Už viską Tau, Mokytojau, ačiū...

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-10-07
Peržiūrėta
1792
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Už viską Tau, Mokytojau, ačiū...

Penktadienio vakarą jauki „Ramybės“ kultūros centro salė vos talpino šypsenomis ir džiaugsmu švytinčius Palangos mokytojus: čia profesinės šventės – Mokytojo dienos – išvakarėse rinkosi Palangos pedagogų bendruomenės, skaičiuojančios per 400 narių, atstovai ir juos pasveikinti atvykę garbūs svečiai. „Už viską Tau, Mokytojau, ačiū“, – toks buvo to vakaro šventės leitmotyvas.

Pagerbė Švietimo ir mokslo ministerija
Vakaras prasidėjo nuotaikingais S. Vainiūno meno mokyklos saksofonistų kvarteto bei Moksleivių klubo vokalinės grupės atliktais kūriniais, kuriuos lydėjo gausios į šventę susirinkusių Palangos bendrojo lavinimo bei mokyklų, lopšelių-darželių, Meno mokyklos, Sporto centro, Moksleivių klubo bei Švietimo pagalbos tarnybos bendruomenių narių ovacijos.
„Tegul šviesos ir vilties būna kupini šie mokslo metai, o jų pabaiga tenustebina gerų emocijų gausa“, – linkėjo kolegoms šventės vedėja, pirmąjį sveikinimo žodį pedagogams pakvietusi tarti švietimo ir mokslo viceministrę Genoveitą Krasauskienę.
„Malonu šiandien būti su jumis šioje salėje ir matyti, kaip visi šypsosi jums ir teikia gėles – o dar daugiau šypsenų, padėkų ir gėlių jūs sulaukėte šiandien iš savo ugdytinių, – kreipėsi į kolegas pedagogus G. Krasauskienė. – Jūs gi turite šypsotis kasdien, nes priešingu atveju mokiniai nuspręs, kad esate pikti... Ir labai retai kas paklausia, kokių problemų jūs turite, su kokiomis bėdomis gyvenate. Ačiū jums už tai, kad sugebate šypsotis. Ačiū už tai, kad jūs esate tokie didūs ir tokie nepakartojami“.
Viceministrė prisipažino, kad kiekvieną kartą, kai tenka dalyvauti sveikinant ir apdovanojant įvairių respublikinių ar tarptautinių olimpiadų bei konkursų nugalėtojus, jos širdis džiaugiasi, kai tenka teikti apdovanojimus palangiškiams: ir moksleiviams, ir jų mokytojams. Nes juk be mokytojo pagalbos bei patarimo net pats gabiausias mokinys negalėtų žengti pirmųjų žingsnių, nesugebėtų atskleisti savųjų talentų.
„Kiekvienas jūsų yra be galo svarbus. Ir visada labai sunku atrinkti tuos, kurių tylų ir kantrų triūsą norisi įvertinti padėka“, – prisipažino G. Krasauskienė, kviesdama atsiimti Švietimo ir mokslo ministerijos padėkas tuos mokytojus, kurie buvo apdovanojami šiais metais.
O šiemet padėkų nusipelnė Senosios gimnazijos mokytojai Aušra Šeštokienė, Nijolė Redikienė, Nijolė Šakinienė bei Audra Kaklienė, Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos pedagogai Aurelija Girtėnaitė, direktorės pavaduotoja neformaliam ugdymui Alma Pronckūnienė, Liudmila Pranienė, Juozas Bončkus, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokytojai Jūratė Raščiauskienė, Rima Montvydienė,  Nertinga Petrulienė, Palangos sanatorinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Daiva Bušmienė, Pradinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Nijolė Sabaliauskienė, Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė Valda Šarkienė ir mokytoja Rimantė Toliušienė.
Nepamiršti ir kurorto lopšeliuose-darželiuose dirbantys pedagogai: Birutė Šiaulienė ir Ona Šleiniuvienė iš „Nykštuko“, Dalia Latonienė ir Laima Zubienė iš „Pasakos“, Vanda Tarvydienė ir Danguolė Petrauskienė iš „Gintarėlio“, Aušra Toliušienė ir Alma Valaitienė iš „Sigutės“, Zita Paulikienė iš „Ąžuoliuko“, Rūta Duoblienė iš „Žilvino“.
Padėkos įteiktos ir S. Vainiūno meno mokyklos pedagogams Edmundui Jucevičiui ir Nijolei Daukšienei.
„Jūsų gausūs aplodismentai liudija, kad Švietimo ir mokslo ministerija tikrai įžvalgiai pastebėjo tuos mokytojus, kurie verti pagerbimo, – šypsojosi viceministrė G. Krasauskienė. – Linkiu jums, kad mokytojo diena tęstųsi visus mokslo metus. Ir – kad ne tik jūs šypsotumėtės, bet ir kad jums būtų šypsomasi“.

Ir medaliai, ir padėkos
„Labai malonu būti čia ir matyti tiek daug jūsų susirinkusių. Itin malonu, kad matau čia veidus tų, kurie ir mane mokė, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. – Jau ne pirmi metai jūsų profesinės šventės proga susirenkame „Ramybėje“, ir tai net kiek simboliška: nes juk mokytojas visada privalo būti susikaupęs ir ramus, pasirengęs išklausyti kiekvieną mokinį, kitaip jis negalės ugdyti jaunosios kartos ir išleisti jos į gyvenimo platybes“.
Palangos pedagogams meras linkėjo sveikatos, kantrybės nelengvame darbe, ir kad išsipildytų viskas, ką mokytojai ir sumanę, ir suplanavę.
„Šie metai Palangai ypatingi: esame Lietuvos kultūros sostinė ir švenčiame 760 metų jubiliejų. Pastarajai progai yra nukaldintas jubiliejinis medalis, kuriem autorius pavaizdavo tai, kas mūsų mieste gražiausia ir įsimintiniausia: bažnyčią, Birutės kalną, J. Basanavičiaus gatvę, tiltą į jūrą. Šiandien noriu Palangai ir palangiškiams nusipelniusiems mokytojams įteikti padėkas ir šiuos medalius“, – kalbėjo Š. Vaitkus.
Padėkos ir jubiliejiniai medaliai buvo įteikti Palangos senosios gimnazijos direktoriui Algirdui Karačionkai, kūno kultūros mokytojui metodininkui Rimgaudui Kornelijui Grabauskui, lietuvių kalbos mokytojoms ekspertėms Jūratei Galinauskienei, Elenai Mažeikienei, Zitai Šidlauskienei, fizikos mokytojai ekspertei Liucijai Končienei, anglų kalbos mokytojoms ekspertėms Genei Pečiukevičienei ir Vilmai Urbonienei bei chemijos mokytojai metodininkei Aušrai Žemaitaitienei; „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktoriui Alvydui Kniukštai, vyresniajai mokytojai Danai Danėlienei, rusų kalbos mokytojai ekspertei Otilijai Simonaitienei, chemijos mokytojai ekspertei Reginai Burvienei; Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorei Laimutei Benetienei, direktorės pavaduotojai ugdymui Almai Pronckūnienei, neformaliojo ugdymo (šokių) mokytojai ekspertei Birutei Gikarienei, muzikos mokytojai ekspertei Dianai Beržanskienei; Šventosios pagrindinės mokyklos direktorei Valdai Šarkienei bei lietuvių kalbos mokytojai metodininkei Nijolei Šauklienei; buvusiai ilgametei Pradinės mokyklos direktorei Angelinai Komarovai ir vyresniajai muzikos mokytojai Aistei Strakšienei; lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorei Dainorai Šeižienei; lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorei Rūtai Reginai Lukaitienei ir meninio ugdymo mokytojai metodininkei Nijolei Petrauskienei; lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorei Ilonai Milkontei, tądien šventusiai savo jubiliejinį gimtadienį, bei meninio ugdymo mokytojai metodininkei Valdonei Juozapavičienei; lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorei Birutai Mazrimienei bei muzikos mokytojai metodininkei Ina Cholinienei; lopšelio-darželio „Sigutė“ priešmokyklinio ugdymo mokytojai metodininkei Almai Valaitienei; lopšelio-darželio „Žilvinas“ logopedei metodininkei Redai Pėkienei; Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorei Virginijai Marozaitei, muzikos mokytojams metodininkams Nijolei Daukšienei, Jurgiui Žalimui, Edmundui Jucevičiui, Daliai Stankūnienei bei dailės mokytojai ekspertei Lendrūnai Moncevičienei; Sporto centro direktoriui Romaldui Kazlauskui, trenerei metodininkei Irenai Asanavičiūtei, vyresniajam treneriui Stanislovui Kašinskui bei treneriui ekspertui Regimantui Juškai; Moksleivių klubo neformaliojo švietimo mokytojai metodininkei Dianai Šeduikienei; Pagalbos švietimui tarnybos direktorei Vilmai Želvienei ir metodininkei Vilmai Varpiotienei ir Švietimo skyriaus vedėjai Laimai Valužienei bei pavaduotojai Nijolei Vargonienei.
Padėkomis šiemet įvertinti Palangos senosios gimnazijos kūno kultūros mokytoja ekspertė Dalia Rakauskienė, dailės mokytoja ekspertė Daiva Stonkuvienė, biologijos mokytoja ekspertė Daiva Urbštienė, direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Aurelija Jazbutienė; „Baltijos“ pagrindinės mokyklos vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Alma Jansonienė, geografijos mokytoja metodininkė Asta Dobrovolskienė, direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Svajonė Matkevičienė ir bibliotekos vedėja Daiva Navickienė; Šventosios pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Petkienė; Pradinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Lijana Krapikienė bei direktorės pavaduotoja ugdymui Nijolė Sabaliauskienė; lopšelio-darželio „Pasaka“ muzikos mokytoja metodininkė Banga Gabriolaitė; lopšelio-darželio „Nykštukas“ ikimokyklinio ugdymo vyresnioji auklėtoja Alma Viskontienė; lopšelio-darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rūta Duoblienė; Stasio Vainiūno meno mokyklos muzikos mokytojos metodininkės Rasa Daukšienė ir Liucija Gadeikytė, muzikos vyresnioji mokytoja Galina Zadonskaja, dailės vyresnioji mokytoja Rasa Užpelkytė bei dailės mokytoja metodininkė Dovilė Oškinytė; Sporto centro trenerė ekspertė Daiva Mažionienė, treneris metodininkas Arūnas Macius, vyresnysis treneris Rimas Švanys ir trenerė Irena Švanienė.

Dėkojo kolegoms
Kolegas pedagogus su profesine švente sveikino ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, įteikusi padėkas dvidešimt vienam mokytojui.
Švietimo skyriaus padėkos įteiktos Petrui Baronui, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos dailės vyresniajam mokytojui, už kūrybiškumą, profesionalumą, aukštus ugdytinių pasiekimus bei aktyvią pedagoginę ir projektinę veiklą; Daivai Sangavičienei, Palangos moksleivių klubo sportinių šokių būrelio vadovei, už kūrybiškumą, puikų mokinių parengimą sportinių šokių čempionatams ir varžyboms; Loretai Fridinovienei, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos muzikos vyresniajai mokytojai už ugdytiniams diegiamą meilę muzikai, aktyvią pedagoginę ir meninę veiklą;   Danguolei Baranauskienei, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos biologijos mokytojai metodininkei, už profesionalumą, įvairių gamtamokslinių renginių organizavimą bei aukštus ugdytinių pasiekimus jaunųjų mokslininkų veikloje; Ilonai Pociuvienei, Palangos senosios gimnazijos istorijos mokytojai metodininkei, už aukštus ugdytinių pasiekimus bei aktyvų darbą su Senosios gimnazijos moksleivių parlamentu; Dainiui Navickui, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojui ugdymui, už ilgametį vadybinį darbą, puikius mokymo rezultatus bei teikiamą pagalbą mokiniams ir mokytojams; Aurelijai Kiesienei, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojai metodininkei už rezultatyvų darbą bei kūrybingą pedagoginę veiklą, skatinant mokinių dalyvavimą olimpiadose, konkursuose, projektuose; Nijolei Viršilienei, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojai metodininkei, už aktyvią metodinę ir praktinę veiklą taikant informacines technologijas ir inovatyvius mokymo metodus, padedančius aktyvinti mokinių mokymosi motyvaciją; Silvai Mažeikytei, Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtojai metodininkei, už puikų dalykinių, metodinių žinių pritaikymą įgyvendinant priešmokyklinio ugdymo programą bei kūrybingą ugdymo proceso organizavimą; Žibutei Kubilienei, Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vyresniajai auklėtojai už ilgametį, kruopštų darbą bei aktyvų dalyvavimą projektinėje veikloje; Kristinai Jocienei, Palangos pradinės mokyklos pradinių klasių mokytojai metodininkei, už aktyvią kūrybinę ir pedagoginę veiklą, skatinant mokinių dalyvavimą konkursuose, varžybose bei projektuose;    Vandai Končiuvienei, Palangos pradinės mokyklos pradinių klasių mokytojai metodininkei, už aktyvią projektinę veiklą, kūrybingą pedagoginį darbą bei puikų mokinių parengimą konkursams;    Juozui Bončkui, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos technologijų mokytojui metodininkui; Alvydui Miliniui, Palangos sanatorinės mokyklos direktoriui; Ilonai Milkontei, Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorei; Vijutei Mickuvienei, Palangos senosios gimnazijos matematikos mokytojai metodininkei; Aušrinei Janušienei, Palangos senosios gimnazijos anglų kalbos mokytojai; Giedrei Arlauskienei, Palangos senosios gimnazijos vokiečių kalbos mokytojai metodininkei; Virginijai Valančiauskienei, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos specialiajai pedagogei metodininkei; Aldonai Kazakovienei, Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktoriaus pavaduotojai ugdymui ir Paulinai Birutei Preibienei, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojai metodininkei.
Su mokytojo diena Palangos pedagogus sveikino ir Dievo palaimos jiems linkėjo kunigas Romas Starkutis. 

Jūsų komentaras:

neda 2013-10-15 18:23 (IP: 79.197.101.92)
jau is berzanskienes mokytoja,tai neduok dieve,jot ant tevu sprando kotletu paest

Dievas nubaudė žmogų ir padarė Mokytoju!.. 2013-10-12 12:29 (. / IP: 86.100.60.112)
- na jau nieko daugiau ir nemoka tie nupezę mokytojai- kaip užsigauti..įsižeisti...O jog pats dižiausias "Mokytojas" buvo Dievo sūnus Jėzus...ir Jūs tik atraskit, bent kur? -šventuose raštuose?, kad į jį būtų kreipiamasi "JŪS" ???

runkelyys 2013-10-11 10:37 (. / IP: 212.122.93.162)
mes tu laiku rnkeliai, kai KLASEJE buvo vartojamas ABIPUSIS ,,JUS,,db. mokinys direktoriu TUJINA, kviesdamas isgert. wremena meniajutsia palei sekspyra, o livija TU neturi vos, vos/ mazai, mazai/ padorumo, kad ATSIPRASYTUM, nu nepataikei....buna

patys runkeliai 2013-10-11 09:34 (IP: 82.135.197.57)
pasiklausit mokytoju, ar izeidimas mokytoja pavadinti Tu is didziosios raides. Juk ir eilerasciuose raso: "Aciu Tau , mokytojau". Ir dar, mazarasciai, ziurekit ka rasote,ir vartokite lietuviskus zodzius, ne visokias "Gazetas, rumkeeliai, zawus ir t.t.

keista 2013-10-11 08:29 (IP: 82.135.197.57)
"Už viską Tau, Mokytojau, ačiū". Ir Tu, ir Mokytojas iš didžiųjų raidžių. Kur čia chamiškumas?.. Chamavoja du komentatoriai, vienas parašė du, kitas tris komentarus iš to paties IP adreso.

na 2013-10-09 19:15 (IP: 78.61.104.50)
vakarinei palangai tik sleptis, nes , besivaikydama VIENADIENIO populiarumo, visai nusizengia bet kokiai etikai. Tegali dziaugtis, kad neteko rimciau susigrumti del savo veiklos, nes pati tada buvau paskendusi savo ligose...

rumkeelis 2013-10-09 12:16 (, / IP: 79.133.225.75)
koks laikrastis, tokie ir DARBUOTOJAI, kam Palangai du tiltai, uztenka ,,Vakarines palangos;; / zawus , inteligentskas laikrastis, nesitujina

tu livija, isidemek 2013-10-09 12:13 (. / IP: 79.133.225.75)
ar TU, livija zinai, kad musu MOKYTOJAS baiges fizkultura , PUIKUS PEDAGOGAS, nikad sau neleido CHAMAVOT, kaip TU, GAJAUSKIENE/ aciu SAULIUI SIMEI/

tiesa, tiesa 2013-10-09 12:07 (m / IP: 79.133.225.75)
TUJINTIS, tuo labiau gazetoj aksciausias CHAMISKUMO laipsnis

netiesa 2013-10-08 19:51 (IP: 86.100.63.135)
Livija-puiki žurnalistė. Žaviuosi jos straipsniais, o ypač didele pagarba žmogui.

xxxx 2013-10-08 19:50 (IP: 78.61.241.233)
IDOMU...ZURNALISTE...AR JUS SAVO LIETUVIU KALBOS MOKYTOJUI SAKOT- TU,MOKYTOJA, VISAI NEBLOGAI MANE ISMOKET,ANE....

xxxxx 2013-10-08 19:43 (IP: 78.61.241.233)
pirmoj eilej ,kaip kokie sovietiniai nomenklaturininikai atrodo

. 2013-10-08 05:58 (. / IP: 212.122.93.162)
Livija Gajauskiene......TU prasto auklejimo...PATIKO ??????

.SENOJI GMNAZIJA 2013-10-08 05:46 (, / IP: 212.122.93.162)
Aciu JUMS MOKYTOJAU, kad ismoket mus nesiTUjint, kaip livija gradauskiene daro. ACIU AUKLETOJUI SAULIUI SIMEI, mes JUSU veikla idemiai sekam ir DIDZIUOJAMES JUMIS,

Taip pat skaitykite

Angelų sargų dienos išvakarėse, penktadienį, spalio 1 dieną, profesinės šventės proga visų miesto gyventojų vardu, kurorto meras Šarūnas Vaitkus apsilankė Palangos policijos komisariate ir pasveikino policijos pareigūnus, kasdien sunkiai ir įtemptai dirbančius, kad mes, palangiškiai, šventojiškiai jaustumėmės saugiai.


Kovo 30 d. apie 18 val. 45 min. gautas pranešimas, kad Palangoje, Laukų g., bute, agresyvus jaunuolis viską daužo bei grasina peiliu, rašo lrytas.lt


Ir gudri lapė uodegą sušlampa, sako lietuvių liaudies patarlė, tačiau palangiškė Gražina Vaišienė, pakliuvusi į sukčių žabangas, dabar negali patikėti, kad taip lengvai užkibo už jų kabliuko ir prarado 1600 eurų. Tačiau žinoma kurorto visuomenininkė teisina save: „Viskas atrodė labai tikra.“ Ji sutiko viešai pasidalinti savo skaudžia istorija ir tiki...


Gegužės 2 dieną nuo 10 iki 15 val. Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje (Druskininkų g. 13) vyks atvirų durų diena ir visi norintys yra kviečiami apsilankyti pas ugniagesius gelbėtojus, susipažinti su jų profesija.


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Už viską Tau, Mokytojau, ačiū...  14

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 07 | Rubrika: Miestas

Penktadienio vakarą jauki „Ramybės“ kultūros centro salė vos talpino šypsenomis ir džiaugsmu švytinčius Palangos mokytojus: čia profesinės šventės – Mokytojo dienos – išvakarėse rinkosi Palangos pedagogų bendruomenės, skaičiuojančios per 400 narių, atstovai ir juos pasveikinti atvykę garbūs svečiai. „Už viską Tau, Mokytojau...


Valstybės šventės išvakarėse – apie politiką, politikus ir jaunimo problemas

Tatjana STANKEVIČIENĖ, Lina KUNICKIENĖ, 2013 03 07 | Rubrika: Miestas

Vakar Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 7d klasės mokiniai su savo auklėtoja Tatjana Stankevičiene ir socialine pedagoge Lina Kunickiene lankėsi Palangos savivaldybėje, kur susitiko su miesto tarybos nariu Eimučiu Židanavičiumi.


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


„Neužgavai, ačiū, ne...“

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009 01 27 | Rubrika: Kultūra

„Kodėl mūsų lietuviškajai visuomenei stinga visuomeniškumo, kodėl šitaip daug neramaus pasityčiojimo iš dieviškumo iš mandagumo ir net dieviškumų, kodėl daug jausmų „sintetikos“, „dvasinių bomžų“ ir nenoro morališkai saulėti, kad... dažnai daug saugiau, ramiau prie septynbalės štormo jūros ar net garsiausiai „grajinančio“ medkirčio benzopjūklo?“ (Klausimai, tebelaukiantys atsakymų ir po 2009 –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius