Už kiek galėčiau įsigyti butą Palangoje?

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-02-09
Peržiūrėta
1617
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kadangi praėjusį trečiadienį bandžiau imti iš banko kreditą būstui, tai šį trečiadienį jau bandau pirkti sau prieinama kaina būstą Palangoje. Internete šiuo metu galima rasti daugybę skelbimų, pranešančių apie parduodamus būstus. Ieškojau tinkamiausių ir, žinoma, pigiausių variantų.

 

Ir butų, ir kainų įvairovė

Pirmiausia, radau skelbimą, kad yra parduodamas dviejų kambarių butas Palangoje, Ganyklų gatvėje. Parduodamo buto plotas – 52 kvadratiniai metrai, butas yra trečiame aukšte penkiaaukštyje name. Skelbime buvo rašoma: „Yra plastikiniai langai, labai geras susisiekimas, iki jūros 5 minutės“. Skelbiama kaina internete buvo 136 tūkst. litų, tai už vieną kvadratinį metrą reiktų mokėti 2615 litų. Pasirodo, kad butas yra parduodamas per agentūrą. Pasiteiravau, kiek buto šeimininkai mokėjo už šildymą šį gruodį, agentūroje dirbanti moteris atsakė, jog tai buvo trys šimtai litų be kitų komunalinių mokesčių. Tuomet pakomentavo, kad butas yra su remontu: „Žinoma, remontas ne pats naujausias, tačiau butas yra tvarkingas ir geroje vietoje“. Pasiteiravau, ar įmanoma būtų nusilygti iki 125 tūkst. litų, moteris pasakė: „Manau, kad būtų įmanoma, na gal bent iki 126 tūkst. litų, nes dar turime pasitarti su buto šeimininkais, tačiau dažniausiai, kokią kainą pasiūlo agentūra su tokia kaina sutinka pardavėjai. Taip pat, norint pirkti būstą reiktų sumokėti pradinį įnašą – penkis tūkstančius litų“, - kalbėjo moteris. Taip pat pasiūlė atvykti apžiūrėti buto, o aš pasakiau, kad dar tik domiuosi, todėl jei jų variantas man tiks, tai paskambinsiu dar kitą dieną.

Kitas rastas variantas buvo toks: „Parduodu trijų kambarių butą Palangoje. Namas Sodų gatvė 4a, butas pirmame aukšte. Reikalingas remontas. Kaina sutartinė“. Paskambinusi sužinojau, kad bute gyveno sena moteris ir dabar butas yra parduodamas, o remontas buvo darytas jau senokai. Už butą moteris paprašė 170 tūkst. litų, pradėjus teirautis apie realią pirkimo kainą moteris atsakė: „Manau, kad nuleisčiau dešimt, o gal net ir dvidešimt tūkstančių litų, kadangi butas yra neremontuotas“. Moteris sakė, kad už šį gruodį sąskaita už šildymą buvo 420 litų. Už kitus mokesčius reikia mokėti 43 litus plius išnaudota elektra ir vanduo. Moteris taip pat pasiūlė apsilankyti apžiūrėti butą.

Trečią variantą pasirinkau įdomesnį, kadangi buvo parašyta, jog trijų kambarių su holu butas yra naujai perplanuotas ir viskas įteisinta, todėl mane sudomino, kas ten perplanuota. „Bute yra svetainė sujungta su virtuve, todėl visa erdvė sudaro beveik dvidešimt kvadratų kambarį, taip pat yra tamsusis kambariukas sujungtas su vonia, taip vonios kambarys yra padarytas didesnis, virtuvės langas yra padarytas didesnis bei miegamajame, buvo vienas pailgas langas, iš kurio yra padarytas didelis langas ir visi perplanavimai yra įteisinti dokumentuose“, - pasakojo buto šeimininkė. Sodų gatvėje esančio buto kaina šiuo metu yra 185 tūkst. litų, tačiau moteris sakė galėsianti nuleisti apie dešimt tūkstančių litų ir ne daugiau, kadangi butas yra tvarkingas, suremontuotas, su plastikiniais langais, laminatu, šarvuotomis durimis. Paklausus dėl rankpinigių moteris atsakė: „Mes, kai pirkome namą mūsų prašė dešimties tūkstančių litų, tačiau aš rankpinigių labai nesureikšminu, jei žmogus negali tiek duoti, tai gali būti ir penki ir mažiau tūkstančių litų, manau, šitą dalyką susitartumėme jau asmeniškai pagal žmogaus galimybes“, - kalbėjo moteris. Ji sakė, kad vienas kambarys sudaro devyniolika kvadratų, kitas – dvylika, trečias – dešimt, o sujungta svetainė su virtuve sudaro beveik dvidešimt kvadratų.

 

Parduoti būtent dabar nereikia

Taigi, bandžiau domėtis toliau. Radau skelbimą, kad parduodamas 33,2 kvadratinių metrų dviejų kambarių butas su rūsiu Bangų gatvėje 3a./4a. Skelbime buvo rašoma: „Butas tvarkingas. Virtuvė, vonia yra kartu su tualetu. San. mazgas, prieškambaris. Centrinis šildymas. Langai orientuoti į šiaurės pusę. Laiptinė rakinama. Parkavimas bendrame kieme“. Paskambinus sužinojau, kad buto kaina yra 92 tūkst. litų, kaina tikrai reali ir „neišpūsta“. Pasiteiravau, ar būtų galima tikėtis dar nuolaidos, perkant butą. „Aišku, čia ne telefoninis pokalbis, tačiau suprantate, kad kaina yra gana maža, palyginus su kitomis, todėl labai daug nenuleistumėm, juolab, kad buto parduoti mums nereikia būtent dabar. Tiesiog jei nupirks – tai gerai, jei ne – vasarą nuomotojų užtenka“,- kalbėjo aiškiai šeimininkas, gyvenantis Panevėžyje.

Šeimininkas sakė, kad už gruodžio mėnesį buto šildymo sąskaita buvo 240 litų, plius visada reikia mokėti dvidešimt litų butų ūkiui bei plius sunaudotas vanduo ir elektra. Dėl rankpinigių vyras nesuko galvos: „Kiek išeina, tiek žmogus ir duoda, tai gali būti ir du tūkstančiai, man tai didelės reikšmės neturi“.

Taigi, šis variantas gana realus, turint ne labai daug pinigų: butas ne itin brangus, komunalinės paslaugos nedidelės ir butas sutvarkytas tvarkingai.

 

Vieta kelia kainą

Dar vienas rastas variantas buvo Druskininkų gatvėje dviejų kambarių butas. Skelbime buvo rašoma: „Pilnai įrengtas butas, nebrangus išlaikymas, yra rūsys“. Pasiteiravus buvo aišku, jog už butą norima 135 tūkst. litų. „Na nusilygti galėtumėt tik vieną ar du tūkstančius litų, kadangi butas yra tvarkingas, centrinėje miesto dalyje, Ganyklų gatvės gale, Druskininkų gatvės pradžioje. Todėl kaina yra pakankamai nedidelė. Jei tas pats butas būtų kitoje vietoje, žinoma, ir kaina gal būtų mažesnė“, - aiškino butą parduodantis vyras. Jis taip pat sakė, kad už buto visus komunalinius mokesčius, įskaitant šildymą, sąskaita būna iki trijų šimtų litų. „Taip yra dar ir todėl, kad dokumentuose parašyta, jog butas yra 31 kvadratinio metro, o iš tiesų jo plotas yra 50 kvadratinių metrų, todėl už komunalines paslaugas tenka mokėti mažiau“, - pasakojo buto šeimininkas. Butas yra padarytas iš buvusių bendrabučių, kuriuose dabar gyvena tik vienas kitas pastovus gyventojas. Pasak šio buto šeimininko, butus ten dauguma turi iš kitų miestų. „Tačiau nepagalvokite, kad ten atrodo lyg bendrabutis, ten tiesiog iš buvusių bendrabučių padaryti tvarkingi butai, net palipus į trečią aukštą yra dar viena spyna prieš butą, laiptinė tvarkinga“, - pasakojo vyras.

 

Užtikrintas saugumas – irgi svarbu

Dar pabandžiau pasiteirauti dėl nedidelio butuko, skelbimas atrodė taip: „Parduodu nedidelį butuką (18,5 kvadratinių metrų) šalia „Lino“ sanatorijos. Langai pietų pusėje, ll aukštas. Yra balkonas. Pastatas saugomas, prižiūrimas administracijos, todėl čia visada švaru ir saugu“. Buto kaina – 92 tūkst. litų. „Už mažiau nei 90 tūkst. litų buto nežadame parduoti, nes jis labai tvarkingas, yra didelis balkonas, laiptinę ir liftą visad prižiūri, už saugojimą kiekvieną mėnesį papildomai mokame apie keturiasdešimt litų, tačiau turime užtikrintą saugumą“, - pasakojo buto šeimininkė.

Ji sakė, kad gruodžio mėnesį už šildymą sumokėjo 177 litus: „Tačiau tokios didelės sumos niekad nesame mokėję, visada mokėdavom apie šimtą litų ir ne daugiau“, - informavo buto pardavėja. Moteris sakė, kad butas susideda iš vieno didelio kambario, kur kampe yra virtuvė, o vonios kambarys yra kartu su tualetu. Bute yra plastikiniai langai, šarvuotos durys, o radiatorių šilumą galima reguliuotis patiems. „Patys gyvena Šiauliuose ir žiemą ten mažai būname, todėl radiatorius laikome beveik užsuktus. Jei norėtumėt apžiūrėti butą, tai galėtume aprodyti tik kovo mėnesį, nes iki to laiko neatvyksime į Palangą“, - kalbėjo moteris.

Taigi, tokie buvo senos statybos butų kainų variantai. Galima derėtis, nes butų šeimininkai yra suinteresuoti pirkėjo norais, nesibaido derybų. Kas ieško, tas randa gerų variantų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, lapkričio 17 d., Palangoje buvo užfiksuoti 29 nauji COVID-19 atvejai, 173 savivaldybės gyventojai šiuo metu serga.


„Vienas mano draugo draugas niekaip neišsirenka kurį butą pirkti: ar 32 kv. m. ploto Palangoje, ar 100 kv. m. ploto Jūrmaloje. Kaina praktiškai tokia pati, tad reikia įvertinti kitus privalumus ir trūkumus“, – feisbuko paskyroje rašė „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas. 


Per praėjusią parą Palangoje buvo nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte gydomi 121 žmonės, trečiadienį, spalio 6 dieną, paskelbė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.


Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje trečiadienį patvirtinti 552 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 10 žmonių. Šiuo metu Palangoje COVID-19 serga 10 palangiškių, trims liga diagnozuota trečiadienį. Iš viso šia liga yra persirgę 586 palangiškiai. Dešimties palangiškių pagrindinė mirties priežastis buvo koronavirusas.


Nuo birželio pabaigos jaunos šeimos paskatą pirmam būstui gali gauti įsigydamos jį daugiau Lietuvos teritorijų. Norintys gauti paskatą nuo šiol būstą gali planuoti ir Gargžduose, Tauragėje, dalyje Palangos ir Utenos. Taip pat į regiono sąvoką patenka daugiau vietovių Vilniaus rajono savivaldybėje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Anekdotiškai sakoma, kad rojus žemėje – tai rusė žmona, amerikietiškas atlyginimas, kinų virtuvė ir... senas angliškas namas. Tačiau juokas juokais, bet veikiausiai pamatinis visų visuomenių laimės indekso garantas jų piliečiams – galimybė įsigyti nuosavą būstą. Kuomet Lietuvoje visais ruporais barbenama apie iš šalies nutekančius protus ir...


Už kiek galėčiau įsigyti butą Palangoje?

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 02 09 | Rubrika: Miestas

Kadangi praėjusį trečiadienį bandžiau imti iš banko kreditą būstui, tai šį trečiadienį jau bandau pirkti sau prieinama kaina būstą Palangoje. Internete šiuo metu galima rasti daugybę skelbimų, pranešančių apie parduodamus būstus. Ieškojau tinkamiausių ir, žinoma, pigiausių variantų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius