Susiplanuokite kitą savaitgalį – Šventoji kviečia į Jūros ir žvejų šventę

"Palangos tilto" informacija, 2020-07-24
Peržiūrėta
2025
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Susiplanuokite kitą savaitgalį – Šventoji kviečia į Jūros ir žvejų šventę

Jau kitą savaitgalį verta skubėti į Šventąją – pasisemti gerų emocijų galėsite čia vyksiančioje tradicinėje Jūros ir žvejų šventėje. Ji sėkmingai apjungs daug įvairių veiklų – ir sporto, ir pramogų, bus pagerbiami žvejai, vyks ir gatvės prekyba.

Mugė ir edukaciniai užsiėmimai

„Švente yra domimasi – Palangos kultūros ir jaunimo centras sulaukia smalsuolių skambučių. Teiraujamasi, ar dėl koronaviruso karantino apribojimų vyks visi numatyti renginiai. Ypač domimasi kultūriniais renginiais, edukacija, „Vikingų“ laivų lenktynėmis Šventosios upe“, – sakė Vita Petrauskienė, Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) direktorė.
Pristatydama kitą savaitgalį Šventojoje vyksiančią šventę, PKJC direktorė pasakojo, jog rugpjūčio 1-2 dienomis Jūros gatvėje išsirikiuos daugiau nei 150 dalyvių mugė, kuri apsilankiusiems siūlys tautodailės dirbinių, maisto, ir, be abejonės, žuvies. „Sulaukėme labai daug norinčių dalyvauti šventės mugėje ir apgailestaujame, kad ne visus galėjome priimti. Mugės dalyvių sulauksime ne tik vietinių – jų atvyks iš visų Lietuvos kampelių, taipogi ir iš kaimyninės Latvijos“, – patikino V. Petrauskienė.
Jūros ir žvejų šventėje ypač laukiamos šeimos, nes edukaciniai užsiėmimai bus skirti įvairaus amžiaus žmonėms. Šeimų ir mažųjų vasarotojų laukia net 7 edukacinės programos.
Ypač didelis dėmesys šventėje bus skiriamas tradiciniams amatams. „Pavyzdžiui, žolininkės mokys pasigaminti žolelių prieskonius su jūros druska ir jūros arbatą, o tautodailininkai mokys iš vytelių nusipinti žuvelę. Edukacinių užsiėmimų metu bus galima pasigaminti dirbinių jūros tema, kviesime į akvarelės liejimo edukaciją, kurios metu kiekvienas, liedamas akvarelę, galės susikurti paveikslėlį jūros tema“, – pasakojo PKJC direktorė.

Tradicijų tęstinumas

Prieš 86 metus Šventosios uoste pirmą kartą buvo surengta Jūros dienos šventė. Tuo metu ši šventė buvo didelė pramoga Šventosios ir Palangos vasarotojams. Visi norintys nuo istorinio Palangos kurhauzo į Šventąją važiuodavo autobusais, o nuo Palangos jūros tilto – motorlaiviais. Siekiant atgaivinti šią gražią tradiciją, Šventoji jau kitą savaitgalį kviečia į dvi dienas truksiančią Jūros ir žvejų šventę.
„Nors „pokovidinis“ laikas ir diktuoja savo renginių formatą, mūsų tikslas yra išlaikyti ir pratęsti svarbiausią tradiciją – pagerbti žvejus, kurių amatas yra labai nelengvas ir kartais net labai pavojingas. Šventės metu pagerbsime Šventosios žvejus, kurie ištikimi jūrai ir žvejiškoms tradicijoms“, – pabrėžė V. Petrauskienė.
Taip pat Šventosios Švč. Mergelės Marijos, Jūrų Žvaigždės bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios už žuvusius jūroje.

Vikingų laivų varžybos

Tradiciškai Šventosios upėje vyks „Vikingų" laivų varžybos. Komandos, sudarytos iš 10 dalyvių, pasroviui turės įveikti pusės kilometro ilgio trasą – nuo „Beždžionių“ tilto iki vadinamojo „Energetiko“ tiltelio. Tarpusavy vienu metu varžysis po dvi komandas.
Organizatoriai pabrėžia, jog šioje rungtyje svarbiausia – ne irkluotojų fizinė jėga, o darniai dirbanti komanda bei tinkamai pasirinkta taktika. Neretai šiose varžybose pergalę lemia ne greitis, o puikiai dirbantis vairininkas ar tinkamai ritmą irkluotojams mušantis būgnininkas. Nugalėtojai kausis ne tik išbandydami savo jėgas, bet ir dėl Mero taurės laimėjimo.


Nauja tradicija – meninė dokumentika

O kokių naujų renginių ar tradicijų užuomazgų tikėtis šiemet Šventojoje? V. Petrauskienė turi atsakymą: „Norime kurti naują tradiciją ir lankytojams suteikti galimybę susipažinti su lietuviška menine dokumentika. Sekmadienį Jūros ir žvejų šventę užbaigsime pakviesdami į vakaro seansą – dokumentinio kino „Vėjų žemė“ (2015) peržiūrą“.
Šio etnografinės tematikos filmo režisierius, scenarijaus autorius Ernestas Samsonas drauge su jaunų entuziastų komanda analizuoja etninės grupės, gyvenančios Šventojoje, buitį ir kultūrą. Dokumentinėje juostoje atskleidžiamas ypatingas Šventosios koloritas. Pagrindiniai veikėjai atskleis daugeliui dar nepažįstamą šio miestelio istorijos pusę, papasakos apie kuršių palikuonių kasdieninio gyvenimo ritualus, švenčių papročius, supažindins su tradiciniais amatais – žūkle, rankdarbiais.
Filmą sudaro pokalbiai su 15 pašnekovų, epizodai iš Šventosios latviškos kilmės gyventojų kasdienybės ir šventiškų akimirkų, gyvenamos aplinkos. Filmo trukmė – 51 minutė.
Jūros ir žvejų šventės programa sudaryta atsižvelgiant į SAM rekomendacijas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, todėl esant būtinybei organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą.

Palangos miesto Savivaldybės info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trumpiausią metų naktį – Jonines – pasitikti kviečianti Šventoji žada smagią, įspūdingą šventę. Birželio 21–24 dienomis joje vyks Joninių mugė, į kurią sugužės daugiau nei 130 tautodailės, paveldo ir išskirtinių produktų kūrėjų.


Jūros dienos šventė Šventojoje pirmą kartą surengta prieš 89 metus. Tęsiant šią tradiciją, Palangos kultūros ir jaunimo centras pajūrio gyventojus ir svečius kviečia į tris dienas – rugpjūčio 4-6 dienomis – truksiančią šventę.


Jau kitą savaitgalį, birželio 2–4 d., Palangoje šurmuliuos kurorto festivalis „Myliu Palangą“. Šiemet šis tradicinis festivalis bus kaip niekada gausus renginių, tinkančių bet kurio amžiaus ir pomėgių pramogautojui. 


Palangos miesto socialinių paslaugų centras rytoj, gegužės 13 d. 15.30 val., visas mamas, tėčius, vaikus ir jų senelius kviečia į Šeimos šventę.


Jau kitą savaitgalį, liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis, Šventoji tradiciškai pakvies į Jūros ir žvejų dieną. Šventės programa sudaryta atsižvelgiant į SAM rekomendacijas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, todėl esant būtinybei organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą.


Artėjant naujiems mokslo metams, dar pasidžiaugti besibaigiančia vasara šį savaitgalį Šventojoje kviečia Šeimų šventė. O rugsėjo 5-ąją, pažymint jau prasidėjusius mokslo metus, palangiškius ir šventojiškius moksleivius, jų tėvus, pedagogus ir visą kurorto švietimo bendruomenę sukvies tradicinis renginys – Mokslo metų pradžios...


Jau kitą savaitgalį verta skubėti į Šventąją – pasisemti gerų emocijų galėsite čia vyksiančioje tradicinėje Jūros ir žvejų šventėje. Ji sėkmingai apjungs daug įvairių veiklų – ir sporto, ir pramogų, bus pagerbiami žvejai, vyks ir gatvės prekyba.


Lietuva – jūrinė valstybė, o Jūros diena pirmą kartą mūsų šalyje paminėta būtent Šventojoje – tokią žinią šį savaitgalį skelbs Šventosios bendruomenė bei Palangos kultūros centras. Miestelyje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimo 80-mečiui. Kartu bus švenčiama Baltų vienybės diena.


Palanga jau šį savaitgalį kviečia pradėti vasarą – tris dienas truksiančios Kurorto šventės metu palangiškiai garsiai paskelbs apie aktyviojo kurortinio sezono pradžią. Fiestą vainikuos įspūdingas maždaug dešimties minučių trukmės Vilniaus Fejerijos muzikinis fejerverkas nuo jūros tilto.


Šventoji trumpiausią metų naktį kviečia sutikti prie jūros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvai laikas turėti Joninių sostinę, ir šis garbingas titulas atiteko Šventajai, kviečiančiai trumpiausią metų naktį sutikti jūros ir gamtos prieglobstyje. Joninių sostinės atidarymas Šventojoje – birželio 23 d


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius