Valstybės dieną palangiškiai raginami švęsti su šeimomis

"Palangos tilto" informacija, 2016-07-04
Peržiūrėta
859
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valstybės dieną palangiškiai raginami švęsti su šeimomis

Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami švęsti su šeimomis. Šventinių renginių programoje – pirmą kartą Palangoje rengiamas atraktyvus Šeimų susibūrimas, šv. Mišios, iškilmingos salvės, tautinių kostiumų demonstravimas, Dainų vakaras ir Valstybės dienos kulminacija – 21 val. rengiamas Tautiškos giesmės giedojimas ant Birutės kalno.

Šeimų susibūrimas
Liepos 6-ąją Palanga pradės žvaliai ir energingai. „Šiais metais minėdami Valstybės dieną kurorto gyventojams ir svečiams pasiūlysime naujovę – vidurdienį kviečiame į Šeimų susibūrimą „Vardan tos Lietuvos“ ir bendrą bėgimą. Tai – įvairaus amžiaus žmonėms skirtas renginys, raginantis drauge su artimaisiais praleisti porą valandų bendroje tautos šeimoje. Tiems, kas neskiria laiko sportui gamtoje, kartu tai bus puiki galimybė susipažinti su „Labryčio“ taku. Trasas bėgimui parengė Sporto centro specialistai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.
Visi susirinkusieji ties Vaikų parku bus kviečiami dalyvauti bėgime, trasos ilgis priklausys nuo dalyvių amžiaus. Tačiau, kaip pabrėžė A. Latonienė, šio bėgimo tikslas nebus nugalėti. „Svarbiausia – kad dalyvautų visa šeima, o dalyvių laukiantis prizas – ne taurės ar medaliai, o pati šventė. Ne veltui ir pavadinimas šiam renginiui parinktas „Vardan tos Lietuvos“, – sakė Kultūros ir jaunimo centro atstovė. – Bus pasirūpinta ir mažiausiais Šeimų susibūrimo dalyviais, kuriuos drąsiai galima vadinti Lietuvos ateitimi – jų laukia linksmi užsiėmimai Vaikų parke“.
Šeimų susibūrimo organizatoriai dalyvius ragina atitinkamai pasipuošti – vilkėti drabužius ar dėvėti kepuraites su tautinės vėliavos spalvomis, taip pat – atsinešti Lietuvos vėliavėlių.

Himnas – ir bažnyčioje
Vakare visi tradiciškai kviečiami į šv. Mišias už Tėvynę, kurios Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos 19 val. Bažnyčioje susirinkusiųjų laukia ir staigmena – pasibaigus šv. Mišioms, 20 val., čia prasidės dainininkės Juditos Leitaitės koncertas.
Palangos parapijos klebonas Marius Venskus ragina sunkiau vaikštančius palangiškius ir kurorto svečius, taip pat – neturinčius galimybių po šv. Mišių nueiti iki Birutės kalno neskubėti skirstytis vos pasibaigus šv. Mišioms ir J. Leitaitės koncertui – Tautiška giesmė 21 val. bus giedama ir bažnyčioje.

Salvės už Lietuvą
Beje, 20 val. šventinė nuotaika persikels ir prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui – čia vyks iškilminga rikiuotė, kurioje dalyvaus kariai savanoriai ir Palangos Jūros šauliai bei šauliukai.
Pagerbdami karaliaus Mindaugo karūnavimą – valstybės dieną Krašto apsaugos Žemaičių apygardos 306 pėstininkų kuopos kariai savanoriai 20 val. prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui iššaus tris salves: už Lietuvą, už laisvę ir Nepriklausomybę.

Ant Birutės kalno
Pasibaigus šiai ceremonijai, kariai bei visi susirinkusieji bendroje eisenoje patrauks link Birutės kalno, kur taip pat vyks šventiniai renginiai. Nuo 20 val. ant Birutės kalno prasidės teatralizuotas tautinio lietuvių kostiumo pristatymas. „Verta priminti, jog liepos 6 d. minime Tautinio kostiumo dieną, ir labai sakralu, kad būtent šioje vietoje bus pristatomi Žemaitijos bei Mažosios Lietuvos tautiniai kostiumai. Kostiumus pristatys Klaipėdos krašto Birutiečių draugijos narės. Kartu tai bus ir dar viena galimybė pasigrožėti autentiškais Palangos folkloro kolektyvo „Mėguva“, vadovaujamo Zitos Baniulaitytės, žemaitiškais kostiumais“, – kalbėjo A. Latonienė.
Kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė paragino visus, Valstybės dieną dalyvausiančius ant Birutės kalno vyksiančiuose renginiuose, pasidabinti tautiniais kostiumais, o jei pilno kostiumo neturi, nors atskiromis jo detalėmis.
Šis susiėjimas kartu bus ir Dainų vakaras – belaukdami 21 val., kuomet visa Lietuva ir užsienyje esantys tautiečiai drauge giedos Tautišką giesmę, susirinkusieji ant Birutės kalno dainuos Lietuvai skirtas žinomas dainas.
Šventės kulminacija neabejotinai taps Tautiškos giesmės giedojimas ant Birutės kalno 21 val.

Valstybės dienos minėjimo Palangoje renginių programa:
Liepos 6. d.:
12 val. – Šeimų susibūrimas „Vardan tos Lietuvos“. „Labryčio“ bėgimo takas ties Vaikų parku, Žvejų g.
19 val. – šv. Mišių auka Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.
20 val. – salvės už Tėvynę. Generolo Žemaičio paminklas.
20 val. – tautinio kostiumo pristatymas ir Dainų vakaras. Birutės kalnas.
21 val. – valstybės himno giedojimas. Birutės kalnas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena miesto gyventojams vieno svarbiausių kiekvienos suverenios valstybės atributų – valstybės vėliavos – iškėlimo tvarką. Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybinės vėliavos naudojimą reglamentuoja įstatymas.


Palanga Valstybės dieną kviečia švęsti su šeimomis

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 07 03 | Rubrika: Miestas

Palangoje susiklostė graži tradicija – liepos 6 d., minint Valstybės dieną, vietos gyventojai ir svečiai kviečiami ne tik drauge giedoti Lietuvos himną, bet ir smagiai praleisti laiką su savo šeima. Tad ketvirtadienį, Liepos 6-ąją, pirmieji į šventinius renginius bus pakviesti aktyvaus laisvalaikio mėgėjai – 18 val. ties Vaikų parku (Šermukšnių g. ir...


Valstybės dieną palangiškiai raginami švęsti su šeimomis

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 04 | Rubrika: Miestas

Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami švęsti su šeimomis. Šventinių renginių programoje – pirmą kartą Palangoje rengiamas atraktyvus Šeimų susibūrimas, šv. Mišios, iškilmingos salvės, tautinių kostiumų demonstravimas, Dainų vakaras ir Valstybės dienos kulminacija – 21 val. rengiamas...


Rugsėjo 28 dieną Palangoje buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Centrinėje miesto aikštėje praeiviams buvo dalinami atšvaitai, jog tamsiu paros metu pėstieji visuomet būtų saugūs. Pirmą kartą tokios dienos minėjimas buvo surengtas 1998 m. Prancūzijoje. Vėliau, išplitęs po įvairias Europos šalis, pasiekė ir Lietuvą. Akcijos misija – kilni....


Šv. Mišios Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, iškilminga eisena, šlamančios vėliavos, gėlės, į dangų kylantys balandžiai bei patriotinės dainos prie paminklų J. Basanavičiui ir generolui J. Žemaičiui ir šventiškas koncertas Kurhauzo salėje, kurio metu, galima sakyti, gimė jaunas Palangos kultūros centro kolektyvas –...


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 10 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius