VTEK: pažeidimų estafetę tęsia M.Vačerskienė

AistasMENDEIKA, 2009-11-27
Peržiūrėta
1047
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lapkričio 25-ąją Valstybinėje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK) vėl skambėjo Palangos vardas. Šį kartą kurortą šalyje „garsino“ Tarybos narė Marytė Vačerskienė. VTEK verdiktas – politikė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

 

Jau tampa tradicija, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos atstovai negali apsieiti be etikos sargų dėmesio. Tarybos narė, dabar dar ir sėdinti vicemero kėdėje, M.Vačerskienė, VTEK nuomone, su įstatymu prasilenkė Taryboje svarstant savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos 2008 metų ataskaitą. Joje buvo įvertinta ir Palangos mokyklos-darželio „Pasaka“ veikla. Tada M.Vačerskienė dirbo šios įstaigos direktorės pavaduotoja.

VTEK nuomone, Tarybos narė M.Vačerskienė nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto.

Tarybos narė M.Vačerskienė „Palangos tiltui“ teigė, jog „tokių įstaigų“ sprendimų niekaip nevertinanti ir savo nuomonės, kad su įstatymu neprasilenkė, nekeisianti. Pasak politikės, minėtoje kontrolierių ataskaitoje buvo kalbama ne tik apie mokyklą-darželį „Pasaka“, bet ir apie kitas įstaigas. Be to, tada ji dirbusi direktorės pavaduotoja ugdymui, todėl esą niekaip nebuvo susijusi su finansiniais įstaigos reikalais.

Kontrolės ir audito tarnybos 2008 metų ataskaitoje, kuri buvo svarstoma minėtame Tarybos posėdyje, mokykla-darželis „Pasaka“ buvo minimas ne paskutinėje vietoje. Šioje įstaigoje kontrolieriai taip pat aptiko pažeidimų. Nepaisant net Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės rekomendacijų, Tarybos valdančioji dauguma nusprendė ataskaitai nepritarti ir ją dar kartą, jau „pataisytą“, svarstyti kitame posėdyje.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas numato ne tik būtinybę tarybų nariams nedalyvauti „rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą“, ne tik būtinybę nusišalinti nuo tokių procedūrų. Pagal šio įstatymo nuostatas negali net kilti įtarimų dėl interesų konflikto.

„Stebiuosi kolegų neišprusimu,“ – „Palangos tiltui“ sakė M.Vačerskienė, kalbėdama apie Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijai prašymą išsiuntusius opozicijos Taryboje atstovus. Anot politikės, ir VTEK nariai nepakankamai išprusę, nes nesupranta, jog ji nepažeidusi jokio įstatymo.

Atrodo, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos kai kurie valdančiosios daugumos atstovai yra patys protingiausi, labiau išprusę ir už VTEK narius. Be to, labai solidarūs – tuos pačius įstatymus pažeidinėja vienas po kito ir ne po vieną kartą. Lyg darželyje – pradėjus verkti vienam vaikučiui, netrukus prisijungia visas varvanosių choras...

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės elgesio. VTEK aiškinosi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimo atstovauti. Šis teisės aktas draudžia valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Elena Kuznecova pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Palangos savivaldybės Tarybos nario Tomo Juliaus Žulkaus troškimas patvirtinti bendrapartiečio, liberalsąjūdiečio Susisiekimo viceministro Arūno Štaro žmonai Nijolei priklausančio sklypų kvartalų detalųjį planą buvo toks stiprus, kad, nuo balsavimo nusišalinus net partijos bendražygiams E. Židanavičiui ir A. Dočkui, įžvelgusiems viešųjų ir privačių konfliktų...


Įstatymo pažeidėjų gretos gausėja

Aistas MENDEIKA, 2010 02 05 | Rubrika: Miestas

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) akiratin sausio mėnesį pateko ir Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Salomėja Slaboševičienė. Komisija nusprendė, jog palangiškė politikė, dalyvaudama klausimų, susijusių su Palangos „Baltijos“ pagrindine mokykla, kurioje ji eina direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas, sprendimo procedūrose, nevykdė Viešųjų ir privačių interesų...


Lapkričio 25-ąją Valstybinėje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK) vėl skambėjo Palangos vardas. Šį kartą kurortą šalyje „garsino“ Tarybos narė Marytė Vačerskienė. VTEK verdiktas – politikė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.


Tarybos narė prašovė pro šalį

Aistas MENDEIKA, 2009 10 31 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Sondra Kulikauskienė ryžosi apskųsti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) šių metų gegužės 11 dienos sprendimą, kuriame teigiama, jog ji nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos vengti interesų konflikto, ir... prašovė pro šalį. Spalio 19-ąją Vilniaus apygardos administracinis teismas...


Miesto poliklinika – interesų verpete

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 20 | Rubrika: Miestas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl kurorto Savivaldybės tarybos narių Sondros Kulikauskienės ir Remigijaus Alvydo Kirstuko veiksmų atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms. Tyrimas pradėtas gavus Tėvynės sąjungos frakcijos miesto Taryboje narių prašymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius