Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-04-10
Peržiūrėta
2558
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus

Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus specialistų pateikta statistika kalba pati už save.

 

Sprendimas pasiteisino

„Kai 2011-ųjų metų pabaigoje miesto Taryba priėmė sprendimą steigti Viešosios tvarkos skyrių, buvo abejojančių to reikalingumu, – trečiadienį į spaudos konferenciją sukviestiems žiniasklaidos atstovams priminė Palangos miesto meras Š. Vaitkus. – Tačiau per skyriaus darbo metus ne tik Palanga, jos gyventojai ir kurorto svečiai turėjo progą įvertinti, kai šiame skyriuje dirbančių specialistų darbo dėka į gerąją pusę pasikeitė mūsų miestas. Penktadienį dalyvavau Lietuvos kurortų vadovų pasitarime, kuriame dalyvavo ir policijos, prokuratūros bei teismų atstovai. Kalbant apie artėjantį kurortinį sezoną ir su juo susijusiomis viešosios tvarkos problemomis, pristačiau skaičius, iliustruojančius Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatus. Tiek kolegos kitų kurortų vadovai, tiek viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovai buvo tiesiog nustebę, kiek daug Palangoje nuveikta per pastaruosius porą metų. Tad esu įsitikinęs, kad 2011-ųjų gruodį priimto sprendimo būtinybe dabar niekas nebeabejoja“.

„Mes tikrai nesame „blogiečiai“: pagrindinis skyriaus darbo tikslas yra ne bausti ir skirti baudas – dirbame prevencinį darbą, įspėjame tuos, kurie daro pažeidimus, ir tik paskui imame taikyti administracines priemones“, – pabrėžė skyriaus vedėjas Petras Keinys, priminęs, jog nuo 2012-ųjų vasario realiai pradėjusiame dirbti naujajame Savivaldybės administracijos padalinyje dabar dirba penki darbuotojai. Prieš porą mėnesių į šį skyrių perėjo anksčiau su Savivaldybės gydytoja dirbusi miesto sanitarijos inspektorė.

Pasak P. Keinio, siekiant užtikrinti, kad su viešąja tvarka susiję Savivaldybės tarybos priimti sprendimai būtų įgyvendinami, užtikrinti viešąją tvarką mieste bei įgyvendinti nusikalstamumo prevencijos priemones, glaudžiai bendradarbiaujama su policija, kitomis įstaigomis bei organizacijomis.

 

Žmonės tampa sąmoningesni

Skyriaus vedėjas sakė, jog darbo Viešosios tvarkos skyriaus specialistams netrūksta, ypač kontroliuojant nelegalios išorinės reklamos sklaidą, apleistus pastatus bei žemės sklypus, nelegaliai įrengiamus laikinuosius statinius – kioskus, taip pat – nelegalią prekybą, ypač paplūdimiuose, automobilių stovėjimo miesto gatvėse mokestį, užsiimant triukšmo prevencija.

„Mūsų skyriuje dirba penki žmonės. Vilniaus savivaldybėje panašus skyrius turi 35, Kaune – 27, Klaipėdoje 30 specialistų. Skaičiavome, kad Palangai reikėtų 12 darbuotojų“, – užsiminė P. Keinys.

Vedėjas pateikė skaičius: pernai už administracinius teisės pažeidimus surašyti 1 tūkst. 610 ATP protokolai, o užpernai – net 2 tūkst. 162. Pasak P. Keinio, šie skaičiai rodo, kad gyventojai darosi sąmoningesni: ir patys stengiasi kuo mažiau pažeidimų daryti, ir perspėti nebenumoja ranka, o pradeda tvarkytis nelaukdami, kol bus surašyti protokolai ir paskirtos baudos.

„Natūralu, kad reikalaujant gyventojus susitvarkyti, dalis jų būna nepatenkinti, tad kartais kyla ir konfliktų. Džiaugiuosi, kad dažniausiai vis dėlto žmonės susipranta ir atsižvelgia į pastabas. Tuomet ir patys mums dėkoja – pagal keliamus reikalavimus įrengę prakybos vietas, jie veiklą vykdyti gali visus metus, o ne tik vasarą“, – sakė P. Keinys.

Pasak vedėjo, Viešosios tvarkos skyriaus specialistų darbas neretai nesibaigia tik nutarimų priėmimu. „Kartais nutarimai bylose apskundžiami teismui. Didžiąją dalį bylų laimime“, – pripažino skyriaus vedėjas. Teismuose vykstant administracinių bylų dėl skyriaus priimtų nutarimų bei bylų, kuriose sprendimus priima teismai, nagrinėjimui, 2013 m. daugiau nei 20 kartų atstovauta Savivaldybės interesams.

 

Papildo miesto biudžetą

Viena iš Viešosios tvarkos skyriaus funkcijų – surašyti protokolus ir skirti baudas už nesumokėtą rinkliavą už automobilių stovėjimą gatvėse. „Baudų sezonas“ – nuo gegužės 15-osios iki rugsėjo, kai galioja rinkliava. Kaip minėjo skyriaus specialistai, per vasarą visų protokolų surašyti tiesiog fiziškai neįmanoma, tad jie rašomi ir pažeidėjams siunčiami taip pat rudenį: protokolą surašyti ir skirti baudą galima per pusę metų nuo pažeidimo užfiksavimo.

Minėtosios baudos už nesumokėtą „automobilių“ rinkliavą Palangos biudžetą 2013 m. papildė per 48 tūkst. litų, 2012 m. – beveik 64 tūkst. litų. Principingas pažeidėjų vertinimas padeda palaikyti tvarką miesto gatvėse – palyginti su 2012 m., pernai pažeidėjų kurorte būta 600 mažiau, nors turistų skaičius kurorte išaugo maždaug 20 proc. Kad poilsiautojai tapo sąmoningesni, patvirtina ir faktas, jog Palangos miesto rinkliavų centras už automobilių stovėjimą gatvėse per 2012 metus surinko 537 tūkst. litų, o 2013 metais surinko 652 tūkst. litų.

„Žmonės supranta, kad geriau iškart sumokėti porą litų, o ne gauti baudą ir mokėti 40 litų“, – komentavo skyriaus specialistai.

Itin tiek specialistus, tiek merą Š. Vaitkų džiugina tai, kad Viešajam skyriui pradėjus kontroliuoti iki šiol „laukiniu“ buvusį išorinės reklamos sektorių, sumažėjo ir miesto vizualinė tarša, ir pagaliau pradėta rinkti mokesčius už reklamą. Skaičiai iškalbingi: nuo 2007 m. iki įsteigiant Viešosios tvarkos skyrių, mokestis už reklamą kasmet kurorto biudžetą papildydavo maždaug 50 tūkst. litų. Per paskutiniuosius dvejus metus Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyrius surinko: 2012 metais – 150,3 tūkst., o 2013 metais – 226,9 tūkst. litų. Šiemet tikimasi, jog miesto biudžetas pasipildys apie 200 tūkst. Lt, surinktų iš mokesčio už reklamą.

Perspėti ir bausti nelegaliai įsirengusieji reklamą: užpernai užfiksuotas 71 pažeidimas, 14 pažeidėjų po perspėjimo išmontavo reklamines iškabas, nemažai reklaminės veiklos subjektų išsiėmė leidimus skleisti išorinę reklamą – surinkta per 50 tūkst. litų rinkliavos daugiau. Taip pat surašyti 34 ATP protokolai. Pernai užfiksuoti 89 pažeidimai, 20 savininkų po perspėjimo reklamines iškabas išmontavo, 36 – surašyti ATP protokolai, likę išsiėmė leidimus.

 

Tramdo triukšmadarius

Dar viena Viešojo skyriaus darbo sritis – triukšmo prevencija. 2012 m. už kavinių veiklą atsakingiems asmenims buvo įteikti 32 įspėjimai, kuriuose nurodyta apie gresiančią administracinę atsakomybę už teisės aktų reglamentuojančių triukšmo valdymą, pažeidimus. Pernai įteikti 42 analogiški įspėjimai. Savarankiškai bei bendradarbiaujant su Palangos policijos, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Palangos miesto aplinkos apsaugos agentūros pareigūnais atliko per 150 patikrinimų, kurių metu nustatyti pažeidimai, surašyti 104 administracinių teisės pažeidimų protokolai.

„Norėdami užtikrinti tvarką turistų labiausiai lankomoje J. Basanavičiaus gatvėje, glaudžiai bendradarbiaujame su Viešojo saugumo tarnyba. Daug problemų vasarą keldavo paplūdimyje naktimis veikiančios kavinės. Mūsų skyriaus specialistų nuomone, alkoholiu jose prekiauti būtų galima tik iki 24 val., tuomet nemaža dalis problemų bus išspręsta“, – sakė P. Keinys.

Skyriaus vedėjui pritarė meras Š. Vaitkus, atkreipęs dėmesį į tai, kad kitąmet bus skelbiami nauji konkursai norintiems dirbti paplūdimiuose. Ir jeigu šiuo metu nebuvo galimybių riboti alkoholio pardavimo kavinėse laiką, tai nuo kitų metų į konkurso sąlygas bus įrašytas apribojimas: alkoholiu bus leidžiama prekiauti geriausiu atveju iki vidurnakčio.

 

Baudžia apsileidėlius

Bene patys sudėtingiausi ir, pasiekus rezultatų, labiausiai matomi Viešosios tvarkos skyriaus darbai – kova su apleistų pastatų, statinių, neprižiūrimų žemės sklypų savininkais bei nelegaliai statančiaisiais laikinus statinius ir laikinus prekybos įrenginius. Beje, kaip akcentavo P. Keinys, absoliuti dauguma šių pažeidėjų – ne palangiškiai, o kitų miestų gyventojai.

Siekiant sumažinti apleistų pastatų, statinių, neprižiūrimų žemės sklypų skaičių mieste bei išaiškinti potencialius Palangos miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidėjus 2012 m. atlikta per 100 patikrinimų, už Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus surašyti 92 protokolai, žemės sklypų savininkams išsiųsta 15 įspėjimų, dėl ko apleistų, neprižiūrėtų pastatų savininkai buvo priversti sutvarkyti jiems priklausančius pastatus: Kęstučio g. 17, Ganyklų g. 39, Meilės al. 26A, Ganyklų g. 55, Vytauto g. 33, Kretingos g. 2, Žvejų g. 2, Birutės g. 18 ir kt.

Nugriautas senas ir pastatytas naujas UAB „Palink“ statinys, esantis Sodų g. 71/Taikos g. 76. Sutvarkyta teritorija ir pradėtos naujų pastatų statybos Ganyklų g. 8, 10. Šventosios seniūnijoje 17 žemės sklypų savininkams įteikti oficialūs perspėjimai dėl nenušienautos žolės bei neprižiūrimų žemės sklypų. Nušienauta 15 žemės sklypų.

Pernai atlikta per 140 analogiškų patikrinimų, už Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus surašyti 136 ATP protokolai ir žemės sklypų savininkams išsiųsti 35 įspėjimai, dėl ko apleistų, neprižiūrėtų pastatų savininkai buvo priversti sutvarkyti jiems priklausančius pastatus bei žemės sklypus (pvz., Vytauto g. 78, Vytauto g. 27,  Vytauto g. 99A, Klaipėdos pl. 40, Ronžės g. 3A, Vytauto g. 80, Vanagupės g. 40) – išvežti statybiniai blokai, sutvarkyta teritorija, Jūros g. 22, Užkanavės g. 29, daugelyje teritorijų nugriauti seni statiniai ir sutvarkytos teritorijos, statomi nauji pastatai, J.Basanavičiaus g. 9 ir 23 – prekybiniai kioskai įkurdinti prekybiniuose paviljonuose, Žvejų g. 1 ir 2 – nukelti prekybiniai, nelegalūs kioskai, sutvarkyta teritorija, nugriautas kioskas prie S/B „Pavėsis“. Šventosios seniūnijoje 35 žemės sklypų savininkams įteikti oficialūs įspėjimai dėl nenušienautos žolės bei neprižiūrimų žemės sklypų (nušienauta 25 žemės sklypų).

Kaip pastebėjo skyriaus specialistai, priversti tvarkytis apleistų statinių ar sklypų savininkus gan sunku jau ir todėl, kad baudos už pažeidimus juokingai menkos: pirmąkart „pagautiems“ galima skirti 10 Lt baudą, o ir už pakartotinus pažeidimus baudos ne ką didesnės. Tad netvarkingiems šeimininkams pigiau esą mokėti baudas, nei tvarkytis.

 

Kova su „nelegalais“

Iš Viešosios tvarkos skyriaus specialistų pateiktos statistikos matyti, kad aktyviai kovojama su nelegalių kioskelių ir kitų laikinų prekybos įrenginių savininkais. Vykdant laikinų statinių ir laikinų prekybos įrenginių kontrolę užpernai Palangos miesto teritorijoje buvo nukeldinta 11 nelegalių laikinųjų statinių ir laikinų prekybos įrenginių. Sudarytas nelegaliai pastatytų laikinų prekybos įrengimų bei kioskų sąrašas bei apleistų pastatų, statinių, neprižiūrimų žemės sklypų sąrašas. 

Pernai šis sąrašas atnaujintas, nukeldinti 32 nelegalūs laikinieji statiniai bei prekybos įrenginiai. Buvo sudaryta komisija dėl Palangos miesto apleistų pastatų, statinių, neprižiūrimų žemės sklypų savininkų išaiškinimo ir sprendimų priėmimo siekiant užtikrinti Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių reikalavimų laikymąsi; parengtos tvarkos, aprašai dėl apleistų pastatų, statinių, neprižiūrimų žemės sklypų sąrašų sudarymo. Šie sąrašai pateikti VMI ir Biudžeto skyriaus specialistams jų administruojamiems mokesčiams perskaičiuoti – didinti.

Beje, Viešosios tvarkos skyrius bendradarbiauja su kitomis įstaigomis bei institucijomis gaudant kitus „nelegalus“. Antai pernai kartu su bendrove „Palangos vandenys“ nustatyta 15 fizinių asmenų bei kavinių savininkų, kurie į Rąžę nelegaliai „pylė“ lietaus nuotekas bei tai, kas turėtų patekti į kanalizaciją.

Naujausias šį savaitgalį Viešosios tvarkos skyriaus nustatytas pažeidimas susijęs su nelegalia statyba. Skyriaus specialistams Jūratės gatvės rekonstrukciją vykdančios bendrovės „Akordas 1“ darbininkai pranešė, jog sekmadienį visiškai atsitiktinai išvydo, kad kažkas be jokių leidimų perkasė gatvę – iškastos dvi 15 ir 5 metrų ilgio tranšėjos ir tiesiami lietaus nuotekų bei kanalizacijos tinklai. Pasak „Akordas 1“ atstovų, jie nežino, ar savavaliautojai nebus pažeidę Jūratės gatvėje esančių tinklų. Operatyviai atlikus patikrinimą paaiškėjo, jog nelegalia veikla užsiėmė Palangoje registruota bendrovė „Vacerna“, kurios savininkams gresia rimti nemalonumai dėl tokios savivalės.

 

Jūsų komentaras:

tik 2014-04-11 20:49 (. / IP: 86.100.63.40)
išpūstas burbulas....

Taip pat skaitykite

Nuo gegužės 1 dienos keičiasi dalies lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvių darbo laikas – pirmieji vėlesnėmis valandomis apsipirkti galės Kauno, Palangos ir Šalčininkų gyventojai. 


Norėčiau pasidalinti informacija, galbūt naudinga dviračių savininkams Palangoje, o gal ir visoje Lietuvoje.


Artėjant Pasaulinei žemės dienai (kovo 20 d.) Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai surengė inkilų kėlimo akciją.


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Kol palangiškiai dėl koronaviruso baidosi arčiau prieiti prie kito žmogaus, Palangos benamiai, kurių kurorte sezone susirenka iki 75 – tiksinčios vaikščiojančios bombos. „Ne vienas jų serga tuberkulioze, vienas, išleistas iš kalėjimo, mūsų skyriaus darbuotojams taip ir prisistato: „ Aš esu Aidas – sergu AIDS. O kur visos kitos jų...



Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo galimybę pabendrauti su Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, pasikalbėti apie Palangos mokyklas ir jose kylančias problemas bei apie švietimo sistemos pokyčius.


Palanga – kitų miestų ir miestelių žemėlapiuose

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 28 | Rubrika: Kultūra

J.Basanavičiaus, Dariaus ir Girėno, Taikos, Vilniaus, Laisvės, Pergalės, Vytauto gatvės... Kiek jų? Ar bent viename mieste nėra šiais pavadinimais pavadintų gatvių? Pasidomėjus, kur veda Palangos vardas, paaiškėjo, kad ne tik į aplinkines vietoves, bet ir kone per visą Lietuvą. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius