Palangos socialinių paslaugų centras ragina palangiškius globoti vaikus

"Palangos tilto" informacija, 2020-06-25
Peržiūrėta
2162
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį yra minima vaikų Globėjų diena. Šia proga visoje Lietuvoje globos centrai kitą savaitę rengs renginius, skirtus Globėjo dienai paminėti bei atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą. Palangos socialinių paslaugų centras (PSPC) taip pat prisideda prie šios iniciatyvos.

Renginiai vyks visą savaitę

Centro Globos koordinatorė Vitalija Kniukštienė sakė, kad renginių ciklas prasidės birželio 29-ąją ir vyks iki liepos 5-sosios. „Mes ją vadiname veiksmo savaite – kiekvieną dieną vykdysime po tam tikrą veiklą. Šia savaite siekiama ne tik padėkoti vaikų globėjams už jų kilnų darbą, tačiau ir atkreipti visos visuomenės dėmesį į vaiko padėtį, padėti visiems suvokti, kad kiekvienam vaikui yra ypatingai svarbu augti šeimos aplinkoje“, – sakė V. Kniukštienė.

Prasidės birželio 29-ąją

Kaip sakė Daiva Dekontaitė, PSPC direktorė, Globėjų dienos renginiai Palangoje prasidės birželio 29-ąją atvirukų-sveikinimų išsiuntimu globėjams. Jie taip pat sulauks kvietimų į Centre įvyksiantį renginį „Šypsokis gyvenimui“.
Birželio 30-ąją Centro patalpose įvyks edukacinė veikla globojamiems vaikams. Bus rodoma, kaip yra gaminamas muilas, vaikų nuotaiką kels linksmos užduotys „Pojūčių balionėlis“, „Mirksniukas“, „Šarados.“
Centro darbuotojus palangiškiai ir kurorto svečiai mieste išvys liepos 2 dienos popietę, kuomet bus dalijamos informacinės skrajutės apie vaikų globą.
Liepos 3 -ąją Centre įvyks šventinis renginys miesto globėjams „Šypsokis gyvenimui“.

Vyksta pertvarka

Anot V. Kniukštienės, šiuo metu šalyje vyksta institucinės globos pertvarka, apimanti daug įstaigų ir visą vaikų globos sistemą. Jos esmė – paprasta: tik augdamas šeimos aplinkoje, vaikas gali būti visavertiškai ugdomas kaip brandi asmenybė, pilietis. „Pertvarka apima ir kūdikių namus, ir vaikų globos namus, ir vaikų su negalia socialinės globos namus, ir suaugusių žmonių su negalia socialinės globos namus. Tačiau jos esmė ta pati – grąžinti juose globojamus asmenis į šeimos aplinką, – pabrėžė pašnekovė. – Mūsų siekis – paprastas: kad kuo daugiau palangiškių šeimų pasiryžtų suteikti globą vaikams. Globėjo darbas – suteikti likusiam be tėvų vaikui naujus namus ir rūpintis juo yra ypatingai kilnus“, – sakė V. Kniukštienė.
Paklausta, koks yra globėjo statistinis paveikslas Palangoje, V. Kniukštienė sakė, kad didžioji dauguma turi vidurinį arba aukštąjį išsilavinimą, o amžius – apie 48 metus. Pašnekovės teigimu, palangiškiai pakankamai noriai globoja vaikus. Palangoje yra 19 globėjų, 5 įtėvių šeimos, taip pat yra viena šeimyna.
Anot V. Kniukštienės, dauguma globojamų vaikų Palangoje yra paimti iš tėvų, kuriems apribotos tėvystės teisės. „Žinoma, globėjų niekada nebus per daug, nes nežinia, kada vaikui, gyvenančiam nesaugioje aplinkoje, prireiks globėjų“, – sakė pašnekovė.

Turi tik vieną budintį globotoją

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, Palanga, kaip dešimt kitų savivaldybių, turi po vieną budintį globotoją, bet vieno tikrai neužtenka – turėtų būti nors du.
Įvaikinimo ir globos skyriaus vedėja Agnė Marčiukaitienė sakė, kad budinčių globotojų poreikis neretai būna didesnis. „Vaikams, patyrusiems krizę ir išgyvenantiems stresą dėl laikino tėvų netekimo, labai svarbu išlaikyti tarpusavio ryšius bei kartu užmegzti emociškai saugų ryšį su suaugusiu žmogumi. Vaikų globos namuose, net ir kalbant apie mažus bendruomeninius vaikų globos namus, tai padaryti sunku, kadangi juose dirba samdomas personalas, dažniausiai slenkančiu grafiku, be to, neretai susiduriama su personalo kaita. Visos šios aplinkybės yra labai jautrios mažo amžiaus vaikui“, – teigė specialistė.

Budinčių globotojų skaičius auga
Naujausiais duomenimis, Lietuvoje yra 198 budintys globotojai, iš jų 118 galinčių priimti vaiką bet kuriuo paros metu. Budintis globotojas – asmuo, kuris savo šeimoje ne ilgiau nei 12 mėnesių laikinai prižiūri nuo 1 iki 3 vaikų, kol jie sugrįš pas savo tėvus arba jiems bus surasti nuolatiniai globėjai ar įtėviai. Budintis globotojas vienu metu gali prižiūrėti kelis, bet ne daugiau kaip 3 vaikus. Bendras budinčio globotojo šeimoje prižiūrimų vaikų skaičius, su budinčio globotojo vaikais, negali būti didesnis nei 6 vaikai. Išimties tvarka prižiūrimų vaikų skaičius gali būti ir didesnis, kai norima neišskirti brolių ir seserų.
Tapti budinčiu globotoju – prasminga veikla, galinti pagelbėti vaikams, kuriems tos pagalbos tuo metu labai reikia. Specialistės perspėja, jog šiai veiklai reikia pasiruošti, nes tai – didžiulė atsakomybė, tačiau baimintis dėl to neverta, nes Globos centro pagalba nuolat teikiama. Tereikia žengti pirmą žingsnį ir pasiryžti šiai kilniai misijai, kuri yra atlygintina.

Kviečia tapti budinčiais globotojais

„Apie budintį globotoją imta kalbėti užpernai, tačiau esama daug žmonių, kurie apie šią veiklą nėra girdėję“, – atkreipė dėmesį PSPC direktorė Daiva Dekontaitė.
Apie globėjus jau visi žino seniai, o dabar neseniai atsirado veikla, kurią savo gyvenamajame būste vykdo budintis globotojas. Kai šalyje imtasi vaikų globos pertvarkos, siekiama nuo institucinės globos pereiti prie gyvenimo šeimoje, jog kuo daugiau vaikų būtų apgyvendinti ne globos institucijose, o pas globotojus. Taip ir atsirado ši veikla. Pagalbą budintiems globėjams teikia globos koordinatorius.
Budintis globotojas veikia pagal tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį su Globos centru ir ši sutartis pasirašoma metams, kuri gali būti pratęsiama. Budintis globotojas vykdo veiklą pagal individualios veiklos pažymėjimą.

Kontaktai informacijai

Asmenims, besidomintiems galimybe tapti budinčiu globotoju, reikiamą informaciją suteiks Globos centras, įsikūręs Palangos miesto socialinių paslaugų centre, adresu Klaipėdos pl. 76, Palanga, (305 kab.), tel. 8 (460) 48 412, 8 618 43 170

Palangos m. sav. info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės gyventojai, patiriantys socialinių sunkumų, kviečiami kreiptis į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą – čia dirbančių specialistų dėka sulauksite reikiamos pagalbos, neabejotinai pagerinsiančios jūsų gyvenimo kokybę.


Savaitgalį vykusioje labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas” akcijos metu paaukota 1447 vnt. ilgo galiojimo maisto produktų, kurioje dalyvavo 43 savanoriai.


Bendradarbiaudamas su Palangos miesto socialinių paslaugų centru, Palangos Caritas Palangos miesto gyventojams ir svečiams  gegužės 13 dieną  Nepriklausomybės aikštėje Palangoje surengė šeimų šventę.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras rytoj, gegužės 13 d. 15.30 val., visas mamas, tėčius, vaikus ir jų senelius kviečia į Šeimos šventę.


Birželio pabaigoje – liepos pradžioje vyko globos viešinimo savaitė, skirta didinti vaikų globos ir globos centrų žinomumą bendruomenėse, keisti neigiamas visuomenės nuostatas apie globą, didinti pasitikėjimą globos srities profesionalais.  Direktorės Daivos Dekontaitės vadovaujamas Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Globos centras) per socialines medijas kvietė...


Kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį yra minima vaikų Globėjų diena. Šia proga visoje Lietuvoje globos centrai kitą savaitę rengs renginius, skirtus Globėjo dienai paminėti bei atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą. Palangos socialinių paslaugų centras (PSPC) taip pat prisideda prie šios iniciatyvos.


Palangos miesto socialinių paslaugų srities darbuotojams numatyta paskirstyti 14 180 eurų.


Antradienį, kovo 3 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi Vakarų Lietuvos socialinių paslaugų centrų vadovai bei jų pavaduotojai.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius