Ugniagesių pamokos jauniesiems stovyklautojams

Palangos tiltas, 2017-07-27
Peržiūrėta
450
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ugniagesių pamokos jauniesiems stovyklautojams

Vasara – vaikų stovyklavimo metas, kurių metu vaikai ne tik pramogauja, bet ir semiasi gyvenimiškų žinių susitikdami su įvairių sričių specialistais. Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai šią vasarą, kaip ir kasmet, buvo kviečiami į įvairias vaikų stovyklas, kad papasakotų apie savo darbo specifiką, pasidalintų patirtimi, supažindintų su saugiu elgesiu vandenyje, gamtoje, buityje.
Liepos 7 d. ugniagesiai gelbėtojai buvo pakviesti į poilsio namus „Granitas“, kurioje vyko jaunimo vasaros stovykla „Atrask save“, liepos 18 d. į Lietuvos kyokushin karatė federacijos organizuotą vaikų stovyklą, kuri vyko poilsinėje „Raganė“, bei liepos 12 ir 19 dienomis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai svečiavosi Panevėžio apskrities šaulių 5-osios rinktinės jaunųjų šaulių stovykloje prie Baltijos jūros, Nemirsetoje, Gelbėjimo ir paieškos tarnybos posto teritorijoje.
Stovyklautojai buvo itin aktyvūs ir smalsūs, todėl diskusijų metu buvo išsiaiškintos dažniausiai pasitaikančios gaisrų priežastys gamtoje ir namuose, aptarta kaip elgtis, kad išvengtume gaisrų ir jei nutiko nelaimė, prisiminta, kokiomis priemonėmis galima ugnį užgesinti bei, kad būtina iškviesti pagalbą bendruoju pagalbos numeriu 112. Vasaros sezono metu labai aktualu saugus elgesys vandenyje, todėl ši tema taip pat buvo aptarta. Kad dar labiau suprastų ugniagesių gelbėtojų darbo ypatumus, vaikai išbandė ugniagesio gelbėtojo apsauginius drabužius, kvėpavimo aparatus, darbą su gaisrinėmis žarnomis ir švirkštais bei kitas darbo priemones. Visi sutartinai patvirtino, kad ši profesija yra sunki, tačiau labai reikalinga ir, galbūt, ateityje patys taps ugniagesiais gelbėtojais.
Po rimtų kalbų, prieš atsisveikinant su jaunaisiais stovyklautojais, Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai linkėdami saugios vasaros, vaikus atgaivino vasarišku dušu tiesiai iš gaisrinio automobilio.

Sandra VASILIAUSKAITĖ
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnioji inspektorė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Vis labiau vėstant orams, netruks prasidėti intensyvaus šildymo sezonas. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Taip yra todėl, kad atvėsus orams, gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.


Spalio 26 d. Šventosios pagrindinės mokyklos pirmos ir ketvirtos klasės mokiniai lankėsi Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur vyko prevencinė akcija „Moksleivi, būk saugus!”. Pagrindinis šios išvykos tikslas – supažindinti mokinius su ugniagesių profesijos specifika ir darbo sąlygomis.


Vasara – vaikų stovyklavimo metas, kurių metu vaikai ne tik pramogauja, bet ir semiasi gyvenimiškų žinių susitikdami su įvairių sričių specialistais. Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai šią vasarą, kaip ir kasmet, buvo kviečiami į įvairias vaikų stovyklas, kad papasakotų apie savo darbo specifiką, pasidalintų patirtimi, supažindintų su saugiu...


Išvykoje rungtyniavę Palangos krepšininkai neturėjo priešnuodžių varžovų lyderiui – Laurynui Biručiui, kuris surinko 41 naudingumo balą ir atvedė savo komandą į užtikrintą pergalę 95:68 (29:13 19:17 20:20 27:18). Kauniečiai serijoje iki 3 pergalių išsiveržė į priekį 2:1, ketvirtosios ir galbūt lemiamos serijos rungtynės vyks Palangoje kovo 9 dieną 18 val.


Rugsėjo 24 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardoje vyko gaisro gesinimo pratybos. Pasienio pareigūnai mokėsi pagal rinktinės vado patvirtintą darbuotojų veiksmų kilus gaisrui planą. Pagal scenarijų: užkardos pastato II-o aukšto poilsio kambaryje kilo gaisras, buvo stipriai uždūmintos tarnybinės patalpos. Pastate liko 33 darbuotojai...


Rugsėjo 10 dieną Šventosios pagrindinės mokyklos bibliotekoje 1-6 klasių mokiniams vyko netradicinės lietuvių kalbos pamokos, kurias vedė talentinga rašytoja Nijolė Kepenienė. Viešnia ne tik išraiškingai skaitė tekstus iš pačios iliustruotų naujausių savo knygų „Dorotėja ir Girgždulis“ bei „Verpėjėlė“, bet ir...


Ugniagesiai gelbėtojai nuolat „maudomi“ itin aukštuose visuomenės pasitikėjimo šia tarnyba reitinguose – Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinio gelbėjimo tarnybos (PGVPPGT) viršininkas Vidmantas Jarulis sako, toks pasitikėjimas ugniagesius džiugina ir įpareigoja.


Jaunimo vasaros akademijoje – pilietinio aktyvumo pamokos

„Palangos tilto” informacija, 2013 06 13 | Rubrika: Jūros vaikai

Birželio 5-7 dienomis Akmenės rajono Balsių poilsio bazėje vykusioje Jaunimo vasaros akademijoje Palangai atstovavo 16 jaunųjų kurorto gyventojų.


Tai, jog Palangoje netrūksta talentų, menka paslaptis. Jaunieji menininkai ne kartą apie save pranešė ne vien Lietuvos miestams, bet ir pasauliui. Praėjusį trečiadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus su Savivaldybės admininistracijos direktore Akvile Kilijoniene pasveikino su iškovota pergale ir padėkojo už nuolatinį Palangos vardo garsinimą solistei Sigitai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius