Užsienio sukčiai prieš šventes taikosi į Palangos viešbučius

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-11-28
Peržiūrėta
663
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viešbučio „Po kaštonu“ savininkas Leonas Sigitas Šoblickas
Viešbučio „Po kaštonu“ savininkas Leonas Sigitas Šoblickas

Prieš didžiausias metų šventes ne vienas Palangos viešbutis sulaukė viliojančių užsakymų iš užsienio, daugiausiai Anglijos, rezervacijų. Ne porai dienų, o kelioms savaitėms. „Neslėpsiu, dėl nepatyrimo prieš trejus metus ant tokio kabliuko ir aš „užkibau“, – sakė kurorto viešbučio „Po kaštonu“ savininkasLeonas Sigitas Šoblickas. Sukčių pinklės nesudėtingos ir gudriai suregztos: viešbutis rezervuojamas vogta kortele, dažniausiai ilgam, o būsimam „svečiui“ apsigalvojus atvykti, apgavikai prašo pervestus pinigus pervesti pateikę kitą banko kortelę, iš kurios apgavikai skuba pasiimti pinigus.

Bankas supyko
„2013-aisiais dėl nepatyrimo priėmiau tokią rezervaciją mūsų viešbutyje, berods iš Anglijos. Man parašė: „Nusiimkite pinigus. Mes tikrai atvyksime“. Bet paskui parašė, kad įvyko nenumatytos aplinkybės ir paprašė pinigus pervesti, bet davė kitos banko kortelės numerį. Lietuviškas bankas, su kuriuo dirbame, pareikalavo, kad pats nenuimčiau pervestų pinigų ir jokiu būdu jų nepersiųsčiau. Girdi, pakliuvau į sukčių žabangas. O iš kur man žinoti? Užsakymas niekuo nesiskyrė nuo kitų. Neįvykdžiau banko Lietuvoje reikalavimo – nuėmiau banko kortele iš automato pinigus, tai bankas labai supyko ant manęs: užblokavo banko kortelę visiems laikams ne tik man, bet ir žmonai. Teko pereiti į kitą banką“, – pasakojo L. S. Šoblickas.
Vykstant tyrimui, verslininkas vis tik sugrąžino pinigus teisėtam kortelės, iš kurios buvo atlikta rezervacija, savininkui, bet neslėpė, kad tokiu būdu patyrė nuostolių.Anot viešbutininko, jis girdėjęs, kad ir kiti kurorto viešbučių savininkai panašiai „užkibę“.
„Toks mulkinimo būdas – paplitęs visame pasaulyje, nes taip lengvai „išplaunami“ pinigai“, – sakė verslininkas.

Sukčiai veikia įvairiai
Pritardamas viešbučio „Pas Justiną“ savininkas Justinas Masalskassako, kad sukčiai veikia labai įžūliai ir įtaigiai.
„Prieš kelias dienas sulaukiau rezervacijos iš užsienio per „bukingą“ (www.booking.com – populiari viešbučių užsakymo svetainė, kurioje informacija pateikiama daugiau kaip 40 kalbų bei siūloma šimtai tūkstančių veikiančių viešbučių 221 šalyse – aut.). Ir ne Kalėdoms ar Naujiesiems, o ilgam. Bet kas į Palangą žiemą važiuoja mėnesiui? Kas kada nors čia buvo, žino, kad nelabai ką yra veikti čia žiemą“, – sakė J. Masalskas.
Dažniausiai tokie užsakymai vogtomis banko kortelėmis daromi iš užsienio.
„Tokių atvejų su lietuviškomis kortelėmis nebuvo. Po to įvykio, kai „nudegiau“, jau žinau, su kuo turiu reikalų, tai į tokias rezervacijas nekreipiu dėmesiu – ištrinu jas“, – sakė S. Šoblickas.
Jo nuomone, kovoti su tokiais sukčių elektroniniais laiškais yra beviltiška.
„Jie ateina į gerąją elektroninio pašto dėžutę, ne į „šlamštą“. Įsitikinęs, kad jų sulaukia ir kiti viešbučiai bei bet kurio verslo įmonės. Tik turinys kitoks“, – sakė S. Šoblickas.

Gudragalviai išsiduoda paprastai
Kai kurių kalbintų viešbutininkų pastebėjimu, tokių apgavikiškų žinučių dažniau sulaukiama prieš šventes, kai daugiau užsakoma viešbučių.
Bet „Po kaštonu“ savininkas tokios sąsajos neįžvelgė: „Ateina bet kuriuo metų laiku. Ir žiemą taip pat. Bet, matyt, sukčiai toli nė neįtaria, kad rezervuodami viešbutį Palangoje žiemą dviem savaitėms ar ilgiau, išsiduoda kas esą – niekas taip ilgai čia žiemą nebūna“.
Reaguodami į viešbučius besitaikančių sukčių pinkles, Lietuvos bankai tapo akylesni ir dažniausiai įspėja viešbučio savininkus nenusiimti bankine kortele tokio avanso už rezervaciją.
„Tokiu būdu plaunami pinigai. Dauguma patyrusių viešbučio versle žmonių tai žino. Dalis, deja, apsigauna ir turi problemų“, – sakė palangiškis.
Šių metų pradžioje šalies žiniasklaida rašė apie šiek tiek kitokį sukčių veikimo būdą, dėl kurio į Palangos policijos komisariatą kreipėsi dviejų viešbučių atstovai, patyrę nuostolių.
Pareigūnai juose įžvelgė sukčiavimą, kita vertus, nutikusios istorijos jiems priminė civilinių santykių peripetijas.

Spruko nesumokėję
Abiem Palangoje nutikusiais atvejais kambariai viešbučiuose buvo rezervuoti per Booking.com sistemą. Registruojantis joje yra privalu pateikti banko kortelių duomenis, tačiau ne visuomet už paslaugas reikalaujama susimokėti iš anksto.
„Abiem atvejais kambariai buvo užsakyti vienų asmenų vardu, o svečiavosi kiti. Esą pinigų suma už nakvynę buvo rezervuota, tačiau iki galo atsiskaitymas nebuvo padarytas. Manau, kad viešbutis pasitikėjo savo klientu. Kambarys rezervuotas per Booking.com sistemą. Gal ir vertėjo iš karto paprašyti atsiskaityti, kai tik atvyko klientai, tačiau veikiausiai buvo pamanyta, kad bus atsiskaityta svečiams išvykstant“, –svarstė tuometis Palangos kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Jurijus Domnėnko.
Kaip rašėdiena.lt, pagyvenę Palangoje svečiai „pasipustė padus“ ir išvažiavo. O viešbutis suskubo ieškoti to asmens, kuris internetu užsakė viešbutį, ir nuskaitė pinigus nuo šio žmogaus banko kortelės.
„Bankas atšaukė mokėjimą, nes žmogus pareiškė, kad jis nesinaudojo paslaugomis. Viešbutis teigė patyręs 400 eurų žalą. Įtarimų kėlė tai, kad vieni svečiai suvaidino, jog dar miega viešbučio kambaryje, ir paprašė jų netrukdyti. Tačiau iš tiesų jie jau buvo išvykę“, – aiškino J.Domnėnko, kuris šiuo metu dirba Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Tirti labai sunku
Vakar laikinai einantis Palangos miesto policijoskomisariato viršininko pareigas Gintautas Pocevičius „Palangos tiltui“ sakė, kad sukčių bandymai apgauti kurorto viešbučius jam žinomi, bet prieš ateinančias šventes pranešimų apie tokio pobūdžio nusikalstamą veiklą komisariatas nesulaukė.
Policijos pareigūnai neslepia, kad tirti tokius nusikaltimus, į kuriuos yra įpainiota asmens duomenų vagystė svetimoje šalyje, yra labai sunku.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausybės itin daug nereklamuotu sprendimu į prioritetine tvarka nuo COVID-19 skiepijamų asmenų sąrašą įtraukti savivaldybių merus ir savivaldybių administracijos direktorius, Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasinaudojo tyliai – jis nuo koronaviruso „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepijo dar prieš Velykas, balandžio 2 dieną. Skirtingai nei kai kurie kiti...


Nuo gruodžio 13-osios iki pirmadienio, gruodžio 21-osios, gyvenamą vietą Palangoje deklaravo rekordiškai daug asmenų – net 188. „Turime labai daug besideklaruojančiųjų (Palangoje) ir labai daug prašymų pažymoms (apie deklaruotą gyvenamą vietą –PT) išduoti. Vos spėjame padaryti gautas užduotis,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vilma...


Šiuo metu (sekmadienį, kovo 29 d.) Palangos miesto savivaldybės komanda rūpinasi 21 palangiškiu grįžusiu iš užsienio ir kurie save izoliavo savivaldybės suteiktose patalpose.


Prieš didžiausias metų šventes ne vienas Palangos viešbutis sulaukė viliojančių užsakymų iš užsienio, daugiausiai Anglijos, rezervacijų. Ne porai dienų, o kelioms savaitėms. „Neslėpsiu, dėl nepatyrimo prieš trejus metus ant tokio kabliuko ir aš „užkibau“, – sakė kurorto viešbučio „Po kaštonu“...


Palangą atakuoja telefoniniai sukčiai

Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 05 30 | Rubrika: Kriminalai

Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Palangos miesto policijos komisariatui 10 gyventojų pranešė, kad jiems telefonu skambino nepažįstamas vyriškis. Jis prisistatydavo Klaipėdos miesto policijos komisariato darbuotoju Vitaliju Timofejevu, vėliau perduodavo telefono ragelį tariamam banko darbuotojui. Sukčiai įtikinamai pasakojo istorijas...


Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Trečiadienį pateiktais duomenimis, Palangos miesto policijos komisariatui vienuolika gyventojų pranešė, kad jiems buvo skambinta ir bandyta išvilioti internetinės bankininkystės kodus. Keturios patiklios palangiškės iš viso neteko 9 tūkst. 300 Lt.


Palangoje žinias tobulino užsienio šalių lituanistai

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangoje savąsias lietuvių kalbos žinias tobulino užsienio šalių lituanistikos bei baltistikos centruose dirbantys dėstytojai. Nemaža dalis jų, patys savo laiku išmokę archajiškiausias indoeuropiečių prokalbės formas išlaikiusios mūsų kalbos, dabar jos moko kitus studentus.


  Būti matomam – vienas svarbiausių politikų tikslų. Ypač tai aktualu artėjant rinkimams į Seimą. Atsiradus modernioms technologijoms, pakito ir politinė komunikacija, kuri vis labiau skverbiasi į virtualų pasaulį. Bet kandidatai iš Palangos skaitmenine erdve pasitiki ne itin – dauguma labiau linkę prie tradicinės komunikacijos. „Net komunikacijos...


Trečiadienį Palangoje posėdžiavo Tarpžinybinė darbo grupė vizų išdavimo turistams procedūrų tobulinimo klausimams nagrinėti, vadovaujama užsienio reikalų viceministrės A. Skaisgirytės-Liaukšienės. Dvi valandas trukusio posėdžio metu tartasi, kokius žingsnius reikia žengti, kad užsienio turistams Lietuva taptų dar patrauklesnė valstybė.  


Telefoniniai sukčiai atrado aukso gyslą Palangoje

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Krizės akivaizdoje, kai nusikalstamumas auga ne dienomis, o valandomis, kai kiekvienas svetimas litas tampa labiausiai viliojančiu dalyku, Palangą drebina telefoniniais sukčiais vadinami asmenys. Vos per dvi dienas jie iš patiklių palangiškių išviliojo beveik 20 tūkstančių litų. Beveik 5 tūkstančius litų jie jau buvo išvilioję prieš savaitę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius