Vamzdžius nuo „Palangos butų ūkio“ gynė padedant policijai

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-09-18
Peržiūrėta
2184
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prie daugiabučio Medvalakio g. 23 buvo iškviesti policijos pareigūnai.
Prie daugiabučio Medvalakio g. 23 buvo iškviesti policijos pareigūnai.

Gyventojų šauksmai ir kaltinimai vagyste ir savivale. Iškviestų policijos pareigūnų bandymas išsiaiškinti, kas nutiko. Sumišę „Palangos butų ūkio“ darbuotojai, kurių dalis pasipustė kulnis kilus sąmyšiui. Ir apie „kažkokį nesusipratimą“ murmantis įmonės direktorius Danas Paluckas. Tokia scena praėjusio antradienio rytmetį tvyrojo prie Medvalakio g. 23 namo durų. Butų ūkio darbininkams šiluminiame mazge nupjovus karšto vandens vamzdžius, gyventojai iškvietė policiją. „Vamzdžiai – visai dar nauji. Tik namui atsisakius „Palangos butų ūkio“ administravimo paslaugų, D. Paluckas skuba ištuštinti mūsų namo sąskaitą“, – įsitikinęs namo gyventojas Žydrūnas Žadvainis.

 

Pranešimas apie darbus – prieš pat juos

„Keršija, ne kitaip. Juk teismo sprendimas, kad namas pereina į „Palangos komunalinį ūkį“, turi būti „ant dienų“, tai ko jie čia nupjausto mums vamzdžius“, – įsitikinęs ir kitas namo gyventojas Jonas Rimkevičius.                      

Iš privatininkų įmonės darbuotojų jis teigė girdėjęs, kad dabar namo gyventojus, susiruošusius pereiti į komunalinį ūkį, butų ūkis „pamokysiąs“: atliks darbų už 30 tūkstančių litų.

Apie tai, kad namui antradienį nebus tiekiamas karštas vanduo, informavo tik tos pačios dienos rytą, prieš pat butų ūkio darbuotojų atvykimą, pakabintas skelbimas.

 „Nedarai nieko – blogai, pradedi ką nors daryti – irgi blogai. Turėtų visi džiaugtis, kad keičiami vamzdžiai, bet ne – priešingai. Nuteikti gyventojai, matosi“, – sakė D. Paluckas.

Namo gyventojai stebisi, kad butų ūkis pirmiausia apie darbus tinkamai neinformavo namo gyventojų.

„Kodėl pirmiausia nepadarė namo gyventojų susirinkimo? O kaip vagys atvažiavo viduryje baltos dienos ir, nieko nepaaiškinę, nupjovė, o kai gyventojai išėjo, dingo – pabėgo. Reputacijos butų ūkis neturi, bet dabar ji – žlugus“, – piktinosi J. Rimkevičius.

„Išėjęs į lauką paprašiau butų ūkio santechnikų pasakyti, kokius jie atlieka darbus, kam nupjovė dar beveikus naujus karšto vandens vamzdžius. Nieko negalėjo pasakyti – liepė kreiptis į direktorių (D. Palucką – aut.). Jam paskambinau, nekėlė ragelio, tada paskambinau į komunalinį ūkį, į kurį jau esame perėję, bet dar vyksta bylinėjimasis, nes D. Palucko vadovaujama įmonė nenori atiduoti namo administravimo dokumentų savivaldybės įmonei. Aš, kaip ir kiti gyventojai, turime stiprų įtarimą, kad „Palangos butų ūkis“ siekia prieš atsitraukdamas „išplauti“ mūsų pinigus namo sąskaitoje. Pernai buvo apie 23 tūkstančiai litų. Kai prasidėjo teismai su butų ūkiu, jie puolė name atlikinėti vieną darbą po kito“, – sakė Ž. Žadvainis.

„Anksčiau ir prašydami neprisiprašydavome atvykti“, – pastebėjo J. Rimkevičius.

Iškvietus policiją, butų ūkio du vyrai griebė vamzdžius ir išlėkė su mašina. Policijos patrulis Povilas Bočkus užfiksavo įvykį ir sakė, kad tyrimą perims apylinkės inspektorius.

Bet vanduo nebuvo dar pajungtas ir vakar – ketvirtadienio popietę. Pašnekovai teigė, kad „reikalus užkrutinus“ komunalininkų vadui K. Skierui, vanduo bus pajungtas dar ketvirtadienį.

 

Pareiškimas – prokuratūrai

Namo gyventojai Ž. Žadvainis ir Zita Šeirienė taip pat surašė pareiškimą ir Klaipėdos apygardos prokuratūrai. „AB „Palangos butų ūkis“ darbuotojai, mūsų žiniomis, direktoriaus Dano Palucko nurodymu Medvalakio g. 23 namo rūsyje nupjovė ir pavogė mūsų turtą – karšto vandens vamzdžius. Pagal Civilinio kodekso 4.82 str. 1 d., vamzdžiai yra namo gyventojų nuosavybė.  Registro centro duomenimis, daugiabutį namą Medvalakio g. 23 administruoja UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Vadovaujantis Nekilnojamojo turto registro įstatymo 4 str., visi Nekilnojamojo turto registre esantys duomenys nuo jų įrašymo laikomi teisingais ir išsamiais, kol jie nenuginčyti įstatymų nustatyta tvarka. Pagal Palangos m. apylinkės teismo 2014-08-05 sprendimą, mūsų namą administruoja ne UAB „Palangos butų ūkis“, bet UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Prašau UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriaus D. Palucko atžvilgiu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl mums nuosavybės teise priklausančių metalinių vamzdžių vagystės, nes D. Paluckas yra vagystės organizatorius. Mūsų žiniomis D. Paluckas jau yra teistas už metalų vagystę. Pamatę, kad yra vagiami mūsų vamzdžiai, mes iškvietėme netgi policijos pareigūnus. Nupjautus vamzdžius nufotografavome. Įvykdyto nusikaltimo pėdsakai yra užfiksuoti. Vagystės faktą patvirtins daug liudytojų, namo gyventojų. Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, prašau pradėti ikiteisminį tyrimą ir imtis priemonių, kad UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius D. Paluckas būtų nuteistas už mums priklausančių metalinių vamzdžių vagystę“, – dėstoma pareiškime.

 

D. Paluckui įvykis – „nesusipratimas“

D. Paluckas įvykį vadino nesusipratimu. „Įvyko nesusipratimas tarp dviejų gyventojų ir mūsų... Iškvietimai dėl pratrūkusių karšto vandentiekio vamzdynų daugiabučiame gyv. name Medvalakio g. 23 paskutiniu metu buvo registruoti rugsėjo mėn. 12 d., rugsėjo mėn. 9 d., rugpjūčio mėn. 29 d., rugpjūčio mėn. 25 d., liepos mėn. 23 d.“, – išdėstė raštu UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius „Palangos tiltui“.

Anot jo, vamzdynai yra paveikti korozijos, susidėvėję, dažnai pratrūksta. Įtrūkusiose vietose uždedami suveržėjai, tačiau problema lieka neišspręsta. „Būtina keisti visą magistralinį vamzdyną“, – sakė D. Paluckas.

Jis neigė, kad butų ūkis, netenkąs teisės administruoti Medvalakio g. 23 namą, bando ištuštinti namo administracinių lėšų sąskaitą. „Sąvoka „administracinės lėšos“ man nėra suprantama. Kaupiamų lėšų, kurios būtų naudojamos namo bendrasavininkių sutikimu, šis namas nerenka“, – sakė D. Paluckas.

Jūsų komentaras:

Kur Savivaldybės teisininkai? Au u 2014-09-28 09:30 (IP: 86.100.63.40)
Kas per žvėrys esantys privatininkai Palangos butų ūkyje, nesuvaldomi ar nenorima jų nasrus uždaryti? Įspūdis, kad tai kažkam naudinga Palangos valdžioje? Plėšikauti jiems padėjo net Palangos teismas ,priteisdamas žmonėms mokėti už nieką,nesant byloje jokių argumentų,žmonės buvo niekinami ar privalėjo apmokėti iš vis neaiškius "papildomi darbai" - kurie niekaip neįteisinti,kuriems žmonės priešinosi, nesirašė..., bet ir net jų advokatei, kuri iš anksto pareiškė kad visas bylas laimėjau ir dar 30 turiu irgi laimėsiu!!!?bei + teismo išlaidas !?- Taigi pagal "sutartą" scenarijų -taip ir buvo! žmonės buvo užčiaupiami ir traiškomi...

Taip pat skaitykite

Daugiau nei 170 namų prižiūrinčiam „Palangos butų ūkiui“ vadovauti ėmė Jurgita Trinskienė. 10-ies metų patirtį rinkoje turinti specialistė vardina artimiausius įmonės planus: gerinti paslaugų kokybę, plėsti jų spektrą, siūlyti vis patogesnį aptarnavimą bei nuolat kurti naudą gyventojams.


Ar jums įdomu, kur Palangoje yra įsigijęs būstą ir kiek už jį mokesčių moka žymus krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius? Ar vienas bei kitas Seimo narys? Jeigu gyvenate UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamame daugiabutyje, prisijunkite prie savo paskyros butų ūkio motininės įmonės „Vitės valdos“ tinklapyje ir atidžiau joje pasižvalgykite....


Gyventojų šauksmai ir kaltinimai vagyste ir savivale. Iškviestų policijos pareigūnų bandymas išsiaiškinti, kas nutiko. Sumišę „Palangos butų ūkio“ darbuotojai, kurių dalis pasipustė kulnis kilus sąmyšiui. Ir apie „kažkokį nesusipratimą“ murmantis įmonės direktorius Danas Paluckas. Tokia scena praėjusio antradienio rytmetį...


Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Iš savo rankų kurorto daugiabučių administravimo nenorintis paleisti, gyventojų pareikštos valios nepaisantis „Palangos butų ūkis“ pirmadienį ir trečiadienį išgirdo dar keturis jam nepalankius Palangos miesto apylinkės teismo sprendimus. Šįkart pirmosios instancijos teismas atmetė jų pretenzijas dėl daugiabučių Druskininkų g. 1, S. Nėries g. 3, J....


Palangiškiai atsidūrė butų ūkio interesų verpetuose

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 04 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Keli tūkstančiai Palangos gyventojų šiemet susidūrė su netikėtu rūpesčiu – dėl bendrovės „Palangos butų ūkis“ užsispyrimo jie priversti varstyti teismo duris.


Daugiabučiuose gyvenančių palangiškių apsisprendimą jų namų administratoriumi pasirinkti UAB „Palangos komunalinis ūkis“, teismams skundžiančiai ir prašančiai taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti vykdyti sprendimą dėl administratoriaus keitimo, – UAB „Palangos butų ūkis“ pačiai teks pajusti, kas yra laikinosios apsaugos...


Palangos miesto apylinkės teismas, antradienį išnagrinėjęs dar vieną UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo, kuriuo „Palangos komunalinis ūkis“ skiriamas vieno iš kurorto daugiabučių administratoriumi, antrą kartą konstatavo, jog privačios įmonės interesai negali daryti įtakos butų savininkų...


Palangos miesto apylinkės teismas sausio 10 d. atmetė UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį, kuriame ji prašė panaikinti Savivaldybės administracijos priimtus teisės aktus, o taip pat įpareigoti Savivaldybės administraciją, kad ši nustatytų „Palangos butų ūkiui“ teisę administruoti miesto daugiabučius iki 2018-ųjų metų.


Stumiamas iš Palangos UAB „Palangos butų ūkis“, kurio motininės bendrovės UAB „Vitės valdos“ vienas akcininkų yra D. Jacka, jau neišvengiamą pralaimėjimą prieš UAB „Palangos komunalinį ūkį“ dėl kurorto daugiabučių administravimo siekia atitolinti, varžovą iš savivaldybės murkdydama teismuose. Bet net ir teisėjai privatininkui...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius