Palangos senoji gimnazija ruošiasi švęsti Šimtmetį

Palangos tiltas, 2022-03-24
Peržiūrėta
1864
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Senoji gimnazija – tai mokykla, kur ,,mokytojai myli savo darbą, o mokiniai jausdami tai nori siekti geresnių rezultatų’’.
Senoji gimnazija – tai mokykla, kur ,,mokytojai myli savo darbą, o mokiniai jausdami tai nori siekti geresnių rezultatų’’.

Šiais metais Palangos senoji gimnazija minės solidžią ir prasmingą šventę. Gimnazijai - 100 metų. Ruošiantis jubiliejui glaudžiai bendradarbiaujama su Palangos kurorto muziejumi ir Palangos miesto biblioteka. Jau parengtas paskutinio dešimtmečio gimnazijos mokinių kūrybos almanachas, ruošiamos istorinės parodos, kurias planuojama eksponuoti ne tik mokykloje, bet ir Palangos kurorto muziejuje. Kalbėdamas apie mokymo įstaigos esmę Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas dažnai pabrėžia, kad ,,Gimnazija – ne pastatas, o bendruomenė. Gimnazijos 100 metų jubiliejus – pagarbos ir pasididžiavimo ženklas visiems čia dirbantiems ir dirbusiems, čia besimokantiems ir Gimnaziją baigusiems žmonėms”. Gimnazijos jubiliejus – tai viso miesto šventė. Palangos senoji gimnazija išaugino ir išleido į pasaulį jau 81 mokinių laidą. Šią mokyklą lankė ir baigė ne vienas šios mokyklos mokytojas, mokinių tėvai ar net jų seneliai.

Jubiliejui skirtus renginius, parodas ir kitas iniciatyvas vienijančiu moto pasirinkta IIIB klasės gimnazistės Mūzos Olimpijos Svetickaitės eilėraščio eilutė ,,Kai gurkšteliu jūros”. Kaip teigia Mūzos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė, laukiamos šventės kontekste šie jaunos poetės žodžiai įgauna ypatingų prasmių. ,,Kai gurkšteliu jūros” – tai ir gyvenimo prie jūros metafora, tai ir mūsų mitologinė praeitis, slepianti esminius būties dėsnius, ir šiandiena, tai istorija ir kultūra, laisvės ir kūrybos gūsis. 

Mokykla neįsivaizduojama be jauno žmogaus - jis pats svarbiausias. Kaip teigia L.Šidlauskas, ,,gimnazija daro viską, kad Lietuva Palangoje neprarastų nei vieno talentingo jauno žmogaus, kad sunkumus pajutęs mokinys gautų palaikymą ir pagalbą, o talentingas turėtų erdvės skleistis “Tad įdomu, kokiomis mintimis mokyklos šventę pasitinka patys gimnazistai ir neseniai ją baigę mokiniai, ką jiems reiškia 100 metų jubiliejus:

,,Šimtas metų- garbingas amžius ir verta pastebėti, kad mūsų gimnazija tik keletu  metų jaunesnė už Lietuvos Respubliką.” (Saulė Janavičiūtė, IVA)

,,100 metų parodo, kad einame reikiama linkme, kad mokiniai renkasi šią gimnaziją, pasitiki jos tvarka. ’’ (Ugnė Jakubauskaitė, IVB)

,,Gimnazijai šimtmetis - tai įrodymas jos aukštos kokybės ir ilgaamžiškumo. Vis dar sunku patikėti, jog mano mokykla matė  valstybingumo atkūrimus, okupacijas, kad tais pačiais koridoriais vaikščiojo ir prezidentai, ir dainininkai, ir partizanai, ir ministrai, ir daktarai, ir teisininkai, ir  patys paprasčiausi palangiškiai vaikai kaip ir aš.” (Tomas Jakubauskas, IA)

,,Gimnazija- kur kas daugiau nei pastatas. Tai gyvas organizmas, nuolat besikeičiantis, bet išliekantis savimi. Mokiniai per praleistus čia ketverius metus pasikeičia, užauga  ir  prisideda prie gimnazijos augimo ir jos pokyčių. Bet būtent gimnazija ir jos siela susideda iš vis tų besikeičiančių mokinių laidų, gimnazistų vilčių, siekių, darbų, atrastų ir pamestų draugysčių,  iš vadovėlių kvapo ir jų paskutiniame puslapyje įamžintų mokinių pavardžių. Tai miražiškas vaizdinys, neapčiuopiamas, bet nepamirštamas, kiekvienam šiek tiek kitoks.” (Saulė Janavičiūtė, IVA)

,,100 metų - labai gražus ir didis jubiliejus. Džiugu, kad mokykloje juntama unikali dvasia išlieka jau visą šimtmetį ir palieka šaunius atsiminimus. Mokyklos bendruomenė - ypač vieninga, o būdama tokia padaro daug gerų dalykų ne tik mokyklos viduje, bet ir visoje  Palangoje, o itin gabūs gimnazistai garsina miesto vardą.” (Aistė Jukniūtė, IID)

,,Unikalu, kad mokykla gebėjo ne tik išgyventi skirtingas istorines epochas, ideologijas, laisvę ir represijas, bet ir sudėtingu laikotarpiu išauginti Lietuvai svarbius žmones: menininkus, mokslininkus, disidentus, žiniasklaidos atstovus. Palangos senoji gimnazija nenugulė į istorijos vadovėlių puslapius. Ji gyva ir, išlaikiusi vertybes bei pagal šiuos laikus atnaujinusi savo tikslus, augina naują, išsilavinusią ir kūrybingą kartą su tvirtu moraliniu stuburu, vidine laisve, kritiniu mąstymu ir aukščiausio lygio žiniomis.” (Mūza Svetickaitė, IIIB) 

,,Jaučiuosi gerai žinodama, kad būsiu Palangos senojoje gimnazijoje jai švenčiant šį jubiliejų. Manau, jog mes turėtumeme didžiuotis, jog turime ilgaamžę mokyklą, kurioje mokėsi mūsų seneliai, tėvai ir pagaliau - mes.” (Lukrecija Gabrėnaitė, IIID)

,,Labai džiaugiuosi būdama šios mokyklos gimnazistė. Mokykloje vaikščiodama, būdama 11-okė JAU jaučiu nostalgiją ir kaupiu prisiminimus, nes žinau, kaip bus gaila palikti šią vietą, kurioje gimė tiek genialių idėjų, svajonių, minčių. Ryšys su mokytojais yra šiltas ir nuoširdus, o galimybės augti,  domėtis visada suteikiamos. Visada gali nueiti pas bet kokio dalyko mokytoją - mokaisi pas jį ar ne, ir sulauksi nuoširdaus atsakymo į rūpimą klausimą. Manau, tuo gimnazija ir skiriasi nuo kitų mokyklų, jog tai ne tik vieta, kur mokytojai moko savo dalyko, tai vieta, kur esame auginami, mylimi mokytojų, tai vieta, kur mokytojai myli savo darbą, o mokiniai jausdami tai nori siekti geresnių rezultatų.” (Meda Lisovojytė, IIIE)

,,Tvirtai žinau, kad net ir po dešimtmečio aplankiusi gimnaziją jausiuosi lyg namuose, nes ten užsimezgusios draugystės man yra itin reikšmingos. Mokytojai, tapę artimiausiais draugais, tvirtai stovėjo mano užnugaryje ir keturis metus rūpinosi ne tik mano edukacine gerove, jiems buvo svarbu, kad tai ką darau, neštų man laimę. Palangos senoji gimnazija stiprina mano ryšį su Palanga, nes būdama svetur, mintimis vis grįžtu atgal. Didžiuojuosi galėdama pasakyti, kad baigiau šią mokyklą, kurioje kiekvienas turi teisę į aukštos kokybės edukaciją ir emocinę paramą.” (Karolina Razmaitė, buvusi gimnazistė, baigusi  2021  metais)

Iš tiesų, gimnazijoje svarbiausi jauni žmonės, kurie savo mokyklai, pasitinkančiai Šimtmetį, linki sėkmės :

,,Tikiuosi, gimnazijos dvasia niekad neužges.”( A.Jukniūtė)

,,Tad šimtmečio proga gimnazijai noriu palinkėti ir toliau ugdyti kūrybingus, stiprius, protingus ir laisvus žmones, o gimnazistams — niekada nepamiršti istorijos ir su dėkingumu išnaudoti visas gimnazijos suteiktas galimybes tobulėti.”Gimnazistams linkiu— niekada nepamiršti istorijos ir su dėkingumu išnaudoti visas gimnazijos suteiktas galimybes tobulėti.”  (M.Svetickaitė)

,,Gimnazijai linkiu ir toliau gražiai senti, tačiau išlikti tokiai naujoviškai, kokia ji stengiasi būti dabar.” (L.Gabrėnaitė)

,,Šimtmečio proga gimnazijai linkiu ir toliau sėkmingai ugdyti gabius mokinius, apsuptus profesionalių mokytojų” (K. Razmaitė)

Mokyklos direktorius L.Šidlauskas  kreipiasi į visus ir kviečia kartu švęsti Gimnzijos jubiliejų: ,,Kviečiu visus prisidėti prie prasmingos Gimnazijos šimtmečio istorijos paminėjimo veiklos.  Kai švenčiame, minime mokyklos istorijos šimtmetį – patys tampame svarbia tos istorijos dalimi.”

 

Paulina Stalioraitytė, Palangos senosios gimnazijos IIIC klasė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėse ir šalies ugdymo įstaigose užtikrinančių biurų specialistai ruošiasi artėjantiems mokslo metams ir kviečia mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais ugdymo įstaigose.


Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis ir pakvies švęsti – ketvirtadienį, kovo 30 d., kurorte prasideda savaitę truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“. 


Palangos senoji gimnazija, mininti ypatingą jubiliejų – šimtmetį – visus palangiškius ir kurorto svečius lapkričio 26 d., šeštadienį, 18 val. kviečia į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą įspūdingą šventinį renginį.


Pirmasis Palangos senosios gimnazijos direktorius, praktiškai vykdęs šias pareigas, Juozas Butkus, net nebuvo paskirtas vadovu.


Šiemet gegužės 7 d. Palangoje organizuojamos Europos dienos tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos raidą, vertybes ir kultūrą.


Šiais metais Palangos senoji gimnazija minės solidžią ir prasmingą šventę. Gimnazijai - 100 metų. 


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas.


Praėjusią savaitę paskelbtas 13-tasis savaitraščio „Veidas“ sudarytasis Lietuvos gimnazijų reitingas. Jame vienintelė Palangos gimnazija įsitaisiusi visai neprastoje vietoje – 67-oje. Juolab, kad konkurentų buvo tikrai labai daug – 291. Pernai Senoji gimnazija užėmė 90 vietą, o užpernai – 125.


Senoji gimnazija – geriausiųjų šimtuke

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 03 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę savaitraštis „Veidas“ paviešino septintąjį kartą sudarytą visų Lietuvos gimnazijų ir vidurinių mokyklų reitingą. Palangos senoji gimnazija pateko tarp šimto geriausiųjų, atsidūrusi 85 vietoje ir penkiomis pozicijomis pagerinusi praėjusių metų reitingą. Lyderio pozicijas šiemet užima Kauno technologijos universiteto gimnazija, išstūmusi pirmos vietos nugalėtoją Vilniaus licėjų....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius