Palangos sezono atidarymo šventę jaukia žvarbus vėjas

"Palangos tilto" informacija, 2019-05-31
Peržiūrėta
1388
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., Palanga švenčia– minima Kurorto šventė „Myliu Palangą“. Jos metu renginių bei pramogų nestigo ir nestinga šį sekmadienį nei mažiems, nei jauniems, nei pagyvenusiems – buvo daug muzikos, sportinių ir kultūrinių veiklų, šurmuliuos kermošius, į dangų kilo rekordiškai daug pašto karvelių, laukė ir daugiau atrakcijų. Penktadienio vidurdienį visus pakvietė kermošius „Palangos Juzė“, kuriame savo gaminius siūlė apie pustrečio šimto prekiautojų. „Kurorto šventės metu didelis dėmesys buvo skiriamas žmonėms, kurie renkasi kiek sveikesnį gyvenimo būdą, ieško sveikesnio gyvenimo receptų. Buvo šią dieną ir daugiau veiklų: skambėjo koncertai, kvietė meno parodos, paplūdimyje vyko aktyvios sporto pramogos, o išalkusieji yra laukiami Jūratės gatvėje, kur įsikūrė gatvės maisto festivalio „Street food fest“ dalyviai. Pavakare Jūratės ir Kastyčio skveras virto stipriosios lyties atstovų traukos centru – čia nuo 19 val. vyko radijo stoties „M-1“ organizuojamas Nacionalinės vyrų dienos renginys, kurio metu Jūratės ir Kastyčio skverą papuošė ledinių moterų skulptūros, o šventės dalyviai bandė rankomis ištirpdyti šių ledinių damų širdis.
Šeštadienį kurorto svečiai ilgai miegoti negalėjo – jau 8 val., žadindamas miestą, kurorto gatvėmis pražygiavo Palangos orkestras. Aktyviausi Kurorto šventės dalyviai 9 val. rinkosi paplūdimyje prie jūros tilto, kur visų laukė mankšta bei jogos užsiėmimai. O 14.30 val. palangiškiai atidavė pagarbą žymiajam šviesios atminties maestro Stasiui Povilaičiui – vyko S. Povilaičio autografo ant Koncertų salės fasado atidengimo ceremonija. Po šio renginio visi Kurorto šventės svečiai  buvo kviečiami prie jūros tilto – 15.30 val. čia į dangų buvo paleistas rekordinis skaičius – 2019 – pašto karvelių. 23.30 val. dangų ties jūros tiltu nušvietė įspūdingas fejerverkas.
Sekmadienį Kurorto šventės svečius organizatoriai pakvietė pajudėti – nuo ryto paplūdimyje bei Jūratės ir Kastyčio skvere vyko įvairios mankštos bei treniruotės. Mieste šią dieną taip pat šurmuliavo kermošius, vidurdienį vėl pakvietė gatvės maisto festivalis. Mažuosius neabejotinai sudomino 13 val. Jūratės ir Kastyčio skvere vykęs pasieniečių profesijos pristatymas bei kinologų pasirodymas, o 14 val. visus šventės svečius į šį skverą sukvietė Evelinos ir Gyčio Šimelionių koncertas. Sekmadienį ne vieną trikdė gan žvarbokas oras, tačiau nuotaiką skaidrino šventinė Palangos atmosfera.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje balandžio 19 dieną surengtos Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos „Draugystės dienos“ rezultatai gerokai viršijo lūkesčius vykusios rezultatai gerokai viršijo lūkesčius: surinkta 16 504 eurai. „Tik dar kartą įsitikinome, jog kartu galime išties labai daug!“ savo Facebook paskyroje pirmadienį, balandžio 25 dieną, parašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Savaitgalį visi keliai ves į Palangą – po metų pertraukos sugrįžta viena laukiamiausių švenčių „Palangos stinta“. Vasario 11–13 dienomis kurorte bus galima ne tik pasimėgauti agurkais kvepiančiomis stintomis, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.


Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


COVID-19 užsikrėtusiųjų keliai siekė ir Palangą

"Palangos tilto" informacija, 2020 08 26 | Rubrika: Miestas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras paskelbė, kad naujų "kovidu" diagnozuotų ligonių keliai suko ir pro Palangą. Rugpjūčio 13-ąją koronavirusu sergantis ligonis vyko traukiniu Vilnius – Kretinga (12:00 išvykimas iš Vilniaus), jo vieta buvo 101 vieta, jis sėdėjo trečiame vagone. Tądien vakare jis Palangoje lankėsi „Rimi“, Malūno g. 10 parduotuvėje.


Kurorte yra paskelbti net 8 konkursai į švietimo įstaigų vadovų postus. Tai, ko gero, absoliutus (anti) rekordas šalyje, imant santykį savivaldybėje esančių švietimo įstaigų ir kiek vadovų joms vienu metu yra ieškoma.


Penktadienį Palangoje pakvipo stintomis – prasidėjo tris dienas (vasario 7-9 d.) truksianti ilgai laukta žvejiška žiemos šventė – „Palangos stinta“.Palangoje, pradedančioje aktyvųjį kurortinį sezoną, renginys veja renginį – jau rytoj pasimėgauti gintariniu lietumi pakvies Gintarinis savaitgalis, o pajudėti ragins asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas to paties pavadinimo festivalis. O štai kitą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., į Palangą pakvies Kurorto šventė „Myliu...


„Gal kam nors mano istorija padės? Juk ne aš viena esu turėjusi problemų su savo vaiku“, - teigė palangiškė mama, nuoširdžiai ir atvirai papasakojusi istoriją apie savo dukros paaugliškas bėdas, ieškojimus ir motinišką nerimą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius