V. Jurgučio pagrindinės mokyklos šokėjų sėkmė tarptautiniame konkurse Riugene

"Palangos tilto" informacija, 2019-05-11
Peržiūrėta
1851
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jau aštuntus metus skaičiuojanti Palangos ir Vokietijos Bergeno, Riugeno salos administracinio centro, partnerystė pastaraisias metais buvo pakylėta į naują lygmenį – abu miestai partneriai vis dažniau keičiasi delegacijomis, vis dažnesnės tampa vienų pas kitus moksleivių išvykos.

Laimėjo Mero taurę
Plėtojant draugiškus santykius su Bergenu, kurorto V. Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė“ šokėjos, lydimos pedagogių – šokių studijos vadovės Birutės Gikarienės bei vokiečių kalbos mokytojos Editos Petrušonytės – balandžio pabaigoje dalyvavo Riugeno saloje (Vokietija), Zasnice vykusiame šokių konkurse „I.V.E. OstseeDanceCup 2019“ ir laimėjo pagrindinį prizą – Mero taurę.
„Mes dalyvavome trijose konkurso kategorijose ir kiekvienoje jų tapome diplomantėmis, – sakė E. Petrušonytė. – Mūsų „Vėtrungės“ šokėjos šiame konkurse buvo neprilygstamos – laimėta Zasnico miesto mero taurė, užimta antra vieta jaunimo hiphopo kategorijoje, iškovoti diplomai jaunimo showdance ir mixdance kategorijose ir ypatingas prizas už atsidavimą šokiui – visa tai mūsų šokėjų ir jų vadovės mokytojos ekspertės Birutės Gikarienės darbo rezultatas ir įvertinimas“.
Konkursas „Dwasidien“ sporto halėje vyko jau trečią kartą. „Renginį globojo Zasnico meras Frankas Kracht. Konkursą parėmė ir kiti salos miestų merai, tarp jų ir Palangos miesto – partnerio Bergeno Riugene merė Anja Ratzke. I.V.E. reiškia tarptautinį, jungiantį ir unikalų konkursą. Šis konkursas buvo sukurtas visoms mėgėjų šokių grupėms Vokietijoje ir Europoje, kurios norėtų pasivaržyti tarpusavyje“, – pasakojo palangiškė mokytoja. Šiemet I.V.E. buvo atidarytas įspūdingu lazerų šou, kuris buvo specialiai sukurtas šiam šokių konkursui.
Šokių maratone dalyvavo apie 700 įvairaus amžiaus šokėjų, pasirodžiusių 8 kategorijose nuo hiphopo iki rytietiškų šokių. Konkurse dalyvavo šokėjai iš Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos ir Švedijos. Vokietijos grupės atstovavo Vokietijos Saksonijos, Brandenburgo, Berlyno, Saksonijos-Anhalto, Meklenburgo-Vorpommerno ir Heseno federalinėms žemėms.


Didelis išbandymas
V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorės Laimutė Benetienės teigimu, mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė“ išvyka į tokį didelį konkursą Zasnice buvo didelis išbandymas ir atsakomybė. „Labai malonu, kad mergaitės puikiai reprezentavo Palangą ir mūsų mokyklą“, – džiaugėsi L. Benetienė.
Mokykla ypač dėkoja mokyklos moksleives Vokietijoje priėmusiems ir visokeriopai parėmusiems Beatei Reimann ir Christophui Hempel, verslininkui Michaeliui Hemmerschmidt, Bergeno miesto merei Anjai Ratzke.
Pakalbintos „Palangos vėtrungės“ šokėjos džiaugėsi galimybe pamatyti Bergeną ir dalyvauti tarptautiniame konkurse. „Daugeliui mūsų tai buvo pirmoji išvyka taip toli. Anksčiau esame šokę tik kaimyninėse šalyse – Latvijoje ir Lenkijoje, – pasakojo merginos. – Galbūt ateityje pasirinksime studijas, kurios bus susijusios su vokiečių kalbos ir kultūros studijomis“.
Palangos ir Bergeno bendradarbiavimo nauda merginos nė kiek neabejojo. „Be jokios abejonės, tokie vizitai labai naudingi. Tikimės, kad jų ateityje tik daugės,“ – sakė ir mokytojos, ir direktorė, ir moksleivės.


Bendraujama įvairiose srityse

Anot L. Benetienės, per aštuonerius Palangos ir Bergeno miestų partnerystės metus buvo pasikeista ne tik meno atlikėjų, kūrybinių darbuotojų vizitais, bet ir parodomis, virtualiais (internetu) tiltais, kuomet buvo bendraujama per teleryšį. „Abi mūsų mokyklos dalyvauja kalėdiniuose skaitymuose, taip pat – programose „Matematika ekstremaliai“ ir „Anglų kalba ekstremaliai“. Labai daug esame kartu nuveikę informacinių technologijų srityje – turime viską, ko reikia bendradarbiaujant virtualiai“, – sakė L. Benetienė. Vokiečių delegacija į „Kalėdinius skaitymus“ atvyksta kiekvienais metais, pasakojo direktorė.
Siekiant skatinti domėjimąsi vokiečių kalba ir kultūra, V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje veikia neformalus ugdymo būrelis, kuriame mokama vokiečių kalbos. „Jame yra 12 mokinių, kai kurie vokiečių kalbos mokosi tik šiame būrelyje. Galimybė bendrauti su vokiečiais iš Bergeno mūsų vaikams yra didelė paskata mokytis vokiečių kalbos“, – sakė direktorė.


"Palangos tilto" inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario10 d. Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos berniukų kvadrato komanda kovėsi Lietuvos mokyklų žaidynių finale, kuris vyko Vilniuje, sporto mokyklos „Sostinės tauras“ salėje. 


Spalio 11 d.  „Baltijos“ pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose „Ar pažįsti Palangą?“, skirtose Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti, kurias organizavo istorijos mokytoja Aušra Liustrovienė ir geografijos mokytoja Asta Dobrovolskienė.


Palangos ir Šventosios miesto bendruomenes pasiekė skaudi žinia: mirė buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos direktorius Kazys Litvinas. Jis mokyklai vadovavo 1992–2004 metais. K. Litvinui buvo 66.


Jau aštuntus metus skaičiuojanti Palangos ir Vokietijos Bergeno, Riugeno salos administracinio centro, partnerystė pastaraisias metais buvo pakylėta į naują lygmenį – abu miestai partneriai vis dažniau keičiasi delegacijomis, vis dažnesnės tampa vienų pas kitus moksleivių išvykos.


Kovo 21-oji – Pasaulinė poezijos diena.Tęsdami projektą „Pamilk knygą“, mes su Šventosios pagrindinės mokyklos ketvirtokais vieną pamoką skyrėme poezijai. Pamokoje dalyvavo Henritostėtis Henrikas Surgautas. Pirmiausia svečiui pristatėme bibliotekoje esančią ekspoziciją apie knygnešius, tuo pačiu pakartojome ir pagilinomegimtosios kalbos istorijos žinias....


Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Beatričė Karpovič respublikiniame anglų kalbos konkurse, kuris organizuojamas IX-X klasių mokiniams, tapo prizininkė – ji buvo apdovanota 


Spalio pabaigoje Šventosios pagrindinės mokyklos geriausiai besimokantys mokiniai važiavo į Anykščius. Mus lydėjo mokytojai D. Petkienė, R. Toliušiene, S. Baužys ir Z. Klapatauskienė.


Nuo rugsėjo pabaigos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vėl verda darbai: UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pradėjo tvarkyti lietaus nuotekų tinklus, įrenginėja drenažą apie senąjį mokyklos pastatą bei įrengs jo sienų hidroizoliaciją, rengiasi atnaujinti mokyklos teritorijos dangas. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos...


Šventosios pagrindinės mokyklos septintokės Gabijos Petrauskaitės rašinys 42-ojo Tarptautinio epistolinio rašinio konkurse „Parašyk laišką, kuo brangus vanduo“ pripažintas geriausiu iš pateiktų kitų lietuvių darbų: jam skirta pirmoji vieta.


Praėjusį savaitgalį Palangos moksleivės, šokių kolektyvo „Pajūris“ (vadovė Soneta Baltmiškienė) auklėtinės Greta Žvinklytė (Palangos senoji gimnazija), Jonė Dobrovolskytė ir Ernesta Žaromskytė („Baltijos“ pagrindinė mokykla), triumfavo Kuršėnuose surengtame respublikiniame šiuolaikinių šokių solo šokėjų „Iš oro...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius