Viešosios tvarkos taisyklių – daug, pažeidėjų paplūdimyje – ne mažiau

Žygimantas MITKUS, 2015-07-13
Peržiūrėta
2677
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viešosios tvarkos taisyklių – daug, pažeidėjų paplūdimyje – ne mažiau

Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio vandenyje taisyklėse nurodoma, kad paplūdimiuose ir maudyklose draudžiama, be kitų dalykų, ir rūkyti Mėlynosios vėliavos paplūdimyje palei Birutės parką, vedžioti šunis ir kitus gyvūnus bei maudyti juos ir net dviračiu važinėti ant tilto.

Pažeidimų – gausu
Pasivaikščiojęs paplūdimiu nuo centrinės Palangos gelbėjimo stoties iki Palangos tilto užtikau būrį šias ir kitas taisykles pažeidžiančių miesto gyventojų bei svečių. Tarsi policininkas. Įsitikinau, kad dažniausias pažeidimas paplūdimyje – svaigiųjų gėrimų vartojimas. Kone ant kas trečio poilsiautojo rankšluosčio mėtosi tuščios alaus skardinės, sidro buteliukai. Toptelėjo, kad daugelis jų buvo tikriausiai įsiūlyti paplūdimio barų arba čeburekų pardavėjų, beje, pastarieji, man pėdinant, vis šūkavo „šaltas alus“.
Poilsiautojai, įsitikinau savo akimis, taip pat nesibaimina alumi atsigaivinti ir jūroje. Pasideginti atėjusių su gyvūnais paplūdimyje neaptikau, bet girdėjau, kad šuniukai paplūdimyje liepą – ne retenybė.
Pasiekus tiltą pažeidėjų ilgai laukti taip pat neteko – pravažiavo net keletas dviratininkų. Kopomis besidriekiančiu takeliu užtikau ir besivažinėjančių transporto priemonėmis „Segway“.
Tiek daug pažeidėjų ir visi ramūs kaip belgai? Kas Palangoje atsakingas už viešosios tvarkos priežiūrą Palangos paplūdimiuose?

Taisyklės – griežtos, bet dažnai ignoruojamos
Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė pasakojo, jog taisyklėse nurodytų reikalavimų laikymąsi prižiūri įgalioti pareigūnai: „Taisyklių vykdymą kontroliuoja Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioti asmenys ir Palangos miesto policijos komisariatas. Palangos paplūdimyje tvarką prižiūri policijos pareigūnai, gelbėtojai, Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai. Taip pat „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai“.
Anot jos, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai nuolat organizuoja patikrinimus bei stebi, kaip laikomasi minėtų taisyklių paplūdimyje. „Užtikrinti taisyklių laikymąsi labai padeda ir pajūrio gelbėtojai, kurie ne tik akylai stebi teritoriją ir vieni iš pirmųjų pastebi pažeidimus, bet ir dirba prevencinį darbą, ypač didelį dėmesį skirdami alkoholio vartojimui paplūdimiuose, nelegaliai išnešiojamajai prekybai bei gyvūnų vedžiojimui draudžiamose vietose“, – sakė specialistė.
D. Mikienė teigia, jog Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, rengdami reidus paplūdimyje, dažniausiai susiduria su prekybos ir paslaugų teikimo taisyklių pažeidimais, šiukšlinimu, gyvūnų (žirgų, šunų) vedžiojimu bei maudymu draudžiamosiose vietose. Taip pat tenka drausminti pramogautojus, važinėjančius dviračiais ar keturračiais jūros tiltu, vis priminti taisyklių reikalavimus reikia ir ant jūros tilto žvejojantiems žvejams. „Dirbdami pirmiausia siekiame ne bausti, o apeliuoti į poilsiautojų ar verslininkų sąmoningumą – įspėjame, kad minėtų taisyklių būtų laikomasi, – sakė pašnekovė. – Ankstesniais metais susidurdavome su problema, kai poilsiautojai stovyklavietes įsirengdavo tiesiog kopose, nors čia, kaip žinia, palapinių statyti nevalia. Šiais metais tokio atvejo neužfiksuota“.
Šiais metais didelis dėmesys skirtas prevenciniam darbui, ypač dėl rūkymo paplūdimiuose: „Palangoje rūkyti draudžiama tik Mėlynosios vėliavos paplūdimyje, esančiame ties Birutės parku, tačiau bendraujame ir su kitose paplūdimio vietose besiilsinčiais poilsiautojais – įspėjame juos, kad rūkymas kenkia aplinkiniams, ypač vaikams, prašome žmones būti sąmoningus ir nerūkyti šalia kitų poilsiautojų“.
Anot pašnekovės, šiemet pavyko išspręsti ne vienerius metus buvusią aktualią triukšmo, sklindančio iš paplūdimyje įsikūrusių kavinių, problemą: „Miesto gyventojai ir svečiai skųsdavosi, kad dėl iš kavinių sklindančio triukšmo jie negali ilsėtis. Šiemet ši problema nėra tokia aktuali, kadangi paplūdimyje prekiauti alkoholiu galima tik iki 24 valandos. Akivaizdu, kad prekybos alkoholiu laiko ribojimas pasiteisino – šiemet dėl triukšmo, sklindančio iš paplūdimio kavinių, neturime nė vieno skundo“.
Su Palangos paplūdimio taisyklėmis galima susipažinti Palangos miesto savivaldybės tinklapyje, skiltyje „Viešoji tvarka“. Taip pat apie paplūdimiuose netoleruotiną elgesį nuolat informuoja pajūrio gelbėtojai, pagrindinė informacija skelbiama ir informaciniuose stenduose, įrengtuose ties įėjimais į paplūdimius.
Pažeidusiems Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo ir eksploatavimo bei saugaus elgesio vandenyje taisykles, pagal ATPK 185 straipsnį gresia įspėjimas arba bauda iki 57 eurų.

Pajūrį prižiūri ir gelbėtojai
„Viešoje vietoje nevartoti alkoholinių gėrimų, po paplūdimį nevedžioti šunų, neblaiviam nesimaudyti jūroje, iškeltai raudonai vėliavai – maudytis griežtai draudžiama, neužplaukti jūroje už pažymėtų plūdurų. Rūkyti paplūdimyje galima, išskyrus mėlynomis vėliavomis pažymėtuose paplūdimiuose – tai pagrindinės Palangos paplūdimio taisyklės, kurių laikytis – privaloma“, – pasakojo Palangos centrinės gelbėtojų stoties vadovas Jonas Pirožnikas. Paklaustas, ar šių taisyklių paisoma, vadovas atsako, jog yra žmonių, kurie taisykles gerbia, tačiau yra ir tokių, kurie taisykles – užmiršta: „Kuriems jūra iki kelių, tie ir nesilaiko.“
„Mes tvarką prižiūrime, tačiau, kitaip nei Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ar policijos pareigūnai, patys poilsiaujančiųjų nebaudžiame ir nerašome protokolų, tad kviečiame pareigūnus, kurie gali nubausti ir išrašyti administracinį teisės pažeidimo protokolą“, – pasakojo gelbėtojų vadovas.
Anot jo, poilsiautojai bei miesto svečiai su paplūdimio taisyklėmis gali susipažinti įeinant į paplūdimį prie informacinių stendų. Šiais metais už Palangos paplūdimio taisyklių nesilaikymą buvo nubausti šeši asmenys.

Taisyklės, kurių būtina laikytis
Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio vandenyje taisyklėse nurodoma, kad paplūdimiuose ir maudyklose draudžiama: vedžioti šunis ir kitus gyvūnus bei maudyti juos; vyrams lankytis moterų paplūdimiuose, o moterims lankytis vyrų paplūdimiuose; nuogiems asmenims lankytis bendruose paplūdimiuose; nakvoti kopose ar priekopėse; be Palangos miesto savivaldybės administracijos leidimo prekiauti maisto ir ne maisto produktais; statyti statinius, nesuderinus su atitinkama institucija pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus; rengti stovyklavietes; kurti laužus, deginti žolę, šiukšles ir kitas atliekas; teršti aplinką buitinėmis ir kitomis atliekomis; gadinti ir laužyti informacinius ženklus, iškabas, statinius, įrengimus, plaukiojimo priemones; skinti į LR Raudonąją knygą įrašytus augalus; statyti transporto priemones (automobilius, plaukiojimo priemones, dviračius ir pan.) ne tam skirtose vietose; skalbti skalbinius, plauti transporto priemones; savavališkai įrengti pramogų įrenginius, sporto aikšteles; žaisti sportinius žaidimus ne sporto zonose ar sukeliant pavojų kitiems poilsiautojams; važinėti automobiliais, motociklais, keturračiais motociklais, vėjaračiais, dviračiais ir kitomis transporto priemonėmis tam neskirtose funkcinėse paplūdimių zonose; plaukioti mažaisiais, sportiniais, pramoginiais laivais, vandens motociklais, banglentėmis, burlentėmis, jėgos aitvarais, vandens dviračiais ir kitomis transporto priemonėmis tam neskirtose funkcinėse paplūdimių maudyklų zonose; kilti ir leistis oro transporto priemonėmis (skraidyklėmis, parasparniais ir kt.) tam neskirtose funkcinėse paplūdimių zonose; plaukioti ant automobilio kamerų, rąstų, lentų ir kitų plaukioti nepritaikytų daiktų; plaukti už plūdurų ar kitų ženklų, žyminčių maudyklos ribas; maudytis arba plaukioti plaukiojimo priemonėmis apsvaigus nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų; nardyti nuo valčių ar kitų objektų, esančių vandenyje; maudytis vaikams iki 12 metų be suaugusio asmens priežiūros; plaukti vandens motociklais ir kitomis motorizuotomis vandens transporto priemonėmis arčiau kaip 500 m nuo paplūdimio; plaukti vandens dviračiais arčiau kaip 100 m nuo paplūdimio; plaukiant valtyje sėdėti ant rago ar borto; maudytis, nardyti bei šokinėti iš valties jai plaukiant; vežti (plukdyti) neblaivius asmenis; vežti (plukdyti) vaikus iki 7 metų be suaugusiųjų priežiūros; maudytis, kai to neleidžia atitinkama informacija (perspėjančios vėliavos kabinamos prie gelbėjimo postų ir jūros tilto).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dėl prastų orų kurortuose mažėja poilsiautojų.


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...



Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Ankstyvą vieną praėjusios savaitės rytmetį Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su kurorto gelbėtojų vadu Jonu Pirožniku organizavo reidą paplūdimyje, jo metu buvo įspėjami taisyklių pažeidėjai, vis dar nežinantys ar apsimetantys, kad nežino, jog į paplūdimius su šunimis – draudžiama.


Apleisti ar nenaudojami pastatai Palangoje tušti nebūna: Virbališkės take 5a buvusiame Swedbanko pastate jau keletą savaičių šeimininkauja benamiai.


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Ketvirtadienio rytą nuo septintos iki vienuoliktos valandos Palangos pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai galėjo išvysti keliose miesto vietose stovinčius policijos patrulių ekipažus. Pareigūnai stebėjo, kaip pėstieji bei dviratininkai laikosi kelių eismo taisyklių (KET), be to, stabdė kai kurias transporto priemones bei alkotesteriu tikrino, ar vairuotojai už vairo sėdo blaivūs, bei...


Viešosios tvarkos skyrius: daug gražių kalbų, mažai skaičių  34

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2013 02 11 | Rubrika: Miestas

Kiek surašyta savivaldybės taisyklių ir administracinių teisės pažeidimų protokolų? Kiek surinkta baudų? Ar tikrai skyriaus veikla pasiteisina? Metus laiko Palangos miesto savivaldybės administracijoje veikiančio Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tvirtina, jog jų darbo rezultatai jau matosi, bet paklausti apie konkrečius skaičius, neskubėjo jų pateikti. Savivaldybės...


Kaip vaikams, mėgstantiems mieliau spoksoti į kompiuterio ekraną negu skaityti knygas, į rankas įbrukti vaikišką knygelę? Nūdien tai padaryti nelengva. Trečiadienio popietę paplūdimyje įsitaisę negausūs poilsiautojai su vaikais susilaukė netikėtų dovanų – knygų iš paties kurorto mero Šarūno Vaitkaus rankų. Taip pat palinkėjimų mažiau kiurksoti prie kompiuterio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius