Vestuvių metinės: 1-10 santuokos metai

***, 2021-02-28
Peržiūrėta
4137
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vestuvių metinės: 1-10 santuokos metai

Vestuvių metinės – tai nepaprastos sukaktys, kadangi jos žymi santuokinį kelią, bendrą gyvenimą bei visas sutuoktinių įveiktas kliūtis šiame, bendrame augime. Viena gražiausių švenčių poros gyvenime yra vestuvės, tačiau po to kiekvieni metai, gali simbolizuoti tik dar gražesnę, prasmingesnę šventę. Kiekvienos metinės turi savo prasmę, simbolį, tad šiandien viskas apie tai nuo 1-ųjų iki 10-ųjų santuokos metinių.

Pirmosios vestuvių metinės
Pirmosios vestuvių metinės, kitaip vadinamos popierinėmis. Popierius yra labai trapi medžiaga, puikiai tinkanti perduoti ar saugoti informacijai. Jis siejamas ir su romantika – juk knygos, meilės laiškai rašomi būtent ant popieriaus. Drauge šios metinės simbolizuoja santykių trapumą, romantiką. Vestuvių metinių dovanos neatsiejama šventės dalis, todėl pirmųjų metinių proga puikiai tiks dovanoti kuponą, čekį, knygą, o gal bilietą kelionei, kinui, teatrui.

Antrosios vestuvių metinės
Antrosios vestuvių metinės – medvilninės. Medvilnė – kokybiška, tačiau itin paprasta medžiaga, tad ši sukaktis simbolizuoja perėjimą prie įprastų santykių, būdingų kasdienai. Jau nuo seno priimta, kad pora vienas kitam šią dieną dovanoja medvilnės skepetaites, tačiau šiais laikais tinkamiau būtų dovanoti kokį rūbą, chalatą, apatinius.

Trečiosios vestuvių metinės
Tai – odinės vestuvės. Pavadinimas siejamas su tuo, kad per santuokoje praleistą laiką pora jau turėjo išmokti puikiai vienas kitą jausti. Šia proga tinkamiausia dovana – SPA procedūros, kurios tikrąja žodžio prasme susijusi su odos malonumais: šveitimais, masažais, atsipalaidavimu, glostymu. Daugiau informacijos apie SPA dovanų idėjas rasite čia.

Ketvirtosios vestuvių metinės
Ketvirtosios vestuvių metinės – vaisinės vestuvės. Vaisingumas šiuo atveju, žinoma, traktuojamas kaip šeimos pagausėjimas. Ketvirtieji santuokos metai laikomi tais, kuriais idealu susilaukti vaikučio, nes tarpusavio santykiai jau nusistovėję, pakankamai brandūs. Šių metinių dieną, galima dovanoti vaismedžius, jei šeima turi savo sodą, kiemą.

Penktosios vestuvių metinės
Penktosios vestuvių metinės – medinės . Medis – viena tvirtesnių medžiagų, simbolizuojanti gyvenimą, žydėjimą. Tai reiškia, kad praėjus penkeriems metams šeimoje, jau turi krykštauti naujagimis, dar labiau sustiprinantis šeimą, o sutuoktiniai tarsi medžiai susipina savo šaknimis ir tampa nedaloma visuma. Penktųjų metinių proga, verta dovanoti įvairius medinius daiktus: pjaustymo lentelę, baldą, galima alternatyva – medelis.

Šeštosios vestuvių metinės
Tai – ketinės vestuvės arba špižinės vestuvės. Ketus – pakankamai tvirtas, puikiai įkaistantis ir šilumą išlaikantis metalas. Tačiau nuo stipraus smūgio ketus gal įskilti, o tai simbolizuoja, kad sutuoktinių santykiai tvirti, tačiau visgi nėra atsparūs dideliems smūgiams. Dovanoms puikiai tiks indai, puodai, keptuvės, žvakidės ir pan.

Septintosios metinės
Varinės vestuvės. Nors iki tauriųjų metalų variui dar gana toli, tačiau jis laikomas vertingu metalu, o svarbiausia – tvirtu. Nuo seno buvo priimta, kad šių sukaktuvių proga sutuoktiniai pasikeičia varinėmis monetomis. Šiais laikais, žinoma, ši tradicija gerokai primiršta ir tokią simbolinę dovaną neretai pakeičia variniai papuošalai, diržas su varine sagtimi, variniai įrankiai ir t. t.

Aštuntosios vestuvių metinės
Bronzinės vestuvės. Bronza, vestuvių metinių kontekste, simbolizuoja nusistovėjusį sutuoktinių gyvenimą, kupiną tarpusavio supratimo, šilumos. Tinka dovanoti įvairius gaminas iš bronzos.

Devintosios metinės
Tai – molinės vestuvės. Nuo seno molis buvo viena pagrindinių medžiagų indų, įrankių ir kitų rakandų, taip pat koklių, plytų gamyboje. Molis dėl savo savybių dažnai naudojamas kaip rišamoji medžiaga. Taigi šių sukaktuvių prasmė – santykiai šeimoje stiprūs, vyrą ir žmoną jungia tvirtas ryšys. Kaip dovana devynerių santuokos metų proga puikiai tinka moliniai indai, papuošalai, įrankiai, statulėlės ir kt.

Dešimtosios metinės
Dešimtosios vestuvių metinės – alavinės vestuvės arba rožinės vestuvės. Sutuoktiniai jau dešimt metų gyvena drauge, puikiai vienas kitą pažįsta, supranta. Rožė simbolizuoja aistrą, jausmus, kas šiuo atveju atspindi, jog po dešimties bendro gyvenimo metų sutuoktinius vis dar jungia stiprūs jausmai. Todėl dovanoti galima ne tik alavinius gaminius, bet ir rožes, rožinės spalvos daiktus. O galbūt kelionę į rožinį paplūdimį Sardinijoje?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje tik 0,65 proc. įmonių yra sukūrusios po daugiau kaip 250 darbo vietų, tačiau būtent jos sugeneruoja daugiau kaip trečdalį metinės apyvartos, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Praėję metai net tik Vilniaus, bet ir Palangos, Šventosios NT rinkoms nebuvo patys geriausi ir svajojantys apie būstą pajūryje jau trina rankomis – šie metai gali būti lemtingi.


Antradienį, lapkričio 23 d., Palangoje paminėtos lietuvių tautos patriarcho, vieno iš iškiliausių lietuvių visuomenės veikėjo, Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataro, pirmojo laikraščio „Aušra“ redaktoriaus, mokslininko bei gydytojo Jono Basanavičiaus 170-osios gimimo metinės. Ta proga miesto meras Šarūnas Vaitkus ir mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas visų palangiškių...


Miesto meras Šarūnas Vaitkus niekada neslėpė, kad jo šeima – žmona Vilma ir trys vaikai, dukros Gabija, Ieva ir sūnus Domantas – yra jo didžiausias gyvenimo turtas. Dvidešimt pirmųjų santuokos metinių proga Š. Vaitkus ketvirtadienį, spalio 21 dieną, paliko jautrų įrašą savo Facebook puslapy.


Vestuvių metinės – tai nepaprastos sukaktys, kadangi jos žymi santuokinį kelią, bendrą gyvenimą bei visas sutuoktinių įveiktas kliūtis šiame, bendrame augime. Viena gražiausių švenčių poros gyvenime yra vestuvės, tačiau po to kiekvieni metai, gali simbolizuoti tik dar gražesnę, prasmingesnę šventę. Kiekvienos metinės turi savo prasmę, simbolį, tad šiandien viskas apie tai nuo 1-ųjų iki 10-ųjų...


Per koronaviruso pandemiją ir ją lydintį karantiną palangiškiai neskuba žadėti amžinos meilės ir lipdyti lizdų – vestuvių Palangoje, kaip ir visoje šalyje, palyginus periodą nuo praėjusių metų kovo 15 d. iki vasario 12 d. šiemet sumažėjo penktadaliu: nuo 266 vestuvių tokiu pat periodu 2019 metais, 268 – 2020 metais iki 203 šiemet. Kaip „Palangos...


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


Vasaros pradžioje žinia, kad Palangos miestas sėkmingai iš UAB „Litesko“ perėmė į savo rankas jai prieš 15 metų išnuomotą savo turtą – šilumos tinklus, liko vasaros nuotaikomis gyvenančių palangiškių mažai pastebėta, bet už šio virsmo – titaniškos miesto, savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“...


Paminėtos prelato Jurgio Galdiko 130-osios gimimo metinės

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį, Šventojoje buvo paminėtos prelato Jurgio Galdiko (1883-1963) 130-osios gimimo metinės.


Po vestuvių ceremonijos – atgal į mokyklos suolą

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012 09 03 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo pirmoji – tai Mokslo ir žinių diena, kiekvienais metais į mokyklas sukviečianti daugybę mokinių. Bet ar rugsėjo pirmąją į mokyklą galima rinktis tik dėl naujų mokslo metų pradžios? Tikrai ne. Tai įrodė buvę Palangos senosios gimnazijos mokiniai Ieva Šimkutė ir Egidijus Pilelis, kurie po savo vestuvių ceremonijos atskubėjo į buvusią mokyklą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius