„Vanduo. Žemė. Detalė – Benas Šarka“

„Palangos tilto“, A. Mončio namų-muziejus inf., 2013-06-10
Peržiūrėta
1158
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A. Mončio namuose-muziejuje menininkė K. Sereikaitė pristatė fotografijų parodą  „Vanduo. Žemė. Detalė – Benas Šarka“.  / L. Mikutos nuotr.
A. Mončio namuose-muziejuje menininkė K. Sereikaitė pristatė fotografijų parodą „Vanduo. Žemė. Detalė – Benas Šarka“. / L. Mikutos nuotr.

Šeštadienį A. Mončio namuose-muziejuje atidaryta menininkės Kristinos Sereikaitės fotografijų paroda intriguojančiu pavadinimu „Vanduo. Žemė. Detalė – Benas Šarka“, sujungianti dvi nuotraukų serijas, sukurtas bendradarbiaujant su menininku Benu Šarka.
Parodoje eksponuojami darbai, pasak menininkės, – bandymas fotografijos pagalba ieškoti pirmapradžio žmogaus santykio su gamta ir jos elementais – vandeniu ir žeme. Nuogas ir trapus žmogaus kūnas, nesipriešinantis gamtos didybei ir susiliejantis su ja – pagrindinis fotografijų ciklo objektas.
Anot menotyrininkės, dr. Eglės Jaškūnienės, „Kristinos Sereikatės profesinė ir kūrybinė biografija yra susijusi su globaliomis vizualinės kultūros studijomis. Jos 2000-2012 m. biografijoje persipina kinematografiniai ir fotografiniai edukaciniai elementai, leidžiantys autorei profesionaliai reikštis abiejose veiklos srityse.
Jos profesinė raida audiovizualinėje srityje buvo nuosekli ir apima pilną šiuolaikinio audiovizualinio meno studijų spektrą – režisūros studijos Klaipėdos universitete, fotografijos studijos Vilniaus Dizaino ir technologijų kolegijoje ir Nacionalinėje fotografijos mokykloje (L’Ecole Nationale Supérieure de la Photographie – ENSP), Arlyje (Prancūzija), operatorinės studijos Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje.
Kristinos kūrybinė veikla vienareikšmiškai atspindi jos studijų lauką – profesionali fotografijos ir operatorinio meno sintezė, leidžianti operuoti abiejų sričių raiškos galimybėmis.
Fotografijos srityje autorė jau turi susiformavusį pakankamai aiškų kūrybinį braižą, kurį galima apibūdinti kaip romantinę šiuolaikinės visuomenės personifikaciją. Jos darbai reflektuoja emocinę individo būseną, kuri analizuojama atsietai nuo civilizacinių, urbanistinių, demografinių ir kitų, su šiuolaikine žmogaus būtimi susijusių laukų. Tai savotiška būsena, kuri asocijuojasi su reminiscencijų, prisiminimų, asociacijų refleksijomis. Šios refleksijos yra pateikiamos per jaunystės, feminizmo, kartų kaitos, personalines istorinės savivokos prizmes. Kosmopolitiniame globalizacijos kontekste Kristinos darbai patraukia emociniu subjektyvizmu, jausmingumu, kuriame dera šiuolaikinės asmeninio, personifikuoto ir europinio, globalizuoto identiteto raiškos“.
K. Sereikaitės paroda „Vanduo. Žemė. Detalė – Benas Šarka“ A. Mončio namuose-muziejuje veiks iki liepos 6 d.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį palangiškius nustebino Rąžės upelio spalva – vanduo netikėtai pasidarė baltos spalvos ir taip įžiebė juokelius apie kurorte tekančias pieno upes. 


Šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, 18 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje atidaroma menininkių Editos Sabockytės-Skudienės ir Alevtinos Ščepanovos paroda „Sukurta planetoje Žemė“.


Nutapyti aplinkos atspindžiai ir žmogaus egzistencija, begalybėje atsiveriantys peizažai, žvilgsnis ir horizonto gilumas, spalvos ir šviesa. Štai taip galima pristatyti Antano Mončio namuose-muziejuje atidarytą tapytojos Kristinos Mažeikaitės (g. 1987) kūrybos parodą „ Saudade “, kurioje žiūrovo laukia ne tik meditatyvūs potyriai, bet ir galimybė atsigręžti į patį save.


Rugsėjo 18 d., penktadienį, 17 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma menininko, tapytojo Lino Liandzbergio kūrybos paroda „Following Myself“ (iš angl. k. „Savo paties pėdsakais“).  


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Gintaro muziejuje atidaryta Žulkų paroda „RETRO per SPEKTYVA“

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus paskutinę lapkričio dieną Palangos gintaro muziejuje atidarė Palangos tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų kūrybos parodą „RETRO per SPEKTYVA“, kuri veiks iki 2019 m. gegužės 12 d.


Antradienio vakare palangiškių aktyvus būrelis susirinko Klaipėdoje esančiuose Simono Dacho namuose, kur buvo pristatyta palangiškės, tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Dar suksim ratelį“, pažymėjusi pernai minėta „Bočių“ 55-erių metų sukaktį. Šiuose namuose buriasi ir Klaipėdos...


Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime be papildomo paruošimo. Visgi, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė, fasuotas vanduo – populiari prekė. Rinkos dėsniai teigia: pasiūlos nebūna be paklausos. Kokios priežastys skatina pirkti...


„Vanduo. Žemė. Detalė – Benas Šarka“

„Palangos tilto“, A. Mončio namų-muziejus inf., 2013 06 10 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį A. Mončio namuose-muziejuje atidaryta menininkės Kristinos Sereikaitės fotografijų paroda intriguojančiu pavadinimu „Vanduo. Žemė. Detalė – Benas Šarka“, sujungianti dvi nuotraukų serijas, sukurtas bendradarbiaujant su menininku Benu Šarka.


Žemė atiduodama... veltui

Aistas MENDEIKA, 2009 11 16 | Rubrika: Miestas

Niekas nenustebtų išgirdęs, kad Palangoje kur nors parduodamas ar perkamas žemės sklypas. Taip pat niekas nenustebtų sužinojęs, kad tokia prekė kurorte kainuoja daug brangiau nei kuriame nors kitame nedideliame mieste. Tačiau ne kiekvienas patikės, ypač šiais laikais, išgirdęs, kad galima šiaip sau padovanoti nemažą žemės lopinėlį naujų statomų gyvenamųjų namų kvartale.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius