Kandidatai į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje stokoja žinių apie Palangą – kiek gi kilometrų driekiasi Palangos pajūrio ruožas?

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-09-11
Peržiūrėta
3925
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Kandidatai į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje stokoja žinių apie Palangą – kiek gi kilometrų driekiasi Palangos pajūrio ruožas?

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino 12 kandidatų į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje. Kaip įsitikino šių eilučių autorius, beveik visi jie mielai postringauja apie rūpinimąsi žmonėmis, meilę Tėvynei ir Palangai. Tačiau dauguma ilgai krapštė galvas ir klupo ties paprasčiausiu klausimu: „Kiek kilometrų Palangos miesto savivaldybės teritorijoje driekiasi paplūdimys?“
Mindaugas Skritulskas (45 metų), Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas, sakė „Palangos tiltui“, kad yra sukaupęs „nemažą politinę patirtį“, buvo tikslus: „Nuo 24 iki 27 kilometrų“ – atsakė jis.
Oficialiai teigiama, kad kurorto pajūrio juosta yra 25 kilometrų.
Vaidievutis Ipolitas Geralavičius (68 metų), Krikščionių sąjungos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje, „Palangos tiltui“ sakė, kad jo apsisprendimą dalyvauti Seimo rinkimuose lėmė „prasti“ etikos, moralės ir sąžinės reikalai Lietuvoje. O išgirdęs klausimą, kiek paplūdimio turi Palangos miesto savivaldybė, ponas Vaidievutis juokėsi: „Jūs man tai pasakykite. Esu sąžiningas: nežinau. Gal apie 100 kilometrų?“ Bet netrukus pasitaisė: „Oi, ne – per daug. Apie 30.”
Nijolė Požarskienė (66 metų), partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatė, „Palangos tiltui“ paaiškino, kad Seimo narės mandato siekia paprašyta partijos vadovų, Remigijaus Žemaitaičio, Artūro Zuoko ir Artūro Paulausko.
Kandidatę išmušė iš vėžių klausimas, kiek kilometrų paplūdimio turi Palanga: „Oi, šito tikrai nepasakysiu.“
Moteris prisipažino, kad net ir dirbdama Palangoje, „niekada“ nėjo į Palangos paplūdimį. „Per pietus pasivaikščiodavau Basanavičiaus gatve iki jūros tilto. Ir viskas. Na, apie 50 kilometrų? Ar pataikiau? Nepataikiau?“ – šyptelėjo pašnekovė. „Būsimiems Seimo nariams reikėtų rimtesnius klausimus užduoti,“ – pamokė redaktorių buvusi prokurorė.
Raimundas Latakas (58 metų), „Kartų solidarumo sąjungos – Santalka Lietuvai“ kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje „Palangos tiltui“ sakė, kad sutiko dalyvauti Seimo rinkimuose, nes „parako“ dar turįs.
O kiek paplūdimio kilometrų ponui Raimundui atrodo yra Palangoje?
„Lengvas klausimas – 26 ar 28, tiesa?” – sakė kandidatas į Seimą.
Dovydas Petrošius (34 metų) Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje, teigė „Palangos tiltui“, kad jį dalyvauti Seimo rinkimuose paskatino „daug neteisybės įvairiose srityse“.
Paklausus, kiek Palangos miesto savivaldybėje kilometrų driekiasi paplūdimys, kandidatas atsakė: „Bijau „apsimeluoti.“ Gal 18?”

Audronė Balnionienė (53 metų) yra Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatė Mėguvos rinkimų  apygardoje. Politikė negalėjo pasakyti, kiek kilometrų Palangos miesto savivaldybėje yra pajūrio juosta, tačiau tiksliai įvardijo, kiek kilometrų yra Lietuvos pajūrio ir Klaipėdos rajono savivaldybės pajūrio ruožas.
„Ar visi kandidatai, klausti iki manęs, žino tai?“ – teiravosi A. Balnionienė.
Jonas Kubilius (33 metų) Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje, sakė, kad dalyvauja Seimo rinkimuose, nes nuo pat jaunystės domisi politika. „Oho,“- aiktelėjo J. Kubilius, išgirdęs klausimą, kiek kilometrų paplūdimio turi Palanga. „Spėju: 34,“ – šypsojosi kandidatas.
Sulaukusi „Palangos tilto“ redaktoriaus skambučio, Svetlana Grigorian (29 metų), Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė Mėguvos rinkimų apygardoje, suskubo teirautis, ar į klausimus galima atsakyti raštu.
O, kiek Svetlanos nuomone, kilometrų yra Palangos pajūrio ruožas?
„Mano geografinės žinios yra apie visą Baltijos jūros pakrantės ilgį...“ – pradėjo kandidatė iš toli.
Pakartojus „Palangos tilto“ klausimą, S. Grigorian vėl neatsakė į jį tiksliai: „Lietuvos pakrantė – apie 90 kilometrų, dėl Palangos turėčiau tikslinti.“
Romandas Žiubrys (43 metų) Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje, „Palangos tiltui“ sakė, kad kiekvienas Lietuvos pilietis „turi pareigą“ dalyvauti valsybės gyvenime.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje tiksliai atsakė, kad pajūrys Palangos miesto savivaldybėje driekiasi 25 kilometrus.
„Laisvės“ partijos kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje Edgaras Maščinskas sakė „Palangos tiltui“, kad dalyvauja Seimo rinkimuose kaip alternatyva kitiems.
Paklaustas, kiek kilometrų užima Palangos paplūdimys, „Laisvės“ kandidatas buvo sąžiningas: „Nežinau. Spėju, kad nuo 40 iki 60 kilometrų.“
Su Centro partijos „Gerovės Lietuva“ kandidate Inga Vizgirdiene „Palangos tiltui“ nepavyko susisiekti.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, noriai siūlo įstatymines pataisas ar net naujus įstatymus, kaip padėti jaunoms šeimoms, tačiau trečdalis kandidatų yra išsiskyrę.


Iki Seimo rinkimų liko vos šiek tiek daugiau nei trys savaitės. Praėjusiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje pristatę visus 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, šįkart aiškinomės kandidatų požiūrį į šeimą, gyvybės apsaugą. Truputį „šliūkštelėjome“ ir alyvos į...


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje - net 12 kandidatų. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


 Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino 12 kandidatų į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje. Kaip įsitikino šių eilučių autorius, beveik visi jie mielai postringauja apie rūpinimąsi žmonėmis, meilę Tėvynei ir Palangai. Tačiau dauguma ilgai krapštė galvas ir klupo ties paprasčiausiu klausimu: „Kiek kilometrų Palangos miesto savivaldybės teritorijoje driekiasi...


Šiandien, balandžio 30 d., posėdžiavusi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus Taryba patvirtino savo kandidatus į Seimą TS-LKD rinkimų partiniame sąraše (daugiamandatinėje apygardoje.) Jais tapo Gediminas Valinevičius, UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius, ir Albertas Martinaitis, pagal profesiją teisininkas...


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Lietuvos laisvės sąjunga, vadovaujama buvusio Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko, Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje kelia Janės Narvilienės, buvusios Seimo narės, kandidatūrą.


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius