Palangos miesto socialinių paslaugų centras teikia pagalbą socialinių sunkumų patiriantiems gyventojams

Palangos tiltas, 2023-11-15
Peržiūrėta
1756
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daiva Dekontaitė (dešinėje) yra Palangos socialinių paslaugų centro direktorė
Daiva Dekontaitė (dešinėje) yra Palangos socialinių paslaugų centro direktorė

Palangos miesto savivaldybės gyventojai, patiriantys socialinių sunkumų, kviečiami kreiptis į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą – čia dirbančių specialistų dėka sulauksite reikiamos pagalbos, neabejotinai pagerinsiančios jūsų gyvenimo kokybę.

Tikslas – padėti

Jau 16 metų veikiantis Palangos miesto socialinių paslaugų centras padeda žmonėms susigrąžinti gyvenimo prasmę ir orumą. Centras teikia pagalbą įvairių socialinės rizikos grupių asmenims ir šeimoms – siekiama padėti integruotis į visuomenę žmonėms, kurie dėl amžiaus, negalios, skurdo ar kitų priežasčių patys nepajėgūs to padaryti.

Teikiant socialines paslaugas Palangos miesto savivaldybės gyventojams sudaromos sąlygos ugdyti bei stiprinti gebėjimus ir galimybes savarankiškai spręsti savo socialines problemas, paslaugų gavėjai skatinami įveikti socialinę atskirtį palaikant socialinius ryšius – padedant specialistams, kuriami ir atkuriami pažeisti žmogaus ryšiai su artimaisiais, institucijomis ir pačiu savimi, kad pagalbos besikreipęs gyventojas vėl pasijustų pilnavertis ekonominio, socialinio ir kultūrinio gyvenimo dalyvis.

Dienos socialinė globa

Šiuo metu Palangos miesto socialinių paslaugų centras teikia 19 Socialiniame paslaugų kataloge patvirtintų paslaugų, iš kurių daugiausiai paslaugų gavėjų sulaukiama dienos socialinėje globoje institucijoje bei namuose.

Palangos miesto socialinių paslaugų centro vadovė Daiva Dekontaitė džiaugiasi, kad įstaiga gali patenkinti paslaugų gavėjų poreikius, tad susidariusių eilių paslaugai gauti nėra. „Senyvo amžiaus gyventojai bei suaugę ir vaikai su negalia yra labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis. Darbas su šia paslaugų gavėjų grupe skatina ieškoti netradicinių sprendimo būdų. Džiugu, kad besinaudojantieji paslaugomis dienos socialinės globos institucijoje Palangos miesto socialinių paslaugų centrą vadina ,,antraisiais namais“, kuriuose jaučiasi ,,saugūs, laimingi, galintys patirti ir išmokti naujų dalykų“. Dauguma pabrėžia, kad dėka specialistų jaučia, jog Palangos bendruomenėje asmuo su negalia vis labiau matomas ir priimamas“, – kalbėjo D. Dekontaitė.

Gerovės konsultantai

Įgyvendinant projektą ,,Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Palangos miesto savivaldybėje” Palangoje buvo įdiegtas ir išplėtotas gerovės konsultantų paslaugų tiekimo modelis.

Gerovės konsultantų dėka teikiama paslauga padeda greičiau ir efektyviau spręsti psichikos sveikatos problemas Palangos savivaldybės gyventojams. „Skatiname asmenis kreiptis pagalbos susidūrus su emociniais sunkumais, tokiais kaip lengvas stresas, nemiga, nerimas, depresija ar psichologinės adaptacijos problemos. Gyventojui teikiama įrodymais pagrįsta, prieinama ir asmens poreikius atitinkanti žemo intensyvumo emocinio konsultavimo paslauga“, – kalbėjo D. Dekontaitė.

Tai, kad gerovės konsultantų pagalba yra naudinga, patvirtina ir patys paslaugų gavėjai – sulaukiama ne vieno padėkos žodžio. ,,Ačiū už galimybę pasinaudoti šiomis paslaugomis, nes įveikti save ir atsiskleisti man tikrai būtų buvę daug sunkiau. Konsultacijų metu man pavyko atrasti vieną svarbų dalyką – savo gyvenimą buvau pripildęs daugybe pareigų, tačiau jos nebeteikė man džiaugsmo ir prasmės. Per tą laiką iš naujo įvertinau daugelį dalykų, ir nors dar reikia daug dirbti, po ilgo laiko pagaliau vėl jaučiu energiją ir gyvenimo džiaugsmą. Aš ir mano šeima yra laiminga“, – tai tik vienas iš daugelio gyventojų, pasinaudojusių gerovės konsultanto paslauga, įvertinimų.

Vaiko globa šeimoje

Siekiant skatinti tinkamą vaiko ar įvaikio ugdymą ir auklėjimą šeimai artimoje aplinkoje, Globos centre dirbantys specialistai stengiasi užtikrinti, kad visiems tėvų globos netekusiems vaikams, budintiems globotojams, šeimynos dalyviams, globėjams ar rūpintojams, įtėviams ir kartu gyvenantiems jų šeimos nariams ar asmenims, ketinantiems jais tapti, būtų suteikiama reikalinga konsultacinė, psichosocialinė, teisinė ir kita pagalba.

Globėja Rūta džiaugėsi, kad Palangos globos centre kas mėnesį vyksta globėjų savitarpio pagalbos grupės, kurios, pasak globėjos, yra tikrai naudingos. „Taip pat čia vyksta globojamų vaikų užimtumas, įvairios veiklos, vaikai jų labai laukia“, – džiaugėsi Rūta.

Daugiau paslaugų

Centras teikia ir daugiau paslaugų Palangos miesto savivaldybės gyventojams. Viena iš naujausių – palydėjimo paslauga jaunuoliams. Apie ją ir apie kitas teikiamas paslaugas (laikino apnakvindinimo, prevencines, psichosocialinę pagalbą, intensyvią krizių įveikimo pagalbą, aprūpinimą techninėmis pagalbos priemonėmis, pagalbą į namus, transporto paslaugą, asmens poreikių vertinimą, atvejo vadybą, socialinę priežiūrą šeimoms, nedirbančių asmenų atvejo vadybos) daugiau informacijos pateikiama įstaigos internetinėje svetainėje www.palangosspc.lt.

Dauguma – nemokamai

Daugumą socialinių paslaugų Centras teikia nemokamai. Pagal individualias asmens ar šeimos pajamas yra skaičiuojamas mokestis už dienos socialinės globos paslaugą namuose ir institucijoje, pagalbos į namus, transporto paslaugą, taip pat – už techninės pagalbos priemones (pagal individualų poreikį) ir intensyvią krizių įveikimo paslaugą nuo 8 paros. Už šias paslaugas asmenys per mėnesį turi mokėti nuo 3 proc. iki 15 proc. savo pajamų, o asmenys, gyvenantys šeimoje, už šias paslaugas moka nuo 5 proc. iki 45 proc. paslaugą gaunančio asmens pajamų.

Techninės pagalbos priemonių nuoma (laiptų kopiklis, neįgaliojo vėžimėlis, funkcinė lova su čiužiniu, ramentai, mobilus keltuvas) pagal patvirtintą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimą teikiama nemokamai. Transporto paslauga jau gaunantiems Centro paslaugas asmenims Palangos miesto savivaldybės teritorijoje teikiama nemokamai.

Kviečiame kreiptis

Palangos miesto savivaldybės gyventojai, norintys gauti socialines paslaugas Palangos miesto socialiniame paslaugų centre, kviečiami skambinti telefonais (8 460) 48412, (8 460) 49450 arba kreiptis adresu Gintaro g. 34, Palanga. Specialistai suteiks visą reikiamą informaciją ir nukreips tinkama linkme, kaip pateikti reikiamus dokumentus socialinei paslaugai gauti.

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės gyventojai, patiriantys socialinių sunkumų, kviečiami kreiptis į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą – čia dirbančių specialistų dėka sulauksite reikiamos pagalbos, neabejotinai pagerinsiančios jūsų gyvenimo kokybę.


Savaitgalį vykusioje labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas” akcijos metu paaukota 1447 vnt. ilgo galiojimo maisto produktų, kurioje dalyvavo 43 savanoriai.


Kasmet gruodžio 3-iąją minima   Tarptautinė neįgaliųjų diena. Šia  proga atidžiau pažvelgti į negalią turinčių žmonių situaciją kviečia Palangos miesto socialinių paslaugų centro dalyvių paroda – priminimas.


Bendradarbiaudamas su Palangos miesto socialinių paslaugų centru, Palangos Caritas Palangos miesto gyventojams ir svečiams  gegužės 13 dieną  Nepriklausomybės aikštėje Palangoje surengė šeimų šventę.


Birželio pabaigoje – liepos pradžioje vyko globos viešinimo savaitė, skirta didinti vaikų globos ir globos centrų žinomumą bendruomenėse, keisti neigiamas visuomenės nuostatas apie globą, didinti pasitikėjimą globos srities profesionalais.  Direktorės Daivos Dekontaitės vadovaujamas Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Globos centras) per socialines medijas kvietė...


Kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį yra minima vaikų Globėjų diena. Šia proga visoje Lietuvoje globos centrai kitą savaitę rengs renginius, skirtus Globėjo dienai paminėti bei atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą. Palangos socialinių paslaugų centras (PSPC) taip pat prisideda prie šios iniciatyvos.


Palangos miesto socialinių paslaugų srities darbuotojams numatyta paskirstyti 14 180 eurų.


Antradienį, kovo 3 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi Vakarų Lietuvos socialinių paslaugų centrų vadovai bei jų pavaduotojai.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius