VRM: bandymai basomis neteisėtai patekti į Lietuvą nebus pagrindas įleidimui

Palangos tiltas, 2022-11-23
Peržiūrėta
1447
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

VRM: bandymai basomis neteisėtai patekti į Lietuvą nebus pagrindas įleidimui

Pastaruoju metu Lietuvos-Baltarusijos pasienyje stebimi užsieniečių bandymai valstybės sieną kirsti basomis kojomis ir taip neteisėtai patekti į Lietuvos Respubliką. Vidaus reikalų ministerija laikosi pozicijos, kad toks būdas kirsti valstybės sieną nesuteikia užsieniečiui pagrindo būti priimtam į Lietuvos teritoriją ir gauti prieglobstį.

„Baltarusijos režimo sukelta neteisėta migracija nesibaigia – ieškoma naujų būdų sukelti humanitarinę krizę Lietuvos pasienyje ir taip pakenkti šalies ir pareigūnų reputacijai. Tai kelia rimtą susirūpinimą. Pasieniečiai imasi veiksmų, kad būtų išvengta skaudžių humanitarinių padarinių. Lietuva ir toliau visais teisėtais būdais sieks užtikrinti valstybės ir piliečių saugumą“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Esant būtinybei, pasienio pareigūnai visuomet skubiai organizuoja būtinąją medicininę pagalbą neteisėtai sieną kertantiems užsieniečiams. Jiems taip pat suteikiamas humanitarinis paketas, kurio sudėtyje –būtinos priemonės, sauso maisto davinys, vanduo. Pagal poreikį užsieniečiai aprūpinami ir žiemine avalyne bei apranga. Pasieniečiai aktyviai bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios padeda organizuoti tokią pagalbą. 

Iš viso lapkričio mėnesį į gydymo įstaigas pasieniečiai pristatė 9 užsieniečius, iš kurių 4 pasiprašė prieglobsčio.

VSAT duomenimis, iki šiol pasienyje stebima Baltarusijos pasienio pareigūnų didelė koncentracija. Jie ne tik toliau stumia migrantus į Lietuvos teritoriją, bet ir aktyviai gadina fizinį barjerą, ypač ten, kur dar neįrengtos sienos stebėjimo sistemos. Fizinį barjerą neteisėti migrantai bando gadinti ir savarankiškai. Iš viso fizinis barjeras buvo gadinimas 433 kartus.

Primename, kad Lietuva 550 km pasienio su Baltarusija ruože per metus įrengė fizinį barjerą. Iki šių metų pabaigos taip pat bus baigtos įrenginėti modernios sienos stebėjimo sistemos.

Šiais metais į Lietuvą neįleisti 10 549 neteisėti migrantai. Nuo migrantų apgręžimo politikos taikymo pradžios Lietuvos pasieniečiai į šalį iš Baltarusijos neįleido jau daugiau 18 tūkst. užsieniečių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų 2024–02-23 sprendimu Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) ieškinys buvo patenkintas visiškai. Pastaruoju metu Lietuvos-Baltarusijos pasienyje stebimi užsieniečių bandymai valstybės sieną kirsti basomis kojomis ir taip neteisėtai patekti į Lietuvos Respubliką.


Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Klaipėdos darbo ginčų komisija, išnagrinėjusi darbo bylą pagal Marselio Balasanovo, futbolo akademijos „Gintaras“ steigėjo ir direktoriaus prašymą, dėl jo atleidimo iš darbo Palangos sporto centre pripažinimo neteisėtu, didžiąja dalimi tenkino palangiškio prašymą– nustatė, kad jis buvo atleistas neteisėtai. Jeigu VDI sprendimo nepakeis teismai, Palangos...


Po Vyriausybėje pirmadienį, liepos 27 d., vykusio COVID-19 valdymo komiteto posėdžio ministrą Aurelijų Verygą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigė, kad keisis tvarka dėl patekimo pas gydytojus. Žmonės galės patekti į įstaigą greičiau, paprasčiau, tik antrinė ir vėlesnė konsultacija galės vykti nuotoliniu būdu. Sprendimą ministrų kabinetas priims trečiadienį.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo 2020-05-17 iki 2020-05-21 bus vykdomi šilumos tinklų hidrauliniai bandymai ir remonto darbai Šventojoje.


Gegužės 12 d. ir 15 d. laikinai nebus karšto vandens

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Miestas

UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo gegužės 12 d. 24 val. iki gegužės 15 d. 6 val. bus vykdomi magistralinių šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, jų metu bus nutrauktas šilumos energijos tiekimas, t. y., nebus tiekiamas karštas vanduo pastatams.  


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai gauna nemažai gyventojų klausimų dėl galimybės tiesiogiai konsultuotis pas gydytojus specialistus. VLK pranešime spaudai primena, kad daugeliu atvejų reikia kreiptis į šeimos gydytoją, tačiau kai kada apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi galimybę pas gydytoją specialistą patekti ir be...


Baigiamoji respublikinio konkurso „Fizikos bandymai aplink mus“ konferencija įvyko šių metų gegužės 15 dieną Kaune, KTU III rūmuose. Visus dalyvius ir jų mokytojus sveikino KTU rektorius P. Baršauskas ir profesorius dr. V. Ostaševičius.


Nuo šios savaitės patekti į „Palangos gintarą“, vienintelę šalyje vaikų sanatoriją, tapo kaip niekada paprasta: tereikia, gavus gydytojo reabilitologo siuntimą, užsiregistruoti internetinėje svetainėje www.sergu.lt arba per jos nuorodą „Palangos gintaro“ svetainėje www.palangosgintaras.lt. Žinotina, kad į sanatoriją nuo birželio 1 dienos iki rugsėjo 31...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius