Vasaros skaitykloje – tautodailininkų surinktos visos „Palangos spalvos“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-04-02
Peržiūrėta
1065
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasaros skaitykloje – tautodailininkų surinktos visos „Palangos spalvos“

Pirmadienį į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą susirinko kaip niekad gausus būrys svečių. Čia į įstabios tiek autorių, tiek kūrinių gausa parodą „Palangos spalvos“ miesteičius ir miesto gimtadienio kartu švęsti atvykusius svečius sukvietė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Palangos sekcijos nariai.
Dar prieš šios parodos sumanytojams ir organizatoriams pradedant sakyti oficialias kalbas atėję pasidžiaugti „Palangos spalvomis“ žiūrovai sakė žinoję, kad mūsų mieste yra daug gabių tautodailininkų. Bet kad jų tiek daug, o kūryba tokia įvairialypė, tokia visom įmanomom prasmėm spalvinga tikrai nesitikėję.
O spalvomis, formomis, medžiagomis, išmone ir fantazijos polėkiu stulbinančių kūrinių čia buvo tiek, kad svečiai nuoširdžiai apgailestavo, jog paroda veiks tik iki šeštadienio. Nes ne vienas sakė ateisiantys dar mažiausiai vieną kartą, kad spėtų geriau įsižiūrėti į eksponuojamus kūrinius, kuriuos pristatė net 41 tautodailininkas: keturiolika gintaro meistrų, septyni tapytojai, penkios mezgėjos, po keturis medžio drožėjus, juvelyrus ir audėjus, pora keramikų ir viena grafikė. Kiek gi iš viso būta kūrinių paliksime suskaičiuoti geresniems matematikams, juolab kad ne skaičiuoti kūrinius magėjo, o kuo geriau įsižiūrėti, vis nusistebint: kokie angelai tautodailininkams pakužda idėjas, kas jų rankas vedžioja tas idėjas perkeliant į audinį ar mezginį, papuošalą ar skulptūrą, keramikos darbą ar paveikslą.
Nuskambėjus birbynininko Dominyko Čepio atliktai melodijai, į kolegas Palangos tautodailininkus ir parodos svečius prabilo jiems vadovaujantis gintaro meistras Albertas Bukauskas, paminėjęs, jog 52 sekcijai priklausantys palangiškiai kartu su visa Lietuvos tautodailininkų sąjunga minės jo 50-metį. Tad ši paroda – tam tikra įžanga į būsimąją jubiliejinę.
„Palangos tautodailininkų darbai pasklidę ne tik po visą Lietuvą ir visą Europą. Jie buvo nukeliavę ir iki Australijos, Pietų Afrikos, Japonijos, jų yra kitose pasaulio šalyse. Yra mūsų gretose ir turinčių meno kūrėjo statusą, ir įvairiausių parodų bei konkursų laureatų. O šiandien noriu pasidžiaugti, kad galime jums pristatyti kelių kartų kūrėjų darbus. Čia jūs matote šviesios atminties Emilijos Černeckienės senąją tekstilę ir Vytauto Galdiko tapybą. Savo kūrinius tautodailės tradicijas puoselėjančios šeimos – garsioji audėja Teresė Žulkienė ir medžio drožėjai Albertas bei Linas Žulkai. Smagu matyti nenustygstančiojo Virginijaus Vaičiūno ir šypseną savo darbais dovanojančio Giedriaus Venckaus drožinius. Smagu, kad prieš porą metų pabandžiusi senąją grafikos techniką prie mūsų prisijungė Irena Kvedaravičienė. Džiaugiuosi visais ir kviečiu: žiūrėkite, esame tokie, kokie esame“, - kalbėjo A. Bukauskas.
„Dalyvaujame istoriniame įvykyje – pirmąkart per 49 metus Vasaros skaitykla atveria duris ne sezono metu, pirmąkart čia, po vienu stogu, šioj nuostabioj erdvėj susibūrė šitiek Palangos tautodailininkų. Ir, ko gero, pirmąkart mūsų darbų pažiūrėti susirinko toks gausus būrys žmonių“, - pasidžiaugė viena iš parodos organizatorių talentinga mezgėja bendruomenės Palangos santarvė pirmininkė Daina Eimanavičienė, padėkojusi „Palangos dienų“ sumanytojui Vitaliui Litvaičiui už surastą naują ekspozicijų erdvę bei skaityklos vedėjai Vandai Kliučininkienei, maloniai sutikusiai įsileisti parodą.
Kolegas palangiškius sveikino Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė, pasidžiaugusi, kad Palangos sekcija susivienijo ir surengė reto grožio parodą bei tautodailininkai iš Skuodo sekcijos.
Nuoširdžiausiaus sveikinimo žodžius tautodailininkams tarė ir už parodą dėkojo „Palangos dienų“ sumanytojas, Palangos miesto garbės pilietis Vitalius Bernardas Litvaitis, priminęs susirinkusiems, kokioms dviems svarbiomis Palangai datoms skirta visa renginių pynė ir pabrėžęs, jog miesto gimtadienio šventė – ne „komercinė“, o orientuota į grynosios kultūros renginius, ką puikiai iliustruoja ir „Palangos spalvos“.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo-spalio mėnesiais Palangos pradinėje mokykloje vyko prevencinio projekto „Jausmų spalvos“ veiklos, kurias sumanė ir įgyvendino švietimo pagalbos specialistės psichologė Monika Kalinina ir socialinė pedagogė Josana Viržintienė.


Liepos 1 dieną Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje  atidaryta Palangos senosios gimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Mano miestas“, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti.  Joje miesto bendruomenei buvo pristatyta 30 mokinių ir mokytojų fotonuotraukų.


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir Kūrybinių dirbtuvių komanda, minėdami jubiliejinį 55-ąjį Palangos vasaros skaityklos sezoną, parengė literatūrinį orientacinį žaidimą „Dramblionė“. Jis kvies šeimas pažinti Palangoje esančius objektus. Žaidimas startuos nuo Palangos vasaros skaityklos ir tęsis įdomiausiomis Palangos gatvėmis. 


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje visą birželį eksponuojama Palangos kurorto muziejaus parengta paroda.


Vieno kūrinio galerija apiece vasarai iš Vilniaus išsikėlė į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą. Nuo liepos iki rugsėjo joje surengtos trys šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio parodos, žiūrovams prieinamos dvidešimt keturias valandas per parą, septynias dienas per savaitę.


„Jūsų surengta paroda į Palangą atvežė ne tik šypsenas, bet ir saulę“, – dailininkams karikatūristams, surengusiems savo darbų ekspoziciją, sakė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklos vedėja Vanda Kliučininkienė.


Palangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


Pirmadienį į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą susirinko kaip niekad gausus būrys svečių. Čia į įstabios tiek autorių, tiek kūrinių gausa parodą „Palangos spalvos“ miesteičius ir miesto gimtadienio kartu švęsti atvykusius svečius sukvietė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Palangos sekcijos nariai.


Svetingai kas vasarą duris atveriančioje ypatingos auros gaubiamoje M. Mažvydo nacionalinės bibliotekos Vasaros skaitykloje antradienį atidaryta išskirtinė paroda. Jaukias sales papuošė garsios Palangoje Oškinių šeimos menininkių, garsiojo aviakonstruktoriaus Broniaus Oškinio dukrų Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Dovilės Oškinytės bei...


Gamtininkės knyga - „Gyvenimo spalvos“

Mindaugas GEDMINAS, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Paskutinįjį 2009 metų pirmadienį kultūriniams renginiams neabejingoje „Luizos“ kavinėje susirinko kelios dešimtys meninei saviraiškai, fotografijai, dailei, poezijai neabejingų sambūrio VšĮ „Trečiasis amžius“ narių, kuriems aštuntus metus vadovauja Irena Linkauskienė, ne tik iš Palangos, bet ir iš Klaipėdos. Čia iškilmingai pristatyta ypatingai originali, natūrali, dieviškąja poezija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius