skyriaus tarybos kreipimąsi į partijos Prezidiumo narius.
TS-LKD Palangos skyriaus taryba atkreipia jame dėmesį, kad Agnė Bilotaitė, kurią kandidate Mėguvos rinkimų apygardoje iškėlė TS-LKD Atrankos grupė, yra net kelis kartus balsavusi prieš kertinius Palangos interesus.
„Ja teko net kelis kartus ja nusivilti,“ – rašoma kreipimesi.
Primenama, kad ji balsavo prieš lėšų skyrimą Palangos koncertų salės rekonstrukcijai, taip pat ji rėmė savivaldos teisių suvaržymą dėl sporto, kultūros objektų valdymo ir miesto ūkio tvarkymo.
Palangos skyrius įspėja, kad patvirtinus A. Bilotaitę kandidate Mėguvos rinkimų apygardoje, ko gero, tai būtų pirmas atvejis TS-LKD rinkimų istorijoje, kuomet kandidatu yra patvirtinamas asmuo, kuriam nepritaria partijos vietos skyriai.
Laiške Prezidiumo primenama, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.
„Palangos TS-LKD skyriaus pajėgumai yra rimta priežastis atsižvelgti į Palangos skyriaus narių nuomonę,“ – pabrėžiama jame.
Kreipimesi taip pat paaiškinama dėl V. Skeberdytės.
„Jai savo paramos nėra išreiškusi nė viena skyriaus grupė. Ją turime tik vieną – „Santarvės,“ – sakoma.
„Prašome V. Skeberdytės kandidatūrą laikyti ne Palangos skyriaus siūloma, bet jos pačios arba atskirų partijos narių inicijuota (galimai manipuliuojant) kandidatūra,“ – rašoma kreipimesi.
Išgirdęs apie kurorte sklandančius gandus, kad V. Skeberdytė yra neva proteguojama partijos žmonių jos valdymo organuose, A. Anušauskas juokėsi: „Tikrai taip nėra.“
„Neabejojame, kad partijos Prezidiumas atsižvelgs į išdėstytus argumentus bei priims išmintingą ir visiems priimtiną sprendimą dėl kandidato Mėguvos rinkimų apygardoje,“ – baigiamas Palangos TS-LKD skyriaus kreipimasis į partijos Prezidiumo narius.
Š. Vaitkus atsisakė jį komentuoti.
Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Palangos skyriaus Tarybos narys ir skyriaus pirmininko pirmasis pavaduotojas, vakar „Palangos tiltui“ sakė: „Siūlau palaukti. Įsitikinęs, kad kartu su partijos valdymo organais galime rasti kandidatą, pajėgų laimėti rinkimus Mėguvos rinkimų apygardoje ir atstovauti Palangos, Kretingos ir Klaipėdos rajono rinkėjų interesus.“
„Situacija Palangoje susidarė išties įdomi. Keistai atrodo, kad ignoruojama, kad TS-LKD Palangos skyrius yra vienas iš trijų stipriausių partijos skyrių šalyje. Tarsi atrodo, kad kažkas nori pakenkti jam ir jo pirmininkui, Šarūnui Vaitkui, vienam stipriausių jaunosios kartos lyderių. Galima tik svarstyti, kad yra konkurencija, galbūt net tarp tam tikrų žmonių, tačiau atomazga turi vėliau ar anksčiau ateiti,“ – „Palangos tiltui“ sakė vienas TS-LKD Prezidiumo narys, nepanoręs, kad būtų įvardintas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gyventojams primename, kad būtina ne tik nuolat rūpintis tvarka savo privačiuose sklypuose, bet ir neteršti viešųjų erdvių, tad atliekas (taip pat – ir žaliąsias) rūšiuoti bei atsikratyti jomis reikia atsakingai, paisant nustatytų Palangos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių.


Veronika Skeberdytė galutinai pašalinta ir iš TS-LKD partijos ir Palangos skyriaus. 


 Trečiadienį, gruodžio 15 d., TS-LKD partijos Palangos skyriaus taryba vienbalsiai pašalino Veroniką Skeberdytę iš TS-LKD. Skyriaus tarybos narys sakė „Palangos tiltui: „Nuo komentarų susilaikysiu, kadangi tai yra partijos vidaus klausimas. Tik galiu konstatuoti, kad tai nėra susiję vien tik su nevienareikšmiškai vertinama informacija apie Veroniką, kuri tapo žinoma net plačiai Lietuvos...


Palangos miesto politikos veteranei, miesto Tarybos narei ir Lietuvos Socialdemokratų Darbo partijos (LSDDP) Palangos skyriaus pirmininkei Elenai Kuznecovai nekandidatuojant naujai partijos skyriaus pirmininko kadencijai, kurorto politikoje atsirado naujas veidas – LSDDP Palangos skyriaus pirmininku buvo išrinktas Jonas Kubilius.  Jis pernai dalyvavo rinkimuose į Seimą vienmandatėje...


Šeštadienį (balandžio 24 d.) įvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus visuotinis ataskaitinis susirinkimas. Skyriaus pirmininke naujai 2021-2023 metų kadencijai išrinkta Svetlana Grigorian. Už ją balsavo 23 skyriaus bičiuliai, už Mindaugą Gružauską, vienintelį S. Grigorian varžovą rinkimuose, 14 bičiulių. S.Grigorian teikimu, jos pavaduotojais tapo...


Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu ? Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu...


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyrius turi naująjį vedlį – juo tapo Raimondas Abromas, bet visuotiniame skyriaus susirinkime praėjusį penktadienį vyravo erzelis tarp įvairių skyriaus „flangų“ – rodės, ims ir visi netrukus išsivaikščios. Kurorto „tvarkiečiai“ suskubo rinkti naująjį pirmininką po to, kai buvusi pirmininkė Aldona...


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


Praėjusį ketvirtadienį įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus visuotinis susirinkimas. Jame skyriaus nariai vienbalsiai rinkimų į savivaldybės Tarybą, vyksiančių 2011 metais, sąrašo lyderiu patvirtino skyriaus pirmininką Šarūną Vaitkų. Taip pat patvirtinta kandidatų į rinkimų sąrašą sudarymo tvarka bei išklausyta informacija apie šalies Seimo ir Vyriausybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius