Valstybės diena Palangoje: paplūdimiai nugulti, atvykimo į pajūrį motyvai – tikrai ne vien patriotiški

Palangos tiltas, 2022-07-07
Peržiūrėta
1137
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Liepos 6 dieną Palangą užplūdo poilsiautojai: Mindaugo karūnavimo šventė čia buvo švenčiama nuo vidurdienio, o vienoje kurorto vietoje Tautiška giesmė buvo giedama pirmą kartą. Vienok, ne paslaptis, kad ne vien patriotiškais tikslais žmonės rinkosi į pajūrį.

Prognozės pajuokavo: nepraleido progos „išlošti“ atostogas 

Laisvadienis vidury savaitės – puiki proga pasiimti dar dvi atostogų dienas ir turėti penkių dienų išeigines. Regis, tą ir padarė gausybė lietuvių, trečiadienio rytmetį užplūdusių Palangą. Nestabdė net prognozės apie vėstančius orus ir liūtis. Ir teisingai – mobiliųjų telefonų orų programėlės ir vėl pajuokavo, oras Palangoje trečiadienį – tiesiog nuostabus: poilsiautojai kopose nuo vėjo nesislapsto, dauguma neria tiesiai prie jūros ar net į ją.

Dėmesį Basanavičiaus gatvėje patraukia perdėm garsiai, pusiau žodžiais, pusiau dainomis besišnekučiuojanti trijulė. Pasirodo, poilsiautojai – lietuvaičiai, atostogoms parvykę iš antrais namais tapusios Airijos. „Valdžios nemylim, bet Lietuvą mylim. Todėl ir grįžtam kasmet. Prie jūros kiekvienais metais šventai. Pabaliavot“, – atostoginių planų neslepia Tadas. Visgi, apie tai, kad 21 valandą bus giedama Tautiška giesmė, Tadui priminti nereikia: „Užsistatėm net žadintuvą, kad nepamirštume nueit. Tik, žinok, darbais, o ne žodžiais Tėvynę reik mylėt“, – konstatuoja.

„Atvažiavom šiandien, būsim iki sekmadienio. Tai dvi dienas pasiimi ir gaunasi penkios. Išloštos atostogos. Ir oras geresnis, nei prognozavo“, – juokiasi iš Pasvalio atvykusi Martyna. Gudrų planą iš dviejų dienų pasidaryti penkias moteris sako sukurpusi dar prieš porą mėnesių ir užsirezervavusi nakvynę pajūryje. 

Labiau improvizuoti nei planuoti mėgstantiems poilsiautojams labai lengva nebus: Booking.com duomenimis, liepos 6–10 dienomis Palangos gyvenviečių užpildymas siekia 75 procentus. Žvelgiant į Basanavičiaus gatvę ir paplūdimį, akivaizdu, kad vakarop tikrai teks pasistumdyti alkūnėmis.

Tautiškai giesmei giedoti – nauja lokacija 

Palangoje, kaip ir visoje likusioje Lietuvoje, 21 val. bus giedama Tautiška giesmė. Šiemet pirmą kartą himnas bus giedamas Jūratės ir Kastyčio skvere, kur Lietuvos šaulių sąjungos nariai pristatys savo veiklą, ginkluotę ir ekipuotę. Šauliai bendraus su susirinkusiais, pasakos apie šaulių „Motobūrio“ žygio per Lietuvą tikslus. 

Tuo tarpu ant Birutės kalno himnas bus giedamas su Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansambliu „Mėguva“. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje „Tautiška giesmė“ skambės su Palangos kameriniu choru.

Veiklos – nuo pat vidurdienio 

Visgi, šiemet pajūryje nutarta dėmesį skirti ne tik Tautiškai giesmei, bet ir ekologijai, šeimų veikloms: jau nuo 13 valandos prie Grafų Tiškevičių alėjos esančioje pievelėje vyko šventė-piknikas „Pozityviai“. Čia palangiškių ir miesto svečių laukė interaktyvios veiklos, žaidimai, linksmybės su animatoriais, kurie visus pasitiko persikūniję į karaliaus ir karalienės personažus. Pirmą kartą, bendradarbiaujant su Hocopack, susirinkę vaikai galėjo kurti ekologišką kartoninę tvirtovę, Gedimino pilies bokštą.

18 val. Palangos koncertų salėje laukia vienintelis dramos ir šokio spektaklis Lietuvoje „Mindaugas“: šiuolaikiškai atgimusioje vieno garsiausių šalies poetų Justino Marcinkevičiaus dviejų dalių dramoje susipina baletas, vizualios projekcijos, įspūdingas apšvietimas ir specialiai šiam pastatymui kurta muzika bei choreografija.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Mielieji, Vasario 16-oji – valstybės atkūrimo diena – primena mums, kad laisvės kūrimas – tęstinis procesas, sujungiantis praeitį, dabartį, ateitį.


Vasario 16-ąją palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiuose skirtingose miesto erdvėse, kur netrūks muzikos ir originalių meninių akcentų. 


Aplinkosaugininkai atliko neeilinį Baltijos krantų pokyčių monitoringą po stiprių audrų, kurios siautė praėjusią savaitę. Monitoringas vyko Melnragės, Girulių ir Palangos rekreacinėse zonose. Krantai labiausiai apardyti ten, kur paplūdimiai siauriausi – Melnragės ir Girulių paplūdimiuose, praneša Aplinkos ministerija.


Iš lietingosios Airijos į Lietuvą dviem savaitėms pailsėti sugrįžo Eglė ir Tomas, rašo delfi.lt Pora vieną savaitgalį skyrė atostogoms prie jūros, tačiau kodėl po viešnagės pajūryje emigrantams mielesni išlieka Airijos paplūdimiai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Poliklinikoje šeimos gydytoja dirbanti Sigita Didjurgienė sako pastaruoju metu pacientams padedanti ne vien tik kaip gydytoja, o ir psichologė ar socialinė darbuotoja. Žinoma, perkeltine prasme. Mat 35 metus gydytojos profesijai atidavusi moteris pastebėjo, jog pacientams padeda ne vien tik vaistai, o ir rodomas dėmesys, geras žodis. Taip pat medikė neslepia, jog dabartiniai žmonės...


Jūros diena, Baltų vienybės diena, šventojiškių sueiga


Lino raižiniuose – religiniai motyvai

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 07 | Rubrika: Kultūra

Sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos namų salėje po Šv. Sumos būriavosi parapijiečiai, atėję pasigrožėti tradicinės lietuvių liaudies grafikos – medžio raižinių – būdu sukurtų Irenos Kvedarienės darbų.


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius