Šiemet keliams skirta 543 mln. eurų, 3,3 mln. eurų – birštono, Druskininkų, Palangos miesto ir Neringos keliams

Palangos tiltas, 2022-02-23
Peržiūrėta
1918
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiemet keliams skirta 543 mln. eurų, 3,3 mln. eurų – birštono, Druskininkų, Palangos miesto ir Neringos keliams

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad šiemet keliams būtų skirta 543,2 mln. eurų. Be to, 2023 ir 2024 metais preliminariai numatyta skirti po 522 mln. eurų.

179,3 mln. eurų, arba 33 proc. visų lėšų skiriama vietinės reikšmės kelių tinklui plėsti, iš jų 159,9 mln. eurų – savivaldybių valdomiems keliams. 16,1 mln. eurų – valstybei svarbiems objektams, 3,3 mln. eurų – Birštono, Druskininkų, Palangos miesto ir Neringos keliams.

„Priėmus visus susijusius nutarimus, turime padaryti procedūrinį žingsnį ir paskirstyti lėšas. Skirtumas su praėjusiais metais yra tas, kad turime trejų metų sąmatą, kuri leis, kas ypač aktualu savivaldybėms, planuoti savo veiksmus, vykdyti viešuosius pirkimus, nelaukiant kitų metų biudžeto“, – posėdyje sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis. 

2022 metais 363,9 mln. eurų, arba 67 proc. lėšų skiriama valstybinės reikšmės kelių tinklui plėsti, taisyti ir prižiūrėti. 

Valstybinės reikšmės kelių tinklui prižiūrėti „Kelių priežiūrai“ šiemet numatyta skirti 77,9 mln. eurų, 2023 ir 2024 metais – po 77,4 mln. eurų.

„Šiek tiek didėja lėšos, kiek galime jas didinti, „Kelių priežiūrai“. Ne paslaptis, visi važinėjate keliuose ir matote, kokia situacija yra po šitos žiemos su kelių būkle ir duobėmis, kai šyla ir šąla. Natūralu, reaguojame į tą situaciją“, – sakė M. Skuodis. 

Lėšų taip pat skirta Kelių muziejui ir istorinėms vertybėms išlaikyti, Transporto kompetencijų agentūrai, Policijos departamento informacijai apdoroti, išlaidoms padengti, saugaus eismo programoms.

Dalis lėšų skiriama ir Smiltynės perkėlai – bilieto kainai kompensuoti, Centrinės projektų valdymo agentūros veiklai, Lietuvos automobilių kelių direkcijai bei Susisiekimo ministerijai, kuri atsakinga už procedūras, įgyvendinant „Via Baltica“ ir kitus valstybei svarbius projektus.

2023 metais programai preliminariai skiriama 521,97 mln. eurų, iš jų 349,7 mln. eurų – valstybinės reikšmės, o 172,25 mln. eurų – vietinės reikšmės keliams, 2024 metais – 521,97 mln. eurų (atitinkamai 349,7 mln. ir 172,3 mln. eurų).

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos startuoliai per pirmąjį šių metų pusmetį jau pritraukė 32 mln. eurų investicijų – vidutinė vienos investicijos suma siekia 1,87 mln. eurų. Daugiau nei 1 mln. eurų šiemet pritraukė 11 startuolių, didžiausia investicija į vieną startuolį – 9,3 mln. eurų.


Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl Dominyko Vaitkaus, vykdančio veiklą pagal verslo liudijimą, teiktų pavojingų sporto paslaugų „Ankorr“ treniruočių metu.


Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad šiemet keliams būtų skirta 543,2 mln. eurų. Be to, 2023 ir 2024 metais preliminariai numatyta skirti po 522 mln. eurų.


Trečiadienio vakarą Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami reidą, tikrino, kaip žvejai laikosi limituotos stintų žvejybos nuo Palangos tilto tinkliniais samčiais reikalavimų. Vienas asmuo žvejojo ne mėgėjų žvejybos įrankiu – didesniu nei leistina tinkliniu samčiu.


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Šalies kelių projektams paskirstyta 31,315 mln. eurų. Dalis iš 150 mln. eurų Vyriausybės papildomai keliams skirtų lėšų susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakymais jau paskirstytos praėjusį penktadienį.


Valstybės lėšos vietos keliams nebus mažinamos

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 28 | Rubrika: Miestas

Šiandien, sausio 28-ąją, vykusio Lietuvos savivaldybių asociacijos posėdžio, kuriame dalyvavo ir susisiekimo ministras, metu užtikrinta, jog Kelių priežiūros ir plėtros programoje Savivaldybėms skiriamos lėšos vietinės reikšmės keliams nebus mažinamos. Dar geriau – palyginti su 2019 m., šiemet vietinės reikšmės keliams numatyta 2 mln. eurų daugiau...


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba patvirtino šių metų biudžetą. Atsižvelgus į komitetų pasiūlymus, vietoj prieš mėnesį pristatytame biudžeto projekte numatytųjų miesto piniginėn surinkti 19 mln. 322 tūkst. Eur pajamų patvirtintas kiek didesnis skaičius – 19 mln. 357 tūkst. Eur, tokia pat 57 tūkst. Eur suma padidėjo ir asignavimai išlaidoms bei...


Kiekvienais metais Europos Sąjunga skiria finansavimą naujiems projektams tam, kad nuosekliai būtų sumažinti socialiniai ir ekonominiai skirtumai tarp ES šalių narių ar atskirų regionų. Palangos miesto savivaldybė šiais metais įgyvendino nemažai projektų, susijusių su žvyrkelių asfaltavimu bei naujų kelių tiesimu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius